Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS IQ7

Hozzászólások

(#101) szajmon válasza dealerman (#99) üzenetére


szajmon
csendes tag

Az a TN IPS az valami hibrid technológia lehet? :DDD
Kb, mint a dízelbenzines kocsi :D
De komolyra fordítva. A HDMI hiányát nem értem :F
Én is az edigitaltól rendeltem, és van rajta. Nem tudom, mit kavarnak ott. De csak ismételni tudom, hogy ha a hirdetésben van HDMI, valójában meg nincs, simán vissza lehet kérni a pénzt. De minimum reklamálni. :((

Szerk: Persze a szopást nem fizeti ki senki. Az ember nem azért rendel valamit, hogy utána reklamálhasson, visszaküldhesse, meg várhasson az újabb szállításra.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#102) dealerman válasza szajmon (#101) üzenetére


dealerman
senior tag

Haver nézte egy helyi üzletbe a dobozra ráírva ez a tn ips és a hdmi is,csak ott drágább lett volna ezért rendelt neten,de mind 2x ugyan az jött .............. persze már írt nekik,már abba is benne lenne ha vissza adnának egy 5-öst :D ;] és akkor megmaradna ez,egy gyereknek lesz,Őt még annyira nem zavarhatja ez a szörnyű kijelző ! :B mert valóban az,én is tn paneles monitort használok,meg a régi telómba is az volt,de még ilyet nem láttam :Y

underground techno will never die

(#103) BedHead válasza szajmon (#93) üzenetére


BedHead
csendes tag

Szia!

Sikerült a külső - belső SD csere és azóta le tudok tölteni nagyobb méretű játékokat is a playről! Mégegyszer nagyon köszönöm! :R

(#104) szemerei3


szemerei3
újonc

Sziasztok! Tegnap vásároltam egy ilyen kis gépezetet, és annak egyszer működött az érintő kijelzője, aztán kikapcsoltam töltőre dugtam, majd kb 6-7 óra múlva levettem, bekapcsoltam és már nem tudtam a kijelzőjét használni mert semmit sem vett be, ma visszavittem kicserélték egy másikra, annak működött mindene amikor hazahoztam, ráléptem a wifi-re meg minden, erre most nyúlok érte hogy akkor letöltök rá pár dolgot ahogy ON-ra vált a wifi nem kékül be hanem a kettő között marad, kilépek, majd vissza és OFF-on van a cache-t és mindent töröltem, és most sem működik. Valakinek van valami tippje, mert ma hoztam el az utolsót szóval holnap nem tudom mi lesz, és karácsonyra kellene :S .
Előre is köszönöm.

(#105) wittman


wittman
aktív tag

Köszi szajmon a hasznos leírást!

Azt nem tudja valaki, hogy a 4K player ami ebben a tabletben alapból benne van, azt a google áruházban hogy lehet rálelni, mert én nem találtam. Van egy Wayteq Talk 5H phabletem és abban használnám, mert a VLC legutóbbi frissíés óta egy kalap szar lett. A IQ7-ben lévő 4K player nagyon megtetszett, mert nagyon stabilan működik hd tartalmakkal is.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#106) szemerei3


szemerei3
újonc

Már lényegtelen.

(#107) KingGhost


KingGhost
újonc

sziasztok. én is beszereztem egy ilyen gépet. de az összes kommentet olvastam és nem egy élmény.de a lényegre térek. hogyan lehet rootolni a kütyüt? :Y

(#108) szajmon válasza wittman (#105) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szia!

Pont kéznél volt a Titanium Backup mentésem. Kikukáztam belőle a 4k player-t.
Megpróbálhatod kitömöríteni csak az apk-t, vagy Titanium Backup-pal visszatölteni.
Link: ITT

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#109) szajmon válasza KingGhost (#107) üzenetére


szajmon
csendes tag

Kingo Root nevű progival lehet. ITT találod

Ha nem látja a PC az eszközt, akkor szükség van a driverekre is. INNEN letöltheted

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#110) szajmon


szajmon
csendes tag

Nos, végére jutottam az SD kártyákkal való küzdelemnek. A korábbiakban írt csere trükk az átlagos esetekben elegendő. Nagyobb játékok esetén előjön egy újabb probléma. A nagy játékok/alkalmazások nagy mennyiségű felhasználói adatot is termelhetnek. Hiába van a játék az SD-n, létrehozhat annyi adatot, ami megint televágja a rendszerterületet. Ezeket az adatokat már nem olyan egyszerű átvinni. Elkezdtem kidolgozni egy megoldást, de rengeteg kézimunkával, és sok buktatóval járt. Szerencsére időben ráleltem a play-en egy appra, ami pont azt csinálja amit én is el akartam érni. Gondolom, aki fejleszti, ugyanúgy végigment ezeken az akadályokon. Szóval, ha mindent át akarunk vinni a külső SD-re, akkor ez az app jelenti a megoldást. Külső-belső SD cserére sincs szükség. Leírom, de csak címszavakban, különben nagyon hosszú lenne.
Így is elég macerás. Aki belevág, előtte mindenképpen olvassa végig a következő leírást, aztán gondolja át még egyszer!

