Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Ennek a Brotli-G-nek olyan a hangzása, mint egy wannabe rapper nevének a Havanna lakótelepről.

(#2) copass válasza mad823 (#1) üzenetére


copass
veterán

Gütyüli Gang! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3) Victorio


Victorio
aktív tag

Az 516 GB-os pendriveok és az 1000/1000 internet korában mekkora a létjogosultsága a tömörítő programoknak?
A 1,2 MB-os floppy és a 20 MB-os HDD aranykorában mindenki tolta az ARJ-t, meg a RAR-t, ment a Satcker, hogy elférjél.

Saját tapasztalat, hogy tömörítő programhoz kb egy évtizede nem nyúltam.
Vagy ezt az enterprise szegmensnek szánják, ahol egy datacenter bővítés jelentős költségét lehet ezzel megúszni?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#4) flexxx2 válasza Victorio (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha jó a tömörítés akkor van értelme, soha nem elég a tárhely, se a sávszélesség. Az adatmennyiség olyan mértékben növekszik, hogy megéri.
Gondolj arra mekkora 1 AAA játék, 60-120 GB, tömörítve! Nem örülnék 500GBos játéknak az 1TB SSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#5) CPT.Pirk válasza copass (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aztarohadt! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) Pikari válasza Victorio (#3) üzenetére


Pikari
őstag

rengeteg értelme van a tömörítésnek, hiszen tömörítés nélkül egy 4 megás jpg kb 200 mega lenne. persze ez lehet, hogy rossz példa, mert a jpg egy veszteséges tömörítés (minnél jobban tömöríted, annál nagyobb az információ veszteség).

de értem, hogy mit akarsz mondani, csak rosszul fogalmaztad meg.

van mondjuk egy 1 gigás anyag (legyen szó mondjuk veszteségmentes tömörítésnél, vagy lehet szó akár veszteséges tömörítésről multimédiához/videóhoz/képekhez DE észrevehető minőségromlás nélkül). ha ezt az 1 gigát le lehet tömöríteni 100 megára, akkor az nagyon jó.

ha kitalálnak egy olyan új, ingyenes, nyílt módszert, amivel viszont 50 megára lehet letömöríteni, az nagyon szuper, jó, és hajrá! VISZONT - ha az 1 gigás anyagot 100 mega helyett 99 megára sikerül letömöríteni az új algoritmussal brutális erőbefektetés, speciális hardver használatával, vagy ezerszeresre emelkedő számítási teljesítmény bevetésével, akkor azt kell mondanom, hogy nem éri meg vesződni vele.

és sajnos manapság már nagyon eljutott a tudomány arra a határra, hogy nem nagyon lehet csökkenteni a tömörítvények méretét. ez igaz a veszteségmentes tömörítésre is, de a filmekre, zenékre, videókra is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#7) KISDUCK válasza flexxx2 (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ja és mindjárt ott tartunk hogy a kenyérpirítóra 1Tb-os firmware update jön. 15 éve egy 320-as vinyóval úgy elvoltam mint a húzat, most meg van a laptopba 1tb ssd és egy 2tb hdd meg még pár külső vinyó és azon agyalok hogy vegyek-e 2 TB-os ssd-t az 1 TB-os helyére, mert ahogy mondod a játékok nagyon híznak.
funfact: még egy mém portálon olvastam hogy az illető valami szoftverfejlesztőnél dolgozott, már nem emlékszek hogy mire szolgált a termékük, de nagyon kevés helyet foglalt (talán<100MB) és a marketingesek kiadták nekik hogy duzzasszák fel 1 GB-tal, mert úgy nem tűnik gagyinak a termék.

(#8) Vektast válasza copass (#2) üzenetére


Vektast
aktív tag

Azanyámot! :C
Amúgy hatalmas gratula a magyar csókának a szabadalmához! :R
Támad a Brotli-G!

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#9) cog777 válasza Victorio (#3) üzenetére


cog777
senior tag

En programozok, es sokszor kell kismeretu, de rengeteg fajllal dolgoznom (mostani projektben 10e forrasfajl talalhato).
Megoszulnel, mha ennyi kis fajlt at kellene masolni oket a pendrive-ra (nem kell, csak mint pelda mondom), vagy akar a felhobe (inkabb ez jellemzo). Meg akkor is gyorsabb (lenne), ha nem lehet oket tomoriteni, csak csinalsz egy fajlt beloluk es azt masolod.

