Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok. Az alábbi történt eddog, ami miatt segítséget kérnék:
Egy géphez kaptam ''mellesleg'' egy procit, amiről mondta a tulaj, hogy előzőleg a gépben lévő abit lapban ment(600-as duron, szerinte 900-on.) Gondoltam, egy ismerősnek összerakok egy olcsó konfigot, ezért vettem egy ECS K7s5a lapot, amiről kiderült, hogy PRO v5.0. Beletettem a 600-as procit, vid.karit, 1 cdromot, kapott áramot. Bekapcs. prociventi pörög, egyébként semmi.. :(
Gondoltam, az abit lapban is kipróbálom a 600-as procit: nem indult el :F - na gondoltam, rossz a 600-as proci..
Ekkor fogtam az Abitban eddig működő 1200-as Athlon-t, beletettem az ECS-be, és annyi történt, hogy
prociventi pörög, gép nem sípol, kép nem jön a monitorra(ami jó), másik AGP-s kártyával uez, no kép, BIOS-ig nem jut el a lap, a cd-romot felpörgeti, 3mp, újra megpörgeti,3mp, újra megpörgeti, ennyi :O :O próbáltam másik táppal is mindkét procival..
Előző ECS tulaj szerint anno ment a lap, aztán polcon volt, dobozban..
LEHET, hogy az 1200-as Athlonnal nem megy, és nincs egyéb procim, ezért kérdezném: nincs valakinek egy 1600-2000 Athlon XP procija, elsődlegesen tesztelés céljából (-hogy jó-e a lap? megbeszéltem a volt tulajjal, hogy ha nem tudom beüzemelni, visszaveszi; az 1200-as az Abit lapban továbbra is megy, szóval NEM rontja el a procit, ''épp csak'' nem indult el Nekem; próbáltam több procihűtővel, illetve az 1200-asnál azzal, amivel Abitban megy most is..)
és ha megy, valószínűleg meg is venném..

(..sajna a próbálkozások során kifogytam a hővezető pasztámból is :( )

Tud valaki segíteni?

Esetleg valakinek egyéb ötlete a lappal kapcsolatban?

[Szerkesztve]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#2) csanika válasza MrCsiT (#1) üzenetére


csanika
tag

Tapasztalataim szerint az ECS-ek akkor csinálnak ilyet (keresgélnek a cd és a vincseszter között) ha bios gondjuk van.
Csinálj egy cmos resetet hátha segít.
Amúgy az athlonnak tuti hogy menni kéne benne de szerintem a 600-nak is.
Sajnos proci ügyben nem tudok segíteni.

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#3) sky77 válasza MrCsiT (#1) üzenetére


sky77
aktív tag

Próbáld meg kicsit leporolgatni a lapot különös tekintettel a ram foglalatokra, illetve a mem modult. Én már szívtam azért mert szemmel nem igazán láthatóan szennyeződött mem miatt csinált haszonlót. Bár nálad nem feltétlenül ez lesz a probléma, csak mint lehetőség írtam le. Tudniillik nekem nem pörgette fel újra és újra a cuccokat (ha jól emlékszem).

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#4) MrCsiT válasza csanika (#2) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos cmos reseten túl vagyok (már ha jól csináltam: alaplapi kézikönyv szerint áramtalanít, majd jumpert átrak néhány másodpercre.. -így próbáltam..)
A kiporolást meg fogom próbálni..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#5) csanika válasza MrCsiT (#4) üzenetére


csanika
tag

Én úgy szoktam a cmost resetelni és ez ecs-nél eddig mindíg bevállt hogy a jumpert átrakom áram alatt bekapcs.(ekkor nem is indul a gép).
Jumper vissza bekapcs. és akkor ugranak alapra a bios beállításai.
Legalább is nekem ez mindíg bevállt.
Ha nem így csináltad akkor próbáld így hátha ...

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#6) twollah válasza MrCsiT (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Van egy eladosorban levo 2000es XPm.
Nezz be ide Bővebben: link.

(#7) sky77 válasza csanika (#5) üzenetére


sky77
aktív tag

:Y Már bocs....

