Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

Hello!
Szóval a mostani játékokhoz elég az 512 ram vagy esetleg már 1 giga az ajánlott?
Most veszek gépet, és vagy 2*256 vagy 2*512? (400MHz) Apaplap: Abit nf7-s,proci 2100+, vga: 9500pro.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) gericooper válasza MasOyama (#1) üzenetére


gericooper
aktív tag

aranyos kis kérdés ez is. :)
én xp prof-ot használok 256-tal. igaz nem túl gyakran játszom.
egyébként szvsz. op. rendszer függő a dolog. nem mindegy hogy a 200 megás win98 alatt, vagy az 1,5 gb-os win xp alatt játszol. egyelőre szerintem még az xp-nek is elég a sum. 512 M

(#3) TomLion válasza MasOyama (#1) üzenetére


TomLion
tag

Ha van 1Gb RAM, akkor ki lehet hagyni a Win SWAP állományát, és az jócskán lendít a dógokon :)

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#4) MasOyama


MasOyama
őstag

Xp egyenlöre kilöve, mert nem sok jót hallottam róla, majd késöbb felteszem. Me-re gondoltam. Mi a tüdő az a szvsz? Annyi helyen láttam már, de nem volt pofám megkérdezni, mert mindenki ugy használja, mint 'állat' :) De nekem fogalmam sincs mi az, minek a rövidítése?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5) Tchoepi válasza MasOyama (#1) üzenetére


Tchoepi
tag

Memóból sosem elég, szvsz ha felvet a pénz vegyél 1G-t, most úgyis viszonylag olcsónak mondhatók az árak.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#6) gericooper válasza TomLion (#3) üzenetére


gericooper
aktív tag

nekem eddig még csak gondom volt belőle, ha a virtuális memóriát letiltottam, akármennyi ramom is volt.

(#7) Tchoepi válasza MasOyama (#4) üzenetére


Tchoepi
tag

Ha nem XP, akkor tök felesleges 512 fölé menni. W98 pl nem is kezel többet (úgy tudom, de cáfoljatok meg), a ME pedig ennek a vonalnak a nem túl jól sikerült folytatása. Maga a MS fogalmazott úgy, hogy ''nem a legjobban sikerült'' oprendszerük. Ha csak teheted, messze kerüld el, az XP sokkal jobb.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#8) Turmoil válasza MasOyama (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

szvsz: szerény véleményem szerint (angol IMHO magyarul)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Tchoepi válasza MasOyama (#4) üzenetére


Tchoepi
tag

szvsz = szerény véleményem szerint

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#10) róland


róland
veterán

Ha pénzed van, akkor az 1 GB is kevés, sőt mezei 400 MHz-es RAM. Vegyél 2*2GB PC3500-as modult. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11) Tchoepi


Tchoepi
tag

bonyek 2mp-et késtem...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#12) hobizoli válasza MasOyama (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr


Haat ra leszel kenyszeritve elobb-utobb az XP hasznalatara, pl nem lesz 98/ME vonalhoz drv szupport, azt annyi...

512MB RAM felett a 98/98SE hajlamos meghujulni (''Nincs eleg memoria...''), illetve nem is kezeli. Az ME-re nem eskudnek meg, de... az is csak a 9x vonalra epul...

SZereny Velemenyem SZerint...:DD

hobizoli

több drón kell ;P

(#13) róland válasza gericooper (#6) üzenetére


róland
veterán

Én nem szoktam letiltani, csak korlátozni. (Vagy inkább a Win túlbuzgósáságt. :DD)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) róland válasza róland (#13) üzenetére


róland
veterán

túlbuzgósáságt=túlbuzgóságát. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) MasOyama


MasOyama
őstag

Szóval érdemes az XP-t használni? A legtöbb játékostól azt hallottam, hogy nagyon szar az xp. Aki pedig másra használja, annak tökéletes.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#16) LukE válasza MasOyama (#15) üzenetére


LukE
veterán

engem személy szerint kiráz tőle a hideg, szóval nem használom:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) róland


róland
veterán

OFF

Egy régi vicc:

- Sebességfóbiád van?
- Használj Windows-t.

ON

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) róland válasza róland (#17) üzenetére


róland
veterán

Bocs! Most látom, hogy rossz helyre írtam. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19) rzoli


rzoli
senior tag

Hello!


Ha nincs hálókártya a gépben, nem használsz hálót, akkor nyugodtan felteheted a ME-t, nem szokott vacakolni.
Sajnos hálózat alatt ugyanez már nem igaz :) a munkahelyemen 98, otthon ME.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#20) haris válasza MasOyama (#15) üzenetére


haris
őstag

Én játékra is használom, de semmi bajom az XP-vel, sőt ME-nél százszor jobb.
Viszont kell neki 512 RAM.....
Szal ha teheted végy 2x512 -t.

