Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs k7s5a hang gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) baluka


baluka
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy az alaplapi hang line out-jára csatlakoztatva bármilyen külső berendezést /HI-FI, video, TV/ a hangerő rémesen gyengévé válik, a TV-n maximumra tolva élvezhető csak a hang filmnézés közben, a HI-FI-n a játékok vagy a zenék is nemcsak halkan, de elég tompán is szólnak!
Próbáltam már többféle kábellel, az eredmény ugyanaz. :(((
Előre is köszi a segítséget!

(#2) Polesz válasza baluka (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem tolj bele egy cmi8738-al szerelt kareszt a gépbe tök olcsón 3 ropi alatt megkapod és nincs több gondod. A hang magasan jobb, az ecs lap hangkarija elég felejtős pedig az is cmi, ki érti ezt.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) wassermann


wassermann
addikt

Én is az előzővel értek egyet.

Az alaplapra integrált hangkártyák igazán tényleg csak arra valók, hogy egy irodai gépben a WINDOWs hangjait vagy maximum egy ppt hangeeffektjeit szólaltasák meg.

Ha az általad leírt dolgokra, pl. filmhez akarod használni, mindenképp megérne egy jobb kártyát. Én az ECS K7S5A-mban Audigy-t használokilyesmire, mert szerintem egy gép hasznélatiértéke nagyban függ a grafikus megjelenítőtől és a hangkeltő eszköztől. Az alaplap az emberek többségét nem érdekli, azt sem tudják hol keresék.

(#4) baluka


baluka
tag

Hát igen, ettől tartottam! Terveztem ugyan egy normális hangkari /Audigy, Hercules/ vételét, de nem emiatt az egyszerűnek tűnő probléma miatt...
Na mindegy, ha muszáj, hát muszáj, úgy látszik, a B változat jött be, és vennem kell egy hangkártyát :DD

(#5) Dufresne


Dufresne
addikt

K7S5a alaplapi hangkártyája egy nagy szar!!! Vegyél hozzá valami normális hangkártyát, manapság olcsón meg lehet már úszni ezt.

(#6) drpele válasza baluka (#4) üzenetére


drpele
senior tag

Ha egy kicsit megkésve is...
Tudom ajánlani az InnoAx 5.1 hangkártyát szvsz nagyon jó hangja van (cmi chippel) és optikai kimenet + kábellel egy isten a hangja az analóghoz képest.
És br 7e környékén van az ára.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs k7s5a hang gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.