Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmearrccii


mmearrccii
csendes tag

Lenne egy nagy baj az egyik Konfigommal.Méghozzá az hogy nem lehet kikapcsolni!táhát ha leálítod a gépet akkor elsötétül a kép és télleg úgy néz ki mintha le lenne állva de az alaplap,vinchester,videókari meg minden megy tovább,tehát lehet hallani ahogyan búg a gép, égnek a ledek.általában én ilyenkor a tápot kapcsolom ki hátul és úgy leáll.viszont ha bekapcsolom a tápot akkor még meg sem nyomom a bekapcsológombot a gépen de már megy az alaplap a vinyó és minden más,viszont addig nem áll fel a rendszer amíg 1-szer be nem nyomom a bekapcsológombot!

Na hát ennyi lenne a problémám még sose hallottam ilyenről.kérlek segítsetek ha van valami ötletetek!majd ha lessz időm akkor még a tápot megpróbálom kicserélni de sűrgös lenne megjavítani!

Előre is köszönöm:mmearrccii

(#2) cochy válasza mmearrccii (#1) üzenetére


cochy
tag

ATX-es a géped? Mer régen az AT-s cuccoknál pont igy kellett csinálni (manuálisan kikapcsolni). Hülye kérdés, de hátha..

(#3) Pompi válasza mmearrccii (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó lenne tudni, hogy milyen konfigurációról van szó. Ha ATX-es, akkor elvileg ki kellene kapcsolnia (egyéb esetben a kérem kapcsolja ki a gépet képernyő jelenne meg).
ACPI be van-e kapcsolva a BIOS-ban? Ha igen, akkor meg kell nézni az eszközkezelőt. Ott bekapcsolni, hogy mutassa a rejtett eszközöket is (view, show hidden devices). Nagy valószínüséggel lesz ott egy eszköz x-szel áthúzva, APM/NT Legacy Node. Ez próbáld meg engedélyezni.
ATX-es gépet a ki/be kapcsoló gomb hosszú (5mp) nyomásával ki lehet kapcsolni és akkor nem kell a tápkábelt huzogatni. A tápkábel kihúzása után pedig azért indul el a gép amint visszadugod bele, mert így van beállítva a BIOS-ban, ez átállítható elvileg.
Szóval a lényeg, hogy több infó kellene a konfigról.

Feel Good Inc.

(#4) spirit007


spirit007
senior tag

Volt egy Siemens BX-es lapom ami így csinált .
Megoldás :
induláskor Power gomb folyamatosan nyomva tart (5-6 másodperc) és a gép kikapcsol .
Ezután már csak a Power benyomásával indult .
Leállításkor a win pedig feldobta a "Mostmár kikapcsolhatja a számítógépet" üzenetet .

(#5) Pompi válasza spirit007 (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem is volt BX-es gépem és ki is kapcsolt, hasonlóan kell megcsinálni, mint amit az előbb írtam.

Feel Good Inc.

(#6) mmearrccii válasza Pompi (#5) üzenetére


mmearrccii
csendes tag

a konfig:
2600+mhz-es proci semptron
2gb ddr1 ram
250 gb vinyó
10 gb vinyó
sapphire ati radeon atlantis 2000 series videokari
alaplapra integrált hangkártya
van benne:
nem alaplapra integrál hangkártya
plussz usb port

a biost már visszaállítottam gyári beállításokra hááátha úgy müködik de nem...eleinte nem csinálta ezt a gép csak most kezdte el...és igen ATX-es.már próbáltam a kikapcsoló gombal kikapcsolni de úgy is csak a rendszer állt le minden más ment tovább

[ Szerkesztve ]

(#7) mmearrccii válasza Pompi (#5) üzenetére


mmearrccii
csendes tag

na megnézte a biost és ezt találtam:
APIC mode Enabled
ACPI S1(PowerON-Suspend)

(#8) Pompi válasza mmearrccii (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az alaplapod pontos típusa esetleg?

Azt próbáltad amit írtam az eszközkezelőben?

A kikapcsoló gombot hosszan kell nyomni, nem egyszer röviden. Pár másodpercig folyamatosan, gyakorlatilag addig amíg ki nem kapcsol. Ha egyszer nyomod röviden Windows alatt akkor az alapértelmezetten ugyanaz, mintha a start menü - kikapcsolást választanád.

Feel Good Inc.

