Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gozso


gozso
senior tag

Nos, azért bátorkodtam eme topicot nyitni, hogy megoszthassam mindenkivel mik voltak azon fejlesztések, amik számítástechnikai életemben a legrosszabbak, legfeleslegesebbek voltak.
Arra kérlek Kedves Fórumtársam, tekints magadba, szedd elő lelked mélyéről azokat a dolgokat, amiket magadnak hosszabb-rövidebb idő után is csak pirulva vallasz be, és szíved szerint elfelejtenéd ezeket…

Akkor megnyitnám a sort…

Pár hónappal ezelőtt, valahol, még a hideg időkben nagyon megtetszett a TT Tsunami ház. Pénzt, áldozatot nem kímélve csaptam a bankszámlám közé, és igen, igen!, magaménak tudhattam egyet (28k körül)…Két hét elteltével azon gondolkodtam, mennyire szebb is lenne ha ehhez a házhoz tartozna egy TT vízhűtés is. A gyártó honlapját tanulmányozva az Aquarius mellett döntöttem (kb. 50k körül volt). Szerencsémre, szerencsétlenségemre épp akkor vitték el az utolsót, amikor már összegyűlt rá a megfelelő keret. Maradt tehát a TT Bigwater. Megvettem, beszereltem. Szép volt, jó volt, de pár nap után egyre furcsább szemmel néztem rá…Igazából szinte hetente változtatom a konfigomat, macerás volt alaplap, proci cserénél a vizet leengedni, újra tölteni. Túladtam hát rajta.

Hardver elemeknél sem tudtam igazán leragadni. Sok szépet és jót olvastam az ATI 9800pro kártyáiról, vettem hát egyet magamnak. Az igazsághoz hozzá tartozik, igazából szinte soha nem játszom, office, net, zene és néha filmek mennek a gépemen. Ha emlékezetem nem csal, kb 2 hétig volt nálam eme kártya.

Nagyszerű, kihagyhatatlan ajánlatot találtam egy topicban, ASUS Premium-Deluxe alaplap, procival, 1gb rammal, PCI-E vga kártyával. Lecsaptam hát rá, elmentem érte egészen Debrecenig (kb 110km). Örültem nagyon, elégedett voltam, mint egy jóllakott napközis, ebéd után.
A kétely azonban már a hazafelé vezető úton elöntött: kell ez nekem? Hát persze hogy kell, bátorítottam magam bőszen… Mondanom se kell, az ASUS csúcsterméke még 10 napot se élt le nálam.
Hosszas gondolkodás után ugy döntöttem belépek a 64 bites táborba. Procik jöttek mentek, 2800+-tól egészen 3200+-ig, a64, sempron minden vállfaja. Ezek is szépek és jók voltak, mégse kerültek közel hozzám…
Jelenlegi cuccaim eladásán is elkezdtem gondolkodni (2-3 hete vehettem…)….

Egy biztos, van pár dolog amihez mániákusan ragaszkodom, ezeket kb. 4 éve vehettem: IBM 120GB HDD, Pioneer slot-in DVD, Plextor 24X cd író…Soha meg nem fordult a fejemben hogy ŐKET eladjam…

Köszönöm hogy végighallgattatok, remélem agymenésem nem válik senki kárára.

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#2) Sidaries válasza gozso (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát én egy dologra emlékszem ami nagy hiba volt. Vettem egyszer egy 500-as Celeront. Ez frankó volt, de kiderült, hogy kéne alaplap is. Vettem egy PcPartner alaplapot, mert az olcsó. Na ez nem kellett volna. Fagyott, meg lassú volt a gép. Aztán kb. 1 év után eladtam az egészet és azóta AMD-m van. Egy rossz alaplapon bukott meg az Intel.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) gozso válasza Sidaries (#2) üzenetére


gozso
senior tag

Sic transit gloria mundi:D

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#4) tts válasza gozso (#1) üzenetére