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#8) csanika válasza sky77 (#7) üzenetére


csanika
tag

Mi van? :DDD

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#9) sky77 válasza csanika (#8) üzenetére


sky77
aktív tag

''a jumpert átrakom áram alatt bekapcs.'' - ezen akadtam fenn. Tudtommal nem így kell / így nem szabad biost resetelni, de ezt nem biztos, hogy ebben a topicban kell megtárgyalni.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#10) MrCsiT válasza sky77 (#9) üzenetére


MrCsiT
addikt

DE,DE!! Hadd okosodjak :DDD :DDD Picit OFF lesz, de Nekm meg infó, szóval vitázzatok csak :D

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#11) MrCsiT válasza twollah (#6) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm, de 10k sok lenne Nekem most egy picit olcsóbbat keresnék..
..illetve elsődlegesen egy processzorpróbát szeretnék kérni valakitől

[Szerkesztve]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#12) sky77 válasza MrCsiT (#10) üzenetére


sky77
aktív tag

Ezen nincs mit vitázni szvsz. Te teljesen jól csináltad a resetet. Az ECS K7S5A pro 5.0 manualja szerint egyébként:
''Use this jumper to clear the contents of the CMOS memory. You may need to clear the CMOS memory if the settings in the setup utility are incorrect and prevent your mainboard from operating. To clear the CMOS memory DISCONNECT ALL THE POWER CABLES from the mainboard and then move the jumper cap into the CLEAR setting for a few seconds.'' - tehát u.a., mint amit végrehajtottál.
Egyébként az is megoldást jelenthet, ha pár percre kiszeded az elemet az alaplapból. Azt hiszem ehhez is ki kell húzni a tápot, mert ha be van kapcsolva, akkor az látja el naftával a biost az elem helyett, de nem vagyok benne biztos, hogy e mondat 100%-ig megálllja a helyét ok-okozati összefüggés tekintetében. (:DDD ejj, be szép mondat lett ez!)

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#13) twollah válasza MrCsiT (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Abba is benne lennek.
A hetvegen raernek.

(#14) sky77 válasza MrCsiT (#11) üzenetére


sky77
aktív tag

''Ekkor fogtam az Abitban eddig működő 1200-as Athlon-t, beletettem az ECS-be, és annyi történt, hogy
prociventi pörög, gép nem sípol, kép nem jön a monitorra(ami jó), másik AGP-s kártyával uez...''
- akkor minek neked próba proci:F Ennek jónak kell lenni (annál is inkább, hogy a másik lapban működött).

Szerk.: Apropó! Mem pucolás megvolt? Kis kontakt spray-vel tisztítsd meg, töröld le alaposan, azt hajrá! Mondom, nekem is ez volt... se kép, se hang, nem sípol, minden felpörög, mégsem megy. Egy próbát megér. Esetleg egy másik modullal is kísérletezhetnél.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#15) j.bravo


j.bravo
addikt

lehet ez más (msi) lapnál is?

elcseréltem a 800as duronom egy 900as athlonra. A lap elvileg 1GHz-ig birja...
már csak az athlon van nálam (tbird amugy).

berakom, se sipolas, se kep a monitoron, bar borda melegszik es ventik porognek... mi lehet meg...?

Whatever.

(#16) sky77 válasza j.bravo (#15) üzenetére


sky77
aktív tag

Egyebet nem tudok, kérem kapsssojja ki! :DDD
Sztem simán előfordulhat más lapnál is, elég gáz, ha a memória kontaktos nem?

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#17) j.bravo válasza sky77 (#16) üzenetére


j.bravo
addikt

memória ugyanott maradt, meg minden, a durci egy nappal azelőtt még ment.
megnézzük a bios kisütés után, de borulato vagyok :(

Whatever.

(#18) MrCsiT válasza sky77 (#16) üzenetére


MrCsiT
addikt

Appppszolút nem vagyok otthon most.. meg fogom próbálni a mem. tisztítást, de kérdés, hogy a 600-as procimmal most mi lehet(mivel azt az Abitban sem tudtam életre kelteni..majd kiderül..)
hétvégén nem leszek itthon, akkori tesztek kizárva, sajna legközelebb vagy holnap vagy csak vmi jövő hét csütörtök körül..

egyenlőre 10k picit sok Nekem a prociért, még átgondolom, ha nem megy el..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#19) csanika válasza MrCsiT (#18) üzenetére


csanika
tag

Na jutottál vakamire?

