Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idom


idom
csendes tag

Sziasztok!

Körülnéztem RAM témákban az oldalon, de nem találtam megoldást a problémámra. A hiba a következő:
A RAM UDF-re van formázva és Total Commanderrel írtam rá az adatokat, egy idő után azt vettem észre, hogy néhány .ini .diz .txt file-ok tartalma bináris formátumúvá változott, a mérete ugyanaz maradt, de így egy progi telepítésénél
nem tudja megfelelően használni a file-t. :(
Ha esetleg vki tudja, hogy ez mitől lehet, a segítségét előre is köszönöm.

üdv

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#2) WillChi válasza idom (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Az mit jelent pontosan, hogy binárisra változott?

Nem lehet, hogy a prg, amivel nézed, más beállítást használ ezeknél, és ezért nyomja be őket így? Állítsd át TXT (szöveges) formátumra.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3) idom


idom
csendes tag

Ugyanazzal a progival nézem...Total Commander...és nem lett elállítva

ebből: (részlet egy ini-ből)
[Info]
Name=INTL
Version=1.00.000
DiskSpace=8000 ;DiskSpace requirement in KB

ez lett:

, ĘR»±đĄ ˙˙˙˙˙˙˙˙˙  xŐ xÔ xÔ

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#4) WillChi válasza idom (#3) üzenetére


WillChi
senior tag

Ezek szerint fizikailag is megváltoznak az adatok?

Próbáld meg újra kimásolni, és valami FileCompare-rel hasonlítsd össze a kettőt, talán kiderül valami.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) idom


idom
csendes tag

Összehasonlítva semmilyen karakter nem egyezik....

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#6) WillChi válasza idom (#5) üzenetére


WillChi
senior tag

Szerintem ettől kezdve: memtest, vírusirtó.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#7) idom


idom
csendes tag

A problémát a bináris állományban tett bejegyzése alapján:
*UDF DVD CGMS Info
nyilvánvalóan az UDF-be történő átírás okozhatja, de még nem sikerült konzekvensen produkált változtatást detektálni.
Az is előfordult, hogy a RAMról törölt bináris állományúvá változott file-t, a windows kukájából az asztalra visszahelyezve, ismét ASCII formátumú lett.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#8) WillChi válasza idom (#7) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát ez így még érdekesebb, talán idetéved valaki, akinek van lövése ehhez.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#9) Male


Male
nagyúr

Lehet, hogy semmi köze hozzá, de hasonlót produkált nálam régebben egy CD meghajtó. A kis fileokból (pl txt-k) ilyen jelhalmaz lett. Mint kiderült a CD meghajtó volt rossz... Szerintem nézd meg egy másik meghajtóban, ha ott jó, akkor megvan a hiba forrása.

(#10) Bubu79 válasza idom (#7) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!
Ha ilyen problémás az UDF, miért nem formázod FAT32-re a lemezt? Csupán arra kell figyelni, hogy ki legyen kapcsolva az XP CD-író szolgáltatása ( IMAPI CD égető szolg., vagy egyszerűen töröld a CD írás engedélyezését ezen a meghajtón a sajátgépben ), mert bekapcsolt állapotban furcsa dolgokat művelhet.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11) idom


idom
csendes tag

Köszi a tippet, kipróbáltam, de sajnos nem hozott eredményt. :O

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#12) Bubu79 válasza idom (#11) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezt melyikre írtad?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#13) idom


idom
csendes tag

FAT32 esetén elég nagy a veszteség a RAM méretéből, ezért használom az UDF-et és azt szeretném elsősorban, ha így működne!

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#14) idom


idom
csendes tag

Willchinek írtam, hogy kipróbáltam a másik meghajtót, de ott is ugyanez van!