tts
addikt

Váúúú, ez egy jó topic! Tisztára bele tudom élni magam, amint húzol hazafelé Debrecenből és máris mardos mardos a kétely - de jó, hogy megvettem, de jó-e, hogy megvettem? :D
A mindent leküzdő birtoklási vágy bizonyára korunk embereinek többségében él. Bizonyos szempontból nálam az volt a ''rossz fejlesztés'', hogy elkezdtem boltolni. Már van itthon két asztali gép, egy noti és a boltban 2 asztali gép. És mégis, minden nap az jár a fejemben, ebből a házból ki, ebbe be, ide egy nagyobb proci, egy erősebb VGA, több vincsi ... Hálistennek legtöbbször győz a józan ész, de képzeld el, nap mint nap ott járkálok közöttük, Lian Li-k, Coolermasterek, gyönyörűek, de ez igaz a hűtőkre, meg a ventikre is. Hatalmas a csábítás a folyamatos csere-berére, amit azért nem lehet megállni, úgyhogy azért a cserélgetés, szerelgetés folyamatos.
És mégis: én is ragaszkodom bizonyos dolgokhoz - a saját használatú itthoni gépem - az első sk. összerakott konfigom - egy Casetek 1016 (nesze neked LianLi), benne egy NF7 és egy Barton 2500+ (ami ha akarnám játszva menne 2400 MHz fölött is - de minek?) egy LG író (több száz zenei CD létrehozója) és a jó öreg Seagate 80 GB. Annyira együtt van a cucc, annyira megbízható és korrekt, hogy ehhez nincs szívem hozzányúlni.

(#5) gozso válasza tts (#4) üzenetére


gozso
senior tag

elképzelehő hogy mindenkinek van olyan cucca, amit nem szívesen, illetve semmi pénzért nem adna el? vagy csak én tudok ragaszkodni bizonyos dolgokhoz?
itt van pl a monitorom. LG 775FT. állítólag sorkimenős lett, kb 10-12k a javítása. tudom hogy ennyiért már lehetne venni egy jó állapotú használt monitort, mégis meg fogom javíttatni...
talán az is benne van hogy anno 80k körül volt az ára:F

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#6) tts válasza gozso (#5) üzenetére


tts
addikt

He-he, a kedvenc konfigom moncsija akkor még egy echte SONY CRT 17'' Trinitron volt (ez ma is SONY de persze már TFT) - na most, az akkor egy csekély 105 k-s moncsi volt, ez ma a bolti egyik gépen van, most kótya-vetyéljem el 20-ért? Egyelőre elfér ott az asztalon. :C

(#7) Vangelis


Vangelis
nagyúr

volt sok masinám de régebben enm cserélgettem iylen gyakran a P1 p2 es időkben.
Én anno 900 as celeronról váltottam 1600os duronra és asrock k7s8x-re meg 256mb ramra.
Minden szép és jó volt, semmi fagyás, lassuság stb, egy jó kis konfig volt:8, de egyszer csak eligértem valkinek, és olcsón el is vitte.:(
Aztán nagy töprengés árán de mondtam veszek egy jobb AMD-t:(...a választás az akkor 30k körül kapható asus a7n8x-e delux lapra esett:(..... és egy 2600+ os remek lock mentes barton cpu ra:)

MInden szép és jó volt a lapot cak kétszer kelett cserélteni mert hülyült állandóan, nem ismerte fel a hangkarit, stb....GBlant-t.....szóval gagyizott.....:O
Visszakaptam az árát,(mármint lapnak)., most bnemrég 20k-t.

