Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pioneer


Pioneer
senior tag

Nagyon jól néz ki, remélem itthon is kapható lesz még megfizethető áran. :)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2) ricsi99 válasza Pioneer (#1) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja... Columbo felesége teríti a hazai nagykerekben :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3) MasterDeeJay

Az kár hogy a ramot nem húzták fel. Mondjuk 2x8 pin jól mutat, de gyakorlatban a 6+8 sem limitálta, totál fölösleges rá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) rdmftw


rdmftw
tag

ezekkel a specekkel jelenleg minek felel meg a másik kettőtől?

(#5) MasterDeeJay válasza rdmftw (#4) üzenetére

3060-3060ti és 6600xt-6700 között vannak kb játéktól függően.
(bár novemberi teszt, azóta jött ki driver de nagyjából: )
https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_arc_a770_review,9.html

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) Fücsök007 válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Fücsök007
őstag

Játékfüggő, de a decemberi driver már több helyen jelentős javulást hozott 1440p-s felbontásnál, így hozza az RTX 3070-es szintjét is. Egyébként az utóbbi 1-1,5 év alatt rengeteget fejlődtek az Inteles grafikus meghajtók, ami arra utal, hogy komolyan veszik a felzárkózást. :K

(#7) MasterDeeJay válasza Fücsök007 (#6) üzenetére

Ja én pont csak fullhd vagy alatta játszom de meg vagyok vele elégedve.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) Fücsök007 válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ott pont nem volt érezhető javulás, gyakorlatilag csak mérőprogram mutatja ki. Viszont ha jön ráncfelvarrott változat idén, annak lehet piaca, mivel túlárazott az összes 5nm-es VGA. Csak remélni tudom, hogy valós szereplő lesz 2 év múlva Intel is a paletta nagyobb részén, nagyon kellene laptop és asztali vonalon is!

(#9) ricsi99 válasza Fücsök007 (#8) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez gyakorlati tapasztalat ,vagy csak amit olvastál?
Notikba tényleg kell az intel igp... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#10) Fücsök007 válasza ricsi99 (#9) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma már van sok kisebb egymástól független mérés ami alátámasztja az állításomat. Természetesen a nemrég kimúlt MX-es notik leváltására gondoltam elsősorban, ami amúgy hatékony a proci IGP-je mellett. ;) Az külön öröm lenne, ha a közép és felsőkategóriás notiknál 3 gyártó GPU-ja lenne választható, így Nvidia kénytelen lenne visszavenni a mostani eléggé pofátlan árazásából. :(((

(#11) ricsi99 válasza Fücsök007 (#10) üzenetére


ricsi99
addikt

Értem. Tehát elméleti tudás.

Amúgy az intel igp már rég hírnevet szerzett a "játékos" notik társadalmában...

Intel barátunk ,meg amúgy is szeret vastag tollal firkálni... úgyhogy nem értem az összefügést ,hogyan is szeretnél egy sokat fogyasztó ,bizonytalan teljesítményű ,kétséges driver supportal rendelkező kártyából ,egy megbízható ,kis fogyasztású,jó teljesítményű ,ólcsóbb kártyát a notikba. Ott ugyanis nehéz mismásolni ha nem megy a crájzisz... akkor nem viszik a "gamer" notit... szerintem te sem vennél olyan lapost ,ahol csak reménykedni lehet ,hogy majd a következő frissités megoldja hog fusson az éppen aktuákis kedvenc játékod min 30-fps-el.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#11) üzenetére

Nem volt tapasztalatom még a mobil verziójú Intel Arc-okkal, asztaliak watt-ra leosztva nem igazán lehet belekötni.


November, decemberi driver óta alig van probléma. A legtöbb helyen pozitívok a visszajelzések.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) Fücsök007 válasza ricsi99 (#11) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nyilván nem, de ez legnagyobb részt attól függ hány nem belépő kategóriájú GPU-ra lesz pénz Intelnél. Abban viszont nem kételkedem, hogy az új, csak IGP-s notiknál mindenki jobban járt, hogy végre AMD és Intel egyszerre kinyírta az MX-es vonalat. Jelenleg úgy néz ki szoftveres vonalon 1-2 év alatt képesek felnőni a feladathoz, így ezen a téren nagy lemaradás/lebőgés nem valószínű.

(#14) BITBOYS válasza Fücsök007 (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amiket eddig láttam teszteket (max pár hetes) rendesen gyorsult a kártya, de még most is nagyon be tud zuhanni az fps. Ami érdekes volt pl. Warzone 2.0 alatt odaverte a 3070-et jó 10-15%-al.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) Fücsök007 válasza BITBOYS (#14) üzenetére


Fücsök007
őstag

Gyaníthatóan részben a hardveres ütemező is oka ennek, ezért mire kijön a refresh széria, már nem számítók ilyen bezuhanásokra. Egyébként pár év múlva 8GB vram már 1440p-ben sem lesz elég kimaxolt grafikához, szóval kevésbé fog elavulni az A770-es kártya. Nvidia oldalon az asztali RTX 4070 pedig kevesebb memória sávszélességgel rendelkezik mint az RTX 3070-es, kész röhej és brutális lehuzás is egyben. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16) ricsi99 válasza Fücsök007 (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

Az intel eddig a feljesítmény után a software támogatásáról volt híres. Mind1 külföldi cikkekel nem lehet harcba szálni... hátha lessz majd mo-n is 1-2 darab és akkor majd a gyakorlati tapasztalat megmondja , hogy mi ujság is van valójában ;)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) Fücsök007 válasza ricsi99 (#16) üzenetére


Fücsök007
őstag

A régi IGP-s szoftveres részleg már nem létezik/átalakult mióta ráálltak az ARC szériára, már nincs értelme a régmúlt időkből következtetni a jövőre. ;) Az is biztos, hogy darabszám tekintetében csak Intel képes ténylegesen hasonló mennyiségű dVGA kártyát gyártani/gyárttatni mint Nvidia, AMD a maga 20% körüli részesedésével nem elég nagy a tényleges versenyhez.

