Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feroo


feroo
csendes tag

Hi!

Bárki akinek van/volt ilyen lapja...
tudtok e BÁRMILYEN negatívumot mondani a vassal kapcsolatban???
ilyen lap vásárlását tervezem aqzfa 2600+os barton alá és még nem hallottam róla _semmi_ negatívumot... tényleg ennyire jól sikerült?

pl. tom's hardware nf2ultra400 tesztben felszereltségében csak a dfi lanparti táskás alaplap 'verte oda' amihez soha nem nyúlnék. a PH-s nf2 tesztben viszont sajni nem szerepel.

tudtok erre rosszat mondani? ...mer én még nem hallottam

á inkább mégse

(#2) Alvin_ti4200 válasza feroo (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Volt dolgom egy 8RDA+szal, annyi a hibája, hogy az alaplapi hangkeltő nagyon allergiás a driverekre, amúgy jó a lap.

(#3) bdav válasza feroo (#1) üzenetére


bdav
őstag

ha jol emléxem, mintha ez a lap nem az nForce csipszet soundstorm hangját használná, hanem valami másikat. ha ez negatívum akkor ennyiröl tudok.

amugy az Epox lapok elég jók sztem.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#4) feroo válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


feroo
csendes tag

mellesleg:
a gigabyteod dual power bigyójának amugy látod-e valami konkrét hasznát a plusz ventin kívül... :) komolyan kérdem, állítólag extrém körülmények között feszkót stabilizál... nem hangos?

á inkább mégse

(#5) feroo válasza bdav (#3) üzenetére


feroo
csendes tag

biztos hogy nem soundstorm-os? mert ugye van 8rda, 8rda3, 8rda3+ meg az integrált magos (rga) de az epox.com-on csak 2 van fenn e háromból :s

á inkább mégse

(#6) Alvin_ti4200 válasza feroo (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A +osokon Sound Storm van

(#7) Alvin_ti4200 válasza feroo (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem nagyon értem miről lenne szó:)) És annak az a dolga, hogy ha elflash-elted az elsődleges BIOS-t vagy áramszünet volt írás közben, akkor a backup BIOS lép életbe. Amúgy a gyári venti nem valami hangos, de azért én raktam rá egy kék Zalman-t:t

[Szerkesztve]

(#8) feroo válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


feroo
csendes tag

DPS dual power system, lehet akkor a tieden nincs mer viás vagy mittoomén...
figyi
[L]http://www20.tomshardware.com/motherboard/20030721/nforce2_ultra_400-15.html[/L]

legalsó kép

[Szerkesztve]

á inkább mégse

(#9) Alvin_ti4200 válasza feroo (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ja, azt hittem ez egyértelmű, hogy Via KT400:t

(#10) feroo válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


feroo
csendes tag

Az egyértelmű volt barátom csak azt hittem minden gigabyte alaplapon van DPS ugyanis GB szabadalom... sebaj

valami epox probléma??? nincs??? vehetem? :)

á inkább mégse

(#11) Alvin_ti4200 válasza feroo (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OK, sajna KT400-on még nem volt 1 éve:( Epox-ot nyugodtan megveheted.

(#12) zsoltee10 válasza feroo (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

nincs minden lapon dps, csak a fullosokon. egyetlen negítívumot tudok mondani. Nem megy rá fel a zalman 7000cu. :(

(#13) feroo válasza zsoltee10 (#12) üzenetére


feroo
csendes tag

ez asszem számomra nem jelent problémát... amugy mire megy fel?

á inkább mégse

(#14) feroo


feroo
csendes tag

nem tudtok véletlenül linket ahol a 8rda3 és a 8rda3+ van összehasonlítva?
csak a speckók...

esetleg valaki próbálkozott már 8rga húzással? nekem az integrált mx440-es msi k7n2g-m az int. vga miatt nem bírja a tuningot... nos?

á inkább mégse

(#15) zöldeszű válasza feroo (#14) üzenetére


zöldeszű
tag

/külön vga kártyával sem teljesít sokkal jobban a k7n2g/

(#16) feroo


feroo
csendes tag

nálam k7n2g-l (ms-6570) integrált vga-val sokkal kevésbé húzható stabilan 3d-s alkalmazásokkal mint agp-s bármilyen vid.karival...
ezért gondoltam hogy megkérdezem a int.vga-s chipsettel van a gáz vagy van-e valaki aki pl. epox8rga-t tud húzni emígyen tehát csak az msi széria furcsálkodik.
étöd

á inkább mégse

(#17) Dirtyz válasza feroo (#14) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem 8RDA3G-m van, nagyon jó kis lap, tuningra ideális, de nincs benne soundstorm, asszem csak a '+'-ban van csak.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18) blekk


blekk
csendes tag

Jól tunningolható Epox nForce2-es alaplapot szeretnék vásárolni, ami gyárilag tudja az FSB400-at, és még esetleg kicsit többre is felhúznám. A 8rda3+ kicsit drága nekem, a 8rda3, 8rda3i és a 8rda+ közt vacilálok, napok óta bújom a fúrumokat, teszteket, de nem sikerült érdembeli összehasonlítást találnom.

