Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drCaligari


drCaligari
tag

Hali!
Pár napja kényszerültem lecserélni alaplapomat(ASUS P4B533) egy ECS P4VxAD+ -ra. Használtan vettem. Első nagy bánatom, hogy állítólag ebben nem lehet húzni a procit. Régen 1,8-ról volt 2,4-re kb. 4 évig így ment. Ezen túl is estem, mert nemsokára lecserélem a jószágot. Sajnos azonban szerintem aránytalanul lassabb lett a gép mint volt, sőt.. Régebben miközben kitömörítettem valamit simán neteztem közbe vagy zenéthallgattam, stb. Most kitömörítés közben olyan lassú, hogy az egér kb. csak félpercenként reagál a mozdulataimra (mondjuk akkor bepótolja a lemaradást). Szomorúan, de ezt még be is tudnám a fentebb említett okok miatt visszaesett Ghz-nek, de mintha ez nem lenne elég a tömörítés után se gyorsul fel a gép. A feladatkezelő szerint az üresjárat ~93% de ugyan ezen ablak alján már ~78% CPU-használatot ír, persze egér, bill. szinte használhatatlan. Más progit meg nem nagyon tudtam kipróbálni, valahogy nem jött meg a kedvem a gépezéshez. Ez lehet az állítólagosan tökéletes állapotú alaplap hibája vagy csak valamit elszúrtam a win telepítésekor? Fontos lenne, hogy jó legyen a gép mert ezen dolgozom, uh. léci írjatok.

Ja a proci egy IntelP 1,8Ghz

(#2) drCaligari válasza drCaligari (#1) üzenetére


drCaligari
tag

Na, valamiért egyenlőre úgy tűnik mégis jó, mert ugyan már hatszázszor újra lett indítva meg ilyesmi, de utolsó kitömörítésem közbe még netezni is tudtam és minden megfelelően működött. Hátha jó lesz ezentúl. Egyébként ez egy sokkal rosszabb alaplap mint a p4b533? Speciel én még nem hallottam erről a ECS márkáról. A csóka átvert vele 5500-ért +2000 szerelés+1000 portalanítás (ez nem volt szimpi, először azt hittem csak viccel)? Tényleg nem érdemes benne húzni a procit(Zavar, hogy nem futnak olyan progik amik eddig simán mentek)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.