Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írási problémák a gyakorlatban! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Az a problémám hogy pl 3 + irt lemezbol a lejátszó csak kettöt olvas.mi lehet a probléma ,

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#2) Marcus


Marcus
aktív tag

Nem tudom! :DD :DD :DD :DD

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#3) localhost válasza Mc Elec (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugye nem gondolod, hogy ennyiből tudni fogjuk a választ? Tedd fel egy kicsit bővebben a kérdést, ismertetve milyen hardvereket, lemezeket, szoftvereket miegymást használsz. Mi az hogy ''nem olvassa'' ? Hogyan nem?

UI: vicceskedve: ha háromból csak kettő OK, akkor sose írj harmadikat! 1,2, kimarad, 4,5, kimarad.... :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Márton válasza Mc Elec (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

rosszul irtad a 3.-at, vagy mas minosegu a nyersanyag

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) hawkx


hawkx
csendes tag

hello
Ma hallottam rólatok,h ti vagytok az ''agyak''! A problémám az lenne,h van egy Toshiba dvd íróm,úgy vettem,h mondták,h a tékás dvd filmeket is át tudja írni. A Scooby Doo-t vették példának. Én kihoztam már a Milliókért a pokolba és az xXx-et,de egyiket sem tudtam átkarcolni! Nero mondja,h kicsi a 4.7-es lemez. Az image fájl 7 giga. Hogy csináljam és mivel?

(#6) tomcs válasza hawkx (#5) üzenetére


tomcs
őstag

ez ilyen ''vedelmi'' cucc, a gyari dvdk nagyobbak mint amit fel lehet irni 1 irhato lemezre. megoldas a warez uton szerzett dvd, azok 4,7-re vannak osszehozva vagy atkodolhatod esetleg magadnak is. mas trukk ugy tudom nincs

(#7) hawkx


hawkx
csendes tag

hm,értem.Ajánlottak egy programot,DVD2One nevű progit.Namármost,kaptam kölcsön egy Michael Jackson dvd lemezt,műsoros. Ez is nagyobb,mint 4.7,de a dvd2one-al megtudtam csinálni,s fel is írtam nero-val,megy is szépen!most hoztam ki a scooby doo-t,s nem akarja lekapni! Te milyen programot tudnál ajánlani?

(#8) tdi


tdi
csendes tag

sziasztok tegnap vettem egy pio105-öt az a gondom hogy van egy 4db-ból álló vob meg 1 ifo-m hogyan tudnán kiírni ezt? (a nero hiányol valami bup-ot) van rá valami +oldás?
kérlek segítsetek
előre is köszönöm

(#9) Als válasza tdi (#8) üzenetére


Als
tag

Hello!

A jövő héten én is szeretnék ilyen írót venni. HA vannak tapasztalataid az íróval kapcsolatban(milyen típusú lemezeket ír, milyen problémák merültek fel), kérlek oszd meg velem emailben, nagyon megköszönném.

Als

(#10) Als


Als
tag

Mindenkinek ajánlom a Dvd95copy nevű progit, ami kb. 1,5 óra alatt az eredeti dvd-t ''repack''-olva a kiválasztott szinkronnal és feliratokkal együttt átalakítja a gyári dvd-t 4.7GBosra. NAgyon jó progi, én már sokszor használtam.

(#11) Márton válasza Als (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Igy van.
A DVD2ONE nevu progi meg ugyanezt csinalja 15 perc alatt :)
Igaz csak NEM CSS anyagot.

Nem tudom a dvd95copy le is rippeli-e a lemezrol a cuccot

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Als válasza Márton (#11) üzenetére


Als
tag

Le bizony!

