Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

Az Intel két új chipset-en dolgozik - a P45-ön és a G45-ön.

Az Eaglelake chipset család 2008 második negyedévére várható.
A G45 jellemzői közt szerepel a: DirectX 10 támogatás, HDMI és DisplayPort, PCIe 2.0 támogatás, ddr 2-800 és ddr 3-1333 memória.
P45 jellemzői közt található a : Crossfire, 1600 MHz FSB, továbbá bemutatkozik az ICH10 southbridge.

Ezek előtt viszont, az Intel ki fogja bocsátani a másik csúcsminőségű chipset-jét, az X48-at, 2008 elején.

(#2) leviske


leviske
veterán

Elnézést, ha túl hamar nyitottam meg a topikot és azért is, ha kevés adatot írtam (ennyiről tudok, de legyen mentségemre, hogy először írok nyitó szöveget. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) vagamo válasza leviske (#2) üzenetére


vagamo
őstag

1-2 link jó lett volna!
vr-zone.com

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4) max-pain


max-pain
senior tag

Valszeg a P45 es a G45 tok ugyanazt fogja tudni mint ahogy a P35 es a G33 is (allitolag a ketto ugyanaz a die, csak a P35 eseteben a GPU le van tiltva), persze a GPU funkciot kilove.

(#5) max-pain válasza vagamo (#3) üzenetére


max-pain
senior tag

the south bridges series ICH10 will forget about old interfaces as PCI, PS/2, COM and LPT

Vegre!
Bar ebbol mintha eddig is mar csak a PCI lett volna az ICH9-ben...

[ Szerkesztve ]

(#6) Komplikato válasza max-pain (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha a kettő ugyan az, akkor mi aza Q35? :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) leviske válasza vagamo (#3) üzenetére


leviske
veterán

Elnézést, még kezdő vagyok. :D
Itt egy magyar, bár ez kb majdnem ugyan az, mint amit írtam, csak képpel :D

És addig is itt egy kis infó a X48-ról

kép linkesítve

[ Módosította: ngabor2 ]

(#8) vagamo válasza leviske (#7) üzenetére


vagamo
őstag

Valahol el kell kezdeni! :C :C

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#9) ImI87


ImI87
őstag

hát ez király, nem lesz PCI............ :(( :(( :((

nem akarok naívan beszélni, de egy x-fi-t nem szivesen dob ki az ember, mert ha jól tudom még nincs semmilyenn integrált "csipogó", ami jobb mint az x-fi. (pci-e hangkártya meg még alig van)

ráadásul aki vett egy tuti x-fi elite pro-t, az vághatja ki az ablakon a 60k-s hangcuccot. :W
márpedig ezt sosem fogom megtenni. remélem azért lesz eszük, és legalább egy PCI slotot rávarázsolnak.

szerintetek? :F

(#10) keIdor válasza ImI87 (#9) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem jó, hogy eltűnik, legalább jönnek a PCI-E-s cuccok!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) ImI87 válasza keIdor (#10) üzenetére


ImI87
őstag

de bazzzzzzzz

van az egész hangcuccom és imádom. az asztali vevőt a távirányítót, mindent.
nem fogom eltenni a sarokba. az meg köztudott, hogy az ilyen premium kat. cuccokat lehet eladni legkevésbé. 60ért vettem, a mai napig is ennyibe kerül. 40ért nem fogja megvenni senki, 20ért meg nem adom el, inkább a földhöz vágom. :W

(most csak mondam 2 értéket ami kb a reális lehet.)

(#12) max-pain válasza Komplikato (#6) üzenetére


max-pain
senior tag

Hat szerintem a Q33 es a Q35 ugyanaz mint a G33, csak DDR3 tamogatas nelkul (gondolom az le van tiltva).
Egyebkent a Q szeria a vallalati piacra van becelozva...

[ Szerkesztve ]

(#13) max-pain válasza ImI87 (#11) üzenetére


max-pain
senior tag

Azert erre valamilyen szinten lehetett szamitani. A PATA-t is eleg agressziven irtotta ki az southbridge-bol az Intel.

