Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szia, van egy olyan problémám, hogy:
3 rendszer van (2db XP, 1 98se) az 1ik XP, 1ik napról a másikra eltűnt a cdíró, és volt egy virtuális cd meghajtó ami szintén felszívódott, nemtudtam vele mit kezdeni, mert a másik xp és a 98 látta, de tegnapra a 98on is behalt, és még telepíteni se lehet(19kódhiba) Próbáltam felrakna valami ASPI drivert, de semmit, biosban látom, hogy megvan, meg még az 1ik XP, megy.
Aki tudna nekem valami megoldást az légyszi írjo, előre is köszi!!!

(Módosítottam a topiccímet, hogy értelme is legyen, s a kereső is megtalálja esetlegesen :) - Kalandor)

(#2) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Senki? Pedig, jó lenne ha nem képe újratelepíteni

(#3) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a rendszerleíró adatbázisban) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)

(#4) tildy válasza qpakcovboy (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lehet , hogy valami cd író szoftvert szedtél le előtte?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) anaqer válasza qpakcovboy (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Megőrülök. Ha már új topicot nyit valaki, akkor LEGYEN ELÉG EGY!!! :((

Inkább uppold párszor, valaki biztosan be fog nézni és megpróbál segíteni. Ne floodoljunk már feleslegesen emberek...

(Már lezártam a másikat - Kalandor)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

1000 bocs, de nagyon égető a probléma, mert szügségem lenne rá.
egyébként nem tettem fel semmi ilyesmi progit, viszont felraktam a legújabb detonátort, és asszem azóta csinálja ezt, de nemhiszem hogy a kettőnek bármi köze lenne 1máshoz.

(#7) tildy válasza qpakcovboy (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálam egy régi easy cd creator ''kefélte el'' ano a rendszert, hasonló tünetek voltak.Újrapakoltam az oprendszert...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) AttiSan


AttiSan
csendes tag

Csak egy tipp:

Van TweakUi telepítve? Onnan(is) le lehet tiltani a meghajtók elérését. Lehet vlki szórakozott veled?

AttiSan

(#9) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Elképzelhető, ugyanis, norton szólt, hogy Backdoorjeem trojan került a gépre amit elég nehezen tudtam leszedni, erre gondoltam én is, és ez a folyamat visszafordítható?

(#10) pilóta válasza qpakcovboy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze: win reinstall...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Annyit most eltudtam érni, hogy egy alcohol 120 nevű progival csináltam egy virtuális meghajtót, és ezt most látja

(#12) Ekváádor


Ekváádor
őstag

Hello!
Nekem is ez problémám!
Ma feltelepítettem a Nero ImageDrive-ot, és azóta eltűnt a cd meghajtóm és a cd íróm.Letöröltem az imagedrive-ot, de ez sem segített:(
Mit próbáljak még?Mert nem tudok egyetlen cd-t sem berakni, mert a windows nem látja!De bootolás előtt amikor bekapcsolom a gépet akkor látja minden!
Előre is köszi!

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#13) Szabó Julcsi válasza Ekváádor (#12) üzenetére


Szabó Julcsi
csendes tag

haez xp,vedelő a prosetup backupsystem file-t.azminden renberakkk.
Gondolom, hogy telepítés előtt gondosan eljártál, hogy védd az XP-det. Az XP hónapok múlva is rendbe tudja tenni saját magát.
dehamindenfélenemkompatibilisprogramokatteszelfelakkorelözőtelepítésigvisszakellmennihogyműködjönazxp.

StupidMan's BIKE WORLD - stupidman.uw.hu - A bicikli az egy olyan tárgy, ami kétkerekű, és gurulni lehet vele!

Szabó Julcsika

(#14) Ekváádor


Ekváádor
őstag

Na megint feluppolom a topicot.
Szóval néhány hozzászólással feljebb már egyszer eltűnt a cd olvasóm, de megoldottam win újratelepítéssel.
Most újra előjött a hiba, méghozzá azután, hogy a haverom áthozta a vinyóját.Minden rendben volt, később klivettük a vinyót. De a gép legközelebbi indításakor a windows már nem látta a cd olvasót és a cd írót.A BIOS látja. Ez Win XP SP2-vel történt. Hogyan lehetne megoldani, hogy a win újra lássa a meghajtókat? Nem szeretném emiatt megint újratelepíteni a wint.:(
Egy LG 52x-es olvasóról van szóés egy Fujitsu cd íróról.
Segítsetek!
Előre is köszi!

