Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Erdélyi magyarok topikja!

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy sokan vagyunk egykor, vagy jelenleg is Erdélyben élő magyarok, azonban nincs egy találkozóhelyünk.
Ezért nyilt ez a téma.

Én ugyan már az anyaországban születtem, de ízig-vérig erdélyi magyarnak tartom magam. Hogy miért? Faterom Désen született, Tasnádon lakott sokáig, de minden nyáron lent volt Szamosújváron a nagyanyjánál és Vásárhelyre járt orvosira.
Anya Nagykárolyi.

A rokonaim egyik fele Nagykárolyban és Szatmáron, a másik felük Hídvégen, Kolozsváron, Sepsiszentgyörgyön, Szamosújváron és még sok erdélyi településen él.

Előre, erdélyi magyarok!

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Első kérdésem lenne: milyenek manapság a vasutak?
Mert azt tudom, hogy régen nem volt egy nagy élmény, mindenhova el lehetett menni, csak egy hellyjegyet eladtak három pályaudvaron, stb...

(#3) REDeath válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


REDeath
őstag

Mostmár emberibbek avasutak, mi vonatal jottunk most latogatoba Marosvásárhelyre, és az ut hosszát leszamitva, semmi gond nem volt, ilyen jegyes gondok már nincsenek :)
Viszont amin meglepődtem, hogy annyi taxi van itt mint new yorkban, de azok utan nem is codalom, hogy a buszmegalokba az sincs kiirva hogy melyik buszok járnak arra, a helyiek (és én is) tudom, de masnak esélye sincs:) persze ide full idegnek soha sem jonnek:)


Én itt születtem Marosvásárhelyen, 10 éves koromig it laktunk, roknság fele még erdélyben (mindenfele csomo varosban, faluban, stb...), fiatalabbak szétszórva a világban, unokatesóm izraelben, masik, amerikában, az idősebb rokonok itt vannak. (nagyapám pl. 75+ évesen vezettette be az internetet, hog velünk webcamoljon :C és ilen idősen is még dolgozik (Plasmatermnél) :R )
Na nem irok tobbet, nem kell életrajz:) de tényleg, minden uj topiktag majd irjon mar egy kevset magarol. hatha kiderul valai titkos roknság vagy vlami::)
aztán forgatni kezdunk egy új szappanoperát

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4) (Kolombusz) válasza REDeath (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tényleg, izraeli rokonom nekem is van.
Full katolikus családom van, de fater unokatestvére hozzáment egy zsidó faszihoz és kiköltöztek Izraelbe.

Szóval azért nekem is van külföldi rokonság.
Kanadában is élnek, de meg nem mondom, hogy kicsoda, meg milyen rokon, csak hallottam róla. :)

A vonatoknak örvendek. Ez megnyugtató. Épp ma olvastam, hogy Európában Románia a negyedik vasúti hálózattal legjobban lefedett országa és nincs olyan falu, aminek a 10 km-es körzetében nincs megálló. Ez azért nem semmi egy ekkora országban. Én drukkolok nekik.

A románokról mi a véleményetek?
Nekem spec semmi bajom nincs velük, eddig csak rendes emberekkel hozott össze a sors, mind nagyon segitőkész volt.

(#5) djtoomi válasza REDeath (#3) üzenetére


djtoomi
addikt

HÁt taxi az van főleg maxi taxi,ahogy ott sokan hivják taxi maxi. :DDD A meki előtt,az strada artei nem tom magyarul hogy van ott van csak meki asszem máshol enm nyilt azóta az tele van taxikkal!Én mondjuk pesten születtem 3 hónapos koromig bukarestben laktunk utána vásárhelyen mig 5-es nem lettem gödöllőn,azóta elköltöztünk.AMugy faterom a pannon plast romániai igazgatója volt,és tavaly nyárig az erdélyi magyar tv projektet is ő vezette.Nekünk a rokonságunk kb 75-80%-a van arrafele,rengeteg a hargita részen,sokan gernyeszeg fele,pl apum jó barátja a gernyeszegi bürgermesiter,sokszor jönnek ők is ide.Amugy ah ott vagy,és egy jót akarsz enni,menj el a tip-top vendéglőbe,keresd meg valakay mártát vagy valaky ferit,ők a tulajok,és mond meg hogy ha megkérhetlek a rottweilerünk szépen cseperedik.Mármint ha vállalnád a postás szerepet. :B
Ja meg még 2 jó kajálási lehetőség van:bolyai utcában,az emma saláta bárban kérj egy kebabot,európában állitom hogy ott a legjobb a kebab.Jó ismerőseink a trans express tulajai,ők törökök,és szerinük is ritka finom ott a kebab.Meg nézz be a mellette lévő china blueba is! ;)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6) (Kolombusz) válasza djtoomi (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Vásárhelyen én csak a művészetek palotájával (asszem úgy hivják azt a ''csodaszép'' épületet) szemben lévő mekiben jártam.
Meg van ott egy jó pékség nem messze.

