Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Endless

Hozzászólások

(#1) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A napokban találkoztam ezzel a rendszerrel. Acer notikra van alapból telepítve. Amin persze nem Win10 van.

Mivel volt itthon egy régi kis Acer notink, így a gyártói oldal segítségével felraktam a gépre.
Ami nagyon könnyű volt.

Az Endless oldaláról lehet letölteni a telepítő programot. És azzal akár bootolható pendrive is készíthető, majd könnyűszerrel telepíthető a rendszer. Baromi egyszerű és nagyon gyors. Körülbelül 7Gigabyte helyet foglal az alap.

A teljes rendszer több mint 100 programmal összesen 14 et.

De szerintem fölösleges, mert a gyári alap programokkal is el lehet lenni. Bár az appoknak még van mit fejlődniük, így van vele dolog.
A rendszer nagyon puritán és egyszerű. Nyilván egy sima Linux, Gnome alapokkal.

Gyártói oldal.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#2) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Készítenék képernyőképet, de csak 2MB PNG képet csinál, azt meg nem tudja feltölteni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#3) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem tudja valaki, hogy az Endless OS tudja e a Cinnamon felületet?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) lev258 válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


lev258
veterán

Elég zárt környezet. Nem hiszem, hogy elérhető lenne (legfeljebb valami arra hajazó skin).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) Lalikiraly válasza lev258 (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Csak azért, mert jobban nézne ki mint az Endless saját felülete. Na majd megnézzük. Mert filózok hogy a kis acer notimra az Endless kerül vissza.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Kipróbálom, hogy az Endlessel többet megy e akksiról. Lehet többet fog, mert azért a Windows feszt járatja valamivel a procit. Nektek mi a véleményetek?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A napokban raktam fel a legújabb már 3.5-ös verziót. Príma és gyorsabb mint az előzőek, de sajnos a Lenovo notimon a tapipadot nem kezeli. Már nincs késése és lassúsága az OSD kijelzésnek sem és a be és kikapcsolás is gyorsabb lett. Továbbá rendesen települ a Chorme és a VLC is. Kíváncsi leszek, ha lesz újabb kernel, akkor talán, ha a tapi is működik, akkor biztos hogy élesbe fogom használni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) Sz.L. válasza Lalikiraly (#7) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szia! Nézted esetleg a 3.5-ös több magos procikezelését? Ha igen, jobb mint Ubuntu 18.04.1 LTS (Gnome 3.28.2) alatt?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#9) Lalikiraly válasza Sz.L. (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ahogy láttam kihasználta a 4 magot. Még sajnos Lenovo notim van így a tapipadot nem kezeli. Még várni kell, hogy megkapja az új kernelt, akkor lesz igazán jó a rendszer.
De szerintem 4 maggal már nincs gondja, legalábbis sebességben nem tapasztaltam gondot, ugyanis villámgyors volt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10) Sz.L. válasza Lalikiraly (#9) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ez jó hír. Már csak az SSD TRIM kérdéses az Endless-ben. Ha zárt a rendszer, akkor vajon hogy állították be a funkciót, illetve személyre szabható-e a TRIM kezelés?!
Én is megvárom az új kernelt és váltok. Egy próbára mindenképpen! ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#11) Lalikiraly válasza Sz.L. (#10) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ezt jó hogy mondtad, mert ugye SSD az én gépem is, az acerem amin sokat használtam az meg eMMC tárolós volt.
Ellenben vinyós gépen lassabb a rendszer, iszonyat sokat kerregteti...
Egyébként verzióról verzióra gyorsul de rettenetesen... Én már hát egészen régen találkoztam vele.
A kinézete szinte semmit nem változott és beállítások is kevésbé sőt szinte semmit sem bővültek, ellenben a rendszer egyre fürgébb. a legutóbb mikor fent volt, hát őszintén egy fullra sebességre optimalizált Windows 10 re köröket vert lazán...
Jah és helyben? hát a felét sem kéri mint a Win10. Ramban is kevesebbet kér kb 3-400 megával.
Nekem a tapipad az akadáj egyelőre és, hogy legyen jó videóvágó alatta. mert az nekem fontos.
Ha ezek megoldódnak, akkor isten áldja a windowst sztem.
Jah és rettentő steril egyszerű az egész. A legfontosabb dolgok vannak csak mindenhol...
De ha ez az ára, hogy mocsok gyors legyen? hát akkor nem izgat nagyon...

Most néztem meg a legutolsó a 3,5,2 es verzió és a basic csak azt érdemes, 1.6 GB :D közröhely...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hohó ezt írják a 3.5.2 és 3.5.3 ra:

Endless OS 3.5.2 was released for existing users on Wednesday 12th December 2018; images for new installations were published on

Thursday 13th. Endless OS 3.5.3 was released on Thursday 13th, to fix one more critical issue; since the issue did not affect new installations, new images were not published. (If you install 3.5.2, you’ll receive the 3.5.3 update.)

New right-click behaviour on multi-touch touchpads

On laptops with a multi-touch touchpad, a tap with one finger anywhere on the touchpad is now treated as a left (primary) click. To right-click, keep one finger in contact with the touchpad and tap with another finger. (In previous versions of Endless, a tap with one finger in the bottom-right area of the touchpad was treated as a right-click.

This new behaviour is consistent with GNOME 3.28 and newer.)
If you want to switch back to the previous behaviour, open a Terminal window and run this command:
gsettings set org.gnome.desktop.peripherals.touchpad click-method default
If you later want to re-enable the new behaviour, open a Terminal window and run this command:
gsettings reset org.gnome.desktop.peripherals.touchpad click-method

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Kipróbáltam bootolható pendrive ról. a chrome ot feltudtam rá rakni még így is.
Marhagyors... Persze penről a programok lassabban indulnak el de maga az oldalbetöltés ilyesmi valami félelmetes. sokszor az enterről még nem veszem le az ujjam és már bejött az oldal :)

tapipad még nem megy...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mostmár a 3.5.7 -nél tart a rendszer. Egyre gyorsabb és stabilabb :)
Én azthiszem Win10 ről lassan végleg erre váltok.
Régebbi, gyengébb gépen különösen ajánlott. De az SSDt sokkal jobban komázza. :)
Van még rajta mit hekkelniük, de jó irányba tart nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Endless
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.