Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS IQ7

Hozzászólások

(#51) angelius


angelius
aktív tag

Én tudom ajánlani nem okozott csalódást. Netezésre filmnézésre meg játékra szoktam használni.

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#52) rosco111 válasza angelius (#43) üzenetére


rosco111
csendes tag

Letöltöttem adb-t. Ezután már látta a Kingo a tabletet, rámentem a rootra, elkezdte, majd az usb cheking-nél, root failed hibával vége...

(#53) angelius válasza rosco111 (#52) üzenetére


angelius
aktív tag

Már rootoltam másnak is és meg kellett probálnom többször is. És csak utána sikerült.

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#54) workerboy


workerboy
csendes tag

Sziasztok!

Én a napokban cseréltem le a tönkrement (alaplapról felszakadt a töltő csatlakozó, nem tölthető) DPS Dual7-et egy IQ7-re.
Tegnap meg is jött, annak rendje és módja szerint feltettem töltőre (mivel anélkül be sem kapcsolt, úgy le volt merülve), nagyjából délután hat körül. Azóta szinte folyamatosan töltődik (saját, hálózati töltőjével, ami ezen már micro usb végű), szinte be sem volt kapcsolva, fényerő minimumra véve, wifi kikapcsolva, s még csak 93% töltöttségnél jár, közel 24 óra töltést követően.
Ha bekapcsolom és használom (telepítek rá, wifi hasít) és közben hálózaton van, akkor sem emelkedik a töltése, csak lassabban merül. Tutira tölt, mert jelzi hogy töltés alatt van, mégsem tolja föl néhány óra alatt az akksit 100%-ra.
Ez most ilyen (mert elvileg nagy akksi van benne), vagy valami gebasz van vele, küldjem vissza?
Volt valakinek hasonló problémája ezzel a tipussal?

(#55) workerboy válasza workerboy (#54) üzenetére


workerboy
csendes tag

Válaszolok itt közben magamnak. :D
Szóval hard reset megvolt, semmi változás, aztán fogtam és átdugtam a noti usb csatijába. Ott egyből elkezdett emelkedni a töltöttségi szint. Ekkor fogtam a telefonomat, rádugtam a tablet hálózati töltőjére, s láss csodát, egyből ki is írta, hogy a telefon lassan töltődik.
Megnéztem, a tablethez tartozó 220-as usb átalakító kimeneti feszültsége 0.35A Max. Úgy vélem ezzel lesz a probléma, állítólag ezeknek a kütyüknek már legalább 1A, de inkább 3A töltőfeszültség szükséges. Csak azt nem értem gyárilag ezt miért nem sikerült kivitelezniük...
Szóval a gyári hálózati töltője gyakorlatilag így kuka, szerencsére bármilyen usb-s eszközön feltölthető a kütyü.

(#56) Iwanhoo


Iwanhoo
újonc

Találtam egy használható appot: - DS Super App2SD Lite - ez nekem rootolás után legalább a belső sd-re áttett egy kisvödör telepített programot, nyertem vagy szaros 300száz mb-t, a gennyes nem ismerte fel a külső sd-émet,ami nyolc giga, na mindegy ,ez is valami. Lehet hogy csak azert mert, lájtos verzió, egyebként ezért a pár ezer forintért , ez aPSD IQ7 eselég jó, nekem jó lesz.az előzőt a zt afalhoz csaptam ,kettéhajtottam és beb@sztam a kukába, mert beszart teljesen a töltője, a jó tablet ott kezdődik, hogy usb-ről tölthető! Na meg kb 200 ezer forintba kerül.

(#57) BedHead válasza angelius (#49) üzenetére


BedHead
csendes tag

Köszi! Próbálkozom majd vele. Most ott tartok, h szeretném lementeni a gyári romot még rootolás előtt a garancia miatt ami persze nem akar összejönni.. Valaki esetleg csinált már ilyesmit?

(#58) pajibá


pajibá
tag

Sziasztok. 2 napos a masina, és bármit töltök le, az alábbiakat írja ki, szép fekete keretben:

rs_9104_v20

Ok után megy minden. Mi a kínja? Köszi!