Gernyeszeg is jó hely, ott aludtam kétszer az ősszel egy szállodában. :)

(#7) venember83 válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello,

vasut jo, csak a nyomorult MAV mindig kesik (mar ha a magyarra gondolsz), hu nevehez, ezt nem rosszindulatbol mondom, de szvsz roman vasut sokkal pontosabb, ugy, h a szerelvenyek sokkal gyengebbek, vaganyok allapota kritikan aluli, szoval jobb nem beszelni errol se, de valahogy mindig max 3 percet ha kesik, ellentetben a MAV-al, amit ugye nem kell nektek jellemeznem :DDD

Ha a CFR-re, akkor jelentem szamitogepes rendszeren keresztul ossze van kotve minden palyaudvar, igy mar nem adnak el 1 jegyet 3szor. Mivel lassan negyedik eve vonatozok heti 300 km-t (Nagyvarad Kolozsvar hetfo oda, pentek vissza) ezert mar megszoktam a lassusagot. Szemelyt keruljetek nagy ivben, 150km-t kepes 5 ora alatt megtenni s ne mondjam milyen nepseg szall fel, tobb az agressziv keregeto 5eves, mint a fizeto utas.

REDeath: nagyvaradi vagyok s asszem maradok is meg jo ideig ;) Mit kene irjak magamrol, Kolozsvaron szulettem, szulok banffyhunyadiak, csak miattam kellett felrohanni Kvarra, csak ott voltam hajlando megszuletni :DDD Kommunizmus vege fele (~86) anyamek Varadra koltoztek, itt volt jobb munkahely, meg szerencsere allami tombhazlakas is. Anyai reszrol rokonsag nagy resze (5 testverbol 3) Magyarorszagon keresett boldogulast, mi megalltunk feluton Bihar megyeben, 1 testver maradt nagyanyammal Banffyhunyadon, kintiek is szepen szetszeledtek, Dunakeszi, Gyongyos es Szolnok varosokban laknak.

Magamrol talan meg annyit, h most vegzem el Kvaron a Babes-Bolyai egyetemen az angol-nemet forditoi szakot (persze romanul). Ennyi...


[Szerkesztve]

(#8) djtoomi válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


djtoomi
addikt

Igen,tudtommal is csak az az egy mekivan vásárhelyen.Ugye gernyeszegen a grand lionban aludtál? :U Eldy pékség,ami jó,meg nem messzi van tőle a petry,na az a legjobb húsos üzlet,ritka finom husok vannak,olcsón,frissen! ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#9) (Kolombusz) válasza djtoomi (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Természetesen, sőt kimásztam a palatetőre is a szobából. :D
És az amerikai srác is ott szart be az ágyba.

[Szerkesztve]

(#10) djtoomi válasza (Kolombusz) (#9) üzenetére


djtoomi
addikt

:DDD

Amugy mi a grand lionba járunk szilveszerezni.
Hu basszus,husvét óta nem jártam arra.Amugy most viszk laptopot nem akarom itthon felejteni mint a multkorVásárhely amugy hogy áll wlan lefedettség szintjén?Ott hányas a leggyorsabb net?Amugy ajánlom figyelmetekbe az eu kurtuk cimű előadást,a gruppen herc társulat 2006-os szilveszteri előadását.Sas kabaré elbujhat mögötte!Ha gonoljátok megadom honnan lehet leszedni,vagy kiirom dvd-re és postázom is akár. ;)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11) (Kolombusz) válasza venember83 (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha mennék, akkor nagy valószinűséggel magyar szerelvénnyel utaznék, de az is elképzelhető, hogy Nagykárolyban szállnék fel, ott pedig nyilván románnal kéne utaznom.

Van-e a CFR-nek olyan útvonaltervező rendszere, mint a MÁV elvirája?

