Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ploszi


Ploszi
senior tag

szóval azt szeretném megkérdezni az ezzel már bíró embereket, hogy a panelre hogyan lehet rákötni a ventiket, mert van most 2 Papst ventim és hát ugye lóg belőlük egy piros meg 1 kék drót, oszt kész, szóval van erre kiképzett csatlakozási lehetőség? (Enermax előlapi panelt láttam itt Debrecenben, arra különösen kiváncsi lennék)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#2) erdoke válasza Ploszi (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nekem Hardcano9 van, az Molex csatikkal kapcsolódik a ventikhez, a ventiken is az volt gyárilag. Persze kontaktosak, mint állat, úgyhogy forrasztás lesz.
Hol láttad az Enermaxot Db.-ben és mennyiért?

A legjobb aláírás a héten

(#3) Ploszi


Ploszi
senior tag

a multimediatowerben és asszem az 5.25-ös olyan 9E HUF :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) Sefter


Sefter
veterán

nekem TT előlapi panelem van erre rá kell dugni a venti csatlakozót (a panel meg a tápra van dugva) és már mehet is a ford.szám szabályzás...

Psn ID: sefter_hun

(#5) Sefter válasza erdoke (#2) üzenetére


Sefter
veterán

megelőztél :)

Psn ID: sefter_hun

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

akkor ilyen nekem is köll, mert a két 12cm-es venti így 12 V mellett elviszi a hajam, na meg a hallásom is, épp csak forogni kéne nekik, nem így repeszteni :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) Atlantis válasza Ploszi (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is Enermax-ra vadászom. Ha jól láttam, arra 3 tűs csatlakozókon keresztül lehet ventiket kötni.6 darabot, elvileg csatornánként egyet, de a teljesítménye alapján szvsz csatornánként kető is rámehet, sorbakötve.
Jó lenne, ha sikerülne ilyen panelt beszereznem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát, én még csak érdeklődöm, mert hazavágtam az alaplapot és 2 hét mire visszajön az új :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#9) Atlantis válasza Ploszi (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Mennyiért láttad az Enermax-ot? Pontos típust esetleg nem tudsz? Hátha nem is 1-ről beszélünk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) Ploszi


Ploszi
senior tag

de, egyről beszélünk, és olyan 9 körül volt bruttó, ugyanaz amit overclock-ék is árulnak :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) Ploszi


Ploszi
senior tag

Enermax UCA5FATR2

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#12) freddirty válasza Ploszi (#1) üzenetére


freddirty
senior tag

Éppen ma vettem egyet. Mivel ez az egyetlen (itthon kapható) amin az LCD meg van világítva így ez jöhetett csak szóba. (nem sokat ér egy világítás nélküli LCD este :)
Na szóval van két hőszenzorja és hat darab ventikábelje ami szabványos venticsatlakozóban végződik. A hatból kettőn van fodulatszám-visszajelzés (sárga tyúkbél). Az LCD-n a két hőszenzor és a két fordulatszám-visszajelzős venti értékei látszanak. Be lehet állítani az egyes értékekhez riasztást is (leginkább egy kvarcóra pitymogására emlékezet). Öt fokonként megy a riasztási beállítási lehetőség.
Full fémből van, és vinyót lehet csavarozni bele. Ebből következik hogy teljes bayt foglal tehát nem csak előlap. (Kis házba cd és rack mellé már nem fér be)
Hat poti van, amikkel hat ventin lehet matatni külön-külön. A kábelvégek feliratozottak és matricákat is mellékelnek:VGA, HDD, CPU.
Egy hátrányával találkoztam: kicsit faragni kellett a bayen mert nem szabványos a mérete! Némi műanyagfaragás után viszont simán becsúszott a helyére. Gondolom Enermax házba készült nem pedig akárhová. Full aluházasok szívni fognak ha ilyet vesznek, ámbár lehet hogy ott hajlítgatással megúszható.
Hasznos kis jószág némi továbbfejlesztéssel (+USB +2 hőszenzor -2 ventipoti) egész helyre cucc válhatna belőle. 8 pont a tízből.

fred

(#13) Atlantis válasza freddirty (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Hol vetted?
Mennyire jó az LCD megvilágítása? Egyenletes, vagy csak a szélein jó?