(#9) mmearrccii válasza Pompi (#8) üzenetére


mmearrccii
csendes tag

hali
alaplap típusa:Abit NF7
Igen próbáltam amit írtál de az eszk.kezelőben(úgy hogy benyomtam a show hidden devicest) nem volt semmi letilva
Persze hogy hosszan nyomtam!ennyire hülye azér nem vagyok :)) de sajna úgy sem ment leállt a rendszer de minden más ment tovább.Próbáltam windowsból is és rögtön bekapcsolás után
nem tudom segít e valamiben de:régen mikor nem csinálta ezt akkor mindíg a tápnál álítottam le a gépet(igen tudom hogy nem egészséges!)aztán egy-két hét múlva mikor bekapcsoltam hátúl hát mi történt?elindlt magától a gép...eleinte nem tudtam hogy be kell nyomni a bekapcsológombot a felálláshoz és azthittem hogy lassan indúl be.

(#10) kem válasza Pompi (#8) üzenetére


kem
addikt

A kikapcsolót elvileg 8mp-ig kell nyomni, de már nem nagyon tartják ezt a szabványt.
BIOS frissítést javasoltátok már? (most nincs időm átolvasni ezta kevés hsz-t se)

szerk: micsoda barbárkodások folynak itt :DDD

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#11) Pompi válasza kem (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én 4 másodpercről tudok, és az NF7 tuti kikapcsol így, még most is van egy ilyen működő konfigom.
Egyébként ehhez a laphoz semmi trükközés nem kell elvileg (mint pl. anno a BX chipsetnél), hogy kikapcsolja rendesen a Windows.
Szóval itt valamilyen hardver hiba lesz, ki kellene próbálni egy másik táppal.

Feel Good Inc.

(#12) Oldjammer


Oldjammer
csendes tag

ziasztok!
Lenne egy igen fontos kérdésem...előre leszögezem eléggé lammer vagyok:)
Win XP sp3, 2g ram,asrock alaplap 3g intel proci,egy cd,egy dvd olvasó/író,egy 80 és egy 160g winnyó...tökéletesen futó,stabil,"gyors"kis gép volt....
újra kellett raknom a rendszert bizonyos okoknál fogva,azóta egy elég furcsa dolgot művel...
a slave winyó(160G) megnyitásakor legalább 1 percig tart amíg beolvassa az adatokat (illetve a saját gépből pillanatok alatt hagyja hogy belépjek a meghajtóra,de ott már látszik,hogy a mappákra a képeket nem rakja ki,csak egy perc késéssel...amíg ez a belassulás tart,természetesen nem enged mást sem csinálni....utána mintha mi sem történt volna, ugrálhatok ide oda a mappákban,minden ok....illetve néha minden előzetes nélkül felpörög a meghajtó és ugyan ez az egy perces belassulás érzékelhető)

Naplófile-ban ilyen hibaüzeneteket találtam:
Rendszer Hiba Nincs 2008-11-12 13:24:15 atapi 5: Paritási hiba van a következőn: \Device\Ide\IdePort0.
Rendszer Hiba Nincs 2008-11-12 13:24:15 Disk 11: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0\D.
(nem úgy tűnik,hogy ezek időpontja egybeesne a fent említett problémával,de ezt ma próbálom ide kábel cserével orvosolni)
virnya és féregírtás megvolt,bad sector nincs sehol,már nincs tippem....azon gondolkodtam,hogy jelenleg sp2,illetve Net keret 3.5 van fenn...csak ennyi az eltérés az eredeti konfigtól,ami sp2,illetve Net2.0 volt...ezeket,lehet,hogy visszarakom....

Várom válaszotokat!
Üdv:Jammer

Jammer

Jammer

(#13) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A topikot bezárom. Eddig azért nem tettem, mert azt gondoltam, hogy gyorsan lezárhatjuk a témaindító problémáját, de mivel nem jelentkezik ezért nem megy gyorsan. Viszont nem szeretnék egy n+1. baja van a gépemnek topikot.
A téma indítója ha még mindig aktuális a hiba akkor fáradjon az alaplap topikjába vagy a Valami baja van a tápomnak topikba.
Ugyanez vonatkozik Oldjammerre is, semmi infót nem adott arról, hogy milyen is pontosan a konfiga, de megkockáztatom, hogy az ő alaplapjának is van topikja nálunk, tessék ott folytatni.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.