Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Egyetemista vállalkozó?

Hozzászólások

(#1) andorpapa


andorpapa
őstag

Láma vagyok még a témában, de tudnom kell pár dolgot. Ki szeretném váltani az egyéni vállalkozói igazolványt. A kérdés a következő:

- befolyásolja-e az egyetemi jogviszonyt az, ha vállalkozó vagyok, tehát hatással van-e az ösztöndíjra, egyéb juttatásokra?
- van-e valamilyen előnye (vagy hátránya) az egyetemistaként vállalkozónak a civil vállalkozóval szemben? (valaki olyat magyarázott nekem, hogy nem kell TB-t fizetni, ha nappali tagozatosként vagyok egyéni vállalkozó)

Előre is köszönöm a válaszokat.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#2) neduddki válasza andorpapa (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az egyetemi dogoknak semmi kozuk a vallalkozasodhoz! Tehat ugye havi 50-ig adomenetes az osztondijad!!!
Ha elninditottad a vallalkozast akkor meg orizd sokaig a nappalis jogviszonyod, ugyanis akkor a tb 39% hejett havi 4700-et kell osszesen fizetyned /ha jol tevedek/.
Plusz ugy enem elfelejtendo, hogy evi negy misi-ig meg a afa-val sem kell baromkodnaod, lehecc alanyi adomantes!!!
Jo vallalkozasttt!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Som@ válasza andorpapa (#1) üzenetére


Som@
őstag

Ha nappali tagozatos tanuló vagy, akkor valóban nem kell TB-t fizetned. Tehát a vállalkozást mellékállásban fogod csinálni. Mivel ez esetben neked az egyetemi tanulás a ''főállásod''. Ugyan azok a szabályok vonatkoznak rád, mint aki főállás mellett csinálja az egyéni vállalkozását.

Többet nem tudok mondani.

Azt azért meg szabad kérdezni, mivel is fogsz foglalkozni? ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) neduddki válasza Som@ (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat mongyuk kulonbobo tesztek megirasahoz csinal egy vallalkozast hogy szamlakaepes legye!!!! Vagy talan tevedek???? :- )))))))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat. Igen, a számlaképességre ''írói munkásságom kiteljesedése'' miatt van szükségem, illetve nem kellene feltétlenül vállalkoznom, de az eddigi ismereteim alapján végzett gyors és kegyetlenül felületes számításaim szerint így jut a legkevesebb az állambácsinak és persze a legtöbb nekem.

Amúgy meg ha már kezemben a vállalkozói igazolvány, akkor nem csak újságírói tevékenységre használnám, hanem számítástechnikai tudásomat kicsit más területen is kamatoztatnám.

Ha hirtelen támad még más kérdésem, akkor e topicon keresztül fordulok hozzátok!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) neduddki válasza andorpapa (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A legtobb ugy jut Neked ha keresel egy eva-s ismeros, es raveszed hogy O prezentalja a szamlat, merthogy ugya akkor 15% kell csak odadobnod allam bacsinak, na meg jo az ismerecseg fokatol fuggoen az esmerosnek is:- )))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) andorpapa válasza neduddki (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát igen, a legegyszerűbb tényleg az lenne, ha mással csináltatnám a bulit, de sajna ilyen ismerős nincs, na meg a legjobb, ha nem kell mást bevenni a buliba, nem bonyolítva a helyzetet, ha kevesebb is jut nekem, legalább biztos, hogy minden csak tőlem függ.

Újabb kérdések, amelyekben még nem vagyok biztos:
- 1 milla alatti éves jövedelem esetén melyik adózási rendszert érdemes választani?
- ha mondjuk veszek egy notebookot 250 rugóért a vállalkozás számára, akkor azt hogyan tudom költségként elszámolni (hogyan és mennyi idő alatt)?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) neduddki válasza andorpapa (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Mire gondolsz az 1 milka alatti erteknel???
Hat ha egy szamlaval lesz meg akkor max. ertekcsokkenessel tudod leirni, de ha ugyes vagy es mongyuk 50 rugo alatti szamlakat irac arrol arrol akkor meg meg rogton ebben az evben...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) andorpapa válasza neduddki (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Huhh, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, ezeket a kifejezéseket még tanulnom kell. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az 1 millió alatt az adóalapot értem. Szóval azt az összeget, amit mondjuk a munkámért kapok. Tehát évente összetermelek mondjuk 800K pénzt, akkor hogyan érdemes megválasztani az adózást.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) neduddki válasza andorpapa (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Hat ha jol tevedek sok valasztasi lehtoseged nincs! Az afa kor es az alanyi mentesseg kozul valaszthacc, eva-t majd ket ev utan. Mi egyebre gondolsz??? a legnagyobb gond ugyis a bevetel eltuntetese lesz, mert mit mutacc fel kiadaskent???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) andorpapa válasza neduddki (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

A munka miatti utazás az költség, ugye?
Ja, ismét egy kérdés: a netelőfizetés is lehet adóalapot csökkentő költség?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Sesy válasza neduddki (#6) üzenetére


Sesy
aktív tag

Hát azért az a 15% azért nem teljesen annyi ám... mondjuk teljesen az áfa az ugye a bruttó érték 20% :D

Born stupid... Try again!

(#13) Sesy válasza andorpapa (#11) üzenetére


Sesy
aktív tag

Sok mindent lehet csinálni, de ezt talán a könyvelőddel :Y kell megbeszélni, mert az is kell ugyebár (pl az is költség :D)

Born stupid... Try again!