[Szerkesztve]

(#12) tiv83us


tiv83us
veterán

Sosem voltam Erdelyben. Hogyan viszonyulnak az erdelyi magyarok a ''magyar-magyarok''-hoz? Es a romanok?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#13) djtoomi válasza tiv83us (#12) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát a magyarok-a magyarokhoz elég jol mármint az ottaniak az itteniekhez,de ne is halljanak az mszpről!Amugy a románok többsége szinte minden magyart utál!Sajnos! :(

Amugy jóéjt nektek is.Kidőltem.Log out :)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#14) venember83 válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs, vagyis van, csak epp nem mukodik, mivel nem szereti a kotojeleket meg az ekezeteket, legyenek azon a betu folott vagy alatt, igy teljes mertekben hasznalhatatlan.

djtoomi: Az se igaz, csak az erdelyi elkorcsosodott romanok utaljak a magyarokat, pl moldvai romanokat nagyon nem erdekeljuk. De legtobb roman normalis, csak ugye a politikusok hergelessel es nagy beszedekkel probal minel nagyobb tamogatottsagot elerni.

tiv83us: magyar-magyar viszonya eleg erdekes, foleg december 5 (asszem) utan, az rendkivul sok embernek fajt itt Erdelyben.

mod: topik jobbra fel :U :DDD

[Szerkesztve]

(#15) (Kolombusz) válasza tiv83us (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

El lehet mondani, hogy dec. 5 előtt nagyon szerették a magyar-magyarokat, utána kicsit paprikásabb lett a helyzet, most már szvsz közömbösek.
Ha elbeszélgetsz velük, akkor pedig ugyanolyan kedvesek. Ha ez megnyugtat, dec. 5 óta nekem is vannak olyan pillanataim, mikor ellenszenvesnek tartom a magyar-magyarokat.

A románokkal csak pozitiv tapasztalataim vannak, jó emberek.

Nem voltál még Erdélyben? Sürgősen pótold be.

(#16) (Kolombusz) válasza venember83 (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen, közben én is néztem a cfr.ro-t, de Odorheiu Secuiesc, mint állomás nem létezik a tervezőnek. :F

(#17) venember83 válasza (Kolombusz) (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Probald kotojellel, de mondom, 1 nagy rakas bithalmaz az egesz, hasznalhatatlan.

[Szerkesztve]

(#18) (Kolombusz) válasza venember83 (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

[link]

Ilyen van csak, ami ''Odor''-al kezdődik. :F
Mind1, távol van még az, mikor én Székelyudvarhelyre fogok vonatozni. Ősszel talán. :)

(#19) tiv83us válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


tiv83us
veterán

Amerikaban elo romanokkal mar talalkoztam, tobbseguk jofej, semmi gond veluk.
Mar el is felejtettem /nem foglalkozom kulfoldi politkavalal/ ezt a Dec 5. dolgot, nepszavazas volt, hogy kaphassanak a romaniai-magyarok magyar allampolgarsagot? Szorri, ha nem emlekszem pontosan, emlekszem volt nagy csalodottsag, de mar nem emlekszem pontosan mirol is volt szo....

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Őrizzétek meg nyelvünket, kutlúránkat, hagymányainkat, ha már mi nem tudjuk/akarjuk. Minden tiszteletem azoké, akik Erdélyben megmaradnak magyarnak :R Dec. 5 sajnos nem lehetett könnyű, de mi ''magyar-magyarok'' /mindenek vagyunk, csak azok nem.../ ilyenek vagyunk, szarunk a testvéreinkre..féljük azt a kis szarkupacot amit összehordtunk magunknak.

Hajrá! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) (Kolombusz) válasza tiv83us (#19) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen, ez arról szólt volna, hogy az anyaországtól elszakadt magyarok megkapják az állampolgárságot, azonban sikerült beetetni a baloldalnak a népet azzal, hogy sokba kerülne az államnak, meg beáramlana egy csomó ember és elvenné a munkahelyeket, stb...
Hiába, magyar embernek magyar a legnagyobb ellensége.

