Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Univerzális meghajtókat még gyártón belül is próbálom kerülni. De otthonra átlagjóskapistának még jó is lehet. Remélem, marad a régebbi módok támogatása, csak WU-n keresztül nem b#zergálja őket (ami nem is baj).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Dark Archon válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pedig milyen jó volt új OS megjelenés után nyomtató- meg scanner meghajtókat vadászni, majd a kukába hajítani az eszközt, mert nem volt... ja, nem.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) E.Kaufmann válasza Dark Archon (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jól van Muci! Én arról beszélek, mikor rendes irodai A3-as lézeressel voltak driver gondok, nem a tesco gazdaságos tintásokkal :D, Win7 64bit utáni eszközöknél meg az ritkábban gond, amit te írsz.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Először kezdhetnék azzal, hogy a gyári Canon nyomtató vezérlőt ne takarítsa le random windows update után és helyettesítse valami használhatatlan működésképtelen sz*rral. Aztán köszködni kelljen hogy egy rohadt lap nyomtatása miatt 15 percet azzal csesszen el az ember hogy visszategye.

(#5) Busterftw


Busterftw
veterán

Bar kb 15 eve nem ismerek senkit akinek nyomtatoja lenne, ez egy jo megoldas a regi "nincs driver" problemara. Johetne tobb ilyen megoldas, az RGB vezerlesrol van valami hir?

(#6) E.Kaufmann válasza Busterftw (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez esetleg?
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Örülök, hogy Microsoft ilyen hamar reagált egy ilyen újfajta problémára, elvégre még csak kb. 25 éve probléma ez.

(#8) Busterftw válasza E.Kaufmann (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Hasznaltam ezt, de ez is egy "kulso" program, nem Windows "beepitett".

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megint egy olyan dolog, amit legkésőbb 20-25 éve kellett volna így csinálni...
De az IPP legalább akkor lehet mindenki által elfogadott szabvány.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) JHC válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


JHC
tag

Rendszer tulajdonságai panel > hardver fül > eszköztelepítés beállításai. Amikor win-t telepítek, ezt első dolgom kikapcsolni. Ettől még az update feltesz drivert amihez még nincs telepítve, de az általad felrakottat nem törli a következő újraindításnál. Azt hiszem ez meggátolja az automatikus BIOS frissítést is, amitől pár laptop a kukába kerül, mert legközelebb már nem biztos ,hogy el fog elindulni.

(#11) JHC válasza hcl (#9) üzenetére


JHC
tag

És akkor linux alatt is működne on the fly a nyomtatás.

(#12) hcl válasza JHC (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy már lehet használni IPP profilokat, az Ubi úgy szedi le a céges Xeroxokhoz a drivert egy admin jelszóval, mint a szél :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) gliskard


gliskard
senior tag

OSX-ben a nyomtató és scanner támogatása a Windows-hoz képest elvileg elég f.s... Gyakorlatilag az elmúlt 7-8 évben nem volt gondom sem a céges 'ipari' A4/A3 ff/color nyomtatókkal, sem a nagy gyártók alsópolcos nyomtatóival és scanner-eivel. A telepítés pedig elég egyszerű, ráadásul az OSX-be épített 'Preview' app scanner támogatása is elég a legtöbb esetben.
Windows alatt lényegesen több szívás volt a telepítéstől a használatig, ha megoldják, hogy olyan bot egyszerű és tabil legyen mint az OSX akkor welcome!

(#15) kriszpontaz válasza JHC (#10) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi az infót! Sajnos régebben próbáltam, valamint máshol is (már nem emlékszem merre) tiltottam és mégis megcsinálja. Windows 11 alatt végképp előszeretettel.
A morgyi problémáját is meg tudom erősíteni. Bárhol tiltod nem érdekli mit állítottál.

[ Szerkesztve ]

(#17) JHC válasza kriszpontaz (#15) üzenetére


JHC
tag

link

Valami herélt driver is van ezzel a számmal: link

[ Szerkesztve ]

(#18) BBorg


BBorg
tag

És nem is a nyomtató az egyetlen hardver, amit a géphez lehet kapcsolni. Ezt lehetne csinálni kamerákkal, szkennerekkel, játékvezérlőkkel, egerekkel.
Azzal lehet még probléma, hogy a Microsoft nem gyárt nyomtatókat - amennyire én tudom - és a többi cég operációs rendszerét meg nem említették meg a hírben, így egyedül a Microsoft elhatározása gyengébb hatást válthat ki.

(#19) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Dolgoztam már mindennel, a párezer forintos tintasugaras nyomtatótól a nagy formátumú plotterig, otthoni tintasugaras multifunkcióstól a kisirodai LED multifunkciósig és az olcsó lapszkennertől a több tízmilliós dobszkennerig. Canon, Samsung, Brother, Lexmark, OKI, OCÉ, Konica, Kyocera, Xerox. Csak egy gyártó volt, amivel állandó driver problémák voltak, függetlenül attól, hogy milyen kategória és az a HP.
Szóval nem a rendszert kellene újragondolni, hanem a HP-t seggberúgni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Dr. Akula válasza Busterftw (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A régi problémára nem ad megoldást, mert nyomtatóból újat kell venni, ami kompatibilis ezzel. Ez csak a jövőbeni problémákra ad megoldást. Az meg csak hab lesz a tortán, hogy a régi DOS-os program mit fog találni az LPT port végén amire kiküldi a nyomtatnivalót. Gondolom ezt az esetet nem akarják már lekezelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.