s gondolkodtam mit kellene vásárolni, próbáltam barátságos áron venni valmi A64 et:(, sikertlenűl.
Addig addig gondolkodtam, hogy beleturtam a szekrénybe és találtam egy abit ST6 os lapot egy 1200 as tualatin cerkával, és 512MB rammal......:), megalkudtam magammal és megvettem:D
És tökéletesen emg vagyok vele elégedve......le a kalappal, minde eddig xarul müködő hardverem tökéletesen megyen ebben a cuccban, még a xarnak hitt hangkarim is amit ki akartam dobni (diamond vortex mx300)....
Nagyon meg vagyok elégedve a kis cerkával, gyorsan bootol, nem gondolkodik mint az xar deluxos cuccom.....pedig kipróbáltam mindent...hiába:(

A lényeg hogy van egy laptopom is tehát a sok cserélgetés alatt sem maradtok hiányomban itt a ph-n:DDD

De majd gondlkodom mi jut még eszembe:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) gozso


gozso
senior tag

életem egyik legeszetlenebb fejlesztését nemrég a haverom is elkövette:
celeron 2,0ghz gépébe, a 256 ram mellé beszerzett agy ati 9800pro vga kártyát...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#9) BenJoe válasza gozso (#8) üzenetére


BenJoe
senior tag

Az derék! :DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#10) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Nagyon teszik a topik.Gozso te aztán határozott ember vagy...:D.Én még nem tettem semmi olyat amit meg kellene bánnom.Talán azért mert életemben nem volt más gépem mint a jó (öreg?) P3-som.De a nyár végén ez másként lesz... :P

Original's never fit - Socket 370

(#11) zsiga667


zsiga667
addikt

Na akkor kezdjük. :)
Első ''saját'' konfigom (amit én raktam össsze magamnak) egy P1-es volt.
Jóideig spóroltunk rá a tesómmal, meg persze az ősök is beszálltak (lehettem vagy 12 éves...), és amikor elérkezettnek véltem az időt, elmentünk vásárolni. A lényeg az, hogy a sikeresen beszerzett 166MMX ára 1-2 héten belül esett vagy 10k-t, mert kijött a 233MMX...
Következő szopás is ezzel a géppel történt, mit is kérhet karácsonyra a tizenéves kis geek, hát persze hogy Voodoo-t. :) Anyám persze sikeresen beszerzett egy Voodoo Rush-t, ami természetesen semmivel nem működött rendesen, meg lassú is volt, stb.
Aztán történt, hogy vettünk egy 566-os P3-at, abban meg AGP nem volt...
Ezután következett az 1,7cerka-konfig, MX440-nel, aminél már direkt figyeltem hogy legyen AGP. :) Mivel nem találtam megfelelőnek a teljesítményét, bővítésre szántam el nagam. Na vajon mit vettem bele? Egy P4A procit? Egy kis RAM-ot? Nem, az túl okos döntés lett volna... Egy Ti4200-t... :O

(#12) Balinov


Balinov
félisten

tavaly májusba connect3d R9600np 128/128-as,bruttó 28k-ért győri kiskerbe,ha várok 2 napot,másik kisker 5k-val olcsóbban lehozatja nagykerből.most jó,ha 13k-t megkapok érte a plusz Titan VGA hűtőszettel. Ugyanekkor Asus A7N8X Basic lap,ugyanitt 24k-ért (lockmentes 2500@3200 barcival 16k-ba vitték el ajándék hűtővel) hej,akkor kezdtem csak a PH!-zásba belejönni,pedig mi lóvét megspóroltam volna...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) gozso


gozso
senior tag

akkor azt már nem is kérem, kérdezem: ki mennyit fizetett rá a rosszul sikerült upgrade-re?:D

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#14) Lacika_


Lacika_
aktív tag

Az Intel MMX procimat Cyrix-ra cseréltem mert hogy gyorsabb:( (persze officeba és gyorsabb boot de a jétékok lassabbak lettek:(() szerencsére másnap visszacserélték a boltban :B pedig a boltos is mondta csere elött, hogy lassabb lesz De ÉN azt olvastam egy újságban hogy gyorsabb...

