Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Van egy ilyen lapom és az Istennek nem akar benne menni az Athlon XP 2000+ Tbred. Állandóan kiakasztja a vindóz telepítőt, valami hülye üzenettel. A RAM egy Kingston 256MB/400MHz-es modul.
Mit lehet ezzel csinálni. Aki ilyesmivel találkozott kérem segítsen.
BIOS-t frissítettem.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#2) Gorneck


Gorneck
titán

Sajnos addig nem biztos hogy valaki is tud neked segíteni míg nem tudja mit ír ki a gép, hacsak nem volt neki is ugyanilyen géppel ugyanez a problémája! Miért ECS? Miért 2000+ os AMD? Ez nem jó semmire csak office-ra!

Gorneck#1239

(#3) dobi válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

Ja kéne tudni mit ír ki és milyen Winfos-t akarsz telepíteni?
Ez SIS-es lap nem? Asszem ez még nem is támogatja a 400-as DDR-t!
Mennyin megy a RAM?
Másik procival meg megy rendesen?

(#4) Solarian


Solarian
csendes tag

Hello!

Ugyanilyen lapom van. Csak 133/133-at tud a lap (DDR-nél az 266). Bios beállításokat nézd át.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#5) Solarian válasza Gorneck (#2) üzenetére


Solarian
csendes tag

Ekkora marhaságot már rég hallottam, már ne is haragudj. Nekem a K7S5A lapom egy 1600+ Palominóval megy (1404 Mhz), mégse csak az office megy rajta.

A K7S6A-s gépemben meg 1800+ os proci van és azon sem csak az office megy...

Hehh, bírom az ilyen tudálékos, okoskodó faszikat, akik megmonnyák a frankót...LOL :DDD

[Szerkesztve]

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#6) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Ha Win98-at akarok tenni akkor a hardvereszközök beállításakor akad ki kék halállal és valami memória címzési hibát ad ki.

Ha XPí-t akkor ''gép károsodásának elkerülése miatt a telepítő leáll''. És az XPí-t fel se tudom tenni.

A win98 újraindítás után felmegy, de minden progiból 4-5 kattintás után kilép, legyen ez játék, vagy excell stb.

BIOS frissítéssel tudja a lap a 166MHz FSB /166MHz Ramnak /33MHz PCI busnak. Ez a legfrisebb 1.0f BIOS.

DURON 900MHz-es procival gyönyörűen fut a gép.

Telepítés közben nem volt benne semmi más csak a VGA kari ami egy Nvidia Gef2 Ti.

Teljesen hibátlanul megy, no tuning.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#7) Solarian válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


Solarian
csendes tag

Mondom, alaposan nézd át a BIOS beállításokat. Sőt, először is csinálj egy ClearCMOS-t, utána nézd meg, hogy default beállításokkal is ugyanazt a hibát produkálja-e.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#8) CsatiZsol válasza Solarian (#7) üzenetére


CsatiZsol
tag

Sajnos már csináltam egy default BiOS-sal 1250Mhz-en való telepítést és akkor sem ment.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#9) Solarian válasza CsatiZsol (#8) üzenetére


Solarian
csendes tag

BIOS szerint defaultban mennyi a CPU/RAM?

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#10) CsatiZsol válasza Solarian (#9) üzenetére


CsatiZsol
tag

Nem tudom, mivel default-ot ír ki ilyenkor a CPU 1250MHz-en megy gondolom ezzel szinkonban fut a RAM. 1250MHz = 100*12,5 Tehát vvalszeg 100/100

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#11) Solarian válasza CsatiZsol (#10) üzenetére


Solarian
csendes tag

Állítsd be első körben 133/133-ra, hogy a proci alapórajelen menjen. Fontos, hogy az olvasás/írási sebesség normálra legyen állítva. Ha nem mész semmire vele, akkor annyit tudok tanácsolni, hogy szerválj kölcsönbe egy másik RAM modult, ami nem 400-as, hanem 133-on, vagy 266-on megy. Nekem 133-as DDR-jeim vannak a lapban, gond nélkül megy.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#12) dobi válasza CsatiZsol (#8) üzenetére


dobi
aktív tag

Akkor (bár lehet, hogy hülyén hangzik: old a lapod a procihoz)