Elsőként vissza kell állítani az eredeti külső-belső sorrendet, azaz az eredeti boot-ot. (Vagy nem módosítani, ha még gyári.) A korábban összedobott pakkba betettem egy ilyen visszaállítót is. Lásd: 86. hsz!
Én factory reset-et is csináltam. Igaz, sokat kísérleteztem, és nem akartam, hogy valami hibás beállítás megzavarja a folyamatot. Másrészt egyszerűbb tiszta lappal kezdeni.

Tehát, van egy DPS IQ7 gyári ROM-mal, boot-tal. Emulált SD: belső, mikroSD: külső

Először is root-olni kell: Kingo Root
Aztán kiszedni a mikroSD-t, és pl. a MiniTool Partition Wizard Home Edition 8 progival ketté kell particionálni a kártyát. Szükség van ugyanis egy kisebb Linux (ext4) partícióra is. Én létrehoztam egy primary 10GB-os FAT32-est, és utána egy primary 4GB-os ext4-es partíciót. A 4GB már elég kell legyen az adatok tárolására. 1,6-ot kapásból el is használtam :) A Windows nem támogatja, ha a cserélhető adattárolón több partíció van, de ezzel nem is kell foglalkozni.

Ezután vissza kell tenni a mikroSD-t a kütyübe, és boot. A létrehozott ext4-es Linux partíció nem fog látszani, de no para! Most jön a lényeg. A Link2SD, majd a Link2SD Plus app. UTÓBBI Fizetős, de megéri, és szükséges az appok adatainak mozgatásához.
Innentől a Link2SD-vel mindent meg lehet csinálni. Mindenek előtt megkérdezi, hogy milyenre formáztuk az imént azt a második partíciót. Én ext4-re, így azt adtam meg. Az app megtalálta, és használatba vette. Ezután már lehet is mozgatni az adatokat a külső SD-re. A program visszalinkeli a külső SD-ről az adatokat az eredeti helyükre, így az Android azt hiszi, hogy valóban ott vannak. Nem érdemes ész nélkül minden progit átvinni! Érdemes az átvitel után tesztelni. Nekem pl. a Google Earth veszett lassú lett tőle. Mert nagyon sokat ír-olvas a cache-ben. De pl. a "mumusom", az Angry Birds Go flottul megy.
A Link2SD rengeteg egyéb dologra is képes, amire most nem térnék ki.

A fentiekből látszik, hogy némi ismeret szükséges a lépések elvégzéséhez. Nem árt tudni, ha tisztában vagyunk azzal, mit is csinálunk. Ami szintén fontos, hogy a lehető leggyorsabb mikroSD-t kell használni.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#111) gyutyo válasza szajmon (#100) üzenetére


gyutyo
csendes tag

Szia,

Sikerült elkészítened a leírást erre a problémára is? Megcsináltam a belső SD és külső SD cserét, de egy pár játék fel lett rakva és így már a belső rendszer területen is csak 131MB van. A belső SD-re is át lehet rakni a játékok által generált adatokat? Mert ha a külső 0,98GB-ra rakom át az App2SD-vel akkor ott fogy el a hely.
Vagy max. 20-25 játék rakható fel?

(#112) KingGhost


KingGhost
újonc

köszi hogy a linkeket feltetted. de a gépre fel kell csatlakoztatni a tabot és úgy telepíteni?

(#113) szajmon válasza KingGhost (#112) üzenetére


szajmon
csendes tag

Igen. Rá kell dugni. Ha nem ismeri fel a géped a tabot, akkor kell telepíteni a drivereket. De az is csak akkor megy fel, ha rá van dugva a tab. Különben kiírja, hogy nem talált megfelelő eszközt.

Ha a gép látja a tabot, jöhet a root. Tehát rá van dugva. Elindítod a Kingo Root-progit, megvárod míg összekapcsolódik a tabbal, és...

... nekem úgy érzékelte, hogy már root-olva van, így mindig a "root again"-t választottam.
Szerintem mindenkinél így van.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#114) szajmon válasza gyutyo (#111) üzenetére


szajmon
csendes tag

Ezzel kapcsolatban csak annyit tudtam írni, amit a kérdésed előtti 100. hsz-ben írtam. Minden benne, van, de csak fő lépések formájában. Ennyi kézimunkára rövid idő alatt nem lehet vállalható bat fájlt, vagy egyéb segédprogit csinálni. De ez elég kell legyen, hogy némi Linux- és Android op. rendszer ismeret birtokában, netán utánanézve, meg lehessen csinálni.

Amit ismét kiemelnék, hogy a fizetős Link2SD appal lehet elérni a célt. Az ingyenes kevés hozzá. Tehát, akinek nem áll szándékában befizetni rá, feleslegesen kezd bele!

Amit még ide tudnék írni, az mind benne van a 100. hsz-ben. Csak ismételném magam.