(#14) ImI87 válasza max-pain (#13) üzenetére


ImI87
őstag

Az nem baj, az már valóban fölösleges dolog, mert a sata vinyók meg dvd-k is szarért-hugyért vanak. Dea legfaszább hangkártyák, meg király tunerek is PCI-osak még.
Szóval engem nem érdekel, ha nem lesz benne PCI, akkor nem veszek olyat. Beérem majd egy fasza X38-cal, és mehetnek a .......-ba.

(#15) vagamo válasza ImI87 (#14) üzenetére


vagamo
őstag

Ezek alapján Én kihagynám! :W

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#16) leviske válasza vagamo (#15) üzenetére


leviske
veterán

És amugy sem szól túl sok érv a X38 mellett, a P35 ellen. :F

ImI87: a helyedben én nem cserélném le a Premiumom. :)

(#17) ImI87 válasza leviske (#16) üzenetére


ImI87
őstag

nem akarom én lecserélni, ha nem muszály, csakhát érdeklődök az újdonságok iránt..... meg haladni kell a korral :DDD
azt tudom h x38 csupán a teljesítmény miatt nem éri meg a cserét, de az új feature-ök miatt igen. én meg naívan mondtam sebaj, majd p45, de ezek szerint akkor pci miatt olyat nem fogok venni.

ergo p35-nél megállt az élet és nem tudok mit venni helyette...... :W :O

[ Szerkesztve ]

(#18) leviske válasza ImI87 (#17) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg a X48-ból még nem veszik ki és a P45 meg nem mutathatna fel többet az X48-nál. Szóval, mikor a P45-öt vennéd, addigra már az X48-se lesz vészes, és akkor veheted azt. :DDD Vagy valami ilyesmi, gondolom érted. :F :DDD

(#20) Rusher válasza ImI87 (#17) üzenetére


Rusher
őstag

azt tudom h x38 csupán a teljesítmény miatt nem éri meg a cserét, de az új feature-ök miatt igen mint például :F (mármint arra gondolok aminek tényleg hasznát vennéd)

(#21) ImI87 válasza leviske (#18) üzenetére


ImI87
őstag

de azt olvastam, hogy x48 csak ddr3 lesz. ez van a fent táblázatban is. az meg nekem megint felejtős.........

[ Szerkesztve ]

(#22) ImI87 válasza Rusher (#20) üzenetére


ImI87
őstag

igaz h a cf nem érdekel mert sose lesz 2 vga-m, de a pci-e 2.0 jó lehet még.
tudom h belemegy minden vga a az 1.0-ba is, de később ha jönnek ki az újak akkor nyílván lesz v.mi hátránya régebbi slotnak, nem? (valszeg nem véletlenül találták ki. még jó h voltak olyan kedvesek és hagyták, hogy a két verzió kompatibilis legyen :D )

[ Szerkesztve ]

(#24) Loha válasza ImI87 (#22) üzenetére


Loha
veterán

nyílván lesz v.mi hátránya régebbi slotnak, nem? Sztem még vagy 3 évig nem lesz érdemleges hátránya.

PCI buszt kivenni meg tényleg hülyeség, ugyan úgy ahogy a IDE-t is hülyeség volt.

[ Szerkesztve ]

(#25) ImI87 válasza Loha (#24) üzenetére


ImI87
őstag

csak óvatosan dobálózzunk ezekkel az évekkel!

ki tudja mi lesz akkor....................

(#26) Loha válasza ImI87 (#25) üzenetére


Loha
veterán

Óvatosan dobálóztam, ha nem lettem volna óvatos, akkor 5évet mondok :D
Érdemes visszatekinteni a múltba: AGP 2x, 4x, 8x, PCIe és ezek alapján következtetni a jövőre.