Nekem is van egy olyan gondom otthon: hogy a masina nem mindíg indul el

Abit KD7-Raid alap (KT400)
1GB/333 Kingston DDR
Abit GF4 Ti4200
DTK 400W

eddig a 2000+ Tbred procimmal tök jól ment, beraktam egy 2500+ Bartont és kb mindem 3. alkalommal nem indul el (tuning nélkul) , és a Winfos-t (XP Prof) nem lehet ujrainditani!!! ...mer sötétség

De ha megy akkor megy minden rajta fagyás nélkül, játékok, filmek, zenék, CD-irás stb...

Másik táppal kipróbáltam (Codegen 420W), és ua...aztán BIOS frissités és ua...

Ezért furcsa nekem a te eseted...

(#13) dobi


dobi
aktív tag

Ezek durva dolgok, dehát most mitcsináljak...

valszinü lapcsere lesz!!!

eccer késöbb...

addig meg igy használom (mer hála az Istennek azért általában elindul)

...

(#14) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Egy probléma van csak a dologgal: a hivatalos honlapon [L]http://www.ecs.com.tw[L] azt írják, hogy a legújabb BIOS 1.0f ez a lap alkalmas az Athlon XP 2400+ és 2600+ fogadására.

Nézzétek meg Ti is, mert lehet, hogy én nem olvastam el valamit, vagy nem értettem meg valamit.

Előre is köszönöm.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#15) CsatiZsol válasza CsatiZsol (#14) üzenetére


CsatiZsol
tag

Áu nem sikerült a link.

[L]http://www.ecs.com.tw[L]

Na majd ez...

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#16) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Hm ez se. abba hagyom.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#17) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Processor: The K7S6A mainboard uses an AMD 462-pin Socket A that has the followin features:
Supports 100/133 MHz frontside bus (FSB)
Accomodates AMD Athlon/Duron processors

Ezt az említett oldalon találtam a Downloads menüben a Socket A lapok között kiválasztva az ECS K7S6A PCB 1.0 lapot, mert nekem ez van.
Ez a manual angol verziójában van.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#18) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Bővebben: link
Nekem is ez a lap van, 1800+ -os XP-vel ami 2200+ -on megy (147/147) állandóan fesz emelés nélkül. Fagyás nuku, a mem egy noname 333-as...
Tehát: Nem tudom mi lehet a probléma :(

(#19) Kuznyikov válasza CsatiZsol (#17) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Most ez lehet butaság, vagy ördög kenése a falra, de majd megmondja aki valóban tudja, de szerintem az a PCB 1.0 lehet, hogy nem túl jó hír...
De az is lehet, hogy nem is létezik másik verzió :F Az enyém nem tudom milyen...

(#20) CsatiZsol válasza Kuznyikov (#18) üzenetére


CsatiZsol
tag

Lehetséges, hogy valami halála van a procinak?

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#21) CsatiZsol válasza Kuznyikov (#19) üzenetére


CsatiZsol
tag

Nézdd meg kérlek az AGP port fölött a North Bridge (az a szép kis ECS Elitgroup réz bordás dolog) alatt van felírva a lapra, hogy K7S6A a felirat alatt REV 1.0

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#22) Solarian válasza CsatiZsol (#20) üzenetére


Solarian
csendes tag

A Processzor biztos, hogy jó. 2400+ Tbred a plafon, a Bartont elvileg már nem támogatja. Próbáld meg a RAM cserés trükköt, mert én arra gyanakszom, hogy ott van a kutya elesve. Szűrjük hát ki azt a lehetőséget.