Inkabb annak az opcionak orulok, ha tobbszalon lehet tomoriteni oket, a mai ssd hattertarak elbirjak a parhuzamos iras, olvast. HDD koraban agyhalal volt ilyen projekteken dolgozni.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#10) tserrof77


tserrof77
senior tag

Nem akarok károgni, meg összeesküvés elméletet gyártani, csak majd nehogy ezzel is megágyazzunk egy újabb vga ár emelkedésnek. Bár itt legalább tényleg hasznos munkára lennének a vga-k fogva.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#11) LGG555 válasza copass (#2) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ezzel vallatni is lehet.:D

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#12) jedis


jedis
senior tag

Hejjj régi szép idők ! Mikor '96-ban megvettem a p1-est, 1.3GB hádé volt benne. Én voltam a "háttértárkirály' a faluban ! :D Persze minden tömörítve volt rajta. Az milynenvótmá, mikor hozott a haver valamit Zip-be, kitömörítetted, oszt lett belőle 5db arj ! Nabazzzz ! :Y :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) kac válasza Victorio (#3) üzenetére


kac
csendes tag

Gyakorlatilag minden digitális adat tömörítve érkezik hozzád, film, kép, hang, játék, bármi. Még a windows frissítés is, aminél nem biztos, hogy a te Gigabites neted a szűk keresztmetszet. A tömörítő algoritmusok fejlődése pedig nem csak a tömörített állomány méretére van hatással, de ezen kívül fontos a betömörítés, kitömörítés sebessége, és ezek erőforrásigénye is. A brotli mellett ott van még a snappy, lz4, xz, és nem utolsó sorban a zstd, amit egy ideje pl. az archlinux is használ a csomagjainál.

(#14) freeapro válasza jedis (#12) üzenetére


freeapro
senior tag

'91, 286-os AT (nem a vacak XT!), benne teljes magasságú (3,5" floppy drive duplája) magasságú 3,5"-os 20MB-os Kalok hdd :)
A floppy-k sebessége és mérete után ez maga volt a csoda. Kikapcsoláskor külön parkolni kellet a fejet, hogy ne sérüljön :)

(#15) GIJoe válasza copass (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

hátez, betegre ettem magam a running szusiba, azt hittem megúszom a rókát
de ez lökött raktam egyet, nagyon komoly ;]

(#16) glutamin válasza freeapro (#14) üzenetére


glutamin
őstag

Mármint 5,25”-ost akartál írni :D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#17) jerry311


jerry311
nagyúr

(#18) flexxx2 válasza jedis (#12) üzenetére


flexxx2
őstag

Akkor tudtál róla CD-t írni!
Ez még 93ban volt: 1 havernak volt 850es, én meg vittem a 200MB-t winyón(olyan volt nekem, game, kép, stb),
a többi 400MB-t mi legyen rajta kérdezi,
mid van? - kérdezem vissza, poresz - mondja, hát akkor az lett...

(#19) flexxx2 válasza copass (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez odacsapott. :DD
Kár hogy félbehagyták

(#20) Meteorhead válasza Victorio (#3) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Több értelme is van.

Google, Facebook, Microsoft, Amazon, stb. méretben ahol az üzemeltetési költséged egy jelentős részét a hardver park üzemeltetése teszi ki, és mondjuk a tárhely biztosítása éves szinten 200M $-ba kerül, a hálózaton átlapátolása (GoogleDrive, OneDrive, stb.) pedig további 200M $-ba évente, akkor ha ebből valaki le tud faragni 1%-ot, az élete végéig kapott egy jól fizető állást az adott cégnél, mert megspórolt évi 2M $-t és hátha kipottyan belőle még egy 0,5%-os ötlet.

AAA játékoknál a textúrák, modellek, stb. (gyűjtőnéven asset) streamelése nagyon divatos lesz, és mivel MINDEN számolás modern architektúrákon sávszélesség limitált (de tényleg minden sávszél limitált, nagyon patologikus az, amikor valami számítási kapacitás limitált GPU-n, de CPU-n is), akkor ha PCI-E sávszélből, VRAM sávszélen meg tud valaki spórolni 1-2%-ot, az azt jelenti, hogy 1-2%-kal magasabb FPS-t lehet majd kihozni, annyival kisebb lesz a stutter, stb.