(#14) neduddki válasza Sesy (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

khhhhhhhhhhh, az atalanyadonal a bevetel 15% kell lednod...... es kesz es csak bevetelnyil;vantartast kell vezetned....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) neduddki válasza Sesy (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat ezzel tejjesen egyetertek, de pecsen sajnos csak isteni gyogytornaszt ismerek, konyvelot nem:- ))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) Sesy válasza neduddki (#14) üzenetére


Sesy
aktív tag

Azt én nagyon jól tudom, de azért ezen kívül van ott még iparűzési adó stb... és ugyebár senki nem olyan hülye, hogy más helyett fizesse be azt... :F

Na meg ugye a szivesség stb... tehát hidd el, még a 20% (min írtam az pont az ÁFA) tökéletesen reális...

[Szerkesztve]

Born stupid... Try again!

(#17) neduddki válasza Sesy (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Aha ez eddig meg jo is lehet de nem errol beszelgettel korabban, de ra se rancs Zoller utan mar kezdek belejonni:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egy kicsit felelesztenem a topicot.

Az alaphelyzet nekem is ez lenne: egyetemista vallalkozoival. Csak eppen lövesem sincs a temarol. Egyböl lenne is egy kerdesem, ami szerintem hülye lesz, igy lehet, hogy hasonlo valaszokat is fogok ra kapni :) :
- Milyen minimalis eves jövedelemmel kell rendelekznie egy vallkozonak?

Egyebkent meg szivesen vennek hasznos olvasnivalokat, linkeket, ha tud valaki adni. (csak ne apeh-eset, mert attol a hajam az egnek all)

(#19) concret_hp válasza Blackmate (#18) üzenetére


concret_hp
addikt

nincs minimális jövedelm h ennyi meg ennyi kell. csak ugyebár bizonyos szint alatt nem éri meg :) (bár mondjuk 1 minmálbért azért nem árt bejelenteni sztem (vagy 1 felet :D)). az h egyetemista vagy-e vagy sem az a vállalkozásod (pl. adó) szempontjából teljesen mellékes. Ami a legfontosabb legyen 1 jó könyvelő aki keni vágja h milyen adókedvezmények vannak, mit hogy lehet elszámolni hogy a lehető legkevesebb adót kelljen fizetned (és több maradjon a zsebedben)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20) gumocska


gumocska
újonc

Sziasztok!

Én is egyetemista vok még, és olvastam már annyi mindent....szal csak szeretném letisztázni akkor, h milyen kötelezettségekkel is jár a vál. ig. kiváltása??

(#21) v.tom válasza gumocska (#20) üzenetére


v.tom
őstag

Látom már nagyon te sem kaptál választ. Én is ebben a cipőben járok, és találtam pár infót, ami Neked is a hasznodra válhat esetleg. Ezen a linken elég jól és érthetően le van írva pár dolog. Szóval, amiben biztosak lehetünk, az a havi 1950 ft EHO. De ebbe szerencsére még nem hal bele senki. A vállalkozói igazolvány 10k körül van, ehhez kelleni fog erkölcsi biz, ez olyan ~2k- Kell egy székhelyet is bejelenteni, ami persze lehet a szüleid háza is, teljesen mindegy, csak kell igazolnod. A adózás már neccesebb téma, arról teljesen egyértelmű infókat én sem találtam, mert hála az évről-évre változó jogszabályoknak, nem lehet megbízni a több éves fórum hsz.-ekben és netes cikkekben. A legjobb, ha egy könyvelőt, vagy egy ilyen témában jártas embert kérdezel meg. Én is azt fogom tenni (még jó, hogy közgazdásznak tanulok :P )

(#22) v.tom


v.tom
őstag

Jah, illetve egy költséggel mindenképpen számolnod kell majd. Ez a könyvelői ktg, amit ugye a könyvelődnek kell majd fizetned a jó munkájáért cserébe. De ezt el lehet számolni tudtommal.

(#23) andy83 válasza v.tom (#22) üzenetére


andy83
aktív tag

Igen, könyvelő mindenképp kell, mert más nem nagyon tudja átlátni ezek a dolgokat. A könyvelési költséget pedig el lehet számolni! :K

[ Szerkesztve ]

facebook.com/SzeretekMozizni

(#24) v.tom válasza andy83 (#23) üzenetére


v.tom
őstag

Te ismered valamennyire a diákként történő vállalkozásműködtetést? Ha igen, akkor kicsit segíthetnél nekünk. :B Tényleg elég nehéz helyes infókat szerezni erről a témáról.
Elsősorban az adózás mértéke, és mikéntje érdekel. Olyan könyvelőt kell keresni, aki tisztában van a lehető legtöbb kedvezménnyel, és ha kell, akkor él is vele, de azért nem árt előre tudni, hogy mégis mire számítson az ember.

(#25) andy83 válasza v.tom (#24) üzenetére


andy83
aktív tag

A tanulói jogviszony melletti vállalkozás sajátosságait én sem ismerem, inkább az általános dolgokkal vagyok tisztában. De azt tudom, hogy ha nappalis vagy, akkor elve a vállalkozás a másodállásod, vagyis más adózás vonatkozik rád...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#26) v.tom válasza andy83 (#25) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, ennyi konkrétumot tudok kb én is csak. :D

(#27) andy83 válasza v.tom (#26) üzenetére


andy83
aktív tag

Azért hátha itt a fórum is van aki jártasabb ebben a témában, és a segítségedre siet... ;)

facebook.com/SzeretekMozizni

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Egyetemista vállalkozó?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.