Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) slmSIG


slmSIG
tag

Mert egy hűtőnek aztán fontos, hogy úgymond "okos" legyen.

(#2) Aurig@


Aurig@
őstag

+1
Mert egy kávéfőzőnek vagy mikrónak nagyon fontos, hogy okos legyen. Az ég világon semmi szükség ezekre.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Lehet, hogy a triviális megoldás az lenne erre a problémára, ha a baromi divatossá lett felhős elérhetőség helyett (legalább a termékpaletta egy részénél) visszatérnének az offline, esetleg szigorúan helyi vezetékes (pl. USB) kezelésre?

Jaaaa, hogy akkor nem lehetne a vásárlóról lehúzni rendszeres havidíjat a kb. semmiért?

A tej élet, erő, egészség.

(#4) bambano


bambano
titán

megzsarolt a hűtőm, hogy szték helyett szójafasírt lesz benne...
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Pötyi válasza slmSIG (#1) üzenetére


Pötyi
őstag

Tudod, mint a Schwarzi-filmben: a hűtő szólt, hogy elfogyott a tej, a főhős a gyilkosok előli menekülés közben még gyorsan rácsapott az OK gombra, hogy a hűtőszekrény rendeljen egy kartont házhozszállítással.

:DDD

Értem én, hogy ez abszolút huszadrangú feladat és átkozott legyen, aki azt nem képes fejben tartani, hogy elfogy a tej, de úgy is fel lehet ezt fogni, hogy kényelmi szolgáltatás. Neked már nem lesz szükséged arra, hogy ilyen alárendelt dolgokat észben tarts, ezeket majd a frigó elintézi. Neked, az embernek meg több agyi processzoridőd lesz az antigravitációs meghajtót feltalálni.

(Amikor berakod a hűtőbe, akkor egy vonalkód-olvasó automatikusan leolvassa a lejáratot és azt is számon tartja és szól majd, ha lejárt a szavatossága.)

QNX is cool!

(#6) Pötyi válasza joghurt (#3) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem feltétlenül havi díj miatt kell online lennie, hanem hogy a frigó tudjon rendelni netes boltokból, ha az hűtőajtóban az előre beállított minimum alá ment a tojások száma. Ééérted!
:)

QNX is cool!

(#7) fatal`


fatal`
titán

Mi lenne, ha inkább nyílt API-t és local hálózatos működést írnának elő, a felhős baromság helyett?

(#8) Degeczi válasza slmSIG (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem fontos, de hasznos ha pl. időben tud riasztani, h túl meleg kezd lenni odabenn. A sajátba ezért zigbee szenzort raktam be, itt valóban praktikusabb lenne, ha erre nem lenne szükség, mert a hűtő a helyi hálón (persze nem közvetlenül a net felé) elérhetővé tenné az amúgyis benne lévő, amúgyis digitálisan kiértékelt érzékelőjének adatait az okosotthon vezérlésem számára.

(pont ahogy közben Fatal is beírta)

[ Szerkesztve ]

(#9) Joci10 válasza Aurig@ (#2) üzenetére


Joci10
őstag

Ha így állnánk hozzá mindenhez, akkor még mindig barlangokban laknánk, és bunkóval fognánk a mamutot. De ez már a jövő. Mindenhez hozzáférhetsz, mindent irányíthatsz/vezérelhetsz távolról, minden 'tud' magáról minden infót (pl.: a kávéfőző, hogy meddig van kávéval/vízzel/tejjel, mikor várható, hogy kifogy, mikor kell venni/tenni bele új adagot (a kávét/tejet akár meg is rendeli az általad előre megadott mennyiségben és jelez feléd, hogy hazafelé útközben össze is szedheted a csomagautomatából vagy boltból), mikor volt utoljára vízkőtlenítve, mikor kellene legközelebb, illetve kérheted, hogy mire hazaérsz, addigra már le legyen főzve a kért fajtád; ....... ).

