Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Email küldési probláma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shift+ő


shift+ő
senior tag

Segítség segítség, a szomszédom megőrít.

Monortel terrületen, a szominak bekötötték az ADSL-t, berakott magának egy GIGABITE AirCruisserG GN-BR01G routert. Minden nagyon szép nagyon jó, de ha e-mailt akar küldeni, akkor csak megy el, ha nincs csatolmány a levélhez. Ha kivesszük a routert, és a gépe közvetlenül csatlakozik a modemre, akkor tud küldeni levelet melléklettel is.

Már sok mindent kipróbáltunk a routeren, de semmi, alaphelyzetbe állítva is ugyan ez a helyzet.

Mi lehete ez.

(#2) -=Valium=- válasza shift+ő (#1) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Valahol már olvastam erről.Vagy itt a PH-n vagy a HWSW-n volt ez téma és volt is rá megoldás.De sajna nem emléxem hol. :( :(

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#3) shift+ő válasza -=Valium=- (#2) üzenetére


shift+ő
senior tag

Itt nem találtam semmit.

(#4) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nézzétek meg az MTU értéket szerintem azzal lesz a baj.

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) nbk válasza shift+ő (#1) üzenetére


nbk
aktív tag

és csatolás nélkül meg megy a mail.. furcsa..
próbálja másik kliensel... gondolom weben müxik, nem?
bár nem értek ehez a routerhez, de amit én kipróbálnél
-minden biztonsági beállítás kikapcsolása ideiglenesen a routerben
-másik mail kliens
-utánnajárnék egy smtp/pop3 as mail felépítésének (fogadni tud?) google

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#6) okojani


okojani
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Feladó: Mail Administrator <Postmaster@chello.at>
Dátum: 2013. július 1. 21:17:40 CEST
Címzett: XY@xxxxxgyar.hu
Tárgy: Mail System Error - Returned Mail
Válaszcím: <Postmaster@chello.at>

This Message was undeliverable due to the following reason:

Each of the following recipients was rejected by a remote mail server.
The reasons given by the server are included to help you determine why
each recipient was rejected.

550 5.7.1 Service unavailable; Client host [62.179.121.41] blocked using Trend Micro RBL+.

<ageza@kkk.com>
<bmarta@kkk.com>
<ztomi@kkk.com>

Please reply to <Postmaster@chello.at>
if you feel this message to be in error.

Mit tudok ilyenkor tenni?
A segítségeteket előre is köszönöm!!!

(#7) club1 válasza okojani (#6) üzenetére


club1
veterán

Kéretlen reklámlevél küldésre használta valami barom a UPC levelezőrendszerét. Ezért aztán a 62.179.121.41 (fep21.mx.upcmail.net) levelezőszerver felkerült több nemzetközi feketelistára, és amelyik levelezőszerveren használják valamelyik olyan feketelistát, amire felkerült a UPC adott levelezőszervere, ott elutasításra kerül a levelek elfogadása ezen levelezőszerver felől.
Te tenni ellene nem sokat tudsz, max. bejelented a UPC-nél, hogy ezen a levelezőszerveren keresztül ezzel a hibaüzenettel visszajönnek a leveleid (ők aztán megpróbálják leszedni a szerverüket a feketelistákról, ami vagy sikerül, vagy nem, utóbbi esetben ip címet és fqdn-t váltanak).
Kicsi az esély, hogy ha még egyszer megpróbálod kiküldeni a (nem reklám) leveleid, akkor is ugyanazon a levelezőszerveren keresztül mennek ki, így aztán próbálkozásokkal ki fog menni az összes leveled.
Természetesen ha te is spam küldésre használod a levelezőrendszert, akkor inkább ne hangoskodj...

(#8) okojani válasza club1 (#7) üzenetére


okojani
csendes tag

Köszönöm a választ!

Felhívtam a UPC-t, azt mondták nem velük van a baj...
Szerintük a címzettnél van a problem...
Még egyszer beszélek velük hátha összejön valami.

A levelet többször próbáltuk már kiküldeni, de sajnos sikertelenül. és ugyan ezt az üzenetet kapjuk. Igaz csak egy levélre vonatkozik ez a hibaüzenet.

Legközelebb nyílvánosra írom. :)

(#9) club1 válasza okojani (#8) üzenetére


club1
veterán

Az egységsugarú ügyfélszolgálatos persze hogy azt mondta hogy nem náluk van a baj. De mint megírtam, rajta van a levelezőszerverük - nem is egy - feketelistán, ezt csak ők tudják leszedetni. Persze neki az lenne az egyszerűbb megoldás, ha a címzett levelezőszerverén leszednék a szűrést, így a feketelistás UPC levelezőszervertől is beküldhető lenne a levél. :W
Esetleg hívd fel őket még egyszer, és javasold, hogy ellenőrizzék le az adott ip című szervert a http://whatismyipaddress.com/blacklist-check oldalon.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Email küldési probláma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.