:)) Mindenkinek Békés Karácsonyt és Boldog Újévet kívánok. :))

(igaz, újévig még biztos benézek ide)

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#115) wittman válasza szajmon (#108) üzenetére


wittman
aktív tag

Nagyon köszönöm!

Boldog karácsonyt mindenkinek!

www.vmh59.hu

(#116) tpeter77 válasza szajmon (#110) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

ha ugy csinálom ahogy itt leirtad, akkor a 86. hsz-nál lévőket nem is kell megtenni, csak root és a Link2sd kell hozzá?

(#117) tpeter77 válasza szajmon (#110) üzenetére


tpeter77
addikt

Link2SD alatt van olyan beállitás, hogy
Telepitési hely:
- automatikus
- belső
- külső

külsőre tegyem a kapcsolót, ha azt szeretném, hogy a gyerek mostantól ha játékot szeretne telepíteni, akkor azok mind az SD kártyára kerüljenek?
A belsőt meghagynám a rendszerkomponensek frissítésére, innentől csak játékokat telepítenék az SD-re, hogy ne a belső memóriát zabálják a programok.

(#118) tpeter77


tpeter77
addikt

bocs, mégvalami.
nem sikerült volna jól leformáznom az SD kártyát?
egy 8GB-ost szedtem kétfelé két 3.7GB-osra
total commander alól ezt látom

SD-kártya 998M /mnt/sdcard - ez a belső 1gigás lehet.
SD-kártya (2) 3.4G /data/sdext2
SD-kártya (3) 3.6G /mnt/extsd/179_1

SD(3) lehet a FAT32 mert azt látom csak rajta, amiket win alól még felmásoltam rá, mást semmit.
SD(2)-n pedig 2-3 olyan apk-t látok, amit már én telepitettem fel a tabletre. gondolom ez lehet az EX4 fájlrendszerű partíciót.
amúgy mindkettő primary-nak lett partíciónálva és a Link2SD formázta meg a második particiót elvileg ex4-et kattintottam be.

miért nem látszanak az átpakolt adatok az SD kártyámon és hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg ex4-re formáztam-e meg a második partíciót?

Nem értem, miért ilyen kevés az üres hely! alig van fent 3-4 program.

remélem a szgépre csatlakozás miatt nem kell újracsinálni az egész procedúrát.

http://logout.hu/dl/upc/2014-12/26/143645_qypzhxw9uitnxu7v_screenshot_2014-12-26-17-09-04.jpg

[ Szerkesztve ]

(#119) KingGhost


KingGhost
újonc

üdv mindenkinek. észre vettem egy elég nagy problémát! Néha (elég sokszor) nem engedi a lakatot félrehúzni! ez mitől lehet? a válaszokat előre is megköszönöm.

(#120) sonyhun


sonyhun
újonc

Sziasztok!

Én pár napja vettem egy ilyen DPS iq7 gépet. Soha nem volt előtte tabletem, vettem hozzá digimove-os usb sticket is de a pin kódot nem fogadja el mikor hozzácsatlakoztatom, azt írja hogy a sim kártya blokkolva.
ahol használnám ott nincs wifi így mindenképp mobilstickel szeretnék csatlakozni. Akinek esetleg van hasonló netelérése ezen a fajta gépen légyszíves adjon tanácsot hogy állította be ő a sajátján.
Előre is köszönöm szépen a választ!
Üdv!
sonyhun

(#121) szajmon válasza tpeter77 (#117) üzenetére


szajmon
csendes tag

Hali!

Korábbi kérdésre - bár szerintem már túlléptél rajta - a válasz: igen, a Link2 SD-s megoldásnál csak a root kell. nem kell megcserélni a két SD-t, nem kell módosítani a boot.img-t.

A partíciók, fájlrendszerek, biztos rendben vannak. Nem tudtam, hogy a Link2SD maga is meg tudja formázni. Ahogy látom, más sorrendben csinálta a partícionálást, de ez elvileg mindegy. Ő csinálta, ő kezeli.
Ellenőrizni legegyszerűbben az adb shell mount paranccsal tudod. Ha nem akarod gépre dugni, és még nincs fent terminál emulátor progi, azzal is meg lehet nézni. Sima mount paranccsal. A legnépszerűbb ilyen a Terminal Emulator for Android app.

A "Telepitési hely: automatikus, belső, külső" kérdésre a válasz:
A Link2SD tudja a hagyományos app2sd műveletet is. Ekkor van értelme ennek a beállításnak. Ilyenkor simán átmozgatásra kerülnek az appok (pontosabban: az a részük, ami mozgatható), és nincs visszalinkelés. Ezt tudja a legtöbb "app2sd" progi, illetve ez történik, amikor a beállítások/alkalmazások menüből megnyitva az app adatait, az "Áthelyezés SD kártyára" lehetőséget választod. Én ezt auto-n szoktam hagyni, és úgy telepíteni az appokat, majd utána döntöm el, hogy melyik hova kerüljön. De egyébként úgy van, ahogy írtad. Ha fixen a külsőt adod meg, akkor arra a FAT32-est partícióra telepít. De csak, amit tud. Ugyanaz, mintha kézzel az alkalmazás kezelőben helyezted volna át az SD-re. Az app egy része, és az adatai a rendszerterületre kerülnek. (Szerintem külső alatt mindig a külső SD-n lévő FAT32-es partíció értendő. Azt a bizonyos ext4-es Linux partíciót csak a Link2SD használja, vagyis az Adnroid nem ismeri úgy, mint "A" külső SD-t.)