(#10) hcl válasza fatal` (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, és szabványos, hosszú távon supportált elemekből álló felépítést (HW és SW oldalon is). Tehát support és hibajavítások sok évig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Rive


Rive
veterán

Miért van az, hogy az efféle hírek kapcsán előre látni a nyílt forrású hűtőket, meg a hűtőket víruskergető és reklámbokkoló opciókkal :F
Fogyókúrás programmal?

B@szki, milyen boldog világ ez még, hogy csak a macskát kell kéthavonta strongholdozni, sose tudtam milyen jó dolgom van nekem most ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) arnyekxxx válasza slmSIG (#1) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#13) Bogyó bá' válasza bambano (#4) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez durva lenne! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) hcl válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Házastárs szokott ilyeneket eddig... most már szövetkezhet a hűtővel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Sz.L. válasza Joci10 (#9) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az átlag ember, ezeknek a funkcióknak a zömét nem használja. Azért fog venni ilyen terméket, mert azt adják el neki, ami már okos és "szuper". Ahogy pl apósoméknak a 4k-s tv-t, aminek extra tulajdonságait nem fogják kihasználni (beleértve a 4k felbontást is).

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#16) benedekco válasza Aurig@ (#2) üzenetére


benedekco
addikt

Te ezt nem értheted. Milyen fontos, hogy kész legyen a kávéd mire kislattyogsz a konyhába. Az ágyadból telefonon benyomod, hogy legyen kész a kapcsi, mire kint vagy már ott gőzölög a cucc. :O
Milyen fontos, hogy a vízforraló mér ott várjon téged a forró teára készen.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) Gargouille


Gargouille
őstag

És a hűtőnél majd olyan lesz a zsarolóvírus, hogy bezárja az ajtaját és nem tudod kinyitni és ha nem fizetsz 24 órán belül, akkor óránként 1 fokkal elkezdni emelni a belső hőmérsékletet. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#18) bambano válasza Gargouille (#17) üzenetére


bambano
titán

Nem hiszem, hogy olvasztással kell tönkretenni a kaját...
Ha nem fizetsz, majd óránként posztol a fészbukodra egy képet a benne levő finomságokról. Ezt a krémest se kapod meg, amíg nem fizetsz!
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) proci985 válasza Aurig@ (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szuper, es nagyon kellett. lathato, hogy a neten logo eszkozok egy resze nincs rendesen vedve, IoTnel privacy es security komoly problema.

masik oldalrol viszont userkent imadom, hogy automatizalva egy csomo minden, a hosszabb torvenyi szabalyozas pedig jobb termektamogatast is jelent.

---

az egyik elso neten levo kamera konkretan egy kavefozot figyelt, pontosan ezt a problemat megkerulni.

joghurt: aha persze, ne kelljen mar USB hubot telepiteni access pointra kotve korben a lakasban, es akkor a kertrol meg a teraszrol eleve nem beszeltunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) gabor7th


gabor7th
addikt

Az a baj, hogy attól, hogy erről írnak egy törvényt nem fog sikerülni valóban biztonságossá tenni ezeket. Azoknak se sikerül akiknek minden erőforrása megvan amit csak kívánhat, bármit, bárkit beszerezhet, hogy biztonságossá tegye a rendszerüket... ők se tudják ezt elérni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) gabor7th válasza slmSIG (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Helyetted bevásárol, automatikusan elveszi a pénzt tőled. Ez nagyon fontos.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) joghurt válasza proci985 (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Konfigurálásról, frissítésről, logolásról beszélek. Ezekhez semmi szükség a felhőre.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) Apollyon válasza proci985 (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezeknek a dolgoknak az automatizálása azért valóban nem lenne olyan egetrengetően szükséges. Mosás, oké, az egy hosszú folyamat, meg legyen a mosogatás is. Na de kávét főzni kb. 3 perc, úgy, hogy elmosom a berendezést is. Ezt most nem neked, csak úgy általánosságban, de gondolom facebookozni meg tiktok görgetésre mindig van idő, csak egy 3 perces kávét főzni nincs.