Nem szabad lebecsülni az ilyen 1-2%-os előnyöket, mert amikor kijön egy új CPU, és AMD benyögi, hogy 54% teljesítmény/watt előnyre tettek szert az előző generációhoz képesz, az 10-15 ilyen 1-4%-os trükkből jön össze (ott persze jobbára hardveres trükkökről beszélünk) és bitang sok munka van benne.

Ennek a licensze is nagyon megengedő, így még több helyen lehet majd találkozni vele, és lehet, hogy evvel lehet karórákon is Windows Hello-szerű arcfelismerést megvalósítani, vagy mittomén. Messzire eljutnak az ilyen fejlesztések és 1 szükséges trükk lesz a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#21) jedis válasza flexxx2 (#18) üzenetére


jedis
senior tag

Hát mikor előtte egy évvel már elkezdtem tervezgetni a gépvásárlást, akkor is az volt a cél, hogy 650MB+ HD, a CD-re írás miatt. Minimum 850MB ! Csak mikorra odaértem, hogy meg volt a pénz, belefért már az 1300Mb-os is. :D Hát akkor miért ne ? :D Az első két írt CD-t 7000-ért vettem. Az egyiken volt ARJ-be vagy 20db játék ( Quake, Duke Nukem 3D, Command@ Conquer, Hexen, Heretic, meg még pár ugrálós mászkálós f@szsság ).

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#22) freeapro válasza glutamin (#16) üzenetére


freeapro
senior tag

Nem. Viszonyításként írtam. A 3,5"-os floppy drive félmagas volt. A HDD annak a duplája.

(#23) tasiadam válasza Victorio (#3) üzenetére


tasiadam
veterán

Van olyan dell storage, ali 4:1 aranyban tomorit, es szinte es,re se venni, hogy ez megtortenik.40gb full flash ad kb 130 gigat, a redundancia miatt

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#24) tasiadam válasza KISDUCK (#7) üzenetére


tasiadam
veterán

Redditen olvastad? Ott irtak ezt :D kepszerkeszto volt

Nekem 3 darab 1tb storage, 200gb google drive es 128as win diskem van. A 3 darab 1tb-t tudnam reduklani 2x1re vagy 1x1-re, ha erdekelne mi van rajta.

1 HDD disk fixen google drive cache es mirror. Mivel 200gb a drive,emiatt 200gb instant le van foglalva. Ugyan ez a disk a torrent es letoltes storage, ahova tolt a chrome es a deluge is.

1 HDD csak nvidia felveteleknek, kb 50 giga van tele az 1tb-bol. Na ez kb nincs kihasznalva.

1SSD csak jatekoknak. Ez felig van.

Amikor VM-eket csinalok, akkor vannak hasznalva maximum, de akkor sem 250gB egy VM, hanem 32

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25) KISDUCK válasza tasiadam (#24) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én 9gag-en futtottam bele, de gondolom az már csak átvett post volt.

(#26) Cassi


Cassi
senior tag

Mielőtt elkezdődne a Nagy Formátumháború, jó lenne, ha megjelenne legalább 1 db alkalmazás, ami használja a DS-t.

(#27) janeszgol válasza Meteorhead (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. A 3-as hozzászóló ott téved, hogycsak a saját szemszögéből nézi a dolgot. A tömörítésben a felhasználó a legutolsó. Fontosabb a szerverpark üzemeltetőjének, a hálózat üzemeltetőjének stb. Nem mindegy mennyi adat megy át, tárolódik le X idő alatt.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Cathulhu válasza Victorio (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

attol, hogy te kezzel nem tomoritgetsz, attol meg minden tomoritve van. A kep amit nezegetsz, a video amit streamelsz, a hang ami atmegy skypeon, a jatek amit letoltesz. Szinte minden tomoritett manapsag, csak mar a szoftver maganak megoldja a ki es be tomoritgetest es nem neked kell kezzel csinalni

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) Albus_D


Albus_D
aktív tag

"Egy dolog, amit a fejlesztők meg kell jegyezniük, hogy a Brotlival már tömörített eszközök nem bonthatók ki a Brotli-G kicsomagoló implementációival. A Brotli-G előnyeinek kihasználásához az eszközöket újra kell tömöríteni egy Brotli-G-kompatibilis kompresszor segítségével (az SDK-ban is megtalálható)."

