Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freya


freya
aktív tag

Egy újabb, néha elég kellemetlen tulajdonságára bukkantam eme nagyszerű Asus A7N8X-X alaplapnak :)

Síííípol!
Biza. Sípol, kb. a chipset adja a magas sípoló és idegesítő hangot.
Hogyan? Nem tudom. Csak úgy elkezdte. Bekapcsolom a gépet, még csend van. Windows elindul, csend. Amikor elindul az alaplapi LAN is, na kb. akkor kezd el sípolni, és amikor a CPU nincs leterhelve, sípol! Ha CPU 100%-ig terhelt, akkor csend van. :C

Lehúztam az alaplapi speaker-t, de véletlenül sincs köze hozzá. Próbáltam sok mindent, de továbbra is sípol... viszont találtam 1 megoldást: CPUIdle nevű kis program. Elindítom, fut, közben a gép visííít.. de ha letiltom a programot (!) akkor abbahagyja a sípolást, és kilépek belőle és onnantól a következő restartig minden rendben :D

Van a CPUIdle-ben egy ''Optimize chipset'' opció. Na ha ezt lekapcsolom, akkor marad a sípolás, hiába tiltom le és lépek ki belőle. Tehát ezt be kell kapcsolni mindenképp, hagyni futni, aztán letiltani, és akkor csend van... Valakinek van ötlete mégis mit állíthat ez a CPUIdle ezen a gyönyörű nforce2 chipseten, hogy elhallgat az idegesítő zúgás? :)

Jó gondolkodást! :D A sikeres megfejtők között hmm... nvidia kuponokat sorsolunk ki :)

(#2) Richard válasza freya (#1) üzenetére


Richard
őstag

Elég fura lenne ha a chipset adna ki hangot:D Vagy lehet olyan gyors hogy hallod ahogy áramlik a soka adat:D

(#3) fügike


fügike
senior tag

Vagy vissza kéne vinni gariba!

Boci-boci tarka!:D

(#4) faster válasza freya (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Elég fura. Ha valami sípol, akkor az ujjadat rátéve el kéne hallgatnia ennek a sípolásnak. Próbáld ki. Esetleg valamelyik ferritgyűrűs alkatrészről tudom elképzelni, hogy sípol. Valahol a táp IC-k környékén van két ilyen.

(#5) freya válasza faster (#4) üzenetére


freya
aktív tag

arra rá nem teszem az ujjam menet közben :D

izé, azt mondták kondenzátorok szoktak sípolni... nah de teljesen új az alaplap, mégsem vihetem vissza gariba azért mert sípol... ráadásul csak akkor ha valaki elkezdi használni a hálókártyát, még megmutatni sem könnyű a hibát, ha ez egyáltalán olyan hiba amiért kicserélnék... alaplap nélkül meg nem maradhatok..
mindegy van rá 3 év gari, csak elég lesz :)

Inkább az érdekelne, hogy CPUIdle-ből való kilépés miért hallgattatja el? Legalábbis következő restartig? Elég furcsa...

(#6) vicces válasza freya (#5) üzenetére


vicces
addikt

ami szar az szar. vidd vissza.

:)

(#7) Esmein válasza vicces (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha letiltod a hangkártyát nem változtat a hangmagasságon ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Esmein válasza Esmein (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Vagyis nemte csak össze vissza válaszolok, szal mindegyik kondenzátor ugyanolyan hangmagasságon énekel vagy kánonban jódliznak ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) HiperG


HiperG
addikt

Nekem az A7V8X-X em sípolt....
Bár inkább magas frekvenciájú ciripelésnek nevezném....
Ld. továbbá http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=17041

(#10) Esmein válasza HiperG (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Érdekes, a portok ciripelnek a chipset sivít mint a vágós malac, a processzor meg dörmög mikor ezt a sok hülyeséget meglátja :DDDD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) freya válasza Esmein (#8) üzenetére


freya
aktív tag

Csak az egyik sípol, legalábbis csak 1 hang van. De az is csak indítás után, egészen a CPUIdle trükkig... bár elég idegesítő a hangja :)

Hangkártyához nem hiszem hogy köze lenne, de majd ha nagyon ráérek, kiveszem és megnézem nélküle...

(#12) HiperG válasza Esmein (#10) üzenetére


HiperG
addikt

? :U

(#13) Esmein válasza freya (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem mozgó elemek ha hangot adnak ki akkor mozognak ami nem felel meg a gyári és az európai NEMMOZGÁSI szabványrendszernek -> ott valami nagyon el van baszódva és záros határidőn belül visszaküldi az alaplapot a forrásba :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) freya válasza Esmein (#13) üzenetére


freya
aktív tag

Na jó de hogy reprodukálja a hibát a szervizes? Mert nekem kb. 4 nap használat után kezde el, ráadásul ha letiltom az alaplapi LAN-t, most se csinálja. Ha ő meg összerak 1 gépet, felrak rá mindent, nem köti be hálóra mert miért tenné, megnéz rajt 3 filmet, már bőven több mint amit ezek valaha tesztelni fognak... szerintem ki sem jön a hiba...

(#15) freya válasza freya (#14) üzenetére


freya
aktív tag

Illetve még azt se tudom, hogy ez hiba-e egyáltalán... mert a gép teljesen stabil...