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#15) Ekváádor


Ekváádor
őstag

up

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#16) Ekváádor


Ekváádor
őstag

up

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#17) Ekváádor


Ekváádor
őstag

help. fel.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#18) #57764352


#57764352
törölt tag

Voltam supportolni...
Srác elbaszta CD-ROM meghajtóit. Az eszközkezelőben ennyit ír:
Az eszköznek nincs szüksége illesztőprogramra, ezért le van tíltva!! kód 32!
Csak felrakot VMI NERO Imige Drájvot, meg Démontúúlszt.
Most ezzel szívok. Pedig az eszköz engedélyezve van, a Nero Info Tool meg hibás ASPI cuccot ír!!
Próbáltam már az eltávolítást, reboot után felrakta, de ugyanez a hiba mint fenn (32 kód).
A DAEMON TOOLS-t leszedtem, NERO reinstall volt. A Microsoft honlapján találtam egy olyan dolgot, hogy a registry-be kell törölni egy kulcsot, ez se jött be.

REINSTALLT NEM SZERETNÉK!!!

(#19) Szalma válasza #57764352 (#18) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha Win2k, vagy WinXP (nem olvastunk vissza, bocs), akkor egy szerviz-install mindenképp kipróbálandó...)

Szeretettel:
Szalma

(#20) behappy válasza Ekváádor (#14) üzenetére


behappy
aktív tag

nem nyomtátok rá forditva a kábeleket, mint ahogy előtte volt? mármint jumperek jol be vannak lőve?

(#21) ollie válasza #57764352 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Windows repair...

***

(#22) #57764352 válasza behappy (#20) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem volt belenyúlva a gépbe.

(#23) #57764352 válasza Szalma (#19) üzenetére


#57764352
törölt tag

A szervíz install az mikor csak ''frissítem'', tehát a működő rendszerről indítom a telepítőt??

Ezzel az a baj, hogy csak UPGRADE-es verzió van WIN2k-ból.

(#24) #57764352 válasza ollie (#21) üzenetére


#57764352
törölt tag

OKsa megpróbálom, csak az kérhet CD-t!
Az meg neki nincs! :((

(#25) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Úgy rémlik volt egy átmeneti időszak, amikor a Nero és a Daemon összeakadt egymással. Ez akkor volt amikor beletették a nero image-ek támogatását a daemonba. (És nem kellett hozzá feltenni a nero image drive-ot.)

Uninstalláld a nero image drive-ot, meg a daemont is. Az eszközkezelőben nézd meg, hogy a SCSI vezérlők közül eltüntek-e a virtuális vezérlőkártyák. Ha nem, akkor szedd le azokat is.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) #57764352 válasza L3zl13 (#25) üzenetére


#57764352
törölt tag

Semmi SCSI cucc nincs. :((

(#27) Szalma válasza #57764352 (#23) üzenetére


Szalma
őstag

(Hát ennél egy kicsit bonyolultabb... Ha nincs install CD, akkor nem is lehet. Ráadásul csak akkor fog tökéletesen működni, ha teljesen ugyanolyan verzióval próbálod, mint ami fent van.
Vigyázat! Pilótavizsgás! Menteni, menteni és csak saját felelőségre próbálgatni!
Elindítasz egy full installt, de van egy kép, ahol felfedezi, hogy van már egy felinstallált példány. No ott nem új példány meg hasonlók kellenek, hanem a másik változat (angol verziónál azt hiszem ''repair''). Ekkor lemegy egy teljesen új install (sorozatszám, stb.), de többnyire minden megmarad... Kivéve a driverek. Azok olyanok lesznek, mint egy szűz telepítés után... Vírusirtók és tűzfalak nem szokták szeretni, azokat újra kell nyomni. Az újraformázás előtti utolsó lépés legyen ez, ha még nem csináltál ilyet! Elég rémisztő, ahogy elindul a telepítő...)

Szeretettel:
Szalma

(#28) neilszab válasza qpakcovboy (#3) üzenetére


neilszab
őstag

Sziasztok, nekem is most ez a problémám.... :(((

Máshol ovlastam, hogy a Nero illetve a DaemonTools kavarjat be, azokat uninstaláltam a gépről, illetve eltávolítottam a DVD író driverét, újraindítottam és a Winfos újra megtalálta és telepítette, viszont pont annyire nem jó, mint előtte.

Nem tudom, hogy a Win-ben van-e a hiba, vagy esetleg a DVD íróban... :F
(és most nicns lehetőségem másik gépben megpróbálni...)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#29) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy pont nem ide kéne írnom a kérdésem de hátha tud vki segíteni.

Az lenne a gondom hogy a windows xp-ben az egyik vinyóm meghajtóbetüjelét megváltoztattam és a sajátgépben már azt az új betűjelet írja ki hozzá meg a lemezkezelőben is de a total commander meg úgy mutatja mintha nem megváltoztattam volna hanem mintha beraktam volna a gépbe egy ugyanolyan vinyót ugyanazokkal az adatokkal.