A legutolsó kérdésed legfontosabb része, hogy miért nem csökkent a rendszerterületen a foglaltság.
Biztos, hogy minden adatot átpakoltál a Link2SD-vel? Itt egy kép a play áruházból: Link2SD, remélem, megjelenik! Az ingyenes verzió néz így ki. Nem tudod bepipálni a "Link internal data" opciót. Pedig a nagy appok, főleg játékok, sok adatot is hoznak létre. Ha ezt nem tudod átmozgatni - LINKELNI - az SD-re, akkor veszett fejsze nyele. Ezért írtam, hogy a fizetős változat kell. (Link2Sd Plus)

Ismét leírom azt is, hogy nem minden appot érdemes átlinkelni. Vannak olyanok, melyek használhatatlanná válnak, ha minden összetevőjük átkerül a mikoroSD kártyára. Akármilyen gyors ugyanis a mikroSD, a belső flash memória sokkal gyorsabb. A játékoknál nem tapasztaltam problémát. Példaként a Google Earth appot tudom említeni. Az veszett lassú lett. Mivel durván cache-el. Na, én ezt mozgattam át hagyományos app2sd módszerrel az emulált (0,98GB-os) belső SD-re. De ebben egyezik is a véleményük. Én is rendszerkomponensek és hasonló appok részére tartom fenn a belső SD-t.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#122) szajmon válasza sonyhun (#120) üzenetére


szajmon
csendes tag

Milyen típusú mobilstick-ed van? Érdekes a jelenség. Ha ilyet ír ki, hogy sim kártya blokkolva, akkor szerintem kezeli a sticket. Én ezekkel próbálkoznék:
1: Betenném azt a SIM kártyát egy telefonba, és megnézném, hogy rendesen működik-e.
2: Ha már benne van a telefonban, és működik, akkor beállítanám, hogy ne kérjen PIN kódot, és így tenném vissza a stick-be.
3: A legtutibb, ha PC-re feltelepíted a stick-et, és a saját kezelőprogramjával próbálod ki, és szeded le a PIN kódot.
4: Ha sehogy sem akar működni ÉS nyugis napod van, úgy érzed semmi sem tud felhúzni, hívd fel a Digi ügyfélszolgálatát! :DDD

3: Közben eszembe jutott még valami. Megnéztem a DIGI oldalán, hogy kinek a mobilnetjét árulják sajátjukként: "szolgáltatás mobilhálózatát a Telenor biztosítja". Szóval az is lehet, hogy a stick-ed nem független, és nem telenoros. De ha a Digi-s internetet úgy vetted, hogy egy pakkban kaptad a stick-et, és a SIM kártyát, akkor ez nem lehet gond. Viszont a szolgáltató ismeretében, a SIM kártyát független, vagy telenoros telefonban kell tesztelni.

De a legfontosabb, amivel kezdtem, hogy milyen típusú a stick. Mert lehet, hogy nem támogatja a készülék. (Nem tudom, hogy ez Android verzió, vagy készülék gyártó/típus kérdése.)

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#123) tpeter77 válasza szajmon (#121) üzenetére


tpeter77
addikt

a fizetőst még nem vettem meg.
csak 4 alkalmazást raktam del de azokat áthelyeztem külső sd-re.
terminált ha feltettem csinálok képernyőmentést vele.

(#124) tpeter77 válasza tpeter77 (#123) üzenetére


tpeter77
addikt

del = fel

mount eredménye tableten de nem látom az sd kártya partíciók méreteit...

mit rontottam el? vagy másik parancs kéne?

(#125) gyutyo


gyutyo
csendes tag

Sziasztok,

Én egy 16GB kártyát osztottam ketté. Az egyik felét FAT32-re a másik felét ext4-re formáztam.
A total commander így látja, de a beállítások menüben a tárhelynél azt írja ki 350MB.
A programokat nem tudom a külső SD-re átrakni (mnt/extsd/179_1)? Mert a link2SD progi az SD-re helyezésnél a belső SD-re helyezi át(mnt/sdcard), ugyanúgy, mint amikor a beállításoknál a telepítés helyénél a Külsőt adom meg. Mit csinálok rosszul, mert így a sok játék felrakásnál hamarabb meg fog telni az 1GB-os belső SD, mikor ott lenne a ~7GB külső. Most már nem tudom.



(#126) tpeter77 válasza gyutyo (#125) üzenetére


tpeter77
addikt

Nálam is dettó ugyanez a helyzet! Kivancsi vagyok a megoldásra.