(#59) pajibá válasza pajibá (#58) üzenetére


pajibá
tag

Már nem aktuális. Tojást sütöttem rajta. :W
Vissza ment. Lenovo lett helyette.

(#60) BedHead válasza coyote66 (#34) üzenetére


BedHead
csendes tag

Szia!

Neked tárhely bővítés után az 0,98GB belső tárhelyet felcserélte a külső SD-vel? Nekem sajna semmi változás pedig mindent a fenti leírás alapján csináltam. Mondjuk a script manager nem indul el automatikusan bekapcsolás után szóval nem tudom mit kéne csinálnom.

(#61) BedHead válasza BedHead (#60) üzenetére


BedHead
csendes tag

Ha megnyitom a file-t a script manager-ben akkor ezt látni:

(#62) szajmon


szajmon
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem 2 db. ilyen IQ7-est. Az egyiket a fiamnak, a másikat egy másik rokon kölyöknek.
Látom, hogy a topic már több hónapos. Root-ról is van szó. Az Android verzió ugyanaz, mint a téma indulásakor, 4.4.2. Látszólag alapban root-olva van a kütyü. Sőt, több helyen úgy is hirdetik, hogy ezt a leírásban is feltüntetik. Ha adb-vel rámegyek, és kiadom a su-t, simán megeszi. Noha nem megyőző, mert alapból is # a prompt. De nem pofázik. A különböző telefonok és tabok kezelésére a Moborobo nevű programot használom. Az is ROOTED-nek írja. Szóval PC-ről nézve tényleg root-oltnak tűnik. De egy app sem érzi annak. Titanium backup, fájlkezelő, sőt terminál emulátorban kiadva a su-t sem működik.
Elvileg csak a külső és belső sd csere miatt kell a root. De ha PC-ről annak látja, lehet, nem is bizgetem a tabot. Ha sikerül a csere, akkor leírom ide.

De azért megkérdezném azoktól, akik itt korábban root-olták, tudták-e, hogy (elvileg :F ) gyárilag root-olva van, vagy egyből "nekiestek". Vagy tudták, de mégsem volt az?

Más:
Nagyjából jó vételnek tűnt eddig. Két dolog van ami rontja a képet.
Nincs egy hivatalos weboldal, meg support :(
A kamera. Egyszerűen nem tudok éles képet csinálni vele. Vagy az app vacak, vagy a kamera.
Nem mintha a profi fotósok ilyennel nyomnák :) Nem is kell I.o képeket csinálnia, de legalább élesek lehetnének.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#63) angelius válasza szajmon (#62) üzenetére


angelius
aktív tag

Én nem estem egyből a rootnak. Különböző appokat próbáltam ki aminek root kell és kiírta a kis kütyü hogy nincs root jogosultság. Nekem nagyon szép képeket csinál bár a két megapityú nem sok. Tényleg rossz hogy nincs egy hivatalos weboldal.

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#64) szajmon


szajmon
csendes tag

A root-on én is túl vagyok. Felesleges elemezni, hogy honnan/miért látszik root-oltnak, és honnan nem.
A lényeg, hogy a root-ot igénylő appok nem látták annak. Ez a Kingo Root nagyon jó kis cucc :C
Most az external/internal SD cserével küzdök. Ha ez is meglesz, akkor azt mondom, jó lesz ez a kütyü.
Amúgy elég ramaty a ROM felosztása. Vagyis inkább kihasználása. 1GB marad a 4GB-ból? Igen csekély.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#65) szajmon


szajmon
csendes tag

A külső/belső SD cseréről:

A Kitkat-ban, azaz 4.4-től már nincs vold.fstab fájl, így trükközni sem lehet vele. Ezt írják a lent linkelt Papi54-es fórumtopicban is. Az ott írt Scriptmanager-es megoldást alkalmazva sikerült megcserélni a két tárhelyet.
A StoragesSwap.sh-t módosítottam. Ez van benne:

#!/system/bin/sh

umount /mnt/sdcard
umount /mnt/extsd

mount -t vfat -o uid=1000,gid=1015 /dev/block/vold/179:1 /mnt/sdcard
mount -t vfat -o uid=1000,gid=1015 /dev/block/vold/93:80 /mnt/extsd

De ez nagyon otromba megoldás :(

- A Scriptmanager és általa a szkript a boot végén/után indul. Az is látszik, hogy mit csinál. Leválasztja a két SD-t, és újramount-olja a másik név alatt. Tuti van egy köztes állapot a boot végén, amikor még alaphelyzet van. Nem próbáltam még, de ez bekavarhat. Tuti, hogy nem teszek olyan appot az SD-re, amire már a boot során szükség van.
- Ennél is durvább, hogy ha a megcserélt állapotban a beállítások/tárhely alatt azt leválasztom az SD kártyát, és visszacsatolom, akkor borul minden. Mert vissza már az eredeti felállás szerint csatolja. Ez nem is lenne gond, mert az sdcard meg az extsd alatt is a mikroSD fog látszani. De(!) ha ugyanitt törlöm a kártya tartalmát (mondjuk úgy, hogy formázom), akkor szintén az eredeti állapot szerint a mikroSD-t fogja törölni. Ha előtte már jól belaktuk, akkor megy minden a levesbe.
- Ugyanilyen okokból érdekes lehet az is, ha USB-n PC-hez csatlakoztatva azt választjuk, hogy USB tárolóként lássa a PC. Nem akartam most kipróbálni, de a telefonomnál ilyenkor umount-olja a tárhelyeket, majd ha megszűnik az USB-s kapcsolat, visszacsatolja. Ha itt, a tab esetében is így működik akkor megint az eredeti állapot szerint fog mount-olni. Tehát még erre is figyelni kell!

Szóval ez a megoldás addig életképes, amíg nagyon vigyázunk a tárhely műveletekkel. Plusz, várunk egy kicsit a boot után, hogy tutira lefusson a cserélő szkript. Jobb lenne valahogy mégis elcsípni, hol van beállítva, hogy mit vegyen belső-, és mit külső tárhelynek.
Tovább keresgélek még ez ügyben.

A családdban 2 olyan telefon is van (LG) aminél állítólag bukik a gari, ha root-olják. Ráadásul azokon alapban nem is lehet csak úgy átdobni sehova sem az appokat. Ott bevált az
adb shell pm set-install-location 2
parancs. PC-ről adb-vel. Terminálprogiból nem megy!
Ezt kiadva egyéb trükközés - és root - nélkül lehet a külső SD-re pakolni, és telepíteni is appokat.
Viszont a pakolászás után vissza kellett állítanom, mert összezavarta a play áruház működését. Nem lehetett frissítéseket telepíteni. Vagyis inkább semmit sem.
Visszaállítani az
adb shell pm set-install-location 0
vagy
adb shell pm set-install-location auto
paranccsal lehet.

Tehát időnként, mikor appokat akarok átmozgatni az SD-re, átállítom, majd a végén vissza. Így is tud működni. Ezt mindenképp kipróbálom, és beszámolok a fejleményekről

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#66) mrcutter


mrcutter
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek miért lehet az, hogy ha a BULID számra koppintgatok azt írja ki, hogy ön már fejlesztő, de a beállításokban még sincs ott a fejlesztői lehetőségek?
Előre is köszi!

(#67) BedHead válasza szajmon (#65) üzenetére


BedHead
csendes tag

Szia!

Végre sikerült a tárhely bővítés, úgy csináltam ahogy leírtad szal az .sh-t is szerkesztettem, viszont azóta nem tudok letölteni a playről (492) hiba miatt.. A bal felső sarokban sem mutatja, h mount sdcard ahogy korábban. Van erre vmi gyógymód vagy csináljam vissza az egészet? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68) debian7


debian7
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A mai napon vettem egy DPS IQ7 tabletet.
Azon kivül, hogy 5 percet tudtam a kipróbálására fordítani idõhiány miatt, jelenleg még semmi mást nem tudok elmondani.

