Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Elszállt a procim ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok !

A barátom most hívott és azt mondta, elkezdett sípolni az alaplapja,mert megállt a a procihűtő ventije, majd röviddel ezután lefagyott. Áramtalanított, kicserélte a hűtőt + paszta rá, bekapcs, a venti felpörgöt egy rövid időre , majd újból kikapcs.....és ezt csinálja azóta is ahányszor újból próbálja.....Valami elfüstölhetett nála ? A procin nem lát külsérelmi nyomot és nincsen égett szaga sem.....Abit típusú az alaplap.Bekapcsoláskor arra a rövid időre a LED zölden világít, majd a kikapcsoláskor pirosan. Speaker hangot nem ad......
Mi mehetett tönkre ??? Mit próbáljon ki ???? A proci XP 1600+.
Létszi segítsetek !

(#2) Club válasza mattheus (#1) üzenetére


Club
őstag

Előfordulhat, de nem valószínű.
vegyétek ki a procit, majd tegyétek vissza.
Az előfurdolhat, hogy ''beégtek'' a procinak a lábai, aztán tegyétek vissza.
Volt már nálam is egy hasonló.

Nálam bejött.

(#3) Kirbly válasza mattheus (#1) üzenetére


Kirbly
aktív tag

es nem art egy cmos clear sem :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#4) Dirtyz válasza mattheus (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Rárakta rendesen a hűtőt? Akkor csinált nálam ilyet, amikor nem ért rendesen a borda a procihoz.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5) jerry311 válasza mattheus (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem most 2 hűtővel is volt olyan problémám, hogy túl vastagra sikeredett a hővezető paszta réteg. Tünet ugyanez, csak a paszta felének eltávolítása (procin rajtahagytam bordáról letöröltem) után OK volt a dolog mindkét esetben. (pedig szerintem eleve vékonyan kentem fel) :)

(#6) mattheus


mattheus
őstag

Megnéztük a procit tüzetesebben és az alja kicsit átalakult . élt 1.5 évet... :O

(#7) MUŁĐER válasza mattheus (#6) üzenetére


MUŁĐER
addikt

R.I.P :( :O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) atus7377


atus7377
aktív tag

Béke poraira.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#9) Alvin_ti4200 válasza mattheus (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megégett az alja, mi?

(#10) jerry311 válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

hát azt mondta :DDD
Végülis reális, a proci alján nincs borda :(

(#11) Pyton válasza mattheus (#6) üzenetére


Pyton
aktív tag

Ócska amd-k. Ha egy kicsit is lelassul a ventilátor már egyből füsttel reagálnak rá. Ez a fogyasztói társadalom. Füstöl a procid, vegyé' újat!

(#12) _Volkovy_ válasza Pyton (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

No comment:)

(#13) Alvin_ti4200 válasza Pyton (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Íme egy Intel fan véleménye az AMD processzorokról:F
OFF
Volt már áemdéd?
ON

(#14) Pyton válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Pyton
aktív tag

Nem. De egy esetleges selejt hűtő miatt nem szeretnék új procit venni. Az oké, hogy a Tualatinom túlélte a hűtőleesést, de egy AMD még a végén az egész konfogomat magávalrántja! Nem vagyok kifejezett intel-fan, csak a keserű tapasztalat beszél belőlem.

(#15) Cathfaern válasza Pyton (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt írod, hogy nem volt még AMD-d. A hsz végén meg azt, hogy a tapasztalat beszél belőled. Na most akkor hogy is van? :F Btw. most már minden alaplapban van beépített hővédelem. Szóval AMD is gond nélkül túléli a hűtőleesést. Aki meg van olyan hülye, hogy a hővédelmet kikapcsolja, az meg is érdemli.

(#16) Alvin_ti4200 válasza Pyton (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OK, nem is azért mondtam, de a mai AMD-hez való alaplapok már tartalmaznak hővédelmet (az A64 pedig már hardveresen is, mint a PIV), szóval ilyen balesetnek csak régebbi alaplapok esetén van lehetősége. Egy hűtő pedig nem szokott magától leesni:))

(#17) Peat;) válasza Pyton (#14) üzenetére


Peat;)
veterán

Milyen tapasztalat, ha nem volt amd-d :F Egyébként az alaplap lenyomja ha baj lenne, aki meg nem állítja be meg is érdemli...

