Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs-l7vta (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) norbio


norbio
csendes tag

Gyerekek !

Lecseréltem az ECS-K7S5a lapomat (SIS735) egy ECS-L7VTA (VIA KT400) -ra.
Proci (XP1700+) a RAM (DDR266) és a VGA(Abit 4200) maradt.

3D Mark 2001 SE -ben a SIS735-ös lap 8800p míg a KT400-as(new VIA service pakkal) 8600p.
Lehet hogy DDR333 v. 400 javul majd a teljesítmény?
Ja és azt írták a leírások hogy FastWrite -os, HÁT NEM !!!!!!

De 1 biztos hogy stabilnak most is stabil a lap.

csak ennyi.


(#2) Parci válasza norbio (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Teszteltük ezt a lapot, benne van az ''nForce2 kontra KT400'' cikkünkben, a főoldalon... (nem biztos, hogy választ kapsz a kérdésedre, de ha esetleg nem olvastad volna, most hajrá :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy, a címben szereplő alaplapom (északi híd lekenve), benne duron 1300, valamint club3d radeon 9100. A legújabb catalist marha nehezen ment fel, illetve többször okozott fagyást is. Azóta is, meg előtte is többször szállt és száll el kékképernyősen, valami vxd hibával. Az FDD időközben kipurcant (jó régi is volt). Tápegység gondom van, vagy máshol kell keresnem a hibát (sok legetőségem nincs hardverek csreberélésére)? Lehet-e gond a windows IRQ kiosztása (videokártya sok egyébbel osztozik a 11-n)? Ja tényleg, az alaplapi ethernet csati via rhineII, ami eltér az alaplapi leírásban szereplőtől, illetve a via.com.tw-on szereplőtől.

42

(#4) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

:DDD

42

(#5) AND1 válasza norbio (#1) üzenetére


AND1
őstag

Jó is az a SiS Chipset....Kt4 meg érdekes :)
Szvsz az a 200pont 3D markban nem hiszem hogy olyan sokat osztona vagy szorozna.Gondolom minden game megy, akkor meg?!

Egy régi PH-s.

(#6) rrrr


rrrr
csendes tag

Nem tudja valaki miért van az hogy mikor ki van kapcsolva a gép akkor világitanak aledek a házon mikor be van kapcsolva akkor meg nem.Másik alaplapnál nem csinálta.Mi a véleményetek az ECS L7VTA alaplapról.Nekem kétszer cserélték az Abit KD7-E lapot mind a kétszer déli híd melegedet, 2 napig se birták.

(#7) Adrian Mole válasza rrrr (#6) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

ECSL7VTA amikor műxik, jó lap :DDD
Szal. Még nem izzítottam az új tápot, de majd írok, hogy megszűnnek-e a fagyások. Mert ha azok nincsenek, egy Durcival is szépen ketyeg.
LED. Passz. Gondolom jól van bekötve. Valamiért akkor feszt ad ra. Nemtom.
Déli híd itt is tud meleg lenni. Lehet, hogy ráapplikálok egy régi PI hűtőt.

42

(#8) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#7) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Tápcsere megvolt! Eddig (koppkoppkopp) műxik gond és fagyi nélkül.
Ja, kérdés: ecs honlapon L7VTA2 - mittud a sima VTA-hoz képest?

42

(#9) amegt


amegt
aktív tag

Ki tud valamit mondani az ECS L7S7A2L lapról?
A válaszokat előre is köszi

(#10) AND1 válasza amegt (#9) üzenetére


AND1
őstag

Mire vagy kiváncsi?
Mennyit tudsz róla?
Ecs oldalán nézted már?

Egy régi PH-s.

(#11) amegt válasza AND1 (#10) üzenetére


amegt
aktív tag

inkább tapaszatlaltokat írjatok, ha van.
Az ECS oldalán spéciztem ki. Nem tűnik rossznak...

(#12) simbazz válasza amegt (#9) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ez valószínű a K7S6A utódja lenne, én is L7S7A2-vel szemezgetek, mint leendő fejlesztési irányzat. A K7S6A is eléggé stabil cuccos, haver ilyet nyúz lassan 1 éve. Szerintem jóféle darab, majd ha ez is ilyen 11 bruttóért lesz kapható (mint most a K7S6A), rácuppanok rögtön :P

Elektromos abakusz

(#13) amegt válasza simbazz (#12) üzenetére


amegt
aktív tag

A kékhalnál már lehet kapni nettó 12.692Ft és bruttó 15.865 Ft. Szerintem korrekt az ára.