Van viszont kérdésem!
Történetesen az, hogy az MHL szolgáltatást tudja -e a készülék?
Termék választáskor szempont volt a minihdmi port megléte, ezzel szemben otthon szembesültem a ténnyel, hogy az nincs! Kellett nekem a webshopnak hinni...
Ha nem tudja az MHL-t az eszköz, akkor milyen lehetõség van arra, hogy a tv-n megjelenítsem a lejátszott filmet?

Várom a segìtõkész válaszokat!

(#69) szajmon válasza debian7 (#68) üzenetére


szajmon
csendes tag

Biztos, IQ7-est vettél??? Nekem ott figyel a mikroUSB mellett a mini HDMI. Mint korábban említettem, 2 db-ot is vettem, ezért egészen biztos vagyok benne :DDD

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#70) szajmon válasza mrcutter (#66) üzenetére


szajmon
csendes tag

Alapban engedélyezve van az USB hibakeresés. Úgy tudod előhívni a "Fejlesztői lehetőségek" menüt, ha PC-re dugod a kütyüt. Akkor megjelenik az értesítési területen, hogy az USB hibakeresés aktív. Arra koppintva előjön a fejlesztői menü.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#71) szajmon


szajmon
csendes tag

EMBEREK!!!

Megcsináltam! Most úgy van megcserélve a belső és a külső SD, mintha gyárilag lenne. Abszolút fix, permanens módon. Nem volt túl kacifántos, csak az utolsó lépésnél az ENTER-t sokáig nem mertem lenyomni :).
A boot device-ban (boot.img, más néven /dev/block/nandc) kellett felcserélni egy fstab.sun6i nevű fájlban a két eszköz mount pontját. Ehhez ki kellett nyerni ezt a boot területet, szétbontani, átírni a fájt, visszacsomagolni, és visszaírni a tabletbe. Mivel megváltozott az image fájl mérete, kissé félve írtam vissza. De utána újból kimásolva, megint az eredeti mérettel jött. Aztán a végén reboot, és most a 16GB-os SD-t látja belső tárhelynek. :DD :)) :DD :))
Azért, hogy ne legyen gond, kezdésként csináltam egy factory reset-et.
Hamarosan leírom a teljes lépéssorozatot. Viszont azon gondolkodom, hogy aki ez alapján szeretné megcsinálni, annak nem is kell az egész kicsomagolós, meg visszacsomagolós játékot eljátszani.
Szerintem elég, ha a módosított boot.img fájlt felteszem ide, és leírom, mit kell vele csinálni.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#72) szajmon válasza BedHead (#67) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szerintem csináld vissza!

Elvileg elég törölni a szkriptet, de én leszedném a Scriptmanager-t is, esélye se legyen lefutni. Reboot, és minden az eredeti állapotok szerint mount-olódik fel.
Időközben rájöttem, hogy amíg nincs meg a végleges megoldás, nem érdemes belakni az SD kártyát. Sőt, appokat telepítgetni sem. Persze, sokat kísérleteztem, és közben többször reset-eltem gyári állapotra. A harmadik-negyedik "első beállítás" és alapvető appok telepítése után rájöttem, hogy elég lesz azt akkor, ha már a tárhely kérdés megoldott.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#73) BedHead válasza szajmon (#72) üzenetére


BedHead
csendes tag

Már visszacsináltam, mert azok az appok se működtek amik "usb-alkalmazás" részen tároltak adatot. pl boom beach. sd csere után nem működött és le se lehetett tölteni miközben más appokat lehetett frissíteni. Neked nem telepednek maguktól appok a tabletre? baidu, Du battery, safety stb sehogy nem tudok tőlük megszabadulni mert egy idő után újra letöltődnek.