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#20) sky77 válasza MrCsiT (#18) üzenetére


sky77
aktív tag

Sztem azt a 600-ast felejtsd el egyelőre és próbálkozz az 1.2-es Athlonnal, hiszen az jó (és 100% hogy mennie is kéne abban a lapban). Sok sikert hozzá minden esetre!

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#21) sky77 válasza j.bravo (#17) üzenetére


sky77
aktív tag

Úgy már próbáltad hogy mindent lehúzol/kiszedsz belőle, csak a lap+proci+mem+vga marad? Így eléggé le lehetne redukálni a lehetséges hibaforrásokat, s ha még mindig nem indul, lehetne ezeket a cumókat tesztelni egyesével, kezdve a procival. Az biztosan jó? Biztosan jól is lett berakva?

Szerk.: hüjje billentyűzet :)

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#22) j.bravo válasza sky77 (#21) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, tegnap este a srácnál akitől van, még ment a procc.
(itteni bolhapiac, már sokadszorra üzletelek vele, rendes arc, ha kiderülne hogy a proc lenne rossz biztos kicseréli; de még mindig minden hibátlan volt amit tőle vettem)

ui.: hogy lehet rosszul betenni...? szerintem jo, a durcit is ugy raktam be :) elvileg a foglalatkialakitas nem is engedi rosszul, nem?

vga integrált, vagy tnt2-t tudok berakni, mindkettot probaltam :(

este kiprobalom csak egy memoval, stb.

kösz mindenképpen, jelzek majd, mi tortent (ha megse, akkor biztos sikerult :) )

Whatever.

(#23) sky77 válasza j.bravo (#22) üzenetére


sky77
aktív tag

Tartottam tőle, hogy fennakadást okoz ez a ''jól lett-e betéve'' dolog. Persze nem úgy értettem hogy 90, 180, 240, vagy 360 fokkal (bár ez azért már durva! :D) elforgatva, hanem jól illeszkedik-e a hűtő, nem sérült-e a proci mag, vagy esetleg valamelyik lába közben, stb...

Azért írd meg, ha összejött, most már nagyon fel vagyok csigázva... :)

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#24) j.bravo válasza sky77 (#23) üzenetére


j.bravo
addikt

Ennyire nem tartom magam lámának :) (hogy letörjem lábát stb. Ahhoz azért erőltetni kell....)

_Ha_ kiderül, hogy mégis ez történt, már megyek is megvenni az ''ásd-el-magad'' felszerelést :B

tudósítok a fejleményekről. Este jutok haza, hogy kipróbáljam...

Whatever.

(#25) MrCsiT


MrCsiT
addikt

..volt olyan próba is, hogy csak lap+proc+mem+vga, és úgy sem ment. 1200-ast nem akarom már kiszedni az Abit lapból, mert elfogyott a hővezető pasztám, és az Abit is picit hisztis, mert annak ellenére, hogy -szerintem-jól raktam fel a hűtőt, 3szor kellett megigazítanom, mire megmaradt 50C alatt a proci hőmérséklete, szóval azt többet szét nem szedem, az tuti.
Ezért is keresek másik procit próbára (+pasztát..) ami sajna, hogy ha ma nem jön össze a dolog, akkor jövő hét csüt. előtt nem is lesz időm foglalkozni vele (vidéken leszek)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26) j.bravo válasza MrCsiT (#25) üzenetére


j.bravo
addikt

Merre laksz?

Csak mert hátha összekombinálhatnánk az alaplapjainkat-procijainkat :)
Bár nekem lehet hogy egy 800-as durcit kéne szerezni (az eddigi olyan volt), hátha a tiéddel is jutok valamire.

szóval nekem van egy 900as tbirdöm, neked egy hirtelennemtomhányas durcid - ha nem vagyunk messze, és ráérünk egyszerre, próbálhatnánk együtt okos(k)odni.

mit gondolsz?

Whatever.

(#27) j.bravo válasza sky77 (#23) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem jött össze :( kisütöttem biost, leszedtem mindent, csak az integrált vga (illetve próbaként a tnt2 is) meg egy rammodul megy a proci maradt, és ugyanúgy semmi :((

Whatever.

