Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esszé segítség

Hozzászólások

(#1) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Helló! A problémám a következő: írnom kell egy 2 oldalas esszét, a téma egy Vörösmarty idézet:
''Mi az mi embert boldoggá tehet, kincs, hír gyönyör?''
Beírtam keresőbe, de sehol semmi.
Minden gondolatot szivesen fogadok! :)

(#2) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

könnyebb lenne hozzászólni, ha tudnám honnan való, minek kapcsán íródott.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#3) doglotthal válasza GombócArtúr (#2) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Ő, valóban, de sajna én sem tudom, csak ennyit kaptam. De most nem az értelmezése kell, hanem egy esszé, hogy a mi véleményünk szerint mi a fontos, meg miért, példák satöbbi. Sajna én a gondolataimat már leírtam, de az kb 3/4 oldal, és az semmi. :(

(#4) Agostino válasza doglotthal (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Hi.

Szerintem az esszé megírása elött olvass el egy részletes Vörösmarty életrajzot. Célszerű olyat, ami foglalkozik a gondolatvilágával is. Foglald bele, hogy mit tartott Vörösmarty fontosnak az életben. Miután ez megvan, szerintem érdemes lenne foglalkozni azzal, hogy merre tolódott el manapság az, hogy miben lelik az emberek az örömüket.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5) doglotthal válasza Agostino (#4) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Van benne valami. Köszi. :)

(#6) Gabró válasza doglotthal (#1) üzenetére


Gabró
tag

Szerintem csak írd le mi jut eszedbe erről a mondatról, és ne azt keresd, hogy a tanár mit akar olvasni.

(#7) doglotthal válasza Gabró (#6) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Ezt már megpróbáltam, de csak 3/4 oldal jött össze. Szóval az kevés!

(#8) Agostino válasza doglotthal (#5) üzenetére


Agostino
addikt

Amugy: az idézet kissé cinikus is, valamint nem tette bele azt, hogy szeretet. Arról is írhatsz, hogy kiveszett a világból a szeretet, nem boldogít senkit sem pl a családja. Kincs, hír, gyönyör. Ezek mind múlandó javak. Szóval valahogy errefele is el lehet indulni. Vagy kicsit elmélkedj el azon, hogy miért csak ezeket írta le, talán arra akart rámutatni, hogy az ember mint olyan, önző lett, csak magával foglalkozik.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

fejtsd ki bővebben, hogy amit a költő felsorolt, azok amíg nincsenek meg, addig az embert boldoggá tennék, mert vágyik rá, ebben látja a boldogságát, ha birtokolja. de sokszor az adott dolog megszerzése után, már nem olyan értékesek, nem adnak örömet többet. Az ember mindig egyre többet akar birtokolni, és nem veszi észre hogy ezek csak látszólagos értékek. A valódi pénzben nem mérhető érték, az emberben magában van. Hogy miket cselekszik, hogyan él együtt a környezetével. A halál után a világi értékek úgyis elvesznek, ezért értelmetlen azok önző felhalmozása...

hámozd ki ebből a gondolathalmazból ami tettszik, és írd körül...
ez jutott eszembe elsőre a témával kapcsolatban.

Szerintem nem vészes, két oldalt simán lehet írni erről, legalábbis hozzám közel áll...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#10) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Már 1,5 oldal megvan! :DD Még valami és kész! Köszi mindkettőtöknek! :R

(#11) birka1337 válasza doglotthal (#10) üzenetére


birka1337
tag

1,5 oldal bőven elég, amikor én a 2 oldalas helyett 1 oldalasat sem írtam akkor se volt gáz szal:DDD

-

(#12) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

én az elmúlt két-három évben egyetlenegyszer sem adtam be a házi dolgozatokat irodalomból. valahogy nem voltam képes soha nekiállni 4 oldalt megírni. Ezért féltem az érettségitől (régi rendszer) hogy nem tudok majd írni eleget. Ehhez képest megvolt a kellmő mennyiség. :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Na jó, köszönök mindent, ennyi elég is. Köszönöm! :C

(#14) doglotthal válasza GombócArtúr (#12) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Hát az irodalom nekem sem az erősségem. Egy versről 3 oldal? Húú.
Jövőre érettségi, nem tudom mi lesz. Rizsázok és kész. Na jó, köszönök mindent.
Topik zárható meg törölhető!

(#15) birka1337 válasza GombócArtúr (#12) üzenetére


birka1337
tag

ja pláne hogy az egész dolgozatot már előző nap este megoldottad télleg nem lehetett vészes:C

-

(#16) GombócArtúr válasza birka1337 (#15) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:)
ha elolvasod figyelmesen a #12-t akkor látod, hogy én nem 'azt' írtam...
az irodalom egyébként nem terjedt el 'időben', csak a matek meg a történelem, meg a többiek...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#17) birka1337 válasza GombócArtúr (#16) üzenetére


birka1337
tag

hát én halottam olyan embereket is akiknek megvolt az irodalom, szal ugyanúgy elterjedt az is csak az nem kavart akkora port

-

(#18) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Köszi mindenkinek, mert 4-est kaptam rá! Nélkületek ez nem sikerült volna. :R

(#19) doglotthal válasza doglotthal (#18) üzenetére


doglotthal
aktív tag

A TOPIK TÖRÖLHETŐ

KÖSZÖNÖM.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esszé segítség
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.