(#14) Balint


Balint
tag

Lehet hogy érdemesebb kivárni a Sis 748as chipsetet.
400as FSBt támogat, jobb memóriakezelés, új déli híd serial Ata vezérlővel, stb.

És a Sis 748ra elég sok gyártó tervez lapot építeni, szóval a fapados ECS mellett lehet hogy lesz egy-két tuningképesebb megoldás.

A K7S6A helyett is jobb vásár volt anno az MSI 745 Ultra. (szvsz)
(Szorzó- és feszállítás, FSB 1MHzenként stb...)

(#15) simbazz válasza Balint (#14) üzenetére


simbazz
aktív tag

11e lokál kreditet kérnek azért is? :P Egyeseknek ez is szempont... Tuning nem nagyon érint, egy Palomino (ugye nem igazán húzható) 1800+ fog beleficcenni. Ehhez is óccsóé fogok hozzájutni...

Elektromos abakusz

(#16) simbazz válasza Balint (#14) üzenetére


simbazz
aktív tag

Attól tartok, nem lesz sok a SiS748-ból :( Mivel hivatalosnak tekinthető, hogy a 3200+ az utolsó XP, nem hinném, hogy a deszkagyártók meg fogják erőltetni magukat a relatíve kevés FSB400-as proci kiszolgálásához. A 3000+ és a 3200+ megy csak 400-as FSB-vel, ugye?

Elektromos abakusz

(#17) Szauron


Szauron
csendes tag

Most raktam osszes ECS L7VTA -s alaplapra epulo gepet..
vettem bele egy athlon 1900 -t a gondom az, hogy az alaplaban 1200 -s kent uzemel... (100 mhz FSB)
ha az alaplapon levo jumperrel atallitom hogy az alaplapon az FSB -t 133 mhz-ra akkor elindul 1900 -s kent... visszont a windows xp hamarosan kifagy....

(mellesleg milyen dolog az,hogy meg mindig az alaplapon kell jumperezgetni?:)

elmeletileg jo hutot raktam ra.... (elmeletileg nem is melegszik tulzottan a proci)
mi lehet a gond?

64738

(#18) Adrian Mole válasza Szauron (#17) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Memória by spd volt beállítva BIOSban? Mert akkor lehet, hogy ha ddr400 ad volt, most ddrnagyonsokon megy. Próbálj egy clear CMOS-t, aztán belőni a memóriaidőzítést, meg egyebeket.
Csak tipp, nem vagyok benne biztos.

42

(#19) Szauron válasza Adrian Mole (#18) üzenetére


Szauron
csendes tag

azzal kezdtem az egeszet, hogy clear cmos....

es igen ddr 400 -s ram van benne
es by spd alapjan... ment...

de probaltam ugy is, hogy 100 mhz-s ramnak allitottam... egyeb idozitesekhez nem nyultam... de ugyanugy fagyott.....

(eloszor a ramra gyanakodtam en is...)

aztan amikor a cpu-nak megemeltem a feszt (asziszem 2,8% -al mert ezen a lapon ennyivel lehet max) akkor sokkal kevesbe fagyott... (ilyenkor be tudtam bootoltatni a winxp-t viszont az elso teszt programnal ami sebesseget mert volna behalt)

szoval ez alapjan en inkabb a cpu-ra (vagy annak hutesere gyanakszom, de a cpu humerseklete a bios infok apajan nem tul magas)



64738

(#20) Adrian Mole válasza Szauron (#19) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A Prohardveren is írták a kt400-as tesztben, hogy a NB hűtője alatt nincs szilikonzsír kenés. Próbáld meg a kenés után, hogy' muzsikál.
Ez a következő, és lehet, hogy ucsó tippem (na jó, bisofrissítés még nem volt :P ).
Ha feszemelésre fagy kevésbé, akkor vszleg nem a cpu hűtéssel lesz a baj. Ha marad a gond, vidd vissza gariba.

42

(#21) Szauron válasza Adrian Mole (#20) üzenetére


Szauron
csendes tag

Koszonom a segitseget !

majd kiprobalom (a batyam gyerekenek raktam ossze ajandeknak igy kenytelen voltam 1200 mhz -n odaadni.. )

de majd hetvegen neki esek meg1*....

64738

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ecs-l7vta (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.