(#28) MrCsiT válasza j.bravo (#26) üzenetére


MrCsiT
addikt

Bp, 14.ker: de látom az adataidnál, hogy hétközben Ny.egyházán vagy :( én viszont csak ma érnék rá , vagy jövő hét csüt. legkorábban.. azon kívül sztem a 600-as Duron proci döglött lehet, mert abban az Abit-ben sem indult el, amiben megy az 1200-as Athlon (persze lehet, hogy más baj volt, de nem hiszem) szóval sztem az a proc kukás lesz.. Ezzel együtt egy csere vagy cserepróba a nemmegy900/nemmegy600 között elképzelhető, csak akkor mikor??

egyéb ajánlatokat tesztelésre még MINDIG várnék!!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#29) j.bravo válasza MrCsiT (#28) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem nyiregyháza, hanem Nagykanizsa :)

Elfelejtettem mondani, hogy most, ezen a héten éppen Pesten vagyok (céges oktatás). Lakni mondjuk a III. ker-ben lakom, az a város pont másik vége :(
ez igy lehet hogy nehéz lesz sajna... kár.

Whatever.

(#30) sky77 válasza j.bravo (#27) üzenetére


sky77
aktív tag

Ez szomorú... Mivel csak procit cseréltél és máshoz nem nyúltál, tipp a hiba okára leginkább a lap v. proci marad. Ki kéne próbálni újra azt a procit másik lapban, illetve egy tuti jó processzorral a te alaplapodat (ehh... :(( nem úsztam meg ezt a mondatot irdatlan sok szóismétlés nélkül).
Alaplapod pontos típusa? Hátha az közelebb visz a rejtély kulcsához...

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#31) j.bravo válasza sky77 (#30) üzenetére


j.bravo
addikt

hát igen :( vagy MrCsit-tel, vagy a proci előző tulajával tervbe van véve egy próbasorozat. A lap MSI 6340M egyébként...
(érdekes egyébként, hogy kaptam hozzá leirást, de a lap mintha nem pont olyan lenne: a leirás szerint nincs rajta int. vga :) lehet hogy a doksi sima 6340hez van, nem emléxem)

Whatever.

(#32) sky77 válasza j.bravo (#31) üzenetére


sky77
aktív tag

Ezek szerint erről van szó? Bővebben: link
Semmit sem találtam, ami oka lehetne a problémádnak. A 900-as tbird egyébként FSB100 (200)-as?

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#33) j.bravo válasza sky77 (#32) üzenetére


j.bravo
addikt

igen... (erről a lapról vala szó)
bevallom, a tbirdöt nemtom. A 800as duron anno úgy ment benne, ha jól emlékszem.
Na meg minden táp lehúz, elem kivesz, bios kisütő jumper átrak (több percre, többször is) után ugye minden default, és akkor azért csak' el kéne jutni legalább egy bios setup képernyőig. De a monitor mintha megdöglött volna. Másik gépre (az adataimnál levő laptop ami sajna nem az enyém) rádugva a monitort, a moncsi működik...

mindenesetre tényleg azt hiszem, a procc előző gazdájával valamikor összeülünk a két procival meg a közelben fellelhető socket a -s alaplapokkal és próbálgatunk :D

[Szerkesztve]

Whatever.

(#34) sky77 válasza j.bravo (#33) üzenetére


sky77
aktív tag

Sok sikert hozzá! Számolj majd be a fejleményekről!

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#35) j.bravo válasza sky77 (#34) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi! azért ha van még bármilyen ötlet, szivesen fogadom :)

Whatever.

(#36) sky77 válasza j.bravo (#35) üzenetére


sky77
aktív tag

Pl. az Athlonról egy sorozatszám/típusjezés (vagyhogyhívják:DDD), abból meg lehetne tudni a paramétereit. Hátha abból kiderül valami. Egyébként fogytán vagyok ötletekből, tényleg a próbálgatás lenne célravezető. Esetleg arra tudok még gondolni, hátha 133-as a tbird, de akkor meg downclockolva simán mennie kéne 100-as fsb-vel szerintem, szóval passz...

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#37) sky77


sky77
aktív tag

MrCsit, j.bravo! Van valami fejlemény? Szorítok ám!

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.