(#16) Esmein válasza freya (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egy idő után úgyis beadja a kulcsot, ha a forma1-es autón elkezd az egyik matrica sarka lobogni 3 kör múlva 300nál letépi a szél és belevágja a pilóta arcába. Ha nem most majd később előjön és nem lesz kellemes, de legalább még garanciális lesz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) freya válasza Esmein (#16) üzenetére


freya
aktív tag

Most vettem. 3 év múlva jár le a garancia. Hát remélem akkor már nem ez az alaplapm lesz :)

(#18) HiperG


HiperG
addikt

Vidd vissza és vágd az eladó gépébe dühösen hogy neked nemkell -X es alaplap mert ezek meg ezek a hibák vannak... :)

(#19) Esmein válasza HiperG (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

A tapasztalatom azt mutatja, ha mosolyogva mész be 3madjára 3 napon belül a mistral szervizbe még ŐKET IS le birod szerelni egy kedves hangnemmel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) freya válasza HiperG (#18) üzenetére


freya
aktív tag

ő meg nyugodtan azt mondja, hogy 2 hét, és akkor vehetek egy újat, ha nem akarok munka meg egyetem nélkül maradni :)

(#21) Esmein válasza freya (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

hát ha nem most viszed be majd máskor fogod csak azt az alaplapod fogja eldönteni mikor, úgyhogy amikor tudod nélkülözni 3-7 napig, vidd be.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Én hetekig vitáztam egy helyi bóttal mire arra jutottunk hogy visszaadják a pézt (amennyiért 3 hónappal azelőtt vetttem!!) ... :DD

És végülis az döntötte a vitát hogy kinyomtattam egy rakás ph-s topicot ahol az -X es alaplapokról panaszkodnak;];];]

(#23) Esmein válasza HiperG (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kinyomtatok néhány offtopicot és bemegyek abba a boltba és megmutatom nekik egyből nem fogják annyira a ph-t és az oda irkáló elmebetegeket szavahihetőnek tartani :DDD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) arobi2 válasza freya (#1) üzenetére


arobi2
csendes tag

Hu, valahonnan ismerős a dolog, de nekem elöször az USB halt meg, majd a vásárlás után 1 hónappal lefagyott az XP, majd reset után örök vadászmezőkre került az alaplap.

Nekem a mistralba azonnal cserélték! Szerintem valahol már ők is láttak ilyet:DD

Szerintem te is várj még a visszavitellel, hátha beadja a kulcsot, mert az már egyértelmű hiba.

(#25) Esmein válasza freya (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Na kikérdeztem az elektrós faterom:
Ha a kondenzátor sivít akkor az azt jelenti hogy hibás, és az elektrolitja melegszik és gőzzé válik és felul van valahol egy apro lyuk amin sivito hang kiséretében távozik. Nemsokára ki fog halni a lap.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) freya válasza Esmein (#25) üzenetére


freya
aktív tag

és ha a CPUIdle-t letiltom az lekapcsolja a kondit? :) nem értem igazán, miért nem sípol ha nem fut a Windows, miért csak szoftver veszi rá a hangszerre? :D

(#27) Esmein válasza freya (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jókérdés, akkor sem szabad egy kondinak sipolni :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) freya válasza Esmein (#27) üzenetére


freya
aktív tag

Megkockáztatom, hogy akkor nem kondiról van szó...

(#29) Esmein válasza freya (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ami nem forog zörög rezeg vagy slapkol annak nem szabad hangot kiadni mert nem ugy van kitalálva .

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Kirbly válasza HiperG (#22) üzenetére


Kirbly
aktív tag

mar ne is haragudj, de azert mert a v-x-es lapok rosszak azert nem kellene altalanositani!!!! ismerek tobb embert akinek a7n8x-x-e van es semmi baja sincsen vele!!! nekem is az van, semmi problema, atomstabil, es kibaszott gyors. lan se sipol, pedig arrol iternetezek, ergo amiota megvan a lap megy a lan is.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#31) Kirbly válasza freya (#1) üzenetére


Kirbly
aktív tag

hay! neked annyit tudok mondani, h ezt a hangot bizony az egyik bga tokozasu ic adja ki sajnos. most nemtom pontosan h az eszaki vagy a deli hid, de vmelyik. sajnos biztos vagyok benne, alaplapokkal foglalkozok (laptopeval :)). vidd vissza nyugodtan a lapot, mondd h mikor es hogyan adja ki a hangot, sztem ki fogjak cserelni szo nelkul. nekem ugyanilyen lapom van, semmi baj nincsen vele. mar 3 gepet raktam ossze ilyen lappal, kulonbozo procikkal, mind1ik tokeletes es stabil. a -x-es szeria nem szar, csak butitott, h olcsobban lehessen arulni. es aki most azzal h dual ch azt leutom :DD. ugyanis kiprobaltam egy nem -x-es a7n8x-ben es 3% kulonbseg jott ki a dual es a single ch mod kozott!!!!. elhanyagolhato :)). szal vidd vissza nyugodtan, pechedre kifogtal egy rossz bga-t :( azok szoktak sipolni. ill ha szerencsed van akkor az ethernet chip zizeg, de nem hinnem. vidd csak vissza! :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#32) fv82 válasza freya (#1) üzenetére


fv82
tag

Nah ezt a sokadik A7N8X-X topicot már nem hagyom szó nélkül.
Nekem is ez van.

- Ha VGA-t cserélek bekapcsol
- Előfordult, hogy felteszem a gép oldalát => bekapcsolt
- Amióta GigaRAMom van folyamatosan ég a HDDled. Kikapcsolva is. Mivel már untam ikább kihúztam.

Viszont a safe bios király és egy ilyen lapnak nagy szüksége van rá.

Amúgy az előző lapom Asus Via400 volt az totál trágya volt a windows betöltés akármelyik stádiumában képes volt kifagyni.

Azért van megin asusom, mert ilyen nagy a választék mistraléknál.
De lehetne rosszabb is az Abitok van, hogy az Abit VGA-t nem ismerik fel.
Na cső FV

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.