Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Dv kamera összekötés pc-vel. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hiper


hiper
tag

Sziasztok!

Mi kelhet még, hogy egy DV kameráról áthúzzam az anyagot?

Firewire kártya installálva.
Unlead videostudió 5.0 installálva

de, hol tudom érzékelni a kamerát? Ezt automatikusan fel kéne ismerni?

A firewire leírása mond valamit: hogy fel kell venni az eszközök közé valamilyen imagine device-t, de hogy, próbáltam kerseni a vezérlő pult=> képeszköz olvasót, de ott a listában nincs Panasonic dv kamera, csak egyéb digitfényképezőgépek, a kemerához, pedig semmilyen driverem nincs.
új hardverként persze megin nem találja, hiába van bekapcsolva és összekötve a géppel.
Nagyon köszönöm
hiper

(#2) SPeti válasza hiper (#1) üzenetére


SPeti
tag

Ha a Firewire kártya driverét feltelepítetted, akkor az ULEAD már fel fogja ismerni a kamerát, csak állítsd be hogy ha minden igaz akkor a Microsoft féle 1394 drivert használja és menni fog

(#3) SPeti válasza hiper (#1) üzenetére


SPeti
tag

Ha jól emlékszem, akkor a windows külön nem fogja felismerni a kamerát.

(#4) hiper


hiper
tag

Addig ok, hogy kiválasztom, hogy Select Decice Control és ott az MS 1394... aztán amikor ok, akkor azt írja, hogy nem lehet megnyitni az eszközt.

De most mi maga a firewire-t nem látja (winxp), vagy magát a kamerát?

hiper

(#5) SPeti válasza hiper (#4) üzenetére


SPeti
tag

Csak a kamerát nem látja az xp (ha jól emléxem).
A firewire biztosan működik?
Egyébként milyen kameráról lenne szó?

(#6) bitfarkas válasza hiper (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha a kamera bekapcsolt állapotban, lejátszás üzemmódban van, fel kell ismernie. Ha mégse, nézd meg az eszközkezelőt, nincs-e valami gond a FireWire bemenettel.

(#7) Naras


Naras
őstag

Mi rákötöttük FW-rel és Win Movie Maker-ben simán csak megadtuk, hogy FireWire, ha jól emléxem, és még csak elindítani sem kellett, meg semmi, mert a Movie Makerből lehetett vezérelni a kamerát. Csak nekem nincsen FW a gépemben, úgyhogy tV tuneren szoktam átvenni S-Videóval...:(((

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#8) I_Am válasza Naras (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Nem kell megadni milyen típusú a csatlakozás, mert ha nincs csatlakoztatva nincs amit megadj, ha meg csatizva van akkor csak a kamerát látja azt nem, hogy hova van csatizva(FW vagy usb).

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Dv kamera összekötés pc-vel. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.