(#13) DAni198


DAni198
csendes tag

Lehet hogy két rétegű az eredeti DVD (több mint 4.7GB), olyat meg valószínüleg nem tudsz/lehet írni.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#14) casenoid válasza Als (#9) üzenetére


casenoid
tag


Egy apróság, hogy a Pio 105-ös nem tud néhány típusú nyers DVD-t írni 2x-esen, míg a régebbi szériák igen! Erről több külföldi fórumon volt szó és saját tapasztalatom is ez.
Még kellemetlenebb, hogy pár 'épphogyvminevevan' márkánál csak 2x-es írást engedett bármilyen író program, és garantáltan nem volt jó az eredmény.
Az előbb említett Ritek márkánál csak 1x-esen lehetett írni, azzal viszont sosem volt gondom. 10-ből egy TDK rossz lett, normál beállítások és adatmennyiség mellett.
Ezután felteheti bárki a kérdést, megéri a 4x-es Pio105, ha itthon szinte nem is láttam ilyen sebességgel írható DVD-t? Egyelőre nem, de külföldről kb 1EUR/db áron lehet rendelni net-en ilyen márkás írható DVD-R-t.
Érdemes lenne összeállni. Sajna a vám nem tudom elkerülhető e, vagy milyen tételig (összegig) vámmentes.

(#15) Tchoepi válasza tdi (#8) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi tdi!

A bub (meglepő módon a backup-ból) az ifo biztonsági másolata. Másold le az ifo-t, nevezd át és készen vagy. Lehet írni.

Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#16) Tchoepi válasza casenoid (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi casenoid!

Firmware update? Nekem megoldotta a problémát. Egyébként több helyen is lehet kapni 4x írható DVD-R lemezeket - Sowah, MediaMarkt,...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#17) Tchoepi


Tchoepi
tag

Hi all!

Ezt a Dvd95copy című csodaprogit honnan lehetne leszedni?

Thx.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#18) casenoid válasza Tchoepi (#16) üzenetére


casenoid
tag

ezexerint 105-ös tulaj vagy Te is.
Azt hiszem 1.21 volt az utolsó, és a Ritekhez ez nem segített. Nem néztem azóta a firmware-t. Most mennyi a 4x-esen irható DVD-R?

(#19) Tchoepi válasza casenoid (#18) üzenetére


Tchoepi
tag

Igen, már vagy 2 hónapja birtoklok egy 105-öst.
1.30 az utolsó (1.26 a gyári, legalábbis nekem) és melegen ajánlott firmware. Link:
http://www.pioneeraus.com.au/multimedia/software/dvrup/dvr-a05up/r5ta130.exe
TDK 4x: 900 píz nettó nagyker.
Memorex 4x: 650 píz nettó nagyker.

By

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#20) casenoid válasza Tchoepi (#19) üzenetére


casenoid
tag

köszi!!!

(#21) Tchoepi válasza casenoid (#20) üzenetére


Tchoepi
tag

Szivesen. Esetleg a Dvd95copy fellelhetőségét nem bökné ide valaki? Vagy egy patch-et a demo verzióhoz? Előre is köszi.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#22) Als válasza Tchoepi (#21) üzenetére


Als
tag

Holnapra tudok hozni, mert most oothon van. Egy ftpről szedtem le, de ott már nincsen fent.

Minden pioneer 105 tulajhoz intézném ezt a kérdést:

Most szeretnék venni egy pio 105-öst.Kérlek írjátok meg, milyen lemezeket ír, mire érdemes odafigyelnem a használata során?

mindent köszi

(#23) Tchoepi válasza Als (#22) üzenetére


Tchoepi
tag

Köszi Als! Várom holnap a progit.
A 105-ösről: eddig csak egyféle noname lemezt dobott el laser power calibration error címén (de nem is kezdte el az írást, más íróban sikerült megírni azt a lemezt, de az adatok biztonságáért nem kezeskedem). Minden másra jól írt, lemezt nem rontott. Ciao.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#24) Als


Als
tag

Az utóbbi 3 hétben több hírdetést láttam az A...neten, miszerint a boldog tulajdonosok meg akarnak szabadulni a pár hónapos Pio 105-östől.
Mi ennek az oka?
Inkompatibilitás?

(#25) Als válasza Tchoepi (#23) üzenetére


Als
tag

Kösz, holnap reggel 10 körül jelentkezem.

