Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dvd-re pc game ?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) palamer


palamer
csendes tag

Lehet, hogy idétlen a kérdés, de pl. egy 4 Cd-s játékot fellehetne rakni egy Dvd lemezre úgy, hogy a telepítés is és a játék is a Dvd-ről futtatható legyen?

(#2) erdoke válasza palamer (#1) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Mit nem lehet manapság?:D
Daemon-Tools nevű progi kell hozzá, illetve egy másik, ami képfájlt (image, pl. iso, cue/bin, nrg, stb.) tud csinálni.
Leszeded mondjuk WinIso-val a CD-k tartalmát képfájlba (itt .iso), aztán kiírod őket fájlként a DVD-re. Amikor kell, akkor beteszed a DVD-t, megmutatod a Daemon-Tools-nak a képfájlt (akár egyszerre a 4-et, akár egymás után), és ő beteszi neked az általa létrehozott virtuális drájv(ok)ba.:P

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#3) _Volkovy_ válasza palamer (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Telepíteni lehet DVD-ről,futtatás alatt nem tudom mire gondolsz.

(#4) T_bee


T_bee
aktív tag

pontosan... esetleg javaslom az alcoholt, abból is a 120%-ost ( :DD ), mer az tud isot csinálni is, meg isot betölteni virtual driveba, az egyetlen hibája hogy nem ingyenes.

volkovy: gondolom hogy amikor a game cd-t kér a drájvba akkor a dvdn nem biztos hogy megtalálja a fájlokat.

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#5) erdoke válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nem biztos, hogy lehet telepíteni, ha csak áthúzod a fájlokat a CD-ről. Láttam már ilyet, valamelyik egyszerűbb védelem része.

A legjobb aláírás a héten

(#6) erdoke válasza T_bee (#4) üzenetére


erdoke
titán

Akkor maradjunk az IsoBuster és Daemon-Tools párosnál, azok ingyenesek (ha jól tudom).:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#7) T_bee válasza erdoke (#6) üzenetére


T_bee
aktív tag

ok, de az alcoholnak is van próbaverziója, és abból el lehet dönteni, hogy megri az X összeget a progi
a daemonról jól tudod, az van nekem is :DDD

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#8) CWorm


CWorm
aktív tag

Palamer szerintem arra gondolt, hogy ha kéri a játék a cd-jét, akkor berakva a dvd-jét elinduljon a géme. Én is épp ma gondolkodtam, hogy fel lehetne-e rakni a dio2-t dvd-re. Ez a daemonos megoldás nem nagyon tetszik, azt nem lehetne megcsinálni, hogy csak úgy mindent rázúdítok a dvd-re? :) És akkor, mivel úgyis mindfen cd-n minden file különbüzik (legalábbis merem remélni, nem vagyok benne biztos), ezért a játék úgyis mindig megtalálná az éppen keresettet...
vagy nem?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#9) T_bee válasza CWorm (#8) üzenetére


T_bee
aktív tag

próbáld ki rw dvdre, és tájékozass minket is az eredményről, mer én még nem próbáltam. mongyuk eszembe se jutott, jelenleg dvdre a zenéimet archiválnám, de 9 giga 1 lemezre nem fér ? :(

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ácsi.
Telepítés alatt én is ISO-ból Daemon használatával végzett műveletre gondoltam.De nálam a futtatás a telepítés utáni folyamat,az pedig nehezen menne,ha csak simán berakja a lemezt,és play.exe...Registry,stb.
Egyébként lassan lepattanhatnátok a témáról..:U

(#11) _Volkovy_ válasza CWorm (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

UT2003-UT2004-Colin3-Colin4 sokaknak így van.Az összes CD fel van másolva egy main könyvtárba,és szépen adatlemezként meg van írva.Simán működik.
Dio2-vel még nem próbálták/tuk/tam).

(#12) erdoke válasza T_bee (#7) üzenetére


erdoke
titán

És minek alkoholizálsz, ha van démonod?:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


erdoke
titán

''Egyébként lassan lepattanhatnátok a témáról..:U''

He? Rossz napod volt?;]

A legjobb aláírás a héten

(#14) palamer


palamer
csendes tag

Ez az, pont arra gondoltam, amit CWorm írt, hogy amikor kéri a játék Cd-jét, akkor a Dvd is jó legyen neki. A Deamon Tools-s megoldást még meg kell rágnom kicsit, hogy értsem, de ha volna csak simán olyan megoldás, amivel felpakolhatók a Cd tarttalmai a Dvd-re, és onnan simán telepíthető lenne a dolog, az volna legjobb.

(#15) T_bee válasza erdoke (#12) üzenetére


T_bee
aktív tag

jobb az íze :DD
mer olyan isokészítőm külön nincs, lassú netem van letölteni, ezt is keresztapámtól kaptam

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#16) CWorm válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


CWorm
aktív tag

Igen, az ut2k nekem is dvd-sen van meg, cd1, cd2 stb könyvtárakba rendezve. Csodálkoztam is, hogy vajon fog-e működni. Működik. :)
Egyébként lol, hogy mennyi hozzászólás jött pár perc alatt. :))
Tényleg, miért is szálljunk le a témáról? :Y

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#17) erdoke válasza palamer (#14) üzenetére


erdoke
titán

Amit Volkovy mondott, az megér egy próbát. A játékok többségénél talán működik, de előtte érdemes egy RW-n kipróbálni. A Daemnos se bonyolult, csak elsőre hangzik annak. Az pedig holtbiztos, ráadásul a védelmeket is tudja emulálni.:D

A legjobb aláírás a héten

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mert ez erősen a warez felé közelít.És arra a ''géppuskakezű moderátorok'' (copyright by twollah)harapnak.