De inkább ne politizáljunk. :)

(#22) tiv83us válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


tiv83us
veterán

Ra 3 hetre meg EU tagok lettek, ugyanott tartanak, szabad a munkaaramlas, nem? :D
Najo, ne menjunk ebbe bele, biztos bonyolultabb.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#23) (Kolombusz) válasza tiv83us (#22) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez 2004. december 5-én volt. :)

(#24) venember83 válasza tiv83us (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, arrol volt a szavazas, csak nem mentek el az emberek az MSZP es SZDSZ tanacsait meghallgatva szavazni vagy nemmel szavaztak ugyanolyan sugallatra, igy hiaba lett tobb igen szavazat (teny, h nem sokkal) a szavazas ervenytelen volt. Ezt sokan ugy vettek nalunk, h ezzel magyarsagunkat vontak ketsegbe s ez akarhogy is nezzuk eleg nagy fajdalmat okozott.

tiv83us - mivel ez nem a PH!olitika topik ezert ha akarod moderald ki a partok neveit, csak azert irtam be, h te is ertsd miert nem szeretjuk mi a hatar ezen oldalan a fent emlitett ket partot.

Hozzatennem, h Romania kemenyen ellenszegult, h milyen dolog ez, h megkapjak az itteni magyarok a magyar allampolgarsagot, de kozben a Moldovai Koztarsasag lakoinak szepen megadtak Romaniaban minden jogot, allamilag tamogatott helyeken vegezhet egyetemet, foiskolat, szemelyijet hasznalhatja utlevelnek Romaniaba valo belepesekor (most is igy van Unio ide vagy oda) stb stb.

mod: offocska

Motion_Blur: meglepo teged itt latni ;)

re#25: nyilvanvalo, ez nem arrol szol :))

[Szerkesztve]

(#25) tiv83us válasza (Kolombusz) (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Ooops...akkor 2 ev es ra 3 hetre ... :D

#24: Maradhatnak a nevek, csak innentol felejtsuk el a dec 5.-ot meg a politikat!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) eddie303


eddie303
őstag

Na, még viszonylag korán észrevettem a topikot :) Én is erdélyi vagyok, hangoztattam is eleget a fórumban, Gyergyószentmiklóson születtem, ott is lakom, Csíkszeredában jártam főiskolára, Babes-Bolyai informatika szak, most fogok államvizsgázni. Jó látni errefele másokat is, akik idevalósiak. Kolombusz: Barátnőm szatmári :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#27) eddie303


eddie303
őstag

Kolombusz: Ha jól tudom, Udvarhelyen privatizálták a vasutat, mert nem érte meg valami miatt a CFR-nek, bár nem akarok hülyeséget beszélni. Az tény, hogy innen csak nagyon nehezen lehet odajutni, autóval, vagy busszal, vonat kizárva, meg kell kerülni a fél világot, eljutni Segesvárig, és onnan visszamenni. Ez lehet a titka annak, hogy még nem lepték el a románok...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#28) venember83 válasza eddie303 (#27) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg ugye tul sok szeretetet sem kapnak arrafele ;]

(#29) eddie303 válasza venember83 (#28) üzenetére


eddie303
őstag

hát mióta a katonaság ott van, fenik a f...tudodmit a magyar csajokra, de remélem, azok se keverik a vért, mint ahogy a románok se szeretik az ortodox vért keverni.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#30) (Kolombusz) válasza eddie303 (#29) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szeretnék ők a magyar csajokat.... :(((

(#31) REDeath


REDeath
őstag

Én az EU belépéssel kapcsolatbvan, a mar emlitett buszmegallok miatt is csodalkozok :) szerintem EU felugyelo nem jart errefele busszal:)

november utáni hónap, 6odika elotti napjahoz kapcsolodva: Megneznem en gyurcsit szekelyfoldi latogatasan XD szvsz teljes amerikai hadero nem lenne elég hogy megvédjék. :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#32) REDeath válasza (Kolombusz) (#30) üzenetére


REDeath
őstag

direkt sasoltam milyenek itt a csajok, és azt kel hogy mondjam, az összes csajszi akire azt mondtam hoyg ez igen, mind magyarul beszelt:)

magyar-erdélyimagyar viszony: csupa pozitiv tapasztalat, de nem is tesznek kulonbseget magyarok kozott.
magyar-roman: én cak azt vettem észre, hogyha nem jut eszembe egy ket szo, marpdig ez sokszor van igy, olyankor nagyon bután tudnak nézni, de amugy nincs mar az a nagy ellentet.

ja és ma tudtam meg, egy vasarhelyi ismerostol, hogy tökölön van vasarhelyiek találkozoja :Y utána is nézek ha viszautaztunk.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#33) (Kolombusz) válasza REDeath (#32) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A magyar lányok a legszebbek.
Bejártam Nyugat-Európát (kivéve Spanyolországot, Portugáliát), sehol nem láttam ilyen szép lányokat. Még a dalmátok szépek, de nem annyira, mint a magyarok.