(#26) Tchoepi válasza Als (#24) üzenetére


Tchoepi
tag

Én nem tapasztaltam inkompatibilitást, de akiktől én hallottam, hogy lecserélnék, azok a sony500-ast vették helyette. Az sem problémamentes, pl a verbatim lemezeket egyáltalán nem írja. :(

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#27) Márton válasza Tchoepi (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

Az uj verbatimokat irja.

A regieket is, csak firmware-t kell frissiteni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Tchoepi válasza Márton (#27) üzenetére


Tchoepi
tag

Köszi. Ez nem saját tapasztalat volt, csak egy barátom mondta, aki vett ilyet ca. 6 hete. Nem hiszem, hogy firmware-t frissitett volna (nem az a powerlooser tipus), de az iró dobozában egy külön lapon volt egy figyelmeztetés, hogy verbatimmal nem műxik. A sors iróniája, hogy előtte vett 20 verbatim lemezt, hogy majd milyen jó lesz neki. Aztán elbartereltük.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#29) Als


Als
tag

A firmware csere nem ''balesetveszélyes''?
Eddig csak biost frissítettem alaplapban.....

(#30) KovacsUr válasza Als (#29) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm? Mármint BIOS-chipet cseréltél? Mert ha nem, akkor firmware- és BIOS update _pontosan_ ugyanakkora kaland :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#31) Als válasza KovacsUr (#30) üzenetére


Als
tag

Nem chipet cseréltem, csak BIOS update volt.
Bár a chip csere sem egy nagy kaland. (szvsz)

(#32) Als válasza Tchoepi (#19) üzenetére


Als
tag

Ez a firmware update Win alól indítható?

(#33) Tchoepi válasza Als (#32) üzenetére


Tchoepi
tag

Úgy emléxem igen. De ahonnan letölthető, ott tuti le van írva.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#34) Als válasza Tchoepi (#33) üzenetére


Als
tag

Mail ment.
Elküldtem a még DVD2One (általam ismert) legújabb változatát.

Jó szórakozást :)

(#35) Tchoepi válasza Als (#34) üzenetére


Tchoepi
tag

Hálám üldözni fog. :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#36) Als


Als
tag

Elképzelhető, hogy majd dvd írás okán foglak mailen keresni.

Kösz

(#37) Tchoepi válasza Als (#36) üzenetére


Tchoepi
tag

Csak bátran. Jó tett helyébe... :DDD

Én kösz. Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#38) Als


Als
tag

Üdv!

Tegnap vettem egy Pio 105-ös OEM írót.
Semmi gond vele, működik.

DE....

úgy tudom, hogy a Pio írókra 3 év gari van, erre csak egyet kaptam.
Ezen a héten az egész városban(BP) csak olyan írót találtam ,amire csak 1 év gari van. Ezzel még nem is lenne baj.

DE....

Az író fedelén elég gyanús a cimke.
A típus ''CODE 105''
És valamelyik sarokban ott figyel eldugva a Pioneer felirat.
Egyébként a D..ostudióban vettem......

Hogy van ez?
Gagyi?

Kösz

(#39) Tchoepi válasza Als (#38) üzenetére


Tchoepi
tag

Mit ír ki róla mondjuk a Nero (nem mintha nem lehetne más firmware-t égetni az írókba, mint a sajátjuk...)? Vagy a pioneer saját típus és firmware azonosító software-e? Ez utóbbi letölthető ugyanonnan, ahonnan a firmware-ek. Ciao.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#40) Als válasza Tchoepi (#39) üzenetére


Als
tag

A Nero felismeri Pio 105-ösnek, a Windows(XP) is felismerte gond nélkül.

Az is furcsa még, hogy a Chip magazin ban tesztelt Pioneer 105 -ös tálcáján szerepel a Pioneer felirat, az én masinámon meg nem.

A firmware 1.30-as.

Azért kösz, megnézem a Pio oldalon a felismerőt, bár ezek után(márminthogy a Nero is felismerte) nem hiszem, hogy szükség van erre.

