Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OzMan


OzMan
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémával szembesültem hogy van egy sapphire hd7770 oc videokártyám ami gyönyörűen működik
HDMI ( http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3f/HDMI.socket.png ) Kábellel TV re csatlakoztatva.
Gondoltam leporolom régi HP 1702 es VGA csatlakozásu monitorom azt rákötöm valahogy.

Csatlakozások:
HDMI-HDMI -> TV be
DVI-HDMI -> DVI>VGA átalakító -> monitor vga csatlakozó és onnan monitorba.

Nos ahogy rádugom DVI re a monitort elmegy mindkettőn a kép. TV jelzi hogy nincs jel, monitor meg beteszi magát sleep módba. Újraindítást próbáltam Catalys CC- ben is végig kalimpáltam összes lehetséges beállítást.
Asztalon windows felbontásállítóba is mindent végigzongoráztam.
Lenne e ötletetek hozzá hogy legalább annyit elérjek a fő képernyőn (HDMI-TV) ne menjen el a kép, és a kis monitort gond nélkül felismerje. Nem tudom elsődleges csatlakozási beállítás vagy mi lehet a probléma.

Segítséget válaszokat köszönöm : )
(Rossz helyen van a topic vagy bármi kifogásolhatót találtok benne szóljatok javítom. kezdő forumos vagyok mindig csak olvastam)

(#2) El Kebir válasza OzMan (#1) üzenetére


El Kebir
őstag

"Csatlakozások:
HDMI-HDMI -> TV be
DVI-HDMI -> DVI>VGA átalakító -> monitor vga csatlakozó és onnan monitorba."

ez kifejezetten érthetetlen, hogy mibe mit és milyen átalakításokon keresztül.
...mert talán a hdmi-hdmi kell a tv-hez ez ok, de hogy utána miért kell ennyi minden egy egyszerű dvi-> d-sub (vga) átlakítás leírásához, az felfoghatatlan.

meg érdemes lenne a pontos vga kártya típust is leírni, ne kelljen már találgatni...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#3) OzMan válasza El Kebir (#2) üzenetére


OzMan
csendes tag

Ömm így visszaolvasva tényleg sok hülyeséget leírtam. Eléggé fáradt voltam o.0
Nos a videokártyám tipusa az SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition OC 1GB GDDR5
[link]

Alaplapom:
Gigabyte GA-M61PME-S2P
[link]
abba van 1 integrált vidikari: NVIDIA® GeForce 6100 / nForce 430

Csatlakozás meg HDMI kimenettel 1 kábellel bele a tv HDMI részébe.
Videokártyánál DVI kimenetre rátettem egy DVI ről VGA ra átalakítót és abba dugtam a monitor kábelét.

Megpróbáltam Integrált videokártyára rátenni a monitort de csak az egért állt meg teljesen a következő újraindításig... más nemigen történt.

[link] Röviden le videoztam a hibát.

(#4) El Kebir válasza OzMan (#3) üzenetére


El Kebir
őstag

kipróbáltad már úgy is, hogy kikapcsolt gép mellett (ahogy illik) csatlakoztatod az eszközököt? (pl csak külön a monitort is, hogy egyáltalán működik-e az átalakító-kábel-ki/bemenet)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#5) CoolMan válasza OzMan (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésedet a Nagy monitor hiba / gond / probléma topik vagy az Azonnali VGA-s kérdések órája topicban tedd fel.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.