(#27) leviske válasza ImI87 (#25) üzenetére


leviske
veterán

PCI e 2.0 kétszer akkora sebességre lesz képes, mint az elődje és 225-300 watt leadására képes. Eddig ennyit tudok. :)

(#28) ImI87 válasza Loha (#26) üzenetére


ImI87
őstag

ezt vágom én csak mostanában egyre jobban felpörögnek az események.
szerintem már tólságosan és fölöslegesn gyorsan jönnek az új dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#29) leviske


leviske
veterán

kép
:)

kép linkesítve

[ Módosította: ngabor2 ]

(#30) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy olyan érzésem, hogy bár a chipset nem fogja támogatni a pci-t, az alaplapgyártók mégis "rávarázsolnak" 1-2 slotot, épp azért, mert túl sok cucc van még pci-vel, és túl kevés pcie-vel. mint ahogy az ide porttal is megtették.

bár engem speciel az alaplap/gépváltás 1-2 évig biztos nem fog fenyegetni, meg vagyok elégedve a jelenlegi gépezettel (azért egy x2 után a c2q iggen erősen hasít... P35 mellett).

(#31) ImI87 válasza ngabor2 (#30) üzenetére


ImI87
őstag

na ez lenne a legjobb. valami plusz PCI-vezérlő chip. cak nem tudom, hogy létezik-e ilyen.

(#34) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Gorneck23, Imi87! legyetek szívesek a személyes ellentéteket nem a szakmai topikokban lerendezni! erre való a ring topik...

[ Szerkesztve ]

(#35) leviske válasza ngabor2 (#34) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#36) Loha válasza ImI87 (#31) üzenetére


Loha
veterán

Csak azzal az lesz a gond, hogy pont az X-Fi nem fogja szeretni, de vmelyik chipgyártó megint meg fog gazdagodni az intel hülyeségén az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#37) Gorneck válasza Loha (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan...arról nem is beszélve, hogy még koránt se biztos, hogy adott chipek adott driverei együtt is fognak működni jól...

Gorneck#1239

(#38) Loha válasza Gorneck (#37) üzenetére


Loha
veterán

Egyre kevésbé lesz értelme intel chipsetes lapot venni, mert most már nincs bennük a jó kis intel IDE vezérlő sem, meg a problémamentes PCI busz is kilőve, a jövőben a memóriavezérlő is a prociba költözik, szóval az nvidiának már csak a hőtermelést és fogyasztást kell leszorítani, SATA vezérlőt, meg USB-t ők is remekül tudnak csinálni...

(#39) keIdor válasza Loha (#38) üzenetére


keIdor
titán

AMD adjon ki egy jó kis NB-t Intelre, Az RD790 szerintem nagyon jó NB, csak only AM2+...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) Loha válasza keIdor (#39) üzenetére


Loha
veterán

Sztem ez nem valószínű a jövőben :)

(#41) max-pain válasza ImI87 (#14) üzenetére


max-pain
senior tag

Azert a PCIe mar 2004 ota itt van, nem egy uj dolog. Azota lehet tudni, hogy az a jovo, ezert nem lehetett arra szamitani, hogy sok-sok evig tamogatnak a PCI buszt.
Ha az ICH10 tenyleg PCI tamogatas nelkul jon, akkor egyreszt 4 ev eltel a PCIe megjelenese ota, masreszt ha valakinek nagyon kell uj alaplap, akkor valasszon valami korabbi ICH9-est.
A legtobb mostani ICH8 vagy ICH9-et tartalmazo alaplap tulajnak ugysem lesz ertelme 2009-ig alaplapot valtani (a Nehalem miatt).
Abban teljesen igazad van, hogy nagyon sok jo cucc PCI-os meg az utobbi 2-3 evbol is, de ez valamilyen szinten az eszkozgyartok toketlenkedese es hulyesege is volt.
Szerintem tavaly ota ha nem muszaly, akkor mar nem volt erdemes (draga) PCI-os cuccot venni, sot...

(#42) max-pain


max-pain
senior tag

Az meg valamilyen szinten vicces, hogy 10 eve (_TIZ_!!!) itt az USB csati, de az alaplapok tobbsegen meg mindig ott a soros, parhuzamos es ps/2-es portok tamogatasa.
Egy vicc komolyan!