???????

(#41) Tchoepi válasza Als (#40) üzenetére


Tchoepi
tag

Ha még működik is, akkor meg pláne kit érdekel. Használd egészséggel. :)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#42) Krix


Krix
őstag

Sziasztok!

A sony500-asról mit hallottatok azon kívűl, hogy nem írja a verbatimokat?

Szeretnék venni valamilyen dvd pörkölőt, de tanácstalan vagyok +-r(w) ügyben.

If it is not broken then don't fix it!

(#43) Tchoepi válasza Krix (#42) üzenetére


Tchoepi
tag

Egy érv a +RW mellett: Jelenleg kevésbé elterjedt, ezért könyebb hozzájutni +R/+RW lemezekhez, mint a minuszosokhoz, amiből a kereslet most messze meghaladja a kínálatot.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#44) Márton válasza Tchoepi (#43) üzenetére


Márton
nagyúr

??

Nezz fel az apronetre, mennyien kinalnak minuszos lemezt..

Mar az sem igaz, hogy az m$ a +rw-t tamogatja, mert a kov. winben mindket formatumhoz lesz tamogatas.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45) Tchoepi válasza Márton (#44) üzenetére


Tchoepi
tag

Ja. Kínálni én is tudok. Csak nincs. :( És az ár sem mindegy. A MediaMarkt-ban mindig van, de nem adok érte 2x árat...
Egyébiránt - bár nem írtam oda - de a nagykerekre gondoltam. Hárommal vagyok napi kapcsolatban, egyiknek sincs. Ha beesik egy ezres tétel, még aznap elfogy.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#46) hobizoli válasza Tchoepi (#45) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hmmm ez azert eleg erdekes szitu...bezzeg az apronetes emberkeknek mindig van jo occsoe' elado DVD-R-s lemezuk...azok akkor honnan halalbol szedik? A nagykerek meg miert nem rendelnek tobbet, ha egyszer ekkora kereslet van ra?

Egyebkent en pluszos lemezt -a minuszozhoz kepest- 1.5-2x aron lattam boltokban...foleg a +RW-nek van huzatos ara.


hobizoli

több drón kell ;P

(#47) Márton válasza Tchoepi (#45) üzenetére


Márton
nagyúr

Az utobbi 2 honapban 3 kulonbozo apronetes emberketol rendeltem, mindegyik szallitott kesedelem nelkul.
Uj nagyker utan kene nezni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) Tchoepi válasza hobizoli (#46) üzenetére


Tchoepi
tag

''bezzeg az apronetes emberkeknek mindig van jo occsoe' elado DVD-R-s lemezuk''

Fekete/Szürkeimport? Ausztriában úgy hallottam igen olcsók a lemezek - innen már nem kell hozzá sok fantázia...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#49) Tchoepi válasza Márton (#47) üzenetére


Tchoepi
tag

Gratulálok az okos hozzászóláshoz... azok az emberkék korrekt számlát is adnak a lemezekről?

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#50) Márton válasza Tchoepi (#49) üzenetére


Márton
nagyúr

Jo, akkor a mult heti vasarlast mondom:
Boltban 900ert kaptam Verbatimot. Szamlaval egyutt :)
Ez markas is, es azt a parszaz ft pluszt megeri, ha megrendelonek keszul.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#51) Márton válasza Tchoepi (#45) üzenetére


Márton
nagyúr

Egyebkent bocsi, felreertettem ezt a mondatod:
''Kínálni én is tudok. Csak nincs''

Ugy ertelmeztem, az apronetes emberkek kinalnak, csak mikor felhivod akkor mar nincs. Mert ez nem igaz :)

Hogy neked nincs (es meg sok boltnak), az igaz lehet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52) Helpike


Helpike
csendes tag

Sziasztok DVD guruk!

Írjátokle és írjatok linket olyan progikhoz amivel összelehet nyomni új másolásvédett gyári filmeket!