(#74) szajmon válasza BedHead (#73) üzenetére


szajmon
csendes tag

Én Titanium Backup-pal szoktam leszedni a felesleges appokat. Még sosem jöttek vissza utána. Egyébként valahol egy mappában meg is találtam ezeket az utólag maguktól települő apk-kat. De már nem emlékszem hol. De, lehet, hogy azért nem jönnek vissza, mert onnan töröltem???
A másik tab még origi. Ha hazamegyek, megnézem.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#75) szajmon válasza BedHead (#73) üzenetére


szajmon
csendes tag

LOL!

Az előbb írtam, hogy nekem nem jönnek vissza azok az appok (pl. baidu browser). Tévedtem. Viszont, szerintem valamelyik frissítő teszi őket vissza. Két ilyen is volt. Mindkettőt töröltem. De előtte csináltam róluk mentést.Mivel ettől eltűnt az android frissítő menüpont a "Beállítások/A táblagépről" alól. Illetve ugyanitt a "További frissítések" sem működik. Gyanítom, sosem lesz android frissítés ehhez a készülékhez, de ha mégis rá akarok próbálni, csak visszaállítom a mentésből a két update appot. Megnézem, van-e frissítés, aztán megint letörlöm őket.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#76) debian7


debian7
csendes tag

Igen DPS IQ7-et vettem, a dobozra is az van írva, de amikor a készüléketbekapcsolom is az jelenik meg.
Ezért állok most értetlenül itt, nem értem ezt az egészet...
Reklámozzák, hogy van benne minihdmi, Te is állítod Szajmon, hogy van benne, de ezen a készüléken nincs. A minihdmi portot felismerem, a haverom tábláján van, láttam már és használtam olyat.
Most akkor mi van?
Át lettem verve? Vigyem vissza és reklamáljak?
Tudom, hogy a boltban kellett volna tüzetesen megnézni, utólag már én is okosabb vagyok.

(#77) BedHead válasza szajmon (#74) üzenetére


BedHead
csendes tag

Én a root browser-ben töröltem pár mappát, de ezeket nem is találom hol lehetnek elrejtve. A clean master ezt írja az egyikről:

(#78) BedHead válasza szajmon (#75) üzenetére


BedHead
csendes tag

lol velem is szórakozik első bekapcsolás óta.. kivi leszek ez megoldja-e a problémát. ha igen akkor leszedem majd a frissítőt.. Amúgy sd csere óta minden oké? bármit enged az áruházból tölteni, sd-re ill belsőre mozgatni stb?

(#79) BedHead válasza debian7 (#76) üzenetére


BedHead
csendes tag

Fura. Nekem ott van az usb mellett a hdmi port. Nézd meg a kiskönyvben mit írnak róla. A DPS első szériájának is volt több féle változata, lehet ennek is van.

[ Szerkesztve ]

(#80) debian7 válasza BedHead (#79) üzenetére


debian7
csendes tag

Bed Head!

Megnéztem a kézikönyvet meg a doboz hátoldalát, nincs egyikben sem feltüntetve...

Szerintem visszaviszem a boltba...

[ Szerkesztve ]

(#81) BedHead válasza szajmon (#75) üzenetére


BedHead
csendes tag

Elkaptam a Baidu-t a Clean Masterrel. Belinkelem mit írt ki telepedés után hátha tudsz vele mit kezdeni..

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#82) szajmon


szajmon
csendes tag

Nos, kezemben mindkét tab, amit vettem. Az egyiket még nem piszkáltam. A két frissítő progi:
1. Software update (1,36MB) Kék kockában felfelé mutató fehér nyíl az ikonja.
Ez a beállítások/a táblagépről menüben a "Software update" menüpont. Azt írja, hogy firmware frissítést akar keresni. Persze mindig error-t ír ki. Szerintem nem is találja a helyet, ahol keresné a frissítést.
2. Update (136 KB) kék felhőben lefelé mutató fekete nyíl. Ez a "további rendszerfrissítések". Futtatva ez sem csinál semmit, csak kiírja, hogy gratulál, a legfrissebb 4.4.2-es JELLY BEAN van fent :D Most tűnt fel, hogy nem Kitkat-ot ír :D

Mint írtam, én mindkettőt töröltem. Nem tudom, melyik szedheti ezeket az appokat. Lehet, hogy egyik sem, hanem más csinálja. Egyébként a /system/preinstall könyvtárban vannak ezen appok telepítői.
A két update tiltása óta - még :) -nem jöttek vissza az appok.

