Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

Csak én hiányolom az End gombot? Főleg ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Talán már csak a délre néző LED-eket és a QMK/VIA/Vial programozást áhítjuk

Nem átvilágítós kupaknál nem tökmindegy a kapcsolók orientációja? *
Ha meg raksz rá átilágítós kupakot, akkor a fejjel lefele, északi orientáció jobb.
Ha Cherry profilos kupakot használsz 4.0 mm útú kapcsolóval, akkor kell a normál, déli orientáció.
Ha annál rövidebb a kapcsolód és/vagy o-ringet használsz, akkor nem akad a Cherry kupak az ASD sorban sem a fejjel lefele kapcsolós billzeteken sem.

*: ha nem álltam volna neki kapcsolókat cserélni az Akko billzeteimben, észre sem vettem volna, hogy a 3098B+-ban visszaforgatták délre a kapcsolókat a 3098B-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Synthwave válasza Tin (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A gombszámnak nem sok köze van az árhoz. Amúgy meg Fn+Home vagy amire átrakod.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#5) Synthwave válasza nyunyu (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, leírtad, hogy miért áhítunk délit.

:DDD

---------------------------------------------------------------

(#3) makszutov.hu: Ez most csak azért, mert trendi a mainstreamet szapulni? Mert elég visszafogottan néz ki, és specre sem határ fos. Nyilván van hová fejlődni, de a gyomortartalom asztalra ürítését erős költői túlzásnak vélem. Határozottan jó irányba indult meg a cég, az ilyesmit díjazni kellene.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#6) Reggie0 válasza Synthwave (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig egeszen linearisan fugg tole.

(#8) Synthwave válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kifejezetten.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) Reggie0 válasza Synthwave (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, majd probald ki, hogy epitesz billenrtyuzetet. A koltsegek nagy reszet az fogja kitenni, hogy kapcsolot es kupakot kell venned bele. A PCB ara is feluletaranyos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) Synthwave válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van 11, vagy 9 féle kapcsolóm, 4-5 kupakszettem, rugók, most "építettem" egy Q8-at (az építés erős kifejezés, mert csak egy brass plate + switch-ek + kupakok + porvédő + csuklótámaszról van szó).

Itt most készre szereltekről beszéltünk. Az nyilvánvaló, hogy ami több gombos, abba több kapcsoló kell. A kupak már nem igazán releváns, egy alapszettben minden benne szokott lenni, ami a nem speciális kiosztásokhoz kell.

A lényeg, hogy azért, mert valami 160 euró, nem kell "beleférnie" egy bizonyos gombnak. Lehet venni 20 000-ért num padosat, meg 450 000+ÁFA-ért 60 százalékosat.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#11) Celithrandi


Celithrandi
addikt

én csak azt nem értem miért erőltetik mindenhol ezeket a magas profilú hosszú utas "rendszerű" borzalmakat. Még gépelni is sz*r rajta nem hogy játszani. Annyira boldog voltam anno amikor ezek elkezdtek kikopni és jöttek a lowprofil membrán billentyűzetek amik nem csak olcsók és "örökéletűek" de gépelni is kényelmes rajtuk. Mai napig membránon gépelek pedig ott van mellette a lowprofil linear tkl billem játékra.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#12) Synthwave válasza Celithrandi (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szó szerint több ezer féle kapcsoló létezik, köztük 3/1 mm-es long pole-ok is vagy 0,1 mm-enként állítható aktuációs pontú Hall-effektesek, és kupakprofilból is van vagy másfél tucat, ha nem több.