(#43) gV válasza max-pain (#42) üzenetére


gV
őstag

a #41 hozzászolásodal (föleg a nehalemel kapcsolatban mert sztem ahoz már x58 jön) és ezzel is egyetértek csak annyi lenne a megjegyzésem a ps/2vel kapcsolatban h nekem az usb bill. nem müködik a bios és a op rendszer felállás között vagyis a win boot menüjét nem tudom előhozni illetve ha bejön mert mondjuk megfagyott a gép és reseteltem akkor megkell várnom a fél percet mire tovább lép

ui. abit az ic7max3nál már 2003ban elhagyta a soros és com portot persze akkor az csak kivétel volt a sima ic7/g rajta voltak és megannyi más utána megjelent alaplapon

(#44) werman


werman
tag

Szerintem a soros és párhuzamos portok megléte környezet függő. pl. nagyon sok CNC munka gépet párhuzamos portal lehet vezérelni, a soros portott sokan használják EPROM-ok és egyéb programozható IC-k égetésére, és ki próbálására. 2 év mulva is lesznek olyan emberek akiknek kell a soros és a párhuzamos port és ha nem alaplapon lesz akkor majd vesznek bele I/O kártyát. A PS/2 portok pedig legjobb tudomásom szerint hozzá tarzozik az ATX szabványhoz, szinte minden alaplapon rajta van legalább a billentyüzett csatija (ha nem akkor is kivezethető). Nekünk otthoni átlag számitógép használóknak tényleg semmi szükség ezekre a "régi" szabványokra. Ja és még én anyit teszek az egészhez hogy remélem Eaglelake alaplapokon már nem a BIOS hanem már az EFI lesz (Extensible Firmware Interface), sokkal moderneb elgondolás.(Az apple gépeiben is ilyen van)

(#45) max-pain válasza gV (#43) üzenetére


max-pain
senior tag

Igen, sajna ez az USB-s billentyuzet+boot menu gond eleg kellemetlen...

(#46) max-pain válasza werman (#44) üzenetére


max-pain
senior tag

Jo, akkor a ps/2-es billenyuzet portja maradna :)

Egyebkent akinek kell a soros/parhuzamos port az vegyen azt tartalmazo PCI(e)-s bovito I/O karit (ahogy te is irta). De ez ne ket ev mulva legyen igy, hanem mar 2-3 eve igy kellene lennie...
Legalabb a gyartok is kulon le tudnak huzni azokat akiknek erre szukseguk van ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) leviske


leviske
veterán

Gigabyte X48 DQ6-osai...
KÉP1
KÉP2

(#48) ImI87 válasza max-pain (#41) üzenetére


ImI87
őstag

oké értemén, meg igazad is van.
csakhát ugye azt tudok venni, amit a gyártók kiadnak. nekem tavaly kellett egy jó hangrendszert összedobni, és akkor nem volt semmilyen jó pci-e hangkártya sem. Sőt még most is alig van. ASUS adott ki ilyen verziót, a Creative - ami azért mindig is a legjobb volt - meg csak egyetlen gagyi hangkártyát árul pci-e -szel. Valami szar alaplapi csipogóval meg nem akartam hónapokat várni.
amúgy amikor csak lehet tudatosan vásárolok, így tettem a tuneremmel is, arra vártam másfél hónapot mire már lehetett kapni. de az nem volt nélkülözhetetlen, és tudtam, hogy már megjelent, csak meg kellett várni mire ideért. hangkariról viszont semmi hír nem volt.............

(#49) ImI87 válasza max-pain (#45) üzenetére


ImI87
őstag

nem tudom kinek hogy van, de nekem egy logitech bill+egér van, ami 1 közös usb porton meg y a gépbe, és bekapcsolástól azonnal működik. simán lépek a biosba és win bootmenü és működik.
nem a reklám helye de ez az mx3200, és minden térren olyan jó, hibátlanul működik minden funkciója vistán is.......
akinek tetszeik nyugodt szívvel vegyen ilyet.

(#50) ImI87 válasza leviske (#47) üzenetére


ImI87
őstag

hát ez aztán nagyon érdekes és ellentmondásos..........

X48-DQ6 és X48T-DQ6

ezek szerint lesz x48-ból is ddr2?
eddig azt mondták és az volt minden táblázatban h csak ddr3-at fog kezelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.