TNT2 Ultra --> GF2 MX pedig ezerszer elmondtam, hogy ne MX-es karit hozzanak
A játékok persze akszottak...

mióta van netem és olvasom a ph-t asszem nem csináltam hülyeséget:)

[Szerkesztve]

(#15) gozso válasza Lacika_ (#14) üzenetére


gozso
senior tag

nekem is van netem, meg a ph-t is olvasom...mégse tanulok:)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#16) adalbert1 válasza gozso (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

A monitorom nekem is ilyen téma, egy Samsung Syncmaster 757 dfx. Soha nem vállnék meg tőle.

Hogy valamennyire on is legyek: nekem is voltak/vannak néha ilyen katjaim, hogy összerakni a legerősebb gépet, a legprofibb, legjobb alkatrészekből, de mindig rájövök, hogy felesleges lenne, és úgyse használnám ki soha teljesen.

[Szerkesztve]

(#17) gozso


gozso
senior tag

tapasztalatok? vagy mindenki ilyen szemérmes?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyszer vettem egy gf2 mx-et, mert találtam olcsón, aztán megdöbbenve tapasztaltam, hogy még a korábbi tnt2 modell 64-emnél is lassabb volt... Aristo volt a másrkája, le volt tiltva a fele tmu-ja, 64 bites sd-je volt, s 143\143-on ment. Szerencsére ki tudtam cseréltetni...

I am having fun staying poor.

(#19) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Illetve ha optikai cuccot veszek, arról is mindig fél év múlán derül ki, hogy addigra harmad annyiért 3* gyorsabb is van...

I am having fun staying poor.

(#20) bdav válasza Drizzt (#18) üzenetére


bdav
őstag

gf2 mx 400, ha már szóba került az az időszak, olcsovolt, megvettem, vmi ocska mem volt rajta vagy nemtom, de underclockolni kellett h. ne fagyjon a windows (semmi játék csak windows!) alatt. azért egész sokáig huzta

cserélve lett egy 9600 pro ra, ami tavaly nyáron már nem volt olyan nagy bolt, de sulinetbe lehetett kapni (ami azért jovot), és tkp elég is (hl2t simán végigtoltam vele), meg a gépemhez ugyse érdems sokkal jobbat.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#21) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

még láma koromban MAJDNEM vettem az intel 845ös lapomba egy 2600+os bartont! szerencsére az eladó megkérdezte milyen procim volt addig mondtam celeron... erre gyorsan adott egy P4et! jó kis fejlesztés lett volna az biztos...

de ami tényleg rossz fejlesztésem volt az 2003 végén egy 9200as 30ezerért...:Y

(#22) zsiga667 válasza JagdPanther (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor MAJDNEM lett egy félig jó géped... ;] :D

(#23) BenJoe válasza JagdPanther (#21) üzenetére


BenJoe
senior tag

Mér' nem 9200SE letiltott apróságokkal? :D

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#24) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én még nem fejleszgettem félre, de most egyre inkább arra haladok.
Tudom nagyon jól, hogy nincs szükségem a64-re, mégis folyamatosan nézelődök a 754es piacon, tudom, hogy nem kell vizhűtés, mégis keresek, és igy tovább.
Jó érzés vásásrolni, csak ha megvetted és nem olyan, mint amilyennek elképzelted a cuccot, akkor megint kezdődik elölről. A félrevássárlás után ideges vagy, gyorsal veszel az új cucc helyett mást. Rájössz, h ez sem az igazi, és ez igy megy tovább a végtelenségig.
Ahelyett, h egfyszer leülnél, és átgondolnád a dolgokat, vennél amire szükséged van és a maradékból meg elmész fagyizni (:D)

(#25) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Én nem írok le semmilyen történetet, helyette idemásolom egy file tartalmát, ami az elmúlt kb. 4 év ''fejlesztéseit'' tartalmazza. Szerencsére amióta a PH-nál vagyok, alábbhagyott a láz, a mostani konfigom lassan fél éves, és ez nagy szó! Íme:

ALAPLAP : asus p5a -> abit bx6 2.0 -> Transcend ??? -> abit bx6 2.0 :) -> Abit KT7A -> Asus tusl2-c -> --- Matsonic 8127c+ --- -> Abit KG7 -> ASUS A7V333-X(1 napig) -> Abit KD7E(3 napig) ->Abit KX7-333-RAID -> ASUS A7V333-RAID -> ASUS A7N8X Vdd modded -> Chaintech 7NJL1 -> Soltek FRN2-L(4 nap) -> Abit NF7 v2.0 -> ASUS P4P800 -> ABIT IC7 -> ABIT KG7 -> ABIT KV7 -> ABIT IC7 -> Epox 4PCA3i -> Abit KV8-MAX3 -> ASUS K8N-E Deluxe -> Albatron PX875P Pro v2.0 -> Abit IC7-G -> DFI Lanparty 875P-T -> ???

PROCI : AMD K6-2 500 -> celeron 366@566 -> duron 750@825 -> celeron 633@950 -> duron 700@966 -> celeron 900@1240 -> celeron 800@1200 -> --- athlon 1400@1650 --- -> athlon xp 1700+@1595(11*145)MHz -> athlon xp 1600+@1670(10,5*159)MHz -> athlon xp 1700+@1850(10*185!!!)MHz -> athlon xp 1700+@2700+(12*180!!!)MHz -> athlon xp 2100+@3200+(12,5*200Mhz)(11*223) -> Intel P4 2.4C@3.24GHz -> Duron 600@933 MHz -> Athlon XP Palomino 1800+ -> Athlon XP Barton 2500+@2333(11,5*203) MHz -> P4 2.6C@3.3 GHz -> P4 2.8C@3.35 GHz -> Athlon 64 3200+ @ 2400 MHz -> P4 3.0C@3,75 GHz -> P4 3.0E@3,9 GHz -> ???

RAM : 2*64mb ??? -> 2*128mb hynix SD -> 1*256 kingston sd -> 2*256 kingston sd -> --- 1*128 gagyi sd --- ->1*256 PC2100 Samsung DDR(185MHz 2-3-3) -> 2*256 PC2100 Samsung DDR(185MHz 2-3-3) -> 2*256MB PC3200 Original Samsung DDR -> 2*512 PC3200 Original Hynix -> 2*512 Corsair CL2 XMS -> 2*512 MB PC3700 Supertalent -> 2x512 MB A-DATA DDR566 ->

VGA : 3DFX Voodoo 3 3000 -> Asus TNT2 Pro v3800 -> Elsa Gef256 -> Inno Gef2MX -> Elsa Gef2GTS -> --- Inno Gef256 --- -> BBA 7500 -> Chaintech Gef3Ti200 -> Sapphire 8500LE -> Gigabyte 8500LE -> Gigabyte 9500@Pro 64MB -> Sapphire 9500 128MB@9700Pro -> BBA 9700Pro -> Sapphire 9500 128MB@9700Pro -> Sapphire ATI Radeon 9800@Pro -> ATI Radeon 8500LE 64MB -> Sapphire ATI Radeon 9800 Pro -> Gecube ATI Radeon X800 Pro -> Gigabyte X800 Pro VIVO@XT -> Hercules GeForce256 32 MB SDRAM -> Club3D Radeon 9700 -> Club3D Radeon 9800 Pro -> ???

HDD : 6,4GB Quantum -> 15GB Quantum lct10 -> 20GB Quantum AS -> --- 15GB Western Digital --- -> 40GB Maxtor D740X -> 80GB Seagate Barracuda ATA IV -> + Fujitsu 147 GB MAP3147NC 10000 rpm U320 SCSI -> + 80GB Seagate Barracuda ATA IV -> 2 x 160 GB Hitachi Deskstar 7K250 SATA -> ???