(#127) gyutyo válasza tpeter77 (#126) üzenetére


gyutyo
csendes tag

Ezért csináltam meg először a 86hsz alapján a külső belső SD cserét is és akkor a ~7,5GB lett a belső és az 1GB a külső + A link2SD-nek a másik 7,5GB. Végül is úgy jó volt.
Csak most egy lefagyás után (vagyis ezt mondták) eltűnt minden telepített program.
Gondoltam akkor újra kezdem rendesen, mert azt mondtátok nem kell a csere, mert anélkül is át lehet rakni a progikat vagy nem? Én is kíváncsi vagyok van-e erre megoldás.

(#128) szajmon válasza tpeter77 (#126) üzenetére


szajmon
csendes tag

Eloroztam a geyerektől a tabot, és összeszedtem róla pár adatot. Csináltam jópár screenshotot is, remélem, felfér! Először is röviden: szerintem mindketten jól csináltatok. Ez a 350MB-os külső(nek látszó) terület nekem is feltűnt. A magyarázat egyszerű, ha igaz :).

Úgy vélem, ez a második partíció kissé megzavarja az androidos infó appokat. Azaz, minden rendben, csak rosszul írják ki a tárhely adatot. Ami a beállítások/tárhely alatt 350MB-os külső tárhelynek látszik, az nem a mikroSD. Valami más. Lentebb kiderül, hogy több minden is lehet. A lényeg, hogy nem kell vele foglalkozni.

Csináltam egy screenshot-ot én is arról, hogy 350MB-osnak látszik a külső tároló a beállítások/tárhely alatt, de ugyanúgy néz ki, mint gyutyo képein. Sokkal érdekesebb, ami felül van. Ez is látszik gyutyo képein is, de annyira még nem feltűnő. Legfelül, a "Belső tárhely" szekcióban jóval több a felhasználható és az alkalmazások által elfoglalt terület összege, mint az érzékelt teljes méret. Ez is azt mutatja, hogy jelen esetben itt a beállítások/tárhely alatt nem kapunk valós információt a tárhely méretről. De ez csak abból ered, hogy az Androidnak az a kis programja, ami ezt megjeleníti, valami egyszerű elv alapján kérdezi le a méreteket, és összezavarja őt a Link2SD. De attól még minden megfelelően működik. Nálam pl. a 788MB-ra ráfért kb. 2,1GB-nyi cucc :). Persze nem. Csak az alkalmazások által elfoglalt területek számításánál a program leköveti a linkeket is, amik arra a Linux partícióra mutatnak, és az ott elfoglalt helyet is hozzászámolja. Íme:

Következő kép: a Total Commander.ban már egy fokkal tisztább a helyzet. A legfelső (988MB-os) az emulált belső SD, a második az a bizonyos Linux-os ext4 partíció, és a legalsó a FAT32 partíció. Itt már látszanak a mountpontok is.

Apropó mountpontok! rokafiu77 kérdésére a válasz. A mount parncs csak listázza a mountpontokat. A méretek lekérdezésére a df használható. Nálam így néz ki a kettő:
(adb shell-ből csináltam, de az mindegy, hogy így, vagy terminál progival nézem)
(kiemeltem a lényeget - szerk: a kód formátumnál nem enged a fórum további formázást.)

E:\Android>adb shell
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
root@fiber-inets:/ # mount
mount
rootfs / rootfs ro,seclabel,relatime 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,seclabel,nosuid,relatime,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,seclabel,relatime,mode=600 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,seclabel,relatime 0 0
selinuxfs /sys/fs/selinux selinuxfs rw,relatime 0 0
none /sys/fs/cgroup tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=750,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/secure tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=700 0 0
tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
none /dev/cpuctl cgroup rw,relatime,cpu 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
/dev/block/by-name/system /system ext4 ro,seclabel,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered 0 0
/dev/block/by-name/cache /cache ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered 0 0
/dev/block/by-name/databk /databk ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered 0 0
/dev/block/by-name/data /data ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered,noauto_da_alloc 0 0
/dev/block/vold/179:2 /data/sdext2 ext4 rw,seclabel,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered 0 0
/dev/block/dm-0 /mnt/asec/com.buak.link2sdplus-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
tmpfs /mnt/extsd tmpfs rw,seclabel,nosuid,nodev,relatime,uid=1000,gid=1015 0 0
/dev/block/vold/179:1 /mnt/extsd/179_1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
/dev/block/vold/93:80 /mnt/sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
/dev/block/vold/93:80 /mnt/secure/asec vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
/dev/block/dm-1 /mnt/asec/com.google.earth-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
/dev/block/dm-2 /mnt/asec/me.pou.app-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
/dev/block/dm-3 /mnt/asec/com.screenz.risingstar_hu-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
/dev/block/dm-4 /mnt/asec/com.google.android.play.games-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
root@fiber-inets:/ # df
df
Filesystem Size Used Free Blksize
/dev 350.3M 128.0K 350.2M 4096
/sys/fs/cgroup 350.3M 12.0K 350.3M 4096
/mnt/secure 350.3M 0.0K 350.3M 4096
/mnt/asec 350.3M 0.0K 350.3M 4096
/mnt/obb 350.3M 0.0K 350.3M 4096
/system 739.1M 570.1M 169.0M 4096
/cache 504.4M 8.9M 495.5M 4096
/databk 125.1M 4.1M 121.0M 4096
/data 788.4M 585.3M 203.1M 4096
/data/sdext2 3.8G 1.4G 2.3G 1024
/mnt/asec/com.buak.link2sdplus-1 2.0M 52.0K 1.9M 4096
/mnt/extsd 350.3M 0.0K 350.3M 4096
/mnt/extsd/179_1 10.5G 16.0K 10.5G 8192
/mnt/sdcard 988.0M 506.9M 481.1M 4096
/mnt/secure/asec 988.0M 506.9M 481.1M 4096
/mnt/asec/com.google.earth-1 18.0M 16.1M 1.9M 4096
/mnt/asec/me.pou.app-1 22.0M 20.5M 1.6M 4096
/mnt/asec/com.screenz.risingstar_hu-1 8.1M 6.8M 1.3M 4096
/mnt/asec/com.google.android.play.games-1 6.0M 4.7M 1.4M 4096
root@fiber-inets:/ #

