Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  EU-n belüli vámkérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chandler


Chandler
senior tag

szoval az a helyzet hogy szeretnek egy ismerosommel hazakuldetni postan egy ipod ot mert nemtbe 20 k val olcsobb...
kell fizetni vamot vagy nem?
mert elvileg nem kene mert mar az unio tagjai vagyunk...

(#2) parandroid válasza Chandler (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell. Szabad áruforgalom van, küldethetsz akár 200 darabot is. Vagy akár 2000-et is. Sőt, annyiért már megéri kimenni kocsival. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Chandler


Chandler
senior tag

es mennyibe kerulhet haza kuldetni egy ipod-ot?

(#4) parandroid válasza Chandler (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kell kérdezni a német postát, hogy mennyi egy biztosított csomag díja. Ismerősöd betelefonálhat és megkérdezheti. Nem hiszem, hogy 20k lenne. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) LOTR válasza parandroid (#2) üzenetére


LOTR
addikt

ha olyan sokat küldene, akkor kell már vmit fizetni ami a vám helyett van,
de pár darabot hazahozhat

One Ring to rule them all

(#6) Integra


Integra
titán

még viccnek is rossz a topic kérdés, európai unió vagyunk eu-n belül nincsen vám:)
lehet zárni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) parandroid válasza LOTR (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legfeljebb az áfa körül lenne hercehurca. Mi a cégtől több tízezer dollárnyi cuccot küldünk naponta Bécsbe mindenféle vámolás nélkül, a vámpapírokat csak ott készíti a szállítmányozó, hogy továbbszállíthassa EU-n kívülre... Jó persze, valami számlát küldünk, de az csak kísérőszámla, nincs rajt semmilyen vám. De utánanézek holnap, sajnos számlázásban nem vagyok túl jó, csak arra figyelek, hogy rendben megérkezzen a cucc...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) LOTR válasza parandroid (#7) üzenetére


LOTR
addikt

ha akkor nem kellett, akkor nem kell, de az ilyen nagy mennyiségű áru már feltűnhet a vámosoknak, hogy nem magadnak kell, hanem kereskedni akarsz vele, és vmit kell fizetni utána, de saját célra normális mennyiségben be lehet hozni

One Ring to rule them all

(#9) parandroid válasza LOTR (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az elvet értem, de úgy tudom, hogy ilyenkor sincs vám, csak a számlát kell bemutatnod, ha kérik, hogy igazold, hogy az Unióból származik. De holnap megkérdezem biztosra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Szabtom válasza LOTR (#8) üzenetére


Szabtom
senior tag

Az integrációnak pont az a lényege, hogy a _kereskedelmet_ ne akadályozza semmi.

(#11) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A topicnyito kerdesere megkapta a valaszt. A topikot zartam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#12) Bash


Bash
őstag

A topic-ot átneveztem, kinyitottam további kérdések megbeszélése végett.

http://bashtravel.com/

(#13) fokukac válasza LOTR (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha valaki viszonteladás céljából vesz árut, akkor a célországban kell megfizetnie az áfát.
ebben az esetben a kiindulási ország áfáját vissza lehet igényelni.
de a németeknél 18 % az áfa, nálunk meg 25%.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14) wnix válasza fokukac (#13) üzenetére


wnix
senior tag

németeknél 18 % az áfa
16% (legalábbis per pill.)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#15) concret_hp válasza fokukac (#13) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a korrekt: vám nincs, ha kereskedsz vele akkor áfa van. (de ugyebár a vételi áfát visszaigényelheted, mint ahogy az itthon vásárolt termékek után is)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16) fokukac válasza concret_hp (#15) üzenetére


fokukac
nagyúr

még valami, a határon nem ellenőrzik.
Helyette mozgó ellenőrzések lehetnek az ország egész területén, bármilyen sázllítmányt ellenőrizhet a pénzügyőrség.

Wnix : igazad van, tényleg 16 %, én 18-ra emlékeztem.