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#15) Bubu79 válasza idom (#13) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát... nem tudom. FAT32-nél 4,25GB-ot ír a területre nálam, ahogy olvastam, UDF-nél 4,26GB. Azt döntse el mindenki, hogy ez vészesen nagy veszteség-e

Szerk.:használd bátran a Válasz gombot, és nem lesz félreértés ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#16) idom


idom
csendes tag

Nem itt van a nagy különbség, hanem akkor ha ráírsz file-okat és megnézed, hogy mekkora a valós mérete a file-nak és mennyit foglal a RAM-ról, ott jönnek ki a 100-200MB-os különbségek.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#17) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Voltkorabban egy ojjan hiba, hogyaha egyszerre olvasol es irsz lg-vel ramot, akkor a iras beleszemetel az olvasnivaloba...
esetleg nem ez ferdult elo nalad???
ha jol sejtem nem pana-val irod a ramot....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) idom


idom
csendes tag

Az lg az igaz, de a két művelet közül egyszerre mindig csak az egyik volt végrehajtva, tehát párhuzamosan a két feladat soha nem futott.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#19) Bubu79 válasza idom (#16) üzenetére


Bubu79
addikt

Igaz:R . A problémát nem ebből a szemszögből vizsgáltam, bár az is igaz, hogy én csak hébe-hóba használom a RAM-omat, jobbára csak néhány fontosabbnak gondolt filét tartok rajta; messze még a lemez vége.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#20) Bubu79 válasza Bubu79 (#19) üzenetére


Bubu79
addikt

Jut eszembe, ugye nem az eredeti gyári Firmware-t használod? Esetleg egy frissítés segíthet a problémádon

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#21) neduddki válasza idom (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

1.5-re vagy 2-re van formazva?, habar ez nem lehet a gtja a dogoknak, met nalam a e60 altal fromazott 2-re is siman hasznalom gepben kis filekra...
azon gondolkodom hogy vmi feluletetllenorozt neki, de hijjab a ram aszt maga intezi ha jol tevedek... ami meg sza aszt kizarja, de hogy az osszes izet eltolja???
A tobbi allomanyod rendben van???

udv

neduddki

mod: korabbiakhoz: mijota belesezatam a RAm-okba kizarolad UDF-et hasznalos es soha semmijen bajom bnem votl vele. na jo mongyuk en pana-val:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) idom


idom
csendes tag

Az eredeti firmware verzió az A204 van fönt, eddig még különösebb probléma nem jelentkezett, ezért nem is frissítettem, most megnéztem a A208-nál jár az LG update-je amit lehet, hogy majd fel fogok tenni.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#23) idom


idom
csendes tag

Igen, a többi rendben van, kifejezetten a kis méretű ASCII formátumokkal van csak probléma, ott se mindegyikkel, tehát a hiba teljesen esetleges.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#24) neduddki válasza idom (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Fw frissites jot fog tenni az besztos, de csdak ra kerdezek meg egyszer 1.5- vagy 2.0 az udf??? az lg-hez adott drivert hasznalod??? sajnos az uj pana driverek csak akkor menenk fel ha van pana drive van fizikailag arendszerben pedig regebben tok mind1 volt nekik...:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) idom


idom
csendes tag

A firmware frissítést azt hiszem most kihagyom, mert más problémám nincs az eszközzel, inkább megpróbálom 1.5-re formázni, mert most 2.0-ra van.
Utánanéztem és elvileg a 2.0 az audio-video anyagokra van, a 1.5 pedig PC típusú file-okra.

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#26) idom


idom
csendes tag

A felvetett kérdésre választ nem, csak megoldást sikerült találni, mégpedig valószínüleg az UDF formátuma volt a probléma forrása.
Több RAM-ot használván, nem vettem észre, hogy AZ UDF 2.0ra formázott lemezek között volt, egy UDF 1.5re formázott is, amin az eredetileg felvetett probléma jelentkezett. A fentebb leírtakkal ellentétben, ahol az 1.5-ös PC adat, a 2.0 multimédiás adatrögzítésre használandó információt kaptam illetve írtam le,
az 1.5re formázott lemez hozta a hibát, a 2.0ra formázott pedig nem.
Ezek után ezt is 2.0ra formázva a probléma megoldódott, de a kérdésre nem született válasz.
Egyébként mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólását. :R

- - --== '' Az emberi világban az okos nők, a gyöngeségükből is erőt kovácsolnak! '' ==-- - -

(#27) neduddki válasza idom (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nagyon szivesen!!! orulok hogy megoldodot... kivancsian figyelemhogy nalm mi lesz a hejjzet, habr en mar regot ahasznalom a 1.5 es 2.0-is nalam nincs ijjenproblema, na jo meg egysze hozzateszem pana-rol van szo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.