Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taky


Taky
senior tag

Vettem egy Epox 8KRAI alaplapot és a biosban nem találok fsb osztót. Ha tényleg nincs, akkor hatalmasat csalódtam az Epoxban. Ha vkinek van ilyen lapja, kérem mondjon vmi okosat, köszi!!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#2) sirály12 válasza Taky (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Nem kötekedni akarok, de nem kt-s hanem nforce2-es alaplapot kellett volna venni. Nem az epox a hibás, hogy rosszul választottál. Nekem bejött az epox. kopp-kopp-kopp.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) echo001 válasza Taky (#1) üzenetére


echo001
aktív tag


mar hogyne lenne
igaz nekem az 8kra2+ van de via kt 600 mind a ketto
egyebkent automata irja is mikor az fsb-t alitod de van kezi is
otthon van a lap de megnezem holnapra

veletlenul te nem a a fix pci/agp keresel ? mert azt csak az nforce tudja

Echo

(#4) Taky válasza sirály12 (#2) üzenetére


Taky
senior tag

Nem akartam nForce lapot venni, mert nem akarok komolyan tuningolni, de azért egy osztót elvárnék, az előző lapjaimba, pl:Abit kx7r lapban volt osztó.
De lehet, hogy magának állítja, mert egy 155-ös fsb-t kiizzadt a Palom, 1.85v-n.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) echo001 válasza Taky (#1) üzenetére


echo001
aktív tag

ja ezt elfelejtettem
ez a feature nem alaplap fuggo hanem chipset fuggo ha ezt nem tudja a chip akkor az abiton vagy mason se lessz nekem csak epoxaim vannak es csucsmagasan vernek minden mas alaplapot na jo a soyo-t talan nem
de ez is csak maganvelemeny

Echo

(#6) Taky válasza Taky (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Van egy menüpont Auto Detect PCI CLK _ Enabled/Disabled. Ennek köze van hozzá???

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#7) Taky válasza echo001 (#5) üzenetére


Taky
senior tag

Tudom, h nem lap függő, de sztem ezt tudja(tudnia) kell a kt600-nak, ha már nincs agp lock...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#8) Taky válasza echo001 (#5) üzenetére


Taky
senior tag

Egyébként én is imádom az Epoxot, mert csak ettől a gyártótól volt még lapom, na jó, meg egy Abit is becsúszott, de én mindig meg voltam elégedve az Epox-al.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9) erdoke válasza Taky (#6) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nincs. Ez talán arra való. hogy a nem használt PCI slotoknak nem ad kakaót.

Az alapkérdéshez is szólva: A VIA chipsetek tudtommal automatikusan állítják az osztókat. Tehát 133-ról indulva pl. 166-nál biztosan, stb. Utána kell nézni, vagy kipróbálni, hogy mikor vált.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.