Az okos kávéfőzőt figyelő webkamera meg egy újabb kihasználható biztonsági kockázat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) proci985 válasza joghurt (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

logolashoz kellene valami kozponti egyseg is a lakasban. a "felho" ugye nem letezik, az csak offsite hardver.

konfig es frissites USBn keresztul jol hangzik, ha az osszes usernek van otthon laptopja (de nincs). egy mosogepet, surround erositot vagy egy jacuzzi nem mozdithato, kihuzni kabelt vagy USBt nem praktikus... meg minek, amikor wifi modullal sokkal egyszerubb confolni, frissen tartani es loggolni.

nalam kb 30+ egyseg log az IoTn, csunya vilag lenne, ha egyenkent kene az osszes lampat firmware frissiteni kabelen keresztul.

Apollyon: az altalam referalt kavefozo itt a vilag legelso webcamja volt. 1991, illetve 1993bol.

az air fryeremen egyebkent meg nem vagyok biztos, hogy mennyi ertelme van az app supportnak. minden mas eszkoznel (lampak, jacuzzi, porszivo, AV) azert en boven latom az elonyet. foleg a jacuzzi es a porszivo, avagy munkabol be tudom oket inditani.

a biztonsagi kockazat egyebkent valos, emiatt is orulok a dontesnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Xpod


Xpod
addikt

"a support period of at least five years is indicated, except for products which are expected to be in use for a shorter period of time"

És azt ki határozza meg, hogy egy terméket mennyi ideig kell használni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26) bambano válasza Apollyon (#23) üzenetére


bambano
titán

A mosást úgy kellene automatizálni, mint az éjszakai áramot, hogy a mosógépet a mavir kapcsolja be.
A kávéfőzőnél van, hogy jól jön a felhő, anyám kávéfőzőjének is felakad a szeme, és akkor a bátyám neten keresztül hekkeli meg.

Igazából az a kérdés, hogy miért van publikus neten a hűtő, nem az, hogy miért van neten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) joghurt válasza bambano (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt még az otthoni/céges autótöltőknél sem képesek megoldani. Pedig triviális megoldás lenne tavasztól őszig a napközbeni napelemes termelési csúcsok kezelésére.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) Xpod válasza bambano (#26) üzenetére


Xpod
addikt

És az miért jó, hogy a mavir bekapcsolja a mosógépet, majd utána 5 órán keresztül gyűrődik a ruha?

Én nem mernék mosógépet felügyelet nélkül hagyni. Véletlen történik valami a vizes bekötéssel és már úszik is a lakás. A legtöbb mosógép szerintem nem érzékeli, hogy esetleg probléma van és nem oda folyik a víz, ahova kellene.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#29) Degeczi válasza Xpod (#28) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk ha valóban a víz bekötése fárad el, az ugyanúgy megtörténhet kikapcsolt mosógép mellett is

(#30) hcl válasza Xpod (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ha olyankor olcsóbb árammal moshatsz?
A vizes bekötéssel akkor is történhet valami, amikor csak otthon vagy; én előadtam azt, hogy a szennyvízkifolyó nem volt a kádba lógatva, majd az alattam lakó jött fel, hogy ázik :D És nekem nem tűnt fel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Xpod válasza Degeczi (#29) üzenetére


Xpod
addikt

Pontatlan voltam. Bekötés alatt a be és kivezető csöveket egyaránt értem.
Én úgy tudom általában nem a víz bevezető csöve szokott elfáradni, hanem amin a használt víz távozik azt szokta lelökni, a hirtelen megérkező nagy nyomás miatt.