Itt látható egy /mnt/extsd nevű eszköz 350MB-os mérettel. Ez lehet az, amit az információs progik mutatnak. Azt, hogy miért van itt, miért ekkora, nem tudom. Biztos, hogy a Link2SD csinálta, illetve annak működéséhez kell.

Szóval értelmes infót a df paranccsal, a Total Commanderből (ha tudjuk mit kell nézni), illetve a Link2SD menüjéből, a "Tárhely infó" alatt kaphatunk:

Már csak azt kellene tisztába tenni, milyen művelet elvégzésekor, hova kerülnek az adatok! A legegyszerűbben ezt is screenshot-okkal tudom megmutatni. A Link2SD alkalmazáslistájában lehet látni, mi hol van. Ami alatt nincs semmi, az a rendszerterületen van. Nálam van még: "Linkelt -> SD kártya" - az ilyenek vannak az ext4-es partícióra mozgatva, és visszalinkelve a rendszerterületen lévő helyükre. Aztán van "SD kártyán". Ezek a hagyományos app2sd, vagy "Áthelyezés SD kártyára" módszerrel kerültek a belső, emulált SD-re. Nem próbálkoztam azzal, hogy a külső FAT32-es partícióra tegyem át hagyományos módszerrel, mert azért fizettem ki a progit, hogy amit a külső SD-re akarok tenni, az legyen azon az ext4-es partíción. Szóval, nem kísérleteztem azzal, hogy a hagyományos módszerrel a valóban külső SD-re tegyek appot.
Az előző képen mindkét esetre van példa. Most nézzük meg közelebbről! Az appra koppintva részletes infók jelennek meg. Itt látható feketén-fehéren, hogy az app melyik része hol helyezkedik el. Külön tájékoztat arról is, hogy -> jel jelzi a linkelt fájlokat!

Nagyon fontos!

Ugyanitt lehet mozgatni, vagy linkelni az appot. A "Mozgatás SD kártyára" a hagyományos módszerrel történő mozgatás jelenti. A Linux partícióra való átvitelhez és a "Link létrehozása" gombot kell megnyomni.

Tehát mégegyszer: én csak a Link létrehozását és a belső SD-re való hagyományos mozgatást használtam. Nincs értelme a külső mikroSD kártya FAT partíciójára mozgatni appokat, ha van külön erre a célra fenntartott terület. Oda mennek majd a képek, zenék, filmek. Már amennyi elfér :)

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#129) szajmon


szajmon
csendes tag

Az előző hsz-ből kimaradt egy kép, amire hivatkoztam. A Link2SD alkalmazáslistája. Lejárt az utólagos szerkesztésre használható idő, ezért külön felteszem:

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#130) tpeter77 válasza szajmon (#128) üzenetére


tpeter77
addikt

itt van a DF parancs kimenete

(#131) szajmon válasza gyutyo (#127) üzenetére


szajmon
csendes tag

Én végigpróbálkoztam mindennel. Volt olyan köztes állapotom, amikor még a felcserélt külső-belső SD kártyák voltak ÉS a Link2SD. Szerintem lefagyás sem kell hozzá. Úgy vettem észre, egy reboot elég volt, hogy eltűnjenek az appok. Arra jutottam, hogy a cserés trükkel nem fér össze a Link2SD. Ezért csináltam vissza mindent a gyári állapotra, Raktam újból, teszteltem, és csak után írtam itt le. Utólag persze észrevettem, hogy a Link2SD menüjében vannak még reményt keltő pontok. Különböző dolgok újragenerálása.