Remélem vannak itt olyan guruk, akik tudnak ebben a döntésben segíteni.

''Isten fut Windows alatt'' Uristen@menny.hu

(#19) fLeSs válasza blekk (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Teljesítményben nincsenek különbségek, csak az integrált cuccok különböznek mindegyik lap esetében. Tuningolhatóságban csak a szerencsén múlik, hogy melyikkel érsz el pl. magasabb FSB-t. A feature-listát összehasonlítod az Epox honlapja szerint, és ennyi.
Ja igen, már minden ATX-es nForce2-es lap tudja a 200 MHz-es FSB-t, emiatt nem kell parázni már kb. fél éve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Monkey


Monkey
tag

Nekem egy 8rda+ -om van. Egyszerűen imádom! Negatívumként azt említeném meg, hogy a gyári NB hűtő még csak le sem fedi rendesen a chipet. Ezért le is cseréltem egy Zalmanra (kék), a gyárit pedig rátettem a SB-re.

A gépem 0-24, 1-7-ben megy (tehát mindig, de tényleg!) és még soha nem tapasztaltam 'megingást'. Erre a lapra (és a 8rda3+-ra) bárki nyugodtan építhet stabil rendszert.

Ja, még annyit, hogy először 1800+@~2100Mhz volt benne, most pedig egy 2500+@~2100Mhz. És ennek ellenére atomstabil. (A táp Enermax, ill. a cpu és a vga vízzel hűtött)

SZVSZ bátran ajánlható bárkinek!

(#21) Jam.


Jam.
aktív tag

Egyébként a Zalman is rámegy a lapra, csak fürészelni kell a felfogatóból, de ez a Zalman oldalán is fel van tüntetve.
Egyébként tényleg jó lap, nekem tetszik.

(#22) fokukac


fokukac
nagyúr

Hát a 8rda3+ -ról csak jót lehet mondani... :)

de azért szerzek neked rosszat....

2 hónap után elkezdett morogni az északi híd hűtője. valszeg csapágyas lett az a kis szar... igaz, egyszer valahogy belevágtam....

a másik ''probléma'', hogy az előlapra kivezetett 2db USB port közül csak az egyiket tudtam kivezetni... ha a másikat rádugom, be sem kapcsol a gép... zárlatos valami,lehet, hogy a házhoz tartozó usb kimenet kábele...

nemtudom, ez valószínűleg egyedi probléma, elsőre nagy szívás volt : összeraktam a gépet, teljesen, és nem indult. hááát, elvoltam vele vagy 2 órát, mire rájöttem, hogy ezzel van a hiba... :)

-------------------------------------

ennyi a rossz.
ja, tlaán még annyi, hogy szerintem hülye helyen van az alaplapi tápcsatlakozó, dehát minden lapban ott van. nem jó, mert kerülgetni kell a kábelköteggel a procit.

---------------------------------------------

de ezen kívül csak jót tudok mondani az alaplapra.... a hangkártyának is jó hangja van, ja, CMI hangchip van rajta. De azért az Audigy jobb...

A rendszer nagyon stabil. még sosem fagytam le. pedig megy a gép állandóan, sok videót tömörítek, meg ilyenek.


UFF.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Epox alaplapok mennyire érzékenyek a ramra? Ugyanis van 2x512 MB VM chipes fenesetudjahogykigyártotta sulinetes ramom (Aida szerint Mosel), és ilyen deszkát szeretnék alá szerválni, konkrétan 8rda3+t. Szal lehet vele gáz vagy annyira nem háklis a ramokra mint pl az Asus?

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#24) fokukac válasza kbalage2 (#23) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért lenne háklis?

mondjuk választ nem tudok adni, mert nekem 2 db 400-as Kingston van benne.
Azokra nem háklis...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25) kbalage2 válasza fokukac (#24) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Sejtettem én hogy próba szerencse lesz a dologból, azért köszi :DDD Csak már kezdtem aggódni, mert olvastam itt-ott hogy egyes alaplapok (erre írtam pl. Asus) furán viselkednek a nem ajánlott/kipróbált ramokkal.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#26) Peat;)


Peat;)
veterán

Nekem 8rda3+-om van, passzív hűtő van rajta:) (gyárilag persze, én tavaly a 9. hó tájékán vettem ha jól emlékszem) ,a sulinetes samsung ramok most 420-on mennek, de feljebb még nem is próbáltam. A proci egy 2500+ barton ami 2100mhz környékén megy (10X210), alapfeszen ami az epoxnál 1,625V ! (sok nf2-es lap alapfesze 1,7 V körüli, pl. gigabyte ahol vissza se lehet venni...) Szóval király lap! A hőmérséklete is szép, a system mindig 39 fok, játék után 40 kb. 5 másodpercig:)

[Szerkesztve]

(#27) kbalage2 válasza Peat;) (#26) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Thnx az infót, most már tuti hogy ilyet veszek :DDD Aztán majd én is beállok a negatívumvadászók táborába :DDD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.