Volt értelme? Annyi biztosan, hogy megismerkedtem egy csomó hardverrel. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) gozso válasza (Kolombusz) (#24) üzenetére


gozso
senior tag

ha jól számolom, nekem már nemcsak fagyira tellett volna:(

2 hét valami exkluziv helyen....mondjuk mallorca

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#27) Kain


Kain
senior tag

Pár félrefejlesztés volt nálam is,pl pr100-as amd proci+pci alaplap,csere egy-egyben 486DXvalamire+cdrom :O :O,pedig jó gép volt az....

Ellenben moncsimat én se adnám LG 78T,anno 90K volt,mostmár lassan 8 éves,de tud 1600x1200,és 1024ben 100Hz.

(#28) Balinov válasza fLeSs (#25) üzenetére


Balinov
félisten

Grat,FleSs,szép kis ''bűnlajstrom''....:C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29) fLeSs válasza Balinov (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sőt, már több, mint fél éves a mostani konfig, kb. 7 hónapos. :)
legközelebb akkor fogom lecserélni, ha lesz értelmes árú athlon 64 x2. addig szét nem szedem a gépet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Balinov válasza fLeSs (#29) üzenetére


Balinov
félisten

hát,azt az A64 X2 3800+-okat csak olcsóbbér fogják adni,vagy nagyobbra gondoltál.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31) fLeSs válasza Balinov (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mind1, csak dualcore a64 legyen, annál nem adom alább. viszont nem adok érte 100K-t.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Pentium 1- után vettem egy Celerongy 1700-est MX400, 512SDrammal, Matsonic alaplappal, amin volt integrált videokártya is, biztos ami biztos.:DDD Progmatos haver tanácsai alapján.:C. Aztán ECS-s alaplap 1700-es AMD, 256 DDR-ram. Ezt választottam, bár a másik ötlet egy radeon 8500-as volt. Vettem még 256 Ramot. Jött a sulinet. AMD 2600+, Abit NF7 alaplap. Geforce 4200Ti vidkari. AZ egyik ramot adhattam el, nem működött együtt az alaplappal. Utolsó fejlesztésként még 256 Ram.
Bár ebből a legrosszabb fejlesztés témába az első vág.

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33) Florida


Florida
tag

Hasonló cipőben járok,mint fless,nekem is volt már mindenem..
Jelenleg 2 éves technikával nyomulok.:D

(#34) Balinov válasza fLeSs (#31) üzenetére


Balinov
félisten

:D

Volt még anno P1 mellett egy sony 2x cd-romom,amit az awe64-ről lehetett vezérelni. na én barom,elbarteroztam szarér,hugyér és vettem egy 4x-es samsung cd-romot. már pár hét után haldoklott(húzta vagy 1 évig) utána kiba*tam a szemétbe. erre úgy másfél éve olvasgatom itt a PH! forumát,írják pont arról a típusról,hogy gyári szériahibás volt és csomót visszahívtak. ja,ez kb 96-ba volt és durván 5k-t kellett a sony árára még rádobni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) lorcsi


lorcsi
veterán

tavaj nyáron vettem 9600XT encoret....26k volt akkor ez jónak számított most azt mondták 15 körül ér :O :O :O

(#36) erdesz


erdesz
tag

Annak idején 400ropiért kaptunk gépet retek acorp házzal-táppal (235w), gef2mx-el, 128MB noname ram, pcpartner lap :) Akkor nem vágtam nagyon a témát, meg a szüleim sem, ezért ilyesmiket kaptunk, bár még most is működik többé-kevésbé, bár videokártya, táp, LAN kártya R.I.P
Életem eddig legrosszabb befektetése egy Deer táp volt, ami rögtön kifingott :U

(#37) bobsurf


bobsurf
senior tag

kicsit mintha kezdene félremeni a topic. A cim, valami félrefejlesztés vagy mi, nem pedig milyen cuccaim voltak:))

Nekem sikrült egy DX4-100as proct lecserélni egy cyrix 150+-ra nagy bukta volt. Nem volt kompatibilis szinte semmilyen játékkal:C