(#30) E.Kaufmann válasza Victorio (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rar-ban már csak kártevőket látok, viszont 7z-t és transzparens fájlrendszerbeli tömörítéseket aktívan használok. Olyan ez a tömörítés, mint a hőszigetelés, amíg olcsó a gáz, megvagyunk nélküle is, de akkor is sok kicsi sokra megy ;)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31) copass válasza E.Kaufmann (#30) üzenetére


copass
veterán

7zippel titkosít a qnap kártevő...szóval igazból mindegy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32) E.Kaufmann válasza copass (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak azt mondom, hogy manapság már ritka a RAR, valamint sodrófával lehet tésztát is gyúrni, meg agyon is vágni valakit.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) ttt válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


ttt
senior tag

Mivel a RAR becsomagoló a mai napig licensz köteles - az unrar nem -, így szépen leszokott róla a nagyközönség. A 7zip jó példa rá, hogy lehet valamit ingyenesen is jól csinálni.

A treadhez, hogy on is legyek - mint ahogy többen is írták - elengedhetetlen a tömörítés, csak éppen két fő fája létezik.
Az egyik valamilyen olyan eljárás valamilyen bittömegre, aminek ki és becsomagolását észre sem veszed / nem te alkalmazod direktbe. Pl. egy DVD film streamjei és hangjai. De mondhatnák az internete forgalmat is.( itt most felesleges kibontani a veszteséges és a veszteség mentes alkategóriákat.)
A második - amit már akár személyesen te indítasz el - egy vagy többcélú tömörítés. Azért írtam többcélúnak, mert gyakran a feldarabolás az elsődleges cél, mivel mai napig rendkívül sok helyen egyszerűen nem engednek be csatolmányként x méretnél nagyobbat, így kénytelen vagy.
Ugyanakkor az sem hátrány, hogy általában jelszóval védhetők a tömörítvények, ezzel némi védelmet nyújtanak- pl. a gúgli adatlopásai ellen.
Ez alap tevékenységét nézve ez már három érv egy tömörítő használata mellett. :K
De van pl. egy kényszerű használati tényező is; a helypazarló (lesz.rom elvű ) formátum tervezés, ami néhány kilobájtnyi adatot 100 megabájtokban tárol. Ezek küldözgetése is megannyi időt és sávszélességet pazarol. (Sajnos dolgozok ilyen formátumokkal, áldom is a két szép kezüket azoknak, akik elfogadták és "etalonizálták" ezeket.)

(#34) E.Kaufmann válasza ttt (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Had ne mondjam, hány (sok) gépen láttam WinRAR próbaverziót mostanában :DDD . Jómagam írtom, helyette inkább a 7zip.

Na igen a veszteséges tömörítések. Anélkül nem lehetne pl digitális TV adás, mert nem férne be egy analóg csatorna szélességére 3-4-sok digitális adás. Hangot még csakcsak, de az se lenne gazdaságos.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) -=MrLF=- válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ezt sose értettem minek külön winrar meg winzip, minden másra ott a Mastercard / Total Commander :) esetleg FAR Manager

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#36) 5150 válasza KISDUCK (#7) üzenetére


5150
aktív tag

Én meg arra emlékszem, mikor kijött az Unreal Tournament 2004 a maga 6CD-s "dobozkájával", amely telepitve 6Giga lett és nemsokára jött rá EZ a válasz valami 2 germán csókától, home projectben. Tehát végülis menüvel, zenével, "játszhatósággal" kivágtak egy lebutitott doom3 szerű techdemót, de 96KB-ba összepréselve, hogy egy kis fricskát adjanak az akkori nagy fejlesztőknek.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#37) PuMbA válasza 5150 (#36) üzenetére


PuMbA
titán

UT2004-ban nagyon sok pálya volt, azért volt akkora. Minden pályához nagy felbontású textúrák és külön zenék voltak. Ilyen egyszerű. Ez jó hogy elfér 96KB-ba, mikor rosszabb minőségű hangokat, ugyanazt a 4db textúrát tartalmazza, amit ráadásul procedurálisan állítanak elő, tehát tárolni sem kell. Jó hogy nem küszködtek az UT2004 fejlesztők évtizedekig míg kitalálják az összes textúrára, hogy miként lehetne kihozni számításokból...