(#18) _Volkovy_ válasza Pyton (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

loser


[Szerkesztve]

(#19) gado


gado
tag

Pyton:Milyen tapasztalat beszél belőled, ha nem volt AMD d?:F

(#20) Pyton válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Pyton
aktív tag

Boccs, rosszul írtam. Eccer leesett a hűtő a procimról (tök random). Na most ez amd-nél is simán megeshet, de én valhogy nem örülnék neki. A tapasztalat a leesésre vonatkozott.

(#21) Pyton válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


Pyton
aktív tag

Te, a P4-esek már 3 éve megjelentek. Elég nagy baki elírni a nevét...

(#22) _Volkovy_ válasza Pyton (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

biztos olyan jól volt felrakva

(#23) _Volkovy_ válasza Pyton (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

rossz helyen kötözködsz

(#24) Pyton válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Pyton
aktív tag

képzeld, tökéletesen fel volt rakva. az a fém szerelvény pattant el(máig nemtom hogyan)

(#25) Peat;) válasza Pyton (#20) üzenetére


Peat;)
veterán

már a via 133-as chipsetnél is volt hővédelem, ettől ma már nem kell félni, a másik hogy ha megnézed a mostani csúcs pIV-ek(3gh körül igazán a vészes) NAGYON melegszenek, jobban mint bármely amd...(fx,a65, athlon)

(#26) _Volkovy_ válasza Pyton (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

milyen cooler volt?

(#27) Alvin_ti4200 válasza Pyton (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én megszoktam a római számokat, bocs. Amúgy meg kákán is csomót keresel?:F

(#28) gado válasza Pyton (#24) üzenetére


gado
tag

Milyen hűtő volt?

(#29) Pyton válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Pyton
aktív tag

ACORP. Mondjuk ismerve a cég mostani termékeit, számíthattam volna rá.

(#30) Pyton válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


Pyton
aktív tag

Csak a te érdekedben szóltam.

(#31) hobizoli válasza Pyton (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Alvin_ti4200 válasza hobizoli (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Te érted, hogy nekem milyen érdekem fűződik a P4-hez?:DD:t

[Szerkesztve]

(#33) Cathfaern válasza hobizoli (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos igen, ezt talán a MEGA-GIGA-ULTRA-LOL kifejezés jellemzi a legjobban :D

(#34) MUŁĐER válasza Cathfaern (#33) üzenetére


MUŁĐER
addikt

[L]http://web.axelero.hu/wazovszk/icon_lol.gif[/L]

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#35) crab válasza Cathfaern (#33) üzenetére


crab
senior tag

Off
Vagy inkább ROTFLMAOWTIME!:C
On

(#36) Alvin_ti4200 válasza MUŁĐER (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:P

(#37) MUŁĐER válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


MUŁĐER
addikt

THX

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#38) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

rotflol :D

(#39) jerry311 válasza Pyton (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bocs, de ez elég LOL :)

(#40) ToBeY


ToBeY
nagyúr

nekem is hasonló volt egyszer csak kikapcsolt a gép,majd bekapcsoltam és a zöld és a piros led 1x villogot elszált az alaplap...

(#41) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ez a legjobb duma, amit az Intelesektől hallottam, hogy ''leesik a hűtő'' :DD :DD :C
Amúgy nekem MSI K7N2Delta-L lapom van, és amikor vettem a 2700+ procimat, véletlenül rosszl raktam fel a hűtőt, nem feküdt rendesen a magra (csak valahogy a fele). Gép bekapcs, 1/2 mp múlva minden leáll ---> hővédelem rulz. Aztán rátettem normálisan a hűtőt, de elfelejtettem bedugni a venti csatlakozóját:C (azért általában nem vagyok ekkora loser, csak most összejött:C)... Ezután bekapcs, minden ok, BIOS-ba belépés, venti nemforgás észrevevés, szívbajkapás-imádkozáshogynelegyenkárosodás-gyorsankikapcsolás-(közben magamra átkok sűrű szórása) - venti bedugás - bekapcsolás - csodák-csodája látás - minden jóra fordulás, mert tökéletes működés - tanulságlevonás: nem olyan egyszerű manapság megölni egy AMD procit:C!