hcl #30 Kimostál olcsó árammal, majd az 5 órája gyűrődő ruhát kiteregeted és a jó drága árammal meg kivasalod. Ahelyett, hogy a frissen mosott ruhát kiteregeted és így sokkal kevésbé gyűrődik és kevesebbet kell vasalni is a drága árammal.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#32) btprg válasza Pötyi (#5) üzenetére


btprg
senior tag

Egy kedves vicces hozzászólásnak jó volt ez, de a gyakorlatban nem hiszem hogy ez így értelmesen működne :) Ha nem vagyok otthon egész nap, akkor hiába rendeli oda, ha máshova rendeli akkor csak cipelgetni kell akkor amikor pont nem jó, stb... Kb. akkor működhetne, ha a lakásnál lenne kiépítve valami automata csomagbeadó, és amúgy free shipping lenne, mert mi a francért akarnék házhozszállítási díjért rendelgetni ha hazafelé menet is meg tudom venni.

#8:
Minek? A családomban és az ismeretségi körömben pontosan 0 olyan eset volt, hogy a hűtő magától tönkrement. Ha elmegy az áram, akkor meg az se fog jelezni, meg úgyse tudsz mit csinálni. Műproblémára műmegoldás.

#9:
Már vártam mikor jön egy lovaskocsis vagy barlangos :W Csak egy kis különbség, hogy a 20. századig bezárólag az emberek életminősége a nulláról lett felhozva egy kellemes szintre – ezek az okosotthonos dolgok meg az amúgy is hatalmas jólétben, kényelemben és biztonságban élő emberek mesterségesen generált első világbeli "problémáikra" adnak "megoldást".

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#33) btprg válasza proci985 (#24) üzenetére


btprg
senior tag

"az air fryeremen egyebkent meg nem vagyok biztos, hogy mennyi ertelme van az app supportnak. minden mas eszkoznel (lampak, jacuzzi, porszivo, AV) azert en boven latom az elonyet. foleg a jacuzzi es a porszivo, avagy munkabol be tudom oket inditani."

Valószínűleg neked ez a hobbid, az emberek 99%-ának semmi ilyesmire nincs szüksége. (Mondjuk az nem kizárt, hogy a marketing el tudja hitetni velük, hogy van.)
Az meg egy másik nem annyira mellékes dolog, hogy az "okosítással" (=értelmetlenül elektronikával, szoftverrel teletöméssel) csak az elavulás gyorsul fel, ami szintén nagyon hasznos, mert még nem termelünk elég szemetet :(

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#34) elessar


elessar
tag

Ajánlom Cory Doctorowtól az Engedélyezetlen kenyér c. kisregényt elolvasásra.
Moly ajánló

(#35) Sz.L. válasza Xpod (#31) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Bekötéshez van "aquastop"-os cső. Elsősorban a befolyócsőnél szokott gond lenni, azért gyártanak ilyen típust is. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#36) Pötyi válasza btprg (#32) üzenetére


Pötyi
őstag

Mert te abból indulsz ki, amit ebben a szarfészek országban látsz. Az USA-ban szövetségi bűncselekmény ellopni azt, ami csomagot a postás/futár lerak a verandára. Ééérted! Van olyan ország, ahol a törvényi háttér alapján sssimán működne a dolog...

QNX is cool!

(#37) proci985 válasza btprg (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Pont forditva. Nem csereltem itthon egot miota attertem Hue infrastrukturara kb 5+ eve, a tradicionalisokat kiveve. Dragak, de tenyleg birjak, evekig. Reszben pont emiatt vettem oket, mert az egyik csillarban nem tudok egyedul cserelni. Ez a torvenyi szabalyozassal pedig csak javul.

Porszivo ugyanez, felporszivoz, feltorol, elrakja a zsakba, kimossa a rongyot. Kb egy het legalabb olyan hasznos lesz, mint a mosogatogepem.

Jacuzzi ugyanez: adott esetben kell neki par ora felmelegedni es aram arak miatt fontos, hogy tudjam akkor inditani amikor esszeru.