Az SD kártya csere hellyel-közzel bejött. Működése stabil, de újabb akadályba ütköztem. (Megjegyzés: volt 1-2 app, amit nem lehetett áttenni, de találtam egy DS Super App2SD Lite nevű progit a play-en, és az vitt mindent.). De ekkor eljutottam a következő népszerű problémához. Elindítottam egy közepesen nemtúlnagy játékot (Angry Birds Go) és odavágott 301MB adatot a /data/... alá. :W
Erre a problémára van pl. a FolderMount app. Persze megint lehet reset-elni, meg még az SD-t is le kell túrni - mivel ketté kell partícionálni. De előtte még nézegetem, ki lehet-e trükközni ezt is a meglévő eszközökkel.

Közben elgondolkodom, hogy egy átlag felhasználó, aki nem vacakol ilyen bütykölésekkel, mire tudja használni ezt a tabot? De nemcsak ezt... Lehet szó telefonról, meg másféle tabról is. Komolyabb trükközés nélkül csak az appok egy részét lehet átvinni az SD-re. Elég egy ilyen közepesen erőforrásigényes játék, és mást már nem lehet feltenni. Sőt. Akkor marad a tetrisz???? Meg a Youtube??? Meg a Rizlingsztár :DDD :DDD ??? Hiába van nagy külső SD, arra max filmeket meg zenéket lehet tenni. Még fényképezőt sem lehet rábírni, hogy a külsőre mentsen.

Azért nem írtam még le részletesem, miket csináltam, mert mint látható, még messze nem kerek a dolog.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#83) szajmon válasza debian7 (#80) üzenetére


szajmon
csendes tag

Én is megnéztem. Nekem a dobozon is fel van tüntetve. Szóval, biztos nem HDMI-s modellt vettél. Amiben csak az a talány, hogy mindenhol HDMI-snek hirdetik. Szóval, teljesen jogosan reklamálsz, ha visszaviszed.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#84) zoller82


zoller82
újonc

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a dps iq7-be lehet-e sim-kártyát rakni, és ha igen, akkor hogyan?

(#85) angelius válasza zoller82 (#84) üzenetére


angelius
aktív tag

Szia! Nem lehet berakni sim kártyát.

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#86) szajmon


szajmon
csendes tag

Annak, akit érdekel, összekalapáltam egy viszonylag egyszerű eljárást, amivel meg lehet cserélni a külső és a belső (emulált) SD kártyát. Kipróbáltam a másik, még érintetlen tabon, és gond nélkül működött, tehát bizonyára mindegyik IQ7-esen működik.
Kettéválasztottam az "SD kártyák cseréje" és a "Hogyan, és milyen adatokat tudunk átpakolni?" kérdést.
A most ismertetett megoldással stabilan megy a csere. Nem volt értelme összemosni a másik problémával. Arra csak tippem van

Nos, akkor a külső/belső SD csere

Kellenek a PC-re az ADB driverek! Én nem keresgettem, mert fent voltak.

Kingo Root-tal root-olni.

Elvileg nem kell factory reset-et csinálni. Viszont, ha már van az emulált belső SD-n valamilyen módon átpakolt app/adat, akkor a belső SD tartalmát át kell másolni a külsőre!

Majd ezt a zip-et letölteni, és kitömöríteni: https://www.dropbox.com/s/2z9ogw9btjhtg2b/SDext2int.zip?dl=0
Almappával tömörítettem, szóval nyugodtan mehet a "Kibontás ide..."

Futtatni a SDext2int.cmd fájlt. Tettem bele 2 megállítási lehetőséget probléma esetére.

Az eredmény:

Lelóg a képről, de külsőként látszik az 1GB-os emulált SD.