Mail megy.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) FaBatka válasza Atlantis (#13) üzenetére


FaBatka
aktív tag

KellyTech, hol máshol

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#15) freddirty válasza Atlantis (#13) üzenetére


freddirty
senior tag

Az LCD láthatóságával nincs gond, a szélein van 2x2 kék LED-del megvilágítva. Jól látható és jól néz ki :)

fred

(#16) freddirty válasza FaBatka (#14) üzenetére


freddirty
senior tag

Én spec a Mistrálnál vettem (ilyen olcsó és eccerű cuccoknál nem érdekel a gari)
:)

fred

(#17) FaBatka válasza freddirty (#16) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Én a Mistralnál max árlistát vennék(el):D
Ismerem őket kívül belül. Ha nem vagyok indiszkrét mennyiért vetted?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#18) freddirty válasza FaBatka (#17) üzenetére


freddirty
senior tag

bruttó 8400 volt

fred

(#19) Egon


Egon
nagyúr

Én Coolink-et fogok venni:

[L]http://www.kellytech.hu/hun/cooler/coolink/cvst1.htm[/L]

A procin egy Coolink fordulatszám-szabályzós venti pörög, úgyhogy ez a tény is kötelez...:) Nem utolsósorban nagyon olcsó (a többihez képest): az LS-nél láttam egyedül, nincs 1K bruttó (bár ennyiért valszeg nem adják hozzá az LCD kijelzőt - de nekem az nem is lényeg: a tekerőt tudjam hova rakni egyelőre, és kész...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Bogyó bá' válasza Egon (#19) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A leirás alapján ez még a szabályozókat/potikat sem tartalmazza, csak egy lyukas alulemez, meg egy hőérzékelő.
Minden opcionális hozzá........vagy én értem rosszul

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21) Egon válasza Bogyó bá' (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet.
Viszont a Coolink gyárt olyan ventit (háromfélét is), amin van fordulatszám-szabályzó (ilyen van nekem), illetve gyárt külön fordulatszám-szabályzó cuccost (amit rá kell csak dugnod a ventire, és máris csavargathatod).
Nem tudom mennyibe kerülhet az LCD, de így egyedi igényeknek megfelelően építhetsz előlapi panelt, valszeg olcsóbban mint bármelyik másik gyártó komplett megoldásának megvétele esetén...
Summa summarum: szvsz ideális cucc azoknak, akik
a/ nem akarnak házilag forrasztgatni potikat,
b/ nincs szükségük az állandó hőmérséklet-kijelzésre,
c/ sokallják a többi hasonló cucc árát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon válasza Bogyó bá' (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

De a jövő héten valszeg úgyis megveszem, aztán majd jól megírom, hogy mit adnak hozzá és mit nem...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Bogyó bá' válasza Egon (#22) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha veszel, nézd már meg a kedvemért, hogy a hozzávaló LCD-s hőmérő mennyibe kerül?

Nekem különben az nem tetszik rajta, hogy a négy potihely miatt ''összevissza'' helyezték el őket, én mondjuk jobban örültem volna mindössze 3 potihelynek, de rendezettebb elrendezéssel, egy sorban.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) Egon válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Van 3 potihelyes is, de sajnos ez is ''összevissza'' elrendezésű:

[L]http://www.kellytech.hu/hun/cooler/coolink/cvst2.htm[/L]

:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Bogyó bá' válasza Egon (#24) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kár, mert nagyon rendezetlen képet ad a pc-nek.....:(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26) Egon válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

A Silvercomp-ban 1500 bruttó az egy hőmérsékletet mérő, 2400 bruttó a két hőmérsékletet mérő model...
Namost nekem bőven elég az előbbi: a cpu hőmérséklet-figyelést beállítom a bios-ban (szirénázik ha gáz van: még jobb is mint ez a cucc, elvégre ki a fene figyeli a kijelzőt _folyamatosan_?!?) ezt a hőmérőt meg rárakom a vga-ra (máshova hova raknám? North Bridge?!? Vinyó?!?).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Bogyó bá' válasza Egon (#24) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engem igazából csak egy olyan panel érdekelne, amely 2 db hőfokot, és 2 db RPM-et kijelez, fordulatszabályozóra nincs szükségem, egyetlen potival (IC-s szabályozó) egyszerre állitom az összes (3db) házventit, a procin a Falconrock II meg állandó fordulattal megy...mert az csöndes.
Jó lenne persze, ha lenne az LCD-nek háttérvilágitása, hogy este is nézzen ki valahogy....:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28) Egon válasza Bogyó bá' (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem nem gáz... Ízlések és pofonok...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Bogyó bá' válasza Egon (#26) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, mindjárt megnézem........www.silvercomp.hu?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Egon válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Egon válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

De ha beírod a google-ba a termék kódját, és a magyar oldalakon keresel, gyorsabban megleled...:t

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Bogyó bá' válasza Egon (#30) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem tünik olcsó boltnak, pl a m*stralhoz képest......szinte minden jóval drágább náluk. 14.000 bruttó alatt van Chieftec 360-as táp a M*stralban, itt meg 16.5 ezer.
Sok minden más is nagyon drágának tünik.
Az emlitett LCD-panelt eddig meg sem találtam sajnos az árlistán....béna/vak vagyok.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33) Egon válasza Bogyó bá' (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

http://www.silvercomp.hu/kellekek.html

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.