Viszont, ha a CDU nyer jövő héten, egyből emelik 2%-kal az áfát, legalábbis Merkel már bejelentette.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17) wnix válasza fokukac (#16) üzenetére


wnix
senior tag

ha a CDU nyer jövő héten, egyből emelik 2%-kal az áfát
nem fog emelni, túl gyengék a többi párthoz (egyik sem akarja az emelést) képest.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#18) LuckyL


LuckyL
őstag

1.: EU-n belül nincs vám
2: Magánszemélyként ott fizeted az áfát, ahol veszed a cuccot
3: Cég esetében, kell EU-s adószám és akkor megkapod 0-áfás számlával az árut külföldön, de itt be kell fizetni a 25%-ot

Ennyi!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19) LOTR


LOTR
addikt

pl egy autóra mit kell fizetni ha mondjuk ausztriába megveszed persze használtan?
nem tudom, hogy minek nevezik(vagy erre is csak áfát?), de kb ugyan annyit kell itthon fizetni mintha lenne még vám, vagy nem?

One Ring to rule them all

(#20) fokukac válasza LOTR (#19) üzenetére


fokukac
nagyúr

regisztrációs adót kell fizetni.
Bővebben: link
meg ennek még az áfáját.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21) parandroid válasza fokukac (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Korrekt, a céges vámosaink is megerősítették. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) LOTR válasza fokukac (#20) üzenetére


LOTR
addikt

van itt vám csak máshogy nevezik :D

One Ring to rule them all

(#23) Tangerine válasza LuckyL (#18) üzenetére


Tangerine
senior tag

Még annyit, hogy ha viszont online boltból veszel cuccokat, akkor is a magyar 25% áfát kell fizetni, bár általában még nagyobb áfával és szállítással együtt is jóval olcsóbb, mint itthon megvenni.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#24) fokukac válasza Tangerine (#23) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ez csak azokra a forgalmazókra vonatkozik, amelyeknek van lerakata az adott országban. - és a pénzforgalom is az adott országban zajlik le.
pl. pixmania. (forintban adja meg az árait, és magyar bankszámlaszámra kell utalni a zsét)

ilyen erővel bármilyen külföldről hozott árura kifizettethetnék a magyar áfát, de szerencsére nem ez a szabály.
sokan rendelnek német, osztrák e-shop-okból, és nem kell plusz áfát fizetni.
(viszont a külföldre utalás díja és a szállítási költség a drágíó tényező)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25) Tangerine válasza fokukac (#24) üzenetére


Tangerine
senior tag

Igen, pont az ilyen cégekre gondoltam.
Lerakata van?
Én úgy tudom bármelyik webshop-ban magyar áfát kell fizetni, ha elért egy bizonyos összegű forgalmat Magyarország felé az adott cég.

Én próbáltam német oldalról megközelíteni a Pixmániát, mert úgy sokkal olcsóbb volt, de mikor rákérdeztem, hogy én is vehetek euróért akkor ezt írták:

Aniko Farago <a.farago@pixmania.com> to me
More options May 10

Tisztelt Uram!

Jelenleg sajnos ez nem lehetséges. Ha Ön magyarországi címre kíván rendelni, csak a magyar honlapról adhatja le a rendelését. Néha a különböző országok honlapjai eltérőek, és az árak is eltérőek lehetnek, ez nem tévedés, hanem üzletpolitika.



Ugyanez volt a Nomaticán is. Ha másik irányból mentem be, akkor olcsóbb volt a cucc, de a szállításnál nem lehetett Magyarországot választani.
Csak tudnán, hogy ha ennyire figyelnek a magyar törvényekre, akkor miért _csak_ francia nyelvű használatit adtak hozzá, valamint a demó felvétel is csak francianyelvű volt, és a készülék is franciára volt állítva. :O
Alig találtam meg, hogy hol kell angolra állítani.:DDD
Szerencsére a neten találtam angol manuált is.
Ennek ellenére jól jártam, mert szállítással, magyar áfával együtt is 30.000 Ft-tal olcsóbb volt, mint itthon.
Ami az utalási díjat illeti, csak olyan helyekről szoktam vásárolni, ahol kártyával lehet fizetni (szinte minden nagyobb helyen), mert akkor nincs ilyen költség, hanem ugyanaz, mintha ott fizetne az ember kártyával.

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26) KMan


KMan
őstag

Repulovel hoznek muszaki cikket eu orszagbol haza. A repcsi viszont nem eu-s orszagok legteren is keresztul megy. Kell vamot fizetnem?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#27) KMan válasza KMan (#26) üzenetére


KMan
őstag

up

Csak a balekok alszanak [SAS]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  EU-n belüli vámkérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.