Ami nem "borzalom", az $$$-be kerül. Én is szeretem alapvetően az alacsony profilt, de nem tudnál olyat mutatni, amire elcserélném a "normál" mainemet, még értékegyeztetéssel sem (igaz, 3,5/1,7 mm-es, vajsima full POM/POK lineáris kapcsolók vannak benne, vaskos dye-sub PBT Cherry kupakokkal, szóval a "nem billencsmániás" mainstreamnél alacsonyabbak, és a switch-ek is rövidebb úton járnak+hamarabb aktuálnak a sztenderd 4/2 mm-nél). Igen kellemes dolgokat össze lehet ám legózni.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14) Reggie0 válasza Synthwave (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

A gombnak azert kell belefernie, mert tudjuk mennyivel emeli a koltseget, es mekkora volt eddig a koltseg, es azt is tudjuk mennyire szukseges az a gomb.

(#15) dqdb válasza Reggie0 (#14) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennek nem a költség az oka, hanem egy hülye designdöntés eredménye, amit a különálló/exploded kurzorok okoznak:

Ha ott lenne az a billentyű, akkor a legfelső eset állna elő, ami nyilvánvalóan nem jó. A szerintem jó megoldást a második ábrán látod, azonban a designer szemét szúrta, hogy a zónák közötti elválasztó keret nem mindenhol lenne egyforma, ezért a funkcionalitást feláldozta a kinézetért, és a harmadik ábrán látható döntést hozta.

Sajnos az egyik hülye gyártó elkezdte ezt a blocker megoldást alkalmazni, azóta pedig mindegyik egymást másolja.

----
A Corsair lehet, hogy top mount néven hívja a belső felépítést, csakhogy a cikkben linkelt ábrán is látható top mounthoz köze nincsen: ez egy módosított tray mount, ahol a nyákot a megszokottól eltérően nem a ház alsó részébe kell becsavarozni, hanem a felső részébe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16) Csandi válasza Celithrandi (#11) üzenetére


Csandi
őstag

Ezerszer jobb a magas profilún játszani és gépelni is mint a low profileon szerintem.

(#17) Celithrandi válasza Synthwave (#12) üzenetére


Celithrandi
addikt

persze hogy lehet én a gyári gamet billek 99%át nem értem, nem a mechanikus értelmét 😁

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#18) Celithrandi válasza Csandi (#16) üzenetére


Celithrandi
addikt

szerintem megszokásból mondod, de elhiszem hogy van akinek kényelmesebb. Pl laptop billeket én se szeretem.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#19) Csandi válasza Celithrandi (#18) üzenetére


Csandi
őstag

Se a laptop billeket nem szeretem, se a low profile membránokat. Volt olyanom is több, meg ollós is. Nekem a magas jobb, jobban érzem merre jár a kezem lenézés nélkül. Játékhoz pedig egyértelműen jobban szeretem, gépelésnél kisebb a differencia de azért van.

(#20) Celithrandi válasza Csandi (#19) üzenetére


Celithrandi
addikt

én ezen szeretek gépelni. Kis táv van benne, de érezni hol vagy vakon gépelésnél: [link]
Természetesen olyan játékra alkalmatlan ahol sok gombot kell nyomni, arra G915 TKL-t használok ahol sajnos nem látni a karaktereket a gombokon ami nagyon zavar :( WASD állásból nem gépelek vakon, plusz ha ránézek hogy helyre tegyem a kezem íráskor akkor se látom, hogy merre kellene :( Így azon gépelni nem is igen tudok.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#21) Synthwave válasza makszutov.hu (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, ahhoz, hogy "villantson", ismerni kell a piac vadmainstream és DIY/enthusiast szegmenseit behatóbban, majd kontextusba kell helyezni.

;)

tl;dr: Ugyanolyan meglepő volt egy mindenki által ismert gaming konszerntől, mint az ASUS ROG Azoth vagy a Razer BlackWidow V4 75%.

A link amúgy halott.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#22) Synthwave válasza Celithrandi (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát azokat annyira nem is érdems érteni. 95 százalékban túldizájnolt és túlárazott, csörgő-zörgő vackok.

Persze ez viszonyítás kérdése. Egypálcás gumidómról/membránról indulva a 20 000-es Redragon is megváltás kategória.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.