Szeretnék filmeket írni, de a DVD2one a másolásvédett filmeket nem szedi le.
A DVDdecripter leszedi, de nem nyomja össze.
Ha vincsiről tömörítem a DVD2one-val nem lessz jó az eredmény!

Hogyan lehet megoldani?
Segítsetek!

Köszi.:O:O:O:O

Segítsetek szegény tudatlan létemet megváltoztatni!

(#53) Tchoepi válasza Helpike (#52) üzenetére


Tchoepi
tag

Valaki itt már írt egy másik programot - DVD95Copy, ha jól emléxem. Én mondanék egy másikat: Pinnacle InstantCopy. Link sajna nincs, de próbáld feltalálni magad... :)

Ciao.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#54) Als


Als
tag

Van valakinek tapasztalata, hogy a Pioneer 105-ös írja-e rendesen a Verbatim 2X-es lemezeket?

Kösz

(#55) Tchoepi válasza Als (#54) üzenetére


Tchoepi
tag

Van. Írja. :)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#56) Als válasza Tchoepi (#55) üzenetére


Als
tag

Kösz.

(#57) Als válasza Tchoepi (#55) üzenetére


Als
tag

Mi a tapasztalatod a DVD95Copy-val kapcsolatban?
Lassú, nem?

(#58) Tchoepi válasza Als (#57) üzenetére


Tchoepi
tag

Be kell valljam, hogy még nem volt rá időm, hogy kipróbáljam (mostanában elönt a sz*r). A Pinnacle InstantCopy-t próbáltad? Na az lassú... egy film 130-150 perc (P4 2,7 és 2x256MB 333DDR Dual Channel).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#59) Als válasza Tchoepi (#58) üzenetére


Als
tag

Mivel tud többet, mint a Dvd2One?
Mert a Dvd2One gyors, de sajnos nem lehet rajta beállítani, hogy ''vágja le'' az extrákat és csak a movie-t szedje le menüvel. :(

(#60) Tchoepi válasza Als (#59) üzenetére


Tchoepi
tag

Csak annyival, hogy szvsz szebb végeredményt produkál. De lehet hogy ez szubjektív.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#61) L3zl13 válasza KovacsUr (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azzal az aprócska különbséggel, hogy egy elcseszett BIOS frissítést még helyre lehet hozni az ''ugyanolyan BIOS chippel bebootolok, majd menet közben csere és a hibásra ráfrissítem a jó BIOS-t'' módszerrel könnyen helyrehozható.

Aki hülye, haljon meg!

(#62) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Vki okos szoljon mar vmit ehhez: van ez a DVD Decrypter ize prg, betolom neki a full oridzsi DVD-Video filmet, kivalasztom, hogy 6ch francia,spanyol meg az egyeb otvaros nyelveket:)..., 2ch cseh, szloven...meg az n+1 feliratot hagyja genyoba ki, de ezutan elinditva MI A JO ANYJAERT NEM INDUL EL AZ A NEPMUVESZETI AGYAGEDENY PROGRESS BAR 0%-ROL NEGYED ORA ALATT SE, MIKOZBEN A DVD OLVASO LED-JE VILLOG?????
Az olvasom egyebkent lejacca a filmet, es RPC-free...a film RPC-2 -s

Na....ize...komolyan mondom, mindjart szettorok mar itthon vmit:)...thnx:DD...


hobizoli

több drón kell ;P

(#63) Tchoepi válasza hobizoli (#62) üzenetére


Tchoepi
tag

Mielőtt kárt tennél a berendezésben esetleg próbálj meg File módban (F) rippelni vele (igy szokott menni). Szétcincálni ráérsz később is, attól függően, hogy mit akarsz belőle csinálni. GL.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#64) Tchoepi válasza hobizoli (#62) üzenetére


Tchoepi
tag

Mielőtt kárt tennél a berendezésben esetleg próbálj meg File módban (F) rippelni vele (igy szokott menni). Szétcincálni ráérsz később is, attól függően, hogy mit akarsz belőle csinálni. GL.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#65) Tchoepi válasza hobizoli (#62) üzenetére


Tchoepi
tag

Mielőtt kárt tennél a berendezésben esetleg próbálj meg File módban (F) rippelni vele (igy szokott menni). Szétcincálni ráérsz később is, attól függően, hogy mit akarsz belőle csinálni. GL.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#66) Tchoepi


Tchoepi
tag

Sorry. Bejammelt a browserem...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#67) Proview


Proview
csendes tag

Szevasztok!