(#21) leontm


leontm
tag

a win2k és a linux (debian) is meghálálja az 1gb ramot?

Ezexerint 1gb rammal sem lehet kikapcsolni a virtuali memót?

(#22) emstityu válasza MasOyama (#1) üzenetére


emstityu
tag

Giga alatt már nem is vagy ember:)

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#23) MaUser válasza MasOyama (#15) üzenetére


MaUser
addikt

Nem szar csak a szerint aki nem használta:)).
Az egyetlen használható MS termék eddig.
Már majdem stabil.
Ha játékhoz kell a ram akkor saját tapasztalat alapján 384 elég 1024*768-as felbontásig, a Morrovind kivételével.
Szóval ha van pénzed vagy nagyobb felbontásban akarsz játszani vedd meg, de nem létszükséglet.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) MaUser válasza MaUser (#23) üzenetére


MaUser
addikt

Na ez a vind jó volt:DD.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#25) Vaze


Vaze
őstag

emstityu akor eleg sok allatvan a vilagon hogy ugy fogalmazak remelem erted mire irtam ezt!!!!
eloszor gondolkoz utana irj mert hatha valaki a lelkerevesszi:))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#26) Alan válasza gericooper (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

A virtuális memóriakezelést nem lehet letiltani, mindenképpen így működik a Windows. Ne is válaszoljatok erre olyat, hogy ''de szar, miért nem lehet kikapcsolni'', mert ez így jó. Ha érdekel valakit, bővebben is szívesen kifejtem, miért.

Egyébként a Windows NT-ben és utódaiban egy folyamat számára legfeljebb 1984 MB saját virtuális memóriaterület áll rendelkezésre. A kernel részére egy 2 GB-os címtér van fenntartva. Ezért ha legalább 2 - 2,5 GB fizikai memóriával rendelkezik a gép, akkor érdemes lehet kikapcsolni a lapozófájlt, ez alatt szerintem ugyanannyi hátrány származhat belőle, mint előny.

(#27) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Kell az 1 GB RAM... NAGYON KELL MINDENKÉPP VEGYÉL!! 512MB-vel már a BIOS-on sem fogsz túljutni! :O

Hát de bazzeg...! Mi a fenének kellene 1 GIGABÁJT RAM? Mindenki csak mondja hogy kell az mert erre meg arra aztán nem kell semmire, ő is csak hallotta valakitől, aki szintén hallotta, stb stb... Ugyanez van a tápegységeknél is! Ott is: kell a 300W! inkább 350-eset vegyél! inkább 360-asat! Ne azon fukarkodj már, legyen 400-as! EMBEREK! Ez itt nem aukció! Nem kell licitálni! Mert ez úgy terjed mint a népmese: minenki hozzákölt egy kicsit. Valaki azt mondja 256 kell, a következő már 384-et mond, a következő (a biztonság kedvéért) már 512-t javall, és így tovább.... Nevetséges!

Csak hogy tudjátok: 256MB RAMom van, Win98SE-vel, lapozófájl kikapcsolva (amúgy is ConservativeSwapFileUsage lenne), és állandóan van kb 160 MB szabad memóriám...

(Igen, persze, most jön az hogy ''de bezzeg a játékok!'' Mint mondtam SWAP nincs, és minden elindult, amivel játszottam eddig. Morrowind-el nem játszom, de ha akkora batár nagy állat is, akkor is elég kell legyen neki ~400MB RAM amiből gazdálkodhat...!)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) Mcmac


Mcmac
csendes tag

me-t semmikepp se hasznalj
nagy szar
a win 98-se valami jo. sot ay is egy nagy...
vagy hasznalj 98SE-t vagy xp-t
xp-bol ha kiiktatod azt aronda kek talca regi style ra, kiveszed az extra cuccokat
akkor egesz jo.

(#29) pedrohsi


pedrohsi
tag

Én csak annyit tennék hozzá, hogyha nagyon RANYot akarsz venni, most vegyél, jövő héten már drágább lesz. És szvsz ez csak a kezdet.

(#30) MaUser válasza Panther (#27) üzenetére


MaUser
addikt

Nem viccből írtam a 384 ram-ot.
Angol xp-m van.
1024*768-ban 32 biten, 256 ram, részeletesebb beállítások mellett swap-elt a mohaa, sof2, és minden újabb játék.
Win98-on minden oké volt csak az meg elszállt kéthavonta.
Sőt Warcraft3 128 rammal xp mellett is játszható 1024*768-ban, az utolsó pálya kivételével.
De mint mondtam 1ps-t nem tudsz játszani xp-n 256 rammal az említett beállításokkal, win98-on pedig igen, de ilyen ram árak mellett inkább xp +128 ram.
A Morrowind-et pedig azért írtam, mert az az egyetlen általam ismert játék, amihez kevés lehet az 512 ram (nagyon magas felbontás esetén), de semmi más játékhoz nem kell több.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) anulu


anulu
félisten

Unreal II 1024*768-ban, XP mellett úgy swappel, mintha muszáj lenne neki. Általában 1024*768, vagy 1280*1024-ben játszom. Ahhoz már viszont sajnos nem árt. Úgyhogy ezen a héten veszek még 512-t... Bele az NF7-be :DD Vivát nForce2! :DD:DD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) settler2


settler2
csendes tag

Hello!
Ha valaki játszott már a Swine-al vagy a Battlefield 1942-vel az tudja milyen keves a 256Mbyte ram. Még 512-nél is swappel egy keveset...