150+ ról mmx233-ra ez sem hozott túl sok újatt...

a mostani vergődésem meg mindenki láthatja a hw piacon:DD

(#38) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Hát a legszarabb fejlesztésem egy shuttle alaplap és abba hülye fejjel egy voodoo rush, még nem is ez volt az igazi gáz, hanem hogy a lapnak valami baja volt (erre csak később jöttem rá) és 3 karit égetett el kb fél év alatt, ahol vettem az a bolt meg persze megszünt. Na ekkor jött egy Abit BF6 deszka ezzel nagyom meg vagyok elégedve.

Kölök koromban egy 2x Matsuhita cdrom, na az valami elképesztően sz@r volt, ez után lett egy sony cdu76E kemény 8k-t kellet rádobmi a másik árára, de megérte ez a mai napig működik(10 éves szegényke). Igaz nincs most gépbe szerelve, a legutolsó teljesitménye egy 32x-esen meg irt 24x-es diszk (haver állítása szerint ez volt a baj forrása, hogy hogyan sikerült elkövetni azt nem tudom) felrippelése volt, a lemezel egyébbként semmi más olvasó nem birt el, pedig megpróbáltam vagy 8 másikban.

Egy Tseng ET4000 Vesalocal kártya elcserélése egy szar Trio 64-re. Utánna lett egy ET6100 szintén szüleim nagy örömére. :DDD

A mostani vas az nagyon egyben van.

Szerk.: az első gépem beszerzésénél (Dx4-100 csak a proci került 60K-ba) kérdezi a boltos, hogy nincs 520MB-s HDD csak 420MB-s vagy 540MB-s erre én a 420-t választom, mondván elég lesz az is :DDD, de romból már akkor is 16MB volt benne ki is röhögtek a haverok, hogy ugyan mi a francnak.

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#39) #16741888 válasza gozso (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

naggyából én is ilyen voltam, amíg ki nem alakult naggyából a mostani konfigom, ez az ASUS K8N lap meg hozzá a 3000+ A64. fantasztikus, ha akarom 1.6on jár venti nélkül ha meg kell a kraft akkor 2500on, ventivel:DD Kb 6hónapja amióta nálam van a szívemhez nőtt, nem is tervezem hogy eladjam még egy jó darabig. ilyen még a szeretett Microsoft egerem, nincs az a pénz amiért eladnám, illetve a Jazz 5.1es hangrendszerem. annyir hozzám nőtt, hogy mivel viszonyleg közepes értéket képvisel mindíg megfordul a fejemben hogy el kéne adni, de aztán mindíg a lista végébe írom, ezt soha.:DD

Felesleges kiadásnak nálam az ABIT NF7-S2 volt tekinthető, gondoltam majd jobban fog benne menni a procim mint az A7V8Xben, aztán kiderült hogy rohadtul nem, sőtt, még szarabb is volt...

(#40) gozso válasza #16741888 (#39) üzenetére


gozso
senior tag

valami ilyesmi van nekem is mint neked...de ma jönnek érte...eladtam:U

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#41) #16741888 válasza gozso (#40) üzenetére


#16741888
törölt tag

:DD
most őszintén nem unod meg? Én már annyira utáltam állandóan összecsavarozni, csomószor Windowst telepíteni stb stb. Elegem lett belőle és azt mondtam most ELÉG! Azóta fő részegységet, ki se szedtem és jobb így:DD, hidd el.:C

(#42) gozso válasza #16741888 (#41) üzenetére


gozso
senior tag

nem kell csavarozni...nincs házban a cuccos...csak az alaplap dobozán fekszik:)

look:


Bővebben: link

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#43) gozso válasza gozso (#42) üzenetére


gozso
senior tag

asszony kicsit problémázott a bekapcsolásával, de ha megfigyeled a kápet, még egy power gombot is észrevehetsz:B szép, fekete-sárga csíkos szigetelőszalag...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#44) _thomas_