(#18) ricsi99 válasza Fücsök007 (#17) üzenetére


ricsi99
addikt

"A régi IGP-s szoftveres részleg már nem létezik/átalakult"
Akkor ugye az eddigi igp support megszünik?
"már nincs értelme a régmúlt időkből következtetni a jövőre. "
Világ életükben minden volt az igp/video karijuk csak nem 3d erőmű.
"csak Intel képes ténylegesen hasonló mennyiségű dVGA kártyát gyártani/gyárttatni mint Nvidia,"
Jah... tele van már velük a polc... csak 1-2 éve gyártanak :D
"AMD a maga 20% körüli részesedésével nem elég nagy a tényleges versenyhez."
Ez van... de majd az Intel a "szokott" stratégiával tarol.

Egykutya ,ha olyan terméket dícsérsz ,amit eddig csak képen láttál.
Mutogathatsz bármi grafikon... én annak hiszek majd ha sokan posztolják ,hogy hogy is meg rajta a crájzisz. :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Emagon raktáron van és egész jó áron adják a többi bolthoz képest. Szóval ki lehet próbálni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) ricsi99 válasza BITBOYS (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Mégsem kapkodnak érte :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) Fücsök007 válasza ricsi99 (#20) üzenetére


Fücsök007
őstag

Vedd meg és teszteld le magad! :P

(#22) ricsi99 válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


ricsi99
addikt

Majd ha 50k alatt leht kapni akkor esetleg... volt nekem elég jóság intel vga/igp terén...
Amivel én játszom az meg dx9-es... aztán ragaszkodom 75-fps-hez stabilan 2k -ban

Viszont rendelj te ,ha úgy érzed Best-buy :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) arn válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


arn
félisten

Nem nez ki jol a 2x8… nem gyors, de legalabb sokat eszik? :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) MasterDeeJay válasza arn (#23) üzenetére

Szerintem a sima egyszerű referencia intel a legszebb.
Tdp mindegyik 770-esnél 225w, de az állítható a driverében. A 750-esek 170w-osak gyárilag.
Fen írtam hogy hatékonyabbak mint a 3060-as ami azért nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) Fücsök007 válasza ricsi99 (#22) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt van már nemsokára a hazai teszt is a kártyáról. :))

[ Szerkesztve ]

(#26) MasterDeeJay válasza Fücsök007 (#25) üzenetére

Azért nem is baj hogy jópár hónappal késve lesznek magyar tesztek, legalább a kiforrottabb driverrel mutatják be.
Az furcsa azért hogy ph nem tesztelte eddig pedig volt itthon kártya bőven. Én is kölcsön adnám ha kérnék. Mondjuk poénból a zhaoxin procis gépemet is odaadnám tesztelni, azt szerintem itt euban sem ismerik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


ricsi99
addikt

Yes!! Most vettem észre ,hogy itt egyesek nár blogot is írtak... megyek is olvasgatni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#28) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#27) üzenetére

Ha gondolod megnézem megy-e rajta a krájszisz. :DDD
Viccen kívül pár játékkal tesztelem majd mert össze akarom mérni a két gépemet proci limit terén. Azaz Xeon 4215R vs i9 7940x lesz.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


ricsi99
addikt

Honnét kaparsz össze ilyen csodabogár cpu-kat?
Amúgy köszi nem kell majd ha 50k alatt lesz a zintel csodabogár akkor érdekelhet.
Megvárom míg más szenved vele :P

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#30) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#29) üzenetére

Nekem nem is tudom mikor volt átlagos procim, valahogy jobban szeretem a különlegesebb darabokat. Ebay, apró stb, van ami olcsóbb van ami drágább mint azonos teljesítményű más proci.

De amúgy csak szólok hogy már novemberben az eladott asztali videókártyákból 4% Intel volt ami az AMD eladásainak fele (8%) és esélyes hogy ez már ebben az évben meg is fordul vagy már át is fordult. Szóval lesz aki teszteljen.
65k-ért A380-ast kapsz már most is ;], igazából nincs is ajánlható kártya ezen árkategóriában.
Az RX6400-as ellenfele.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) LK


LK
addikt

Vettem egy 6650xt-t és levittem a fogyasztását max. 110 wattra, minimális teljesítmény vesztéssel. Ha így is kiszámolnánk a performance per watt értéket, ronggyá verné azt hiszem.
Egyébként drukkolok az Intelnek, hogy előbb utóbb tartósan 3 szereplős legyen a piac. :K

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#32) MasterDeeJay válasza LK (#31) üzenetére

Összehasonlításnak Timespy 1440p Acer Predator BiFrost Arc A770 :


[link]
Ez is levehető bizonyos szintig. Azaz 120-129w alá nem megy le hiába van beállítva arra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#33) MasterDeeJay válasza LK (#31) üzenetére

duplázott a fórum

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) LK válasza MasterDeeJay (#32) üzenetére


LK
addikt

Köszi!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.