Vki tudna segíteni benne hogy hogyan tudnám eltüntetni a régi meghajtójelet.

Előre is köszi

(#30) neilszab válasza Logan (#29) üzenetére


neilszab
őstag

Újraindítás? ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#31) Kovács Jani


Kovács Jani
csendes tag

Először is mindenkinek sziasztok ujjtag vagyok az oldalon is meg a gépel is most ismerkedem.A szokásos,volna egy kérdésem.Nekem egy asus p4p 800vm-em van.Alaplapi lemezem sincs meg a gyerekek kitörültek valami programot a géppről és azóta nincs a saját gépben virtuális meghajtó ikon.Csak a C meg a flopi.Semmilyen lemezt nem olvas be.Probálkoztam már:rendszer visszaállítás egy régebbi időpontra,szalagkábel lehuzása visszadugása meg kerezsgetem a neten de nem sok sikerrel.A gépet nemszeretném ujratelepitetni mert a gyerekek nembirnák napokig.Köszönöm elöre is a segitségeteket.Mondjuk a szakszavakat még nemértem,a bilentyüvel is most barátkozom :W

(#32) neilszab válasza Kovács Jani (#31) üzenetére


neilszab
őstag

Virtális meghajtó alatt optikai meghajtót értesz, nem? A CD/DVD író/olvas optika meghajtó...a virtuálsi meghajtó pedig fizikailag nem létező, de annak látszó emulált meghajtó.

Van a gépen CD/DVD író program (pl Nero), vagy DVD meghajtó emulátor (pl.: DaemonTools, vagy Alcohol 120%)?

Már ahogy most visszaolvasok, nekem se az segített... erősen gondolkodok, hogy mi is volt a megoldás anno...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#33) Kovács Jani válasza neilszab (#32) üzenetére


Kovács Jani
csendes tag

D,E,F ikonok tüntek el.Igen vanrajta demon tools de a nérot nemtudm.

(#34) neilszab válasza Kovács Jani (#33) üzenetére


neilszab
őstag

De ezek most virtuális, vagy optikai meghajtók?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#35) Kovács Jani válasza neilszab (#34) üzenetére


Kovács Jani
csendes tag

Irtam az elején,hogy nemértem aszakszavakat.A sajátgépböl eltüntek a cd,dvd ikonok és acd,dvd lejátszó semmilyen lemezt nem ismer fel.Az eszközkezelöben meg sárga kérdöjelvan az ikonok elöt.Bocs,hogy ilyen sötét vagyok.De edig mindig máscsinálta agépet és semit nemmondtak nekem :R

(#36) neilszab válasza Kovács Jani (#35) üzenetére


neilszab
őstag

A 32-es hsz-emben leírtam, hogy mi a különbség közöttük. Tehát ha jól értem, akkor van 1 db igazi fizikailag is létező CD/DVD olvasó a gépben és volt több virtuális meghajtó is (amik a Daemon Tools-al voltak emulálva) és mindegyik eltűnt...ugye?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#37) Kovács Jani válasza neilszab (#36) üzenetére


Kovács Jani
csendes tag

Igy van demár megoldodot a problémám.Kaptam kt javito programot és bejöt.De azért köszi,hgy megprobáltál segiteni

(#38) neilszab válasza Kovács Jani (#37) üzenetére


neilszab
őstag

kt javító? az mi? :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#39) Kovács Jani válasza neilszab (#38) üzenetére


Kovács Jani
csendes tag

Két lett volna csak kimaradt az é betü

(#40) neilszab válasza Kovács Jani (#39) üzenetére


neilszab
őstag

Na jó, de mik azok?

Csak azért kérdezem, mert ha újra előjön a hiba valakinél, akkor itt legyen a megoldás a fórumban... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#41) Kovács Jani válasza neilszab (#40) üzenetére


Kovács Jani
csendes tag

Oké küldöm.De én nem tudom úgy elküldeni mint ahogy nekem jött,hogy ide kat és máris bejött az oldal úgy hogy írom a nevét a proginak:Mats_Run DVD vagy Mikrosoft Fixit 50027.

(#42) Kovács Jani


Kovács Jani
csendes tag

Sziasztok.Most olyan gondom volna,hogy letöltöttem játékot PS2-esre kiírtam Nero Free 9.4.12.3-al de a ps nem olvassa.Csippelve van segitsetek.Köszi

(#43) szpring


szpring
csendes tag

A NERO vagy az InCd okozza a hibát, a cd meghajtó eltűnését. UNINSTALL lal azonnal gyógyul, visszatér a cd meghajtó :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.