hey-ho-let's-go

(#42) hobizoli válasza -=V3rthil=- (#41) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#43) jerry311 válasza -=V3rthil=- (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

dehognyem, hűtéssel simán meg lehet ölni :)
emberünk ugyanis szépen levette (volna) a bordát, csak éppen nem húzta le a venti csatlakozóját, hirtelen mozdulattal arrébb akarta tenni, kézből kicsúszik, landol a procin, proci meghal az ütéstől :DDD

(#44) Jenő válasza Pyton (#21) üzenetére


Jenő
aktív tag

BUTASRÁÁÁC .

Ne ilyenekkel próbálj már másokat kioktatni, ha olyanokat mondasz, hogy ''Ócska amd-k'' , ''DÁJ ENVIDIA!!!'' , ''leesett a hűtő a procimról (random)''.
Valahogy előjött bennem az a mondás, hogy ''Aki hülye, az haljon meg.''. Te biztosan most szabadultál valamelyik kabaréműsorból.

(#45) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ja, de azért szerintem az Intel is hullana pl egy taposástól rendesen:DDD
A tuti befutó egy önhűtő-ütésálló proci lenne:DDD

hey-ho-let's-go

(#46) bolondgomba


bolondgomba
csendes tag

Sziasztok!

Előre leszőgezem hogy nem vagyok intel fanatikus!
Az igazság az hogy rengeteg embernek vannak előitéletei az AMD-vel szemben igy nekem is pedig sohasem volt csak mások tapasztalatából tudok véleményt mondani: Most nem az Athlon 64 ről beszélek és nem is az INTEL celronokról
Az AMD ár/teljesitmény arányban tényleg jobb az intelnél ezen nincs is mit vitatkozni igy van és kész viszont akár a cpu akár az alaplapok miősége nyomába sem ér indoklás: Magát a magot nem védi semmi a fizikai sérüléstől és igy a hőátadás is gyengébb nem beszélve hogy egy athlon xp hütés nélkül 85 fokkal nő a hőmérséklete másodpercenként amig inkontaktá nem válik a szilicium tehát egy hütő leesése kinyirja a cpu-t és ha szerencséd van akkor a videokártya fogja meg ami még jobb dupla kár. Ez könnyen előfordulhat hiszen az alaplapok cpu-foglalatának a hütő felfogató része gyakorlatilag nulla nem beszélve a méregdrága hütők erős lefogató bilincséről ami egyszerően letépi a kis müanyag fület. Az alaplapi chipkészletek szinte használhatatlanok elsősorban a viára gondolok bár az nforce se lehet jobb stabilitásukat illetően ez persze inkábba komolyabb usereket érinti aki akár pénzkeresetre használja a gépét és nem játékra meg stb. Bár azok az emberek mind INTEL-t vesznek. Az sem véletlen hogy normálisabb cégeknél szinte csak mutatóba van AMD-s gép Vajon miért??? Lehet gondolkodni és az miért van hogy itt a PH-en több az AMD-s hiba Topic mint az Intel-es????

(#47) Jenő válasza bolondgomba (#46) üzenetére


Jenő
aktív tag

''Lehet gondolkodni és az miért van hogy itt a PH-en több az AMD-s hiba Topic mint az Intel-es????''

Na, ettől már jobban alszok. Azon is lehet gondolkodni, miért van az aláírásokban több AMD-s konfig. A matekórákról eszembejutott az egyenes arányosság. És, azért még így sem olyan pfűdesok az ''AMD-s hiba Topic'', hogy akárki is jogosan elijedjen a vásárlástól. És, ha mégjobban belegondolunk, ezek többségében a user hibájából vannak.

(#48) Alvin_ti4200 válasza bolondgomba (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem értem, mi baj van pl. a Via KT400-zal:F

(#49) Alvin_ti4200 válasza bolondgomba (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ja, és arra nem gondoltál, hogy azért, mert sokal több AMD-s gépet használó júzer van a PH!-n, mint Intel-es?:U

(#50) Jenő válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


Jenő
aktív tag

Kb ezt próbáltam sajátos beszédstílusomban kifejteni. :))

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Elszállt a procim ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.