Az erdélyiek pedig különlegesek is. Sokkal rendesebbek, normálisabbak, mint az itteniek.

(#34) REDeath válasza (Kolombusz) (#33) üzenetére


REDeath
őstag

azt vettem észre, minél nagyobb városban laknak, annál beképzeltebbek. (ezt ugy általában mondom) de erdélyi és anyaországi magyar lányok kozul, az erdélyiek tényleg közvetlenebbek :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#35) (Kolombusz) válasza REDeath (#34) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Leirtam már a fórumon, lehet nem olvastad, apám mondta vagy 2 éve, hogy úgyis valami erdélyi csajszi fogja elcsavarni a fejed. Akkor kinevettem. Erre nem igy lett? :)

Szerk.: Szebenben ki járt mostanában? Én két éve voltam, de akkor nagyon fel volt túrva a központ, mindenhol épitkeztek. Most jobb a helyzet?

[Szerkesztve]

(#36) venember83


venember83
nagyúr

Csodalkozok, h Speed(R) forumtars meg nem tette itt tiszteletet, mintha neki is erdelyiek lennenek a felmenoi.. Persze siman tevedhetek is :U

(#37) (Kolombusz) válasza venember83 (#36) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is több emberre számitottam, bevallom őszintén.

(#38) magic7 válasza (Kolombusz) (#33) üzenetére


magic7
tag

''Az erdélyiek pedig különlegesek is. Sokkal rendesebbek, normálisabbak, mint az itteniek.''

Ez bizony igaz. Sokkal tisztességesebbek átlagosan az Erdélyiek (egyelőre).

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#39) cucka válasza tiv83us (#22) üzenetére


cucka
addikt

szabad a munkaaramlas, nem?
röviden: nem. kijelöltek néhány ágazatot, ahol van rá mód, hogy román állampolgárt alkalmazzanak, és sanyi. maradtak az értelmetlen, megalázó körök a bevándorlási hivatalban, satöbbi.

(#40) tiv83us válasza cucka (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

Mondjuk az teny, hogy a magyar munkaero piac igy is tultelitettt, egy magyar allampolgarnak is kurvanehez egy normalis allast talalni, fuggetlenul a vegzettsegevel. Az orszagnak eloszor mindenkepp a sajat allampolgarait kellene, hogy ellassa es utana a tobbiek. Magyarorszag nem eppen a legjobb hely a kulfoldi munkasok alkalmazasara..../Kinaiak tul hamar jottek.../.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#41) (Kolombusz) válasza tiv83us (#40) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Romániában meg hatalmas munkaerőhiány van.

(#42) venember83 válasza (Kolombusz) (#41) üzenetére


venember83
nagyúr

Igy van s ennek erezni pozitiv hatasait, pl nonek a fizetesek :)) Ugyanakkor nehez 1 allasra megfelelo embert kapni, bar most mar egyre kevesebben mennek Magyarorszagra dolgozni, mert nem eri meg, nem kapni annyival tobb kp-t, h az ellensulyozza az otthontol valo tavolletet.

(#43) wwhy


wwhy
veterán

Nah, megérkeztem :D úgy látom már csak egy csíki hiányzott a klubból :DDD

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#44) venember83


venember83
nagyúr

Belegondolva nem is vagyok idevalo... Mivel Nagyvarad Partium, nem Erdely. Meg szerencse, h Kolozsvaron szulettem :DDD

(#45) wwhy válasza venember83 (#44) üzenetére


wwhy
veterán

Ne idegeld magad, beveszünk a csapatba :DD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#46) REDeath válasza tiv83us (#40) üzenetére


REDeath
őstag

./Kinaiak tul hamar jottek.../.
És túl sokan is :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#47) REDeath