Végigolvastam majdnem, az összes hozzászólást, és azt vettem észre, hogy nagyon Pio105-ös páriak vagytok.
Nekem HP DVD200i-m van, és abszolút normálisan mûködik. Idáig egyetlen lemezt sem rontott el. (többféle DVD+R-t, és RW-t használtam már)

Ha esetleg van vmi negatív tapasztalatatok, akkor plz. osszátok meg velem.

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#68) Crion válasza Als (#40) üzenetére


Crion
aktív tag

Vegyél dobozost, azon rajta van a felirat:)

(#69) Crion válasza Als (#59) üzenetére


Crion
aktív tag

A dvd2one mióta nem vágja le az extrákat???

(#70) Crion válasza Tchoepi (#58) üzenetére


Crion
aktív tag

Azért lassabb a pinnacle a dvd2onenál, mert az utóbbi kódtáblából dolgozik, ezálltal a minőség is rosszabb lesz. ( Sok vita megy erről, de tényleg látható különbségek vannak. Ettől függetlenül én az utóbbit pártolom. Hiszen az idő pénz;) )

(#71) Tchoepi válasza Crion (#70) üzenetére


Tchoepi
tag

Hi. Köszi az infót, bár sokkal nem lettem okosabb. Az idő valóban pénz, de mivel nem nagyüzemben nyomom az ipart (heti 1-2 film) inkább rászánom azt a 2 órát, ha cserében jobb minőséget kapok.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#72) Crion válasza Tchoepi (#71) üzenetére


Crion
aktív tag

Igazából csak TV-n jön ki, de probáld ki, döntsd el megéri-e neked azt az időt:)

(#73) Tchoepi válasza Crion (#72) üzenetére


Tchoepi
tag

''Igazából csak TV-n jön ki'' - miért, mi máson kéne néznem? Ha monitoron nézném, akkor elég lenne a DivX is. Egyébként projektoron is kijön.

Kipróbáltam, láttam a különbségeket, és maradok az InstantCopy-nál. :)

Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#74) Proview


Proview
csendes tag

Re!

Lehet, hogy rossz helyen kérdezősködöm, de itt ti foglalkoztok ilyen dvd-s dolgokkal. Nekem egy magyar hely kellene, ahonnan magyar nyelvű dvd borítókat tudnék letölteni!
Ha vki tud ilyet, ne kíméljen, akár itt, akár emilben!
THX

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#75) Czibu


Czibu
tag

Én itthon egy Pio A05U -t használok. Dobozosan vettem(, van a tálcán Pionner felirat /az előző hozzászólóknak/). DVD Decryptert használok, File módban, mindig fullosan szedem le a filmeket, és csak utánna strippelem őket ifoedittel. Instant copy 7.1 -el tömöm a filmeket, és imagetools -al irom ki a filmeket.
Tömörítéshez, több progg is van, de ez már lerágott csont.
Nem minden asztali lejátszó vetíti le normálisan a filmeket, pl. nekem itthon egy JCV asztali DVDjátszóm van, ami eddig az összes megírt DVDmet lejátszotta, de viszont ugyenez egy másik lejátszóban már nem működött. Volt már úgy is, hogy egy filmet (csak) Magyar felirattal irtam ki, nállam ment, egy másik, Thomson játszón meg ugyanaz a lemez Angol felirattal, mikor olyan nem is volt rajta.
Na ezt adjátok össze!