Anyamnal a mosogep pl annak fuggvenyeben megy, hogy hogy kap aramot a napelemtol. Munkatarsak ugyanigy hasznaljak kb. Lampakat szinten reszben automatizaltuk.

En iszonyatos mennyisegu idot sporolok meg vele, amit masra lehet forditani.

Ja igen: munka miatt van cybersec hatterem is es latom a privacy / cybersec problemakat, nem veletlenul lett kamera nelkuli robotporszivom bar azt lehet feleslegesen aggodtam tul (viszont tudom hogy kb a machine vision mit tud 2023ban). Tehat barmennyire is bulvaros a cim, a szabalyozas nekunk consumereknek nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) hcl válasza Xpod (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem kevésbé gyűrött akkor se, ha azonnal kiszedem :D
Amúgy a vasaló meg a fosógép fogyasztását nem hiszem, hogy össze érdemes hasonlítani :D

@btprg : OK, de akkor minek neked számítógép? Meg elektroosság?
Minden következő szintre lehet mondani, hogy minek az, hiszen addig is éltek emberek.
A boomerség ott kezdődik, amikor nem azt keresed, hogy valami mire , hanem hogy mire nem.

'Az meg egy másik nem annyira mellékes dolog, hogy az "okosítással" (=értelmetlenül elektronikával, szoftverrel teletöméssel) csak az elavulás gyorsul fel, '
Mert rosszul csinálják. A cikkben említett szabályozás pont ez ellen dolgozik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Alusky válasza Xpod (#31) üzenetére


Alusky
aktív tag

Ezért kell a fürdőbe a mosógépet tenni ott van padlóösszefolyó.

(#40) Alusky válasza btprg (#32) üzenetére


Alusky
aktív tag

9-re +1. Amúgy ja, én meg már vártam mikor jön a "szarország" mondat. :DDD

(#41) Joci10 válasza Sz.L. (#15) üzenetére


Joci10
őstag

Itt reagálnék a #32-re is egyben...

Ha az átlagembernek nem kell valami, akkor ne vegye meg! Én most (na jó, tavaly BF-en) is tudtam 'buta' telefont venni kis méretben, aminek az aksija bírja 2-3-4 hétig is töltés nélkül (még 1 év után is). Mert nekem telefonáláshoz az kell, hogy jó aksiideje legyen, és lehessen vele telefonálni. Minden más csak felesleges csicsa, aminek még árnyoldalai is vannak. Nem kell minden baromságra úgy kiadni a pénzt, hogy elhiszed, amit a tévében mondanak. Gondolkodni, tudatosan vásárolni tudni kell...

Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy ha lenne rá pénzem, akkor élvezhessem azt a luxust (ami jelenleg luxus, a jövőben lehet, hogy ez már alap lesz), amit egy ilyen rendszer (vagy ilyen rendszerek rendszere) jelentene. Hogy ha megmondom, hogy holnapra ezt meg azt a kaját tervezem elkészíteni, akkor emlékeztet, hogy nincs már otthon X fűszer, mert elhasználtam legutóbb, és nem másnap döbbenek rá, hogy nincs. El tudom képzelni, hogy ha melóból elindulok haza, akkor a lakásban elinduljon a fűtés, ha meg elindulok melóba otthonról, akkor lekapcsoljon. És még rengeteg ilyen álmom lenne, amit élveznék. Vagy el tudnám képzelni, hogy mások naponta használhassanak (Alexa és társai is milyen hülyeségnek tűntek, aztán már egy csomóan használják; vagyis már lassan 'alap'-nak számítanak; az okostelefonok is mennyire futurisztikusnak tűntek, aztán most meg már az olyan telefonokra kell vadászni, ami 'buta', mert már nem az az általános - most meg, hogy ennyire beindult az AI, még csak most fog igazán beindulni a képzelet). Vagyis igenis illik a barlangos hasonlatom is. Bár most még úgy gondolkodnak egyesek, mint #32-ben, attól még a jövő ez lesz/ez lehet. Mert úgy haladunk előre a fejlődésben, hogy elsőre hülyeségnek, úri murinak, "hatalmas jólétben, kényelemben és biztonságban élő emberek mesterségesen generált első világbeli "problémáik""-nak tűnő dolgok fognak előbb-utóbb megérkezni minden réteghez.