(#19) palamer


palamer
csendes tag

Magyarán csináltál két (vagy több) könyvtárat, és oda simán felmásoltad a telepítő lemezeket külön-külön?

(#20) T_bee válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


T_bee
aktív tag

mi a warez? :U
hogyan csináljunk biztonsági mentést 1 dvdre a 4 cds játékból? :DD
mod.: nagyon kötekedős hangulatod van ma este...

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#21) palamer


palamer
csendes tag

Rossz az, aki rosszra gondol. Természetesen biztonsági mentésről volna szó.

(#22) anaqer válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Na de akinek magának kell DVD-re pakolni a cuccot, az valószínűleg nem parázik a másolásvédelem miatt sem, nemdebár...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) CWorm


CWorm
aktív tag

Én akár el is dobnám az eredeti dio2 cd-imet, ha sikerülni ''dévédizálni'' őket, mert már amúgy is kezdenek eléggé karcosodni, és jó lenne még akkor lemásolni őket, mikor még lehet... utána már el is porladhatnak. :) Vagy várjunk, a biztonsági másolathoz be kell mutatni a bsa-nak az eredeti példányt is? Eh.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#24) _Volkovy_ válasza T_bee (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az UT2004 átírása egy DVD-re pl,az warez.
De miért kötözködöm?Leírtam,hogy én hogy csinálom..Ha kötözködni akarnék,akkor nem tettem volna.:P

(#25) erdoke válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


erdoke
titán

Senki nem beszélt warezről.:F Van 4 CD-n egy játékod, amit szeretnél DVD-re tenni úgy, hogy arról lehessen játszani is. Ennyi a probléma by #1. Próbáljunk erre koncentrálni.

Egyébként nem találod a ''Válasz'' gombot, hogy össze-vissza beirkálsz?;]

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


erdoke
titán

Na ez az, ami nem feltétlenül igaz. Nem fognak elmarasztalni, ha átteszed a drága játékodat DVD-re, még akkor sem, ha másolásvédelmes volt.

A legjobb aláírás a héten

(#27) _Volkovy_ válasza erdoke (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mindenki magából indul ki:D,nekem a pc-s game dvd-re írása nagyon ott van a warez témakörnél.
De ha mindenki itt a legálisan vásárolt lemezeit akarja megóvni a károsodástól,akkor bocs hogy bele merészeltem szólni.

Egyébként ketten is írtatok,hogy miért is warez ez a téma,most kinek válaszoljak?:U

(#28) _Volkovy_ válasza erdoke (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hááát,ha már ott toporog a szerv az ajtóban,akkor magyarázhatod hogy mi hogy van a jogszabályban..

(#29) palamer


palamer
csendes tag

Kipróbálom ezt a Cd1, Cd2 stb. könyvtáras megoldást, amit CWorm ajánlott, oszt ha mén, akkor téma vetve. Kár ezen többet agyalogni, ha ennyire más irányba megy a dolog el.

(#30) erdoke válasza _Volkovy_ (#27) üzenetére


erdoke
titán

Kinek válaszolj?
1. Mindkettőnek
2. Amelyik előbb írta
stb.

A legjobb aláírás a héten

(#31) erdoke válasza palamer (#29) üzenetére


erdoke
titán

OK, de majd írd be, ha sikerül, illetve ha majd lesz olyan, amelyik nem sikerül.
Bocs az offért, de mindig vannak önjelölt csendőrök, akik előbb lőnek, és csak aztán kérdeznek...:D Tiszta vadnyugat.:))

A legjobb aláírás a héten

(#32) CWorm válasza palamer (#29) üzenetére


CWorm
aktív tag

Áll! Nehogy felírd ilyen könyvtárak szerint a cuccot, mert rossz lesz! Én csak azt mondtam, hogy az UT2K4 dvd változata így van megcsinálva. Ha Te csinálod így, akkor az valszeg nem fog menni. Én azt nézném meg először is, hogy mennyire vannak ugyanolyan nevű fájlok a cd-ken, és ha nincsnenek (v. pedig ugyanaz a file több cd-n is előfordul ugyanabban a könyvtárban), akkor megpróbálnám kiírni dvdre. Ömlesztve.

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#33) palamer válasza CWorm (#32) üzenetére


palamer
csendes tag

Pl. amit most próbálok ott a Cd-k adatai mind különbözők. Tényleg, miért is ne lehetne összepakolni őket!

(#34) palamer


palamer
csendes tag

Összepakoltam a CMR3-at és simán ment a telepítés is és a játék is. Szal úgy néz ki, hogy így müködik a dolog. Persze azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha a Cd-ken azomos nevű fájlok találhatók. Na mindegy, ez majd a jövő zenéje lesz.

(#35) CWorm válasza palamer (#34) üzenetére


CWorm
aktív tag

Király, kösz az infot, akkor érdemes próbálkozni. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dvd-re pc game ?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.