Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Vagy mondjuk optimalizálhatnák a mögötte lévő motort :U

Mobiloknál is inkább tesznek mögé nagyobb hardvert, mint a szoftver javítanák.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) -Skylake- válasza Fecogame (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

ugylatom szakertovel allunk szemben. figyi ez nem az angry birds. szerintem engedd el. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) DarkByte válasza Fecogame (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem mindenki és a kutyája is AI cuccokat kutat most. Elképzelheted hogy nem keveseven vizsgálják hogyan lehetne a Transformers-LLM architektúrát az előnyeinek megtartásával kisebb erőforrásigényűvé tenni. De jelenleg a GPT4 szintjén ekkora méretben ennyi hardverre van szükség ilyen minőségű valós idejű eredmény előállításához.

Kellene megint egy óriási áttörés. Van pár ígéretes kihívó (RETNET, RWKV) egyébként, de ezekhez még tényleges betanítást is csinálni kellene hogy igazolni lehessen, ami sok idő és rengeteg pénz.

[ Szerkesztve ]

(#4) Narxis válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ejnye azért nem kéne így beszólni. :)

Thanos was right.

(#5) bitblueduck válasza -Skylake- (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

vízhűtés meg OC kell ide.
üdv: szakértő2 :DDD

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Azt hittem a chippara az olyan mint a csiwawa, csak mókus.

Kérek egy számot a jútútú

(#7) Fecogame válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehetne ezt azért finomabban is előadni, de mindegy lépjünk át ezen.

Mint részben programozó, részben üzemeltető, látom, hogy mindig van hova optimalizálni a rendszereket, vélhetően ez esetben sincs másképp. Ezért írtam azt, amit.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) D55 válasza Fecogame (#7) üzenetére


D55
aktív tag

Átalános tapasztalatok alapján ugyanez a véleményem. Bár itt azért biztosan jobban igyekeznek, mint amennyire manapság az egyszeri alkalmazásoknál telibeszékelik, de mindig van mit tenni.

Meg amúgy is pukkannia kéne kicsit a lufinak, mert lenyűgözőek a technológiák által produkált eredmények és valóban hasznos is nagy részük, de piacilag káros a körülötte lévő hirtelen felhajtás (túl sok prioritást von el hirtelen más területekről), hosszútávon mindenkinek egy higgadtabb tempójú fejlődés lenne az előnyös, mert így is az elmúlt években számtalan más téren folyamatosan reng a világgazdaság, a chipek iránti igények volumene pedig már évek óta tarthatatlan szinten van (eth-pow, EU-s lázálmok miatti kényszerelektromosítás-kényszerelektronikázás az autóiparban, most meg mire az első épp lecsengett, már jött is az AI őrület). Vissza kell mostmár haladéktalanul térni a kínálati piachoz, ahol évente mindig fele annyiért kapsz a korábbihoz képest kétszer annyira fejlett/erős elektronikai termékeket, mert különben a technológiai fejlődés sem lesz fenntartható (ha ugyanazt a tudásszintet/teljesítményt is el lehet adni ugyanolyan drágán sok-sok éven át a megveszett keresleti viszonyok miatt, az a gyártókat az érdemi fejlesztések helyett max. a gyártási költségek lefaragására tudja ösztönözni a még nagyobb haszon érdekében és ez vásárlói oldalon nagyon ritkán hoz bármi pozitív dolgot, sokkal inkább viszont a minőséget szokta kompromittálni).

[ Szerkesztve ]

(#9) -Skylake- válasza D55 (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

szerintem (ha jol emlekszem es nem keverlek valakivel)nem lattam meg toled semmit amivel egyetertettem volna, ennek a hsznek viszont lenyegeben minden szava arany. tokeletesen leirtad.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) Tasunkó válasza -Skylake- (#9) üzenetére


Tasunkó
senior tag

De miért kéne pukkanni a lufinak, azt nem értettem. Mert nem szolgálja a vásárlói oldalt? Ha nőnek a bevételek, akkor a vásárlói oldalt szerintem lekakkantják. Minőséget meg ellenőrzi akinek termelnek.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#11) csibe1 válasza Tasunkó (#6) üzenetére


csibe1
addikt

Nem a Chupacabra másik neve? :D
Megint nagyon jó a címválasztás. :U
Lassan külön szótár kell majd a jófajta újmadzsar kifejezésekhez, amik a fene se tudja honnan jönnek. :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12) Tasunkó válasza csibe1 (#11) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nekem nagyon tetszik :) . Távoli rokona lehet a Chupacabra. A chilei vulkánkitörésben kihalt Chipacabra lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban, a mára ártalmatlan, főleg gyümölcsöket fogyasztó chippara, emberre nem veszélyes.

Kérek egy számot a jútútú

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Ha az elérhető mennyiségről van szó, akkor mi van azzal, hogy a nem-nVidia AI-gyorsító chippeket is a TSMC gyártja? Az akkor ott egy szűk keresztmetszet amit nem kerülnek meg ezzel. Az már hihetőbb motiváció, hogy nem szeretnék az nVidia-nak fizetni a pofátlan haszonrést, amit majdnem-monopoliumként elkérhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.