REDeath
őstag

Tegnap jöttünk vissza Vásárhelyről, felkerestem ott a volt osztálytársamat is, akit 4-5 éve nem láttam. arcra ugyanolyan ovlt, de ő is megnyúlt mint én :)
vonat: magyar idő szerint 4:03-kor indult a vonat, negyvenszer cseréltünk mozdonyt, és a MÁV jó szokásához híven késett 10 percet egy mozdonycserével, ezért elkellett engedni minden ellenvonatot, ezért csomót késett megint, stb.. :)
Sebaj, legközelebb úgyis repülővel megyünk (legalábbis én biztos:) ).
vonaton amúgy szerencsére a határig (Arad felé jött) szinte minden fülke üres volt, így jól lehetett elfeküdve aludni :D
a nagy kérdés viszont, hogy Aradon mért állt a vonat 1 órát? aztán Kétegyházán is álltunk felet... (Kétegyháza? omg most egy vagy kettő vagy mi? :D)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#48) REDeath


REDeath
őstag

Jaaaa most jut eszembe. távközlési szolgáltatás terén enyhén szólva jobb a helyzet ott :Y
van egy új cég: RDS.
havi 9!!!! $-ért adnak 1 megabites netet, 30 csatornás kábeltévét (köztük sok magyar adó, és kedvencem a Discovery is amit itthon nem is nézhetek :( ) és telefont is, amiben adnak hálózaton belülre 500 percet, a romtelecom hálózatába meg vagy 30-at... eleinte én sem hittem el, de ez valóban nincs meg 2000 Ft se....
És ez még nem minden. Nemsokára kiveszik a modemeket, és optikai kábelek lesznek mindenfelé (föld alatt most is optikával megy a szolgáltatás) a házakban is bent, modem nélkül, egy hálókábel lesz csak a házban, sok-sok megabites sávszéleséggel, korlátlanul.. továbbra is 9 dollárért. Na ezt csinálja meg valaki magyarországon:)
De ha csak ezt az 1Mb-es csomagot is vesszük, ~2000 ért: 1 megabit+teló+kábeltv... :R :R :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#49) venember83 válasza REDeath (#48) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez igy nem igaz, kabeltv kulon meg 9 dolcsi, de a tobbi abszolut igaz. Telefon viszont, ha benne maradsz a csomaggal kinalt percekben, akkor semmibe se kerul. Tehat pontosan: korlatlan net 1Mbit + telefon semmi plusz beszelgetessel 9 dolcsi illetve kabeltv kulon meg 9 dolcsi (alapcsomag ez persze)

Viszont ha akarsz pl 5-6 discovery channelt akkor plusz 1-2 dolcsi, ha HBO is kell, akkor meg 1 dolcsi pluszba. Persze ezek az arak afa nelkul ertendoek. Romtelecom-ot (helyi Matav) szepen mindenki levagatta, semmi ertelme, ilyen arak mellett, naluk kb ugyanannyi beszelgetesert (net nelkul!) ugyanannyit kell fizetni, mint rds-nek netestul kabeltevestol, telefont nem emlitem, mert ugye azert nem kell fizetni, csak a plusz beszelgeteseket. Romtelecom azota csak tordeli a kezet, ADSL-jevel sehol sincs, de most mar nekik is van kulon kabeltv-szolgaltatasuk.

Megjegyzem az RDS ugyanaze mint a Magyarorszagon is elterjedoben levo DigiTV, 1 Teszári nevezetu emberke kezeben van az egesz, legalabbis utolso infoim szerint.

Na, ne csak eltessuk a keletet, pl nincs villamositva a vasut Kolozsvartol nyugatra, illetve Vasarhely kornyeken se, csomo helyre nagyon lassan/bonyolultan lehet vasuton eljutni, meg ugye Erdelynek pl nincs 1 km-nyi autopalyaja se :U Nem mintha Romania a 2 darab autopalyajaval olyan jol allna...

[Szerkesztve]

(#50) REDeath válasza venember83 (#49) üzenetére


REDeath
őstag

én úgy tudtam hogy 9 dollárért minden van, nem kel külön fizetni még tv-ért... de mindegy, akkor is olcsóbb:)

Autópályaáról jut eszembe, vicces volt, multkor mondja keresztapám, hogy TV-ben nézte és tömegkarambol volt a több évtizede épített (szerk: még most sincs befejezve, szóval pontosítok: több évtizede építés alatt álló) Bukarest-Konstanca autópályán :)
a csobán pásztor felterelte a juhnyáját az autópályára, mert a cigányok ellopták a korlátot, és 6 autó totálkáros lett, és meghalt nemtom hány juhocska...
valami politikus ezt nyilatkozta: Romániában a legnagyobb baj az autópályákkal az úgynevezett állagmegőrzés XD
magyarul ne lopják szét :DDD


[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Erdélyi magyarok topikja!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.