(#42) arnyekxxx válasza Pötyi (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szinte biztos vagyok benne, hogy ebben a szarfészek országban is bűncselekmény ellopni a más cuccát.

(#43) arnyekxxx válasza Joci10 (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

El tudom képzelni, hogy ha melóból elindulok haza, akkor a lakásban elinduljon a fűtés, ha meg elindulok melóba otthonról, akkor lekapcsoljon.

Sokkal praktikusabb olyan házat építeni, amiben nem kell ezzel az egésszel szórakozni mert olyan kicsi a hőigénye.

(#44) bambano válasza Xpod (#28) üzenetére


bambano
titán

nekem is volt olyan mosógépem...
ma már van olyan mosógép, amiben nem gyűrődik annyira a ruha, illeve van kombi mosó-szárítógép.
a villamos termelési csúcsok elsimítására lenne ez jó.

de lehetne fagyasztókat is kapcsolgatni, ott is mindegy, ha egy-két órát csúszik a bekapcsolás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) dabadab


dabadab
titán

Ahogy látom, itt a topikban egyedül proci985 az, aki tényleg használ ilyen okoscuccokat :)

Igen, a nyílt API meg az, hogy ha arról van szó, akkor menjenek lokálban is, tényleg fontos dolgok, de ez nem jelenti azt, hogy a felhős elérés az valamiféle gonoszság lenne, nem pedig kényelmes, vagy adott esetben szinte megkerülhetetlen feature.

DRM is theft

(#46) bambano válasza proci985 (#37) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy egy moderátornál előny, ha nem cserél gyakran egót...

;] :D

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) proci985 válasza dabadab (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

par hete egyebkent elozo telefonomnak par napra meghalt a kijelzoje, na az ugy most kb olyan szinten szivas volt, mint 20 eve felrakni a friss win XPt, aztan utana harom oran keresztul egyenkent felrakni az osszes drivert, csak most egyenkent kellett visszajelentkezni az osszes helyre es frissiteni az eleresem. 2FA szuper (es 10+ eve muszaj is), csak amikor harom oran keresztul folyamatosan azt csinalod, az nem annyira vicces.

mindezt ugy, hogy hala egnek pl IoT kapcsolom van dedikaltan minden szobahoz, szoval nem harom villanykapcsoloval kellett a teljes asszocialt arrayt aramtalanitani. meg van chromecast ultra ami eszkoz nelkul is megy.

kenyelem egy dolog, nekem tenyleg csomo idot megsporol. es nem hobbi, az az lenne, ha kezzel konfolnek *nix dns servert itthonra, aminek kb a gondolatatol is kiraz a hideg (de meg tudnam csinalni, btw).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) hcl válasza btprg (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az emberek 99%-ának semmi ilyesmire nincs szüksége."
Kivéve, amikor kiderül, hogy lehet vele spórolni :D (Ja, eszembe jutott ilyen is, hogy amikor termelnek a napelemek, akkor induljon a mosógép stb., és akkor kevesebbet pengetsz áramért.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) proci985 válasza hcl (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Ja, eszembe jutott ilyen is, hogy amikor termelnek a napelemek, akkor induljon a mosógép
Marmint nem pengetsz, mert akkor megy a gep amikor van eleg aram (vagy tobb penzt kapsz visszataplalasbol).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) hcl válasza proci985 (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értesd rá; általában véve fogsz kevesebbet fizetni, ja.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.