Más:

Itt az ideje hangsúlyozni, hogy semmi hasznom nem származik abból, hogy itt fényezem a Link2SD-t. :) Szimplán arról van szó, hogy ezzel a progival tudtam kitolni a tárhely szűkös korlátait.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#132) szajmon válasza tpeter77 (#130) üzenetére


szajmon
csendes tag

Látom, az a fő gond, hogy a /system alatt csak 50MB szabad hely van. Míg pl. nálam 169MB, ami szintén nem sok. Viszont a többi méret alapján te még nem sok appot tettél fel. Az ext4-re csak 100,6 MB-ot húztál át, és az emulált belsőn is csak 242,4MB van. Ezért jóval több üresnek kéne a /system alatt lenni. Ennyi adat alapján csak tippelni tudok, hogy valamit még valahogy át lehetne vinni az SD-re. Van egy kicsi de nagyszerű app, amivel hamar meg lehet találni, mi kajálja a helyet:
DiskUsage Nálam ez is alap :)

Azoknak az appoknak, amit át akarsz LINKELNI, minden részét vidd át, amit csak enged a Link2SD!

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#133) KingGhost


KingGhost
újonc

Sziasztok. Most vettem kb. 2hete a tabot de mindig lefagy. Ilyenkor mi a teendő? A válaszokat előre is köszi

(#134) szajmon válasza KingGhost (#133) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szia!

Korábban kérdeztél a root-olással kapcsolatban. Az sikerült?
Azon kívül próbálkoztál valamivel azok közül, amikről itt a topicban szó volt?
Vagy egyéb nem szokásos dologgal, mint pl.:
- rendszer appok eltávolítása, letiltása, mozgatása SD-re,
- valamilyen különleges alkalmazás telepítése, ami kihatással lehet a rendszerre, azaz nem játék, médialejátszó, stb.

Már az is rosszat sejtet, hogy - mint írtad -, néha nem lehet feloldani a tabot (nem lehet elhúzni a lakatot).

Én a helyedben a következőt tenném, ha nincs tippem mitől fagy le. Csinálnék egy gyári beállítások visszaállítását. Megint nincs kéznél a tab, de valahol a mentés és visszaállítás menüben van.
Aztán 1-2 napig használnám módosítás nélkül. Játékok, médialejátszó, és egyéb sima felhasználói app mehet rá. Ha már így is fagy, akkor valami gyári nyomora van. Ha nem, akkor valami rendszermódosítás tesz be neki. Olyasmi amikre rákérdeztem fent.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#135) tpeter77 válasza szajmon (#132) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

csak azt a kb 4 appot mozgattam vele amit utólag felraktam, játékokat.

a rendszerből nem tudom miket merjek átmozgatni, azokhoz még nem nyúltam :)
de szivesen veszek egy listát hogy te melyik alkalmazásokat pakoltad át a rendszerből vele.

(#136) KingGhost válasza szajmon (#134) üzenetére


KingGhost
újonc

Köszi a választ. Már 2-szer vissza lett gyárira állítva és nincs rajta semmi és mégis lefagy. Most írtam a szervíznek e-mailt. Szerintem is valami gyári hiba van rajta.Vissza kell szerinted majd küldeni?

(#137) LadyLorien


LadyLorien
tag

Sziasztok! Nem rég én is vettem egy DPS IQ7-es kütyüt. Az lenne a kérdésem, hogy másnak is ilyen ratyi a kijelző? Olyan, mintha kristálycukor olvadt volna rá, a fehér részeknél tiszta pixeles. Ez normális? :R Vagy vigyem vissza gariban? Esetleg képet vagy valami videót tudnátok linkelni, hogy milyennek kéne lennie? Mert IQ7-re keresve semmit nem találok youtube-on.

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#138) szajmon válasza KingGhost (#136) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szia!

Mit mondott a szerviz? Ha megnézik/megcsinálják, akkor persze vissza kell küldeni. Vagy személyesen bevinni. Persze, ilyenkor a szállítási költség a vevőt terheli.

Biztos megtalálnám én is a papírok között, de ha te már 2x is beszéltél velük, meg tudnád itt adni az elérhetőségüket?
Nálam is gáz van :( :( :(

Kimozdult a mikroUSB csati :O :O :O Már csak egy bizonyos pozícióban tud tölteni.

MINDENKINEK ÜZENEM, HOGY NAGYON VIGYÁZZATOK AZ USB/TÖLTŐ CSATLAKOZÓVAL, MERT KÖNNYEN LEVÁLIK A HELYÉRŐL, ÉS AKKOR HASZNÁLHATATLAN LESZ A TAB!!!

Ez tipikus probléma. Ha megcsinálják gariban, ha nem, így is úgy is meg kell csináltatni, és addig várni kell, és nincs tab.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#139) szajmon válasza LadyLorien (#137) üzenetére


szajmon
csendes tag

Sajnos, ez ilyen. Idióta módon már a gyártó sem tudja, mit ad el :F :F :F Mivel már a dobozára az van írva, hogy TN IPS kijelző :U :F . Ez két külön technológia. Egyben nem kivitelezhető. Idétlen, de jó példa rá, ha azt mondom, hogy: képcsöves LED TV :DDD. A kereskedők meg persze kiragadják az IPS-t, mert az vonzóbb. Ebben viszont TN panel van.
Megpróbálok használható fotót csinálni arról, hogy nálam milyen a kép. Ha sikerült valamennyire feltöltenem (lásd: előző hsz!)