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#23) CsatiZsol válasza Solarian (#22) üzenetére


CsatiZsol
tag

Tegnap mindkét RAM-omon egy Samsung 333MHz 256MB-os és egy Kingston 256MB-os 400MHz-es RAM-on 2-2-szer lefutott a Memtest és nem talált hibát.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#24) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

De szívesen megcsinálnám. Milyen Ramot tegyek bele?

Tudnál segíteni ebben? Nekem nem nagyon van senki ismerősöm akitől el lehet kérni ilyen spéci ramot.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#25) Solarian válasza CsatiZsol (#24) üzenetére


Solarian
csendes tag

Nem kell spéci RAM, Bármilyen 133-as (ajánlott), vagy 266-os modul megteszi. Lényeg, hogy min. 128 MB-os DDR legyen legyen. Szívesen segítenék, de nem hinném, hogy lecuccolnál a gépeddel ezért Székesfehérvárra. :)

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#26) CsatiZsol válasza Solarian (#25) üzenetére


CsatiZsol
tag

Jajjj. Hát oda nem. Azért köszi a tippet, megpróbálom.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#27) Solarian válasza CsatiZsol (#26) üzenetére


Solarian
csendes tag

Nincs mit, örülök, hogy segíthettem. Sok sikert. :)

Az orvosom azt mondta, hogy skizofrén vagyok. De melyikönk?

(#28) Allien


Allien
veterán

Próbáld meg külön-külön a ramokat!!! Tehát, kiveszed az egyiket, és ha megy, akkor az a jó. Ha nem, csere a másikra! Ha mind a kettővel külön megy, akkor együtt utálnak dolgozni! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) jss válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


jss
aktív tag

Ezt most jól olvastam? ECS K7S6A-hoz van olyan BIOS, amivel tudja a 166/166-ot?
Hol terem ilyen?:))

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#30) Kuznyikov válasza jss (#29) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Azt írja, igen! De csak elvileg, mert a lap nem bootol be 166/166-on! :( Legalábbis nekem. Esetleg valaki másnak :F

(#31) caleb


caleb
aktív tag

Nekem se müködik a lap 166/166-on.
De te ezt honnan veszed hogy müködik ezen a frekiken.A SIS 745-ös soha nem fogja kezelni!!!

Az élet jó a világ nem!!!

(#32) jss


jss
aktív tag

Várjatok, úgy olvastam, hogy ez egy új bios. Mindenesetre nagyon állat lenne, ha létezne olyan bios frissítés, amivel 166/166-on szaladna a lap. Az nagyon ütős lenne!

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#33) Club válasza Gorneck (#2) üzenetére


Club
őstag

''Ez nem jó semmire csak office-ra! ''
Neked komoly megalomániás problémáid vannak:DDD

(#34) Polesz válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Valószínű, hogy nem szereti a procidat. Szerezz egy másik szériás 2000+-osat akár valakitől kölcsönbe is és láss csodát menni fog rendesen. Tipikus ECS betegség.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) Raymond válasza CsatiZsol (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Ez jol johet meg:

A veget igy ird [/L] es akkor menni fog:

Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) zso73


zso73
veterán

Hali!
ECS lapok beazonosításánál jól jöhet a LAN és a hang tipusának ismerete!
K7S5A-m volt és a sis LAN és a sis hang miatt tudtam milyen verzió.A másik verziók mind más csippel voltak szerelve.És persze rev számonként is eltérő volt a felépítés!
Tedd fel a legújabb bioszt egy másik procival!És próbáld úgy.Mert ECS lapoknál a stabilitáshoz kell egy bioszfrissítés!
A procit nem sarkaztad le?Fűrészes ,repedt a hűtőhöz illeszkedő rész!Akkor csinál ilyeneket.A W98 telepítő lemezéről indítsd a rendszert ha azt túléli,akkor jó a procid.
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#37) jss


jss
aktív tag

Na, próbálta valaki a bios frissítést a K7S6A alaplappal? Jöhetne kis info a tapasztalatokról...