_thomas_
tag

régi gépembe (PIII) vettem egy azona 300W tápot. 3 vinyómat sütötte meg fél év alatt. mivel maxtor vinyók voltak nem gyanakodtam a tápra. aztán a gép elkezdett magától elindulni!! pontosabban a ventik kezdek működni maguktól!! na ekkor lett gyanús nekem a táp...

azóta upgradeltem P4 -re és egy Chieftech tápra. csodák csodája, a maxtor vinyók nem sülnek, pedig 2 is van:)

www.ironic-software.com

(#45) X@b3e


X@b3e
addikt

Sajnos én is függő vagyok... Egyszerűen ha egy hónapig nem történik semmi változás a gépemmel, akkor olyan érzésem van, mintha elgurult volna a gyógyszerem
De én megelégszek ''apróságokkal'' is. A múlt hónapban vettem egy Razer eXactmat egérpadot 10k-ért, mert megtetszett.
Hétfőn megvettem a hozzá passzoló Razer Plasma egeret is 15k-ért. Na most ez mennyire normális???
Ha nincs más, akkor ledes kapcsolót szerkesztek a gépbe, hogy minden létező fény/ventillátor kapcsolható legyen.
Eladtam a 3 éve használatban lévő 9700promat is. Oka: jó árat ajánlottak még érte.. És ezzel meggyőztem magam, hogy pár hónap múlva már nem adnak érte semmit. Pedig az ég világon minden ment rajta gond nélkül. Most vettem helyette egy x800-at. Tényleg jó, 2x annyi pontot ad a 3D Mark. De amúgy semmi különbség[kép]
Igy most visszagondolva akkor múlt hónapban nemcsak egérpadot vettem, vót ez a vga-dolog is, de minek [kép]
És nem tudom abbahagyni
Segítséééggg

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46) X@b3e válasza gozso (#42) üzenetére


X@b3e
addikt

Az ''asztali'' gépedbe nélkülözhetetlen volt a hengeres IDEkábel:C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#47) Tsunami


Tsunami
senior tag

Én anno a Pentium 166-ról Celeron 433-ra váltottam, mer hogy olcso meg minden... Hát azóta se volt Celeronom:D

''három a kettő tizen''

(#48) Xelo


Xelo
addikt

Hát nézzük csak... nállam nem volt olyan sok dolog, de ahhoz képest hogy 12éves vagyok, szerintem ez is elég:D
PROC: P1 -> Celeron(?) 1200Mhz -> AMD 1700+ -> AMD 2400+
VGA: Voodoo II. -> GeForce 2 MX 400 -> ATI 8500LE -> ATI 9500 -> GeForce FX 5900SE -> GeForce 6800 OC(ma adta föl kíváncsi)
ALAPLAP: ??? -> M*** (nem jut eszembe valami Mel kezdődő volt...) -> ECS K7S5A ->Gigabyte KT600(holanpra lesz meg, most nem jut eszembe a pontos neve.. a végén 1394van:D)
Memória: ??? -> 256MB SD RAM -> 512MB SD RAM -> 512MB DDR 266 RAM -> 2×512MB/400 Kingmax Superram(holnap veszem meg)
ezek közül semelyik nem volt olyan rossz vétel, mindegyiknek volt általában értelme.. ha nem is mindig sok:U viszont a 8500LEért fáj a fejem amikor 9500lett, nem azért mert nem volt olyan jó a 95ös, hanem mert a 85ös HIS márkáju szuperVGAm olyan tuningolható volt mint a fene.. de a 9500 meg 256bites volt...:D

(#49) gozso válasza X@b3e (#46) üzenetére


gozso
senior tag

Thermaltake:) és csak ez volt itthon:B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#50) #16741888 válasza gozso (#42) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért, én szeretem ha házba van:), nem egy rossz dolog kompaktul szemlélni a dolgokat....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.