[ Szerkesztve ]

(#38) 5150 válasza PuMbA (#37) üzenetére


5150
aktív tag

Az meglehet, viszont én az akkori cikkekből arra emlékszem, hogy a figurák speciális tömöritést alkalmaztak, amely a video memóriába tömöritette ki a cuccost. Manapság már biztos mindenki igy használja (én nem tudom nem értek hozzá) viszont ezt akkor hangsúlyosan kiemelték. Emlékeim szerint éppezért kellett a futásához valami 9600-as ATI kártya 128Vrammal. Te ott akadtál fönt én szerintem, hogy a 2 játékot minőségben is egymásnak feszitetted. Gúnyolódásra jó, de az én szempontom a tömörités része volt a dolognak, amit egy kicsi, pár fős csapatocska alkalmazott és az arányokra akartam felhivni a figyelmet. Már az előző (2k környéki) demóik is voltak kitömöritve vagy 2gigásak. Ugyanakkor a demók elfértek 64/96k-ban. Ez lett volna a lényeg, mivel a cikk, is a tömöritésről szól, amely alá irtam.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#39) PuMbA válasza 5150 (#38) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, a tömörítés az alap, sőt egyre fontosabb a mai világban, mert mindennek csak növekszik a mérete.

[ Szerkesztve ]

(#40) jerry311 válasza 5150 (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jo, de a Farbrausch eleve 64k demokon dolgozott. Nem is keves sikerrel. Mas az amikor valaki AAA jatekot fejleszt, meg amikor 64k demot.

(#41) 5150 válasza jerry311 (#40) üzenetére


5150
aktív tag

Én nem állitottam, hogy ugyanolyan. Viszont ha közel 20 éve sikerült nekik demózniuk a technológiát, akkor a mai fejlesztők is jobban ráfeküdhetnének a témára a mai tudás/technológia megléte mellett. Mint már irtam az arány a lényeg (azé ...szki, 30000:1-et nehéz kidumálni, ha "csak" egy techdemó is. És ezúttal a 2000 decemberi demójukról beszélek, tehát mégkorábbi és 64KB-os. És abba is beszuszakoltak valahogyan 170MB-nyi textúrát.. Ha ennek a hatékonyságnak most, 22 évvel később "csak" az 50%-át sikerülne elérni, mindenki boldog lenne én szerintem)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#42) Pikari


Pikari
őstag

Engem inkább az frusztrál, hogy egy mai játék gyakran 50-100 gbyte, aztán teljesen ugyanúgy néz ki, ugyanolyan hosszú, ugyanannyi pályából áll, mint a 10-15 éves változata, ami még 2-3 gigás volt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#43) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Ez remek dolog. Volt egy ismerosom aki rendszeresen indult miniaturizalos versenywken(programozas) nemzetkozi szinten is ert el sikereket.Amig tartottam vele a kapcsolatot meg hallottam felole, akkor egy sima flopira 1 giga anyagot tudott feltenni kb. Azota nem tudom mi lehet vele..( minimum 10 eve nem hallottam felole..)

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#44) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a cikket. Komoly. :K

(#45) plömplöm


plömplöm
őstag

ó ha lett volna ez alá ilyen hw-támogatás, ja és persze hw is :D

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#46) E.Kaufmann válasza plömplöm (#45) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Stacker-hez volt, 486-oson meg már szinte csak az előnyeit érezted a szoftveres tömörítésnek, pláne ha kicsi lassú HDD-d volt. 433-as Celeron mellett Windows 2000-el meg olvasásnál nem nagyon éreztem hátrányát az NTFS tömörítésnek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47) Yeffy válasza Kolbi_30 (#43) üzenetére


Yeffy
veterán

egy sima flopira 1 giga anyagot tudott feltenni kb
az nem rossz

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.