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#38) voden


voden
csendes tag

vettem egy 2600+ xp procit, nyomtam egy BIOS frissítést, indításkor ki is írja, hogy f verzió, ami a gyári honlap szerint felismeri a 2600-os procit.
A gáz, hogy ha enabled-re teszem a beállításokat, akkor 1250 MHZ, 147, 147, 37 -en pedig 2200+ a max, amit ki tudtam hozni belőle, 150 és 160-on nem indul el.
133,133,33-on meg 2000+ ként fut.
Kíváncsi vagyok akkor mi a lópikulának írják a gyári honlapon, hogy az f-s BIOS felismeri a 2600+ procit

(#39) zso73


zso73
veterán

Hali!
Felismeri csak nem jól kezeli!:)
Komolyan:A 2600+ /266MHz-s FSB-jű procit ismeri fel az F biosszal.Te meg vettél bele egy 333-ast!/Szvsz/És ezt nem is fogja ismerni!Mert 2600+-ból három féle van:266MHz,333MHz modell 8,333MHz modell 10.
Add el nekem félárban használtként!:)Az NF7 ismeri!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#40) Sanyo válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


Sanyo
senior tag

Sablon duma, de próbáltad másik táppal? :) A régi gépem (most tesómé) ugyanez a lap és proc, 1.0f biossal. Minden további nélkül megy egy 300W táppal.

(#41) voden válasza zso73 (#39) üzenetére


voden
csendes tag

Haller
jó és azt honnan tudom, hogy milyen a proci, mármint 266, 333, vagy 8,333?

bocs de nem adhatom el mert sulinetes + végülis 2200+ is elmegy aztán majd veszek egy alaplapot ami faszán viszi :B

(#42) jss válasza Sanyo (#40) üzenetére


jss
aktív tag

Ezt úgy érted, hogy a K7S6A alaplap jó táppal és 1.0f biossal stabilan viszi a 166/166-ot?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#43) zso73


zso73
veterán

Hali!
Aida,WCPUID.................egyéb progik kiírják!
Sablon duma?Nem biztos,hogy menni fog nek!.Miért mondjam azt,hogy menni fog?
Nézd meg a procit a progival és ....................Ja és az előző és a mostani is Vodennek volt címezve!Az ő problémájára próbáltam meg..................
Zso :)

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44) voden válasza zso73 (#43) üzenetére


voden
csendes tag

hali
köszi, akkor az tuti, ha 333-as hogy nem viszi az ecs 2600+ on?

(#45) Sanyo válasza jss (#42) üzenetére


Sanyo
senior tag

Sajnos nem. A biosban van egy 133/166 beállítás, de gyakorlatilag nem változik semmi. A proc és a ram is csak 133MHz-en (266) megy.

(#46) Sanyo válasza voden (#44) üzenetére


Sanyo
senior tag

Tuti.

(#47) bizi990


bizi990
senior tag

Nekem csak a 150-et viszi szinkronban 12,5 szorzóval (ez a legnagyobb szorzó), 166-on meg se mozdul.
bizi

Ja és 1,7 TBredB a proci.

[Szerkesztve]

(#48) voden


voden
csendes tag

hali
köszi a helpet már vettem is egy asrock k7s8xe+ lapot 1 év garival némi alkudozás után 13 ért
agp 8x
sata
és megy vele a 2600+ ami a lényeg

(#49) zso73


zso73
veterán

És az meg nem is rossz lap!Mert Asus Lite!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#50) CactuS válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

CSövi!

Elég későn irok,de hátha még valakit érdekel,ugyanis nekem is hasonló gondom volt... k7s6a+1300as duron fullosa ment, xp2200 bele, és az istennek se (fagyás, reset), lap vissza szerviz, ők visszadobták,hogy kutya baja... kb 6 órás szenvedéssel rájöttem,hogyha a proci feszültségét megemelem 1,67ről 1,71Vra,akkor gyönyörűen megyeget,nem fog fagyni...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.