A második kérdéssel (Hogyan/mit lehet átpakolni) kapcsolatban két appot használtam sikerrel.:
1. DS Super App2SD Lite
Ezzel olyan appokat is át tudtam vinni, amivel pl. az Appmgr III nem boldogult. Ez a lite változat is elég,
2. FolderMount [ROOT]
Nagyon komoly cucc :R . Az appok által generált adatokat is át lehet vele húzni az SD-re. Tud magyarul, és elég egyszerű a kezelése. Ebből az ingyenessel csak 3 db. appot (és adatait) lehet átvinni.
Ha bejön, vagy kevés lesz a 3 db., majd megveszem a fizetőst.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#87) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Egyik haveromék vettek egy ilyen tepsit,ips panellal,hdmi csatival 1.2ghz-es procival (ezek a leírásban szerepeltek)

Bekapcsoláskor azonnal kiderült,hogy TN panelos :( szinte vállalhatatlan a kijelzője :U és hdmi csati sincs rajta,a procija meg 1.3 ghz-es ! Dobozán se ips kijelzőt ír a gyártó :N

Most ebből 2 verzió futna ? :))

underground techno will never die

(#88) szajmon válasza dealerman (#87) üzenetére


szajmon
csendes tag

2 vagy több :F Lásd, kicsit lejjebb a 68. hsz-t, és kövesd a válaszokat!

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#89) dealerman válasza szajmon (#88) üzenetére


dealerman
senior tag

Rendben köszönöm :)

underground techno will never die

(#90) BedHead válasza szajmon (#86) üzenetére


BedHead
csendes tag

Hát Szajmon nagyon komoly vagy h ezt így összehoztad le a kalappal és ezer köszönet érte! :)

Mielőtt belevágnék azért jó lenne tudni, h vissza lehet-e később csinálni, ha vmi esetleg rosszul sül el?

Az SD csere nekem azért is lenne fontos mert 1GB vagy nagyobb méretű appokat le se lehet tölteni a playről a szűkös tárhely miatt, szóval nem csak az áthelyezéssel vannak most gondok. Csere után neked engedi letölteni a nagyobbakat is vagy ez nem változott? Pl a Blitz Brigade-ot képes csere után telepíteni vagy a boom beach-et ami ugyan kis file, de az "usb-alkalmazás" részen is tárol adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#91) BedHead válasza szajmon (#86) üzenetére


BedHead
csendes tag

Futtatás közben egy hibába ütköztem szted mi lehet?

[link]

(#92) BedHead válasza BedHead (#91) üzenetére


BedHead
csendes tag

Másik gép már felismerte , de ezen se fut le hiba nélkül. Szted?

[link]

(#93) szajmon válasza BedHead (#92) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szia!

Az első esetben nem volt fenn vagy nem volt megfelelő a driver.

A második esetben szerintem nincs root-olva a tab. Közben megkerestem a driver telepítőt.
A root-hoz is szükség van rá akkor, ha nem látja a gép a tabot: ADB Driver installer
Rá kell dugni a tabot a gépre, és utána indítani a telepítőt. Ha nincs rádugva nem megy fel.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#94) szajmon


szajmon
csendes tag

Folytatás: Igen, vissza lehet csinálni. Lementettem a gyári boot.img-t. Módosítottam a kis pakkot. A letöltő link maradt. (A többi olvasó tájékoztatására: előzmények, letöltés a 86. hozzászólásban!)

Visszaállításhoz csináltam egy eredeti_vissza.cmd-t. Ez a boot_ori.img-t nyomja vissza a tabba.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#95) szajmon


szajmon
csendes tag

A FolderMount nevű app jól összekavarta a tárhelyeket. Úgy vélem, ez az SD csere nem fér össze vele. Pont az a lényege, hogy az eredetileg külső SD kártyára dolgozik. Mivel fel lett cserélve, felkajálta a maradék ROM-ot. Azt viszont el tudom képzelni, hogy a használatával nincs is szükség erre a cserére. De ezt egyelőre nem próbálom ki.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#96) BedHead válasza szajmon (#93) üzenetére


BedHead
csendes tag

Hali!