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#76) Tchoepi válasza Proview (#74) üzenetére


Tchoepi
tag

Ha táláltál ilyen helyet szólj nekem is... :(
Addig is egy nemzetközi site (ahol van egy-két magyar DVD is):
http://www.cdcovers.cc/covers.php
Esetleg, ha van időd/kedved/Photoshopod akkor alkothatsz is ezekből (én kettőt megcsináltam, a többi meg jó angolul). Ciao

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#77) Marv válasza Czibu (#75) üzenetére


Marv
csendes tag

Hali!
Amennyiben jól vettem ki az írásodból, az általad javallt progik a köv.-ek:
DVD Decryptert
Ifoedit
PinacleInstant copy 7.1
Imagetools

Az így elkészített filmek jobb minőségűek mint a DVD2one, ill a DVD95copy-val elkészített filmek? Írtál a kompatibilitásról is. Ezt befolyásolhatja, hogy milyen progival, progikkal készítem el a filmet?
A fent felsorolt progik közül melyek freewarek, melykehez kell ''valami''?
Köszönöm válaszodat (válaszotokat)!

go!

(#78) gesuz válasza casenoid (#14) üzenetére


gesuz
senior tag

A vám múlt éven tuti 100dollár volt a limit ez éven nem tom, de egy kis utána járással az is elkerülhető csak beszélni kell velük. de nem garantálok semmit:(
Nekem amerikai cucc volt ez nem tom mennyire változtat a dolgokon

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#79) Als válasza Crion (#68) üzenetére


Als
tag

Már megyek is vissza a boltba, és cserélem dobozosra, mert az jobb. :)

(#80) Proview válasza Tchoepi (#76) üzenetére


Proview
csendes tag

Hi!

Megvan a cím.
Ime: www.freeweb.hu/tagsy

Szinte az összes M.o-n kiadott DVD borito megtalalható.

Sok sikert!

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#81) Tchoepi válasza Proview (#80) üzenetére


Tchoepi
tag

Megasirály. Köszi. :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#82) heddiw


heddiw
csendes tag

hello,

nekem is pio dvr-105, es a kovetkezo problemam: 1.30-as fw, adatokat irnek, nehanyszaz megasakat es hibatlan iras utan a lemez vege nem olvashato. 2x-esen tortent, a princo lemezre? elvileg az elso 4gb tokelets, hamar meg is
van, de hat nekem az az utolso 700mb hianyzik :)

valami idea? sokan irtak errol a neten, de megoldast sehol nem lattam. amugy win2k, ntfs. filmeknel azert kellene a vege is. :)

jo lenne valami otlet, mig tonkrevagom az osszes lemezt.... :((((

(#83) feribacsi


feribacsi
csendes tag

Hi!

Egy plextor 504a-s +-os irom van, a dvdplusrw.org szerint az altala megirt lemezeket olvasnia kellene az lg drd 8160b-s dvd-romnak a legutolso (1.01)-es firmware-rel. Megsem teszi. Vkinek van hasonlo dvd-romja, esetleg otlete?

Thx

(#84) Als válasza heddiw (#82) üzenetére


Als
tag

Mindegyik lemezzel ugyanezt csinálja?

(#85) heddiw válasza Als (#84) üzenetére


heddiw
csendes tag

nem, azota irtam 2-t, azokbol 1 jo lett, masikon utolso file, ami a 4gb felett
kezdodott, megint rossz. mivel az utolso lett jo, bizakodom, habar
ugyanazzal a nero verzioval irtam, de lehett, hogy nem sutott ugy a nap, vagy eppen esett az eso..ki tudja.:)

szoval elvileg tud ez jol irni, csak szeretnem tudni mitol fugg, hogy miert. azota 'javitott' firmware van rajta, de meg ugy is tolt el lemezt. viszont az ujrairhatot - fuji - csak 1x-esen hajlando irni. nem szerepel az iroban mint
2x-esen irhato media? milyen rw-t hasznal az, akinek meg 2x-es sebesseggel? [es hol lehet olyat kapni..:)]

/h

(#86) Snowman2


Snowman2
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon gazdagodtam egy PIONEER A05U-val. (Ez jó típus?) Tehát totál hülye vagyok a DVD íráshoz. :-) Végigolvastam a hozzászólásokat és valamennyit meg is értettem belőle. DVD-ről már rippeltem DivX-be (ki nem) azzal semmi gond. DVD másolásnál hogy néz ki maga a folyamat?
1. DVD-ről HDD-re pl. DVD Decrypterrel?
2. A leszedett adat megszerkeztése ???-tal? IFOedit?
3 A szerkesztett adat kiírása ???-val? Nero 5.5.10.0.