(#33) Panther válasza anulu (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Biztos szarul van beállítva a géped. Vagy legalábbis a jobb alsó sarokban az ikonok listája minimum 20cm... :(

Végülis nekem mindegy... vegyetek ha annyi a fölös pénzetek.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) Panther válasza Panther (#33) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Csak ne mondjátok mindenkinek, aki pl. új gépet vesz, hogy mindenképp 1GB ramot vegyen bele... hátha neki nincs annyi fölösleges pénze.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#35) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Látom, jó okos dolgot leírtatok már RAM ügyben, így már szinte csak összefoglalnom kell (:-):

A legtöbb mai játéknak 256 MByte RAM teljesen elegendő.
Ám a legújabb fejlesztésűek elég sokat swap-elhetnek, így előnyösebb az 512 MByte. Általában ennél nagyobbra (jelenleg) nincs ''szükség'', de az nem igaz, hogy ne volna előnyös. Ha több programot futtatunk egyszerre, akkor nagyon is előjön a hatása. Ugyanígy akkor is, ha szeretünk ki, aztán meg ismételten belépkedni a programokba. Természetesen a jövőre vonatkozóan várható, hogy a következő játékok (pl. DooM III) RAM igénye még nagyobb lesz.

Egy példa: ha hálózatban játszunk a haverokkal, és mi RAM drive-ról(!) indítjuk a játékot (ilyen nagy RAM drive-hoz speciális program kell, mint pl. a RamDisk), akkor rendszeresen értékes másodperc előnyökhöz juthatunk a Quake3-ban (:-)...

A PROBLÉMA:
A probléma az, hogy a Windows-ok RAM kezelése nem éppen a legokosabb, és ebből kifolyólag (a részleteket most mellőzve) stabilitási és egyéb okokból:
1.) Mindig definiálnunk kell egy pici (mondjuk 64 MByte) állandó swap file-t, még ha 1 GByte-nál több is a RAM-unk.
2.) A file cache méretét korlátoznunk kell 256 MByte-ra, vagy még kisebbre.

A WindowsXP magától is értelmesebb ebben a kérdésben, míg a Windows98SE automatice rosszul viselkedik, ha több, mint 512 MByte RAM-ot kap. (Innen az a tévhit, hogy felesleges, mert úgymond nem is kezeli a több RAM-ot.)

A valóság az, hogy a Windows98SE-t is pillanatok alatt gatyába rázhatjuk:
1.) Legyen állandó (és pici) swap file-unk.
2.) Korlátozzuk a file cache méretét a SYSTEM.INI-ben a [vcache] szekció alá beírt következő 2 sorral (vagy hasonlóval):
MinFileCache=65536
MaxFileCache=65536

(#36) anulu válasza Panther (#33) üzenetére


anulu
félisten

Nem 20 centi, de sajnos elég hosszú :) Úgyhogy az egy giga RAM csak akkor éri meg, ha:
1. duálban akarod meghajtani, és már van egy 512-esed (mint nekem :) )
2. tényleg magas felbontásban (1280*1024/32bit vagy fölötte) akarsz játszani, mert az már tényleg zabálja a memóriát :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) khalox válasza anulu (#36) üzenetére


khalox
őstag

Azt azért kifejthetnéd, hogy mi összefügés van a képernyőfelbontás és a rendszer memória zabálás között...

(#38) schawo


schawo
titán

512 fölé nem nagyon érdemes menni, hacsak nem használ az ember egy nagy rakás progit a háttérben, amik felzabálják a 1GB egyik felét. Mellesleg nem is egy teszt készült az elmúlt időben éppen az 512/1024MB kérdésre és az az érdekes eredmény jött ki, hogy bizony 512MB rammal jobban mennek a JÁTÉKOK mint 1024-gyel (és mindez XP alatt hangsúlyosabban igaz, mint 98SE alatt...) Ha emlékeznék url-ekre, belinkelném, de nem jegyzem fel őket.
Mindezt mellesleg az XP rosszul optimalizált memkezelésének tudták be, de 98SE alatt is jelentkezik a probléma.
Tehát kéretik ezt is figyelembe venni a döntéskor, és csak akkor tömni rammal a gépet, ha muszály...

schawo voltam

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.