Azt hiszem már tudom mi volt a baj. Az első esetben 64 bites windows-al próbáltam aztán rájöttem, h ezzel rootolni se tudtam a múltkor, de 32 bitesen simán ment persze az ADB driverek kellettek hozzá. A második esetben már ezzel a géppel csináltam, de most leesett, h a tabon be volt kapcsolva az usb háttértár.. :D A frissített fájlt letötlöttem nagyon köszönöm! :R Holnap újra próbálkozok és majd leírom, h mire jutottam ;) Tényleg az SD csere óta le tudsz tölteni és futtatni 1-2 GB méretű játékokat?

[ Szerkesztve ]

(#97) madridista07


madridista07
újonc

Sziasztok!!
Ma vettem én is egy ilyen gépet és tényleg jó meg minden,csak azt nem értettem először hogy 4GB helyett miért csa 2 GB van?? fel akartam tenni a fifa 15 ut-t de nem sikerült. am tényleg klassz kis gép.

Végh Tamás

(#98) madridista07


madridista07
újonc

Az előző kérdésemnél elfelejtettem,hogy ha én beteszek a 8GB-os kártyát akkor arra lehet valahogy játékot telepíteni? pl: Fifa 15 ultimate team?

Végh Tamás

(#99) dealerman


dealerman
senior tag

Gyártó: DPS
Processzor típus: A31S Quad-Core
Processzor frekvencia:1,2 GHz Quad-Core
Kijelző mérete:7"
Kijelző felbontás:1024x600 TN IPS
Memória:1 GB DDR3 RAM + 4 GB ROM
Memória bővítés:microSD (akár 32 GB-ig)
Operációs rendszer:Android 4.4 KitKat
Adatkapcsolat: WiFi
Csatlakozás:microUSB, miniHDMI
Beépített kamera:Van, 2Mpixel hátul, VGA elől
Méret:212 mm x 127 mm x 7,8 mm
Súly:306 gramm
Tartozékok:hálózati töltő, microUSB kábel
Extrák:G-szenzor, beépített mikrofon, beépített hangszóró, OTA-frissítés

Már pár napja írtam,hogy egy másik webshopból rendelt a haver egy ilyen kütyüt és hulladék kijelzővel,hdmi csati nélkül érkezett ! Egy újabb rendelés az edigital-ból,a fenti leírás az övéké,és mit ad Isten ez is ugyan az ami megjött ma :O

WTF ? TN IPS :W Ők se tudják eldönteni mit árulnak....................

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#100) szajmon válasza madridista07 (#98) üzenetére


szajmon
csendes tag

A 8GB-os SD-re (Én legalább 16GB-os SD-t tennék bele.) lehet telepíteni nagyobb játékot, de azt tudni kell, hogy az Androidban, ha át is tesszük az SD-re az alkalmazást, egy része akkor is ott marad a rendszer területen. Kisebb-nagyobb része :F . A nagy játékoknál inkább nagy része :(.
A 4GB ROM, az afféle bruttó érték. Fel van osztva. Rendszerterület, felhasználói adatterület, cache, stb... és egy emulált SD kártya. Ez utóbbi csak 1 GB-os. A baj az, hogy hiába dugsz bele mikroSD-t, trükközés nélkül nem tudod rendesen áttenni a játékot arra a külső mikroSD-re. Ezt viszont már sikerült kitökölni. Lentebb olvashatod, hogyan.
A következő probléma az, hogy a nagy játék generál egy csomó, nagy méretű adatot a rendszerterületre. Pontosabban a felhasználói adatoknak fenntartott területre. Ami igen karcsú. Ezt a sok adatot is át kell valahogy szuszakolni a külső SD-re, hogy igazán ki lehessen használni azt a kártyát.

Örömhír!!!
Ez is megvan. :C :C

Már csak az előzőekhez hasonlóan valami könnyen használható formába kell öntenem, és már írom is ide a mikéntjét.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS IQ7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.