Előre is köszi.

(#87) Als válasza Snowman2 (#86) üzenetére


Als
tag

Attól függ, ki mit használ?

1. Decrypter jó!
2. Én speciel ha sietek(kb 30 perc), akkor DVD2One-t használok.Ha nem sietek, akkor PinacleInstantcopy-t.
3. Nero jó!

ügyes légy! :)

(#88) Snowman2 válasza Als (#87) üzenetére


Snowman2
csendes tag

Köszi.

Nem tömeggyártást csinálok, ezért a minőségre megyek.
Tudnád kicsit részletezni a lerippelés utáni, ''mókolást''?
Gondolom kiveszem a menüt, a felesleges hangot és feliratot.
Ezt az instantcopy megcsinálja? Ekkor kerül valami a HDD-re plusszba?
Még egy hülye kérdés! Mi az a firmwire? Frissítsem, hogy tudjak 4x írni?

(#89) Als válasza Snowman2 (#88) üzenetére


Als
tag

Tudsz régi firmware-el is 4x írni, csak bizonyos olcsóbb lemezeket nem.
A neroban ha infot kérsz a gépben található írórol, akkor megmutatja, hogy milyen típusú firmware van az íróban.
Az v1.30-as a legújabb(legalábbis úgy tudom).
Az enyém is ilyen, nem kellett frissítenem.
A menüt nem kell feltétlenül kivenni, van, aki menüvel szereti, és így könnyebb kiválasztani a kívánt hangot és feliratot.

(#90) Snowman2 válasza Als (#89) üzenetére


Snowman2
csendes tag

És menüvel és több hanggal is felfér egy DVD lemezre?
Már meglévő AVI-t érdemes kiírni DVD-re?
Hogyan lehet?

(#91) Nieghel T.


Nieghel T.
csendes tag

dvd95copy-hoz link:

http://www.kieler-links.de/surfguide.php?show=livesearch

Life is beautiful!!!

(#92) Nieghel T.


Nieghel T.
csendes tag

Bocsi!!!
A fenti link hülyeség! Kicsit elnéztem. :(((

Life is beautiful!!!

(#93) Snowman2 válasza Nieghel T. (#91) üzenetére


Snowman2
csendes tag

Szia!

Mennyire jó a DVD95copy? A te véleményed szerint.

(#94) Proview


Proview
csendes tag

Szevasztok!

Valaki küldje már át emilbe a dvd95copy-t, mert unom a modem hátrányait!

Itt van még egy cím: lacika@rulezmail.hu
(ne próbaverzió legyen plz)

THX

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#95) Proview


Proview
csendes tag

Köszi, megkaptam!

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#96) Snowman2


Snowman2
csendes tag

Sziasztok!

A DVD2ONE-nal tudtam csinálni DVD másolatot. Megpróbáltam az INSTANTCOPY-val is, (állítólag jobb minőséget képvisel) de elakadtam. Miután az eredeti DVD-ről csinál 4-5 fura kiterjesztésű file-t, mit kell csinálni?

Köszi

(#97) Tchoepi válasza Snowman2 (#96) üzenetére


Tchoepi
tag

Pl. ugyancsak InstantCopy-val ki lehet azokat irni DVD-re. Vagy van a Pinnacle oldalán egy kis util, ami kibontja (talán pdi2iso?) és kapsz egy video_ts könyvtár tartalmat, amit mondjuk Nero-val ki lehet írni.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írási problémák a gyakorlatban! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.