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#140) tpeter77 válasza szajmon (#132) üzenetére


tpeter77
addikt

megvettem 507 Ft-ért a link2sd pro változatát, nem egy horror összeg :)
pár progit átraktam vele sd-re, ~150MB helyet nyertem, köszi a progi ajánlását, tényleg jó.

(#141) szajmon válasza tpeter77 (#140) üzenetére


szajmon
csendes tag

Örülök, hogy bevált. :C Valahogy átsiklottam a 135. hsz-ed felett. Csinálok majd egy listát. De addig is némi támpont. Abban a tudatban pakoltam át az appokat, hogy ez az SD kártya nem lesz ki-be rakosgatva. Tehát az nem szempont, hogy mi van, ha leválasztom a kártyát. Ami szempont, az az SD kártya sebessége. Korábban írtam, hogy akármilyen gyors is (Class 10 pl.) az SD, még mindig sokkal lassabb a belső flash memóriánál. A másik szempont az appok mérete. Talán még az is számít, hogy várhatóan milyen gyakran fogom használni az adott appot. Ezek alapján az alábbiakat simán át lehet vinni:
- Skype: működik rendesen az SD-ről is
- Chrome: rengeteg adatot tud pakolni a /data alá. Én nem használom, ezért töröltem. De mindig visszajött, és végül nem jöttem rá, miért. Eltávolítottam a frissítéseket, és letiltottam. Így nyugton van :)
- Facebook: szintén rengeteg felhasználói adatot tud felhalmozni. Én ezt sem használom, töröltem. Mellesleg a FB kliensről köztudott, hogy gyakran látványosan le tudja lassítani a tabot/telefont.
- Google térkép: közepesen nagy méretű app, de a cache-be ez is szívesen halmoz. Plusz, ritkán használom. (A cache is a rendszerterületen van alapban.)
- Google naptár: ritkán használom.
Ezek jutottak eszembe fejből.
Van mégy egy másik lista is, ami számít. Azon appok listája, amiket élből töröltem, mert sosem használom. Szóval további átmozgatással és törléssel még több hely szabadítható fel. Főleg a törléssel kell vigyázni, és kétszer is meggondolni, mert amit a rendszer területről törölsz, az hardreset után sem jön vissza.

[ Szerkesztve ]

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#142) tpeter77 válasza szajmon (#141) üzenetére


tpeter77
addikt

BUÉK!!!

Jegelés mellett döntöttem azoknál, amik rendszerhez tartoznak de nem használom.
FB, Chrome, naptár, skype, ilyesmik...

(#143) KingGhost válasza szajmon (#138) üzenetére


KingGhost
újonc

szia. vissza kell küldenem majd január 5.-én és amig szervízben lessz addig nincs tab. :( :O :O :O :O

(#144) dlpici


dlpici
újonc

Sziasztok! Én is vásároltam egy IQ7-est. Root sikeres volt. (Itt megjegyezném, hogy win 8-al nem megy. Win 7 simán vitte). Titanium Backup telepítve. No itt törölni akartam néhány alkalmazás, de sikerült rendszer appot is törölnöm.Azóta nem tudok fellépni a netre. Pl. böngésző indításakor ezt írja ki: "A(z) Böngésző alkalmazás sajnos leállt". Esetleg tud valaki gyári romot hozzá, vagy valami ötlet? Esetleg hozzá való custom rom.
Előre is kössz!

(#145) szajmon válasza dlpici (#144) üzenetére


szajmon
csendes tag

Szia!

Én csináltam többféle mentést is a gyári romról mielőtt anno nekiálltam kísérletezni vele. Ha meg tudod mondani, melyik app kell, akkor Titanium Backup-os mentést is tudok adni, csak a hiányzó appot, így hamar megvan. De van teljes adb mentésem is. Ez viszont visszaállít neked mindent gyárira.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

(#146) blokad


blokad
senior tag

Mai nap én is vettem egy ilyen tabletet, jó, csak a kijelző olyan, mintha a felbontás nem lenne 1024x600 másnál is ilyen? lehet ez ellen valamit tenni?

(#147) gaboone válasza szajmon (#86) üzenetére


gaboone
csendes tag

Hi. megcsináltam a kártyacserét a leírásod alapján. Újraindítás után android logó, semmi más. Nem indul a masina.Vissza tudom csinálni valahogy? Van egy rendszer menü ahonnan abd-n lehet bután csatlakozni pc-re, de nem engedi a push és egyéb a parancsfájlodban levő parancsokat, csak a sideload-ot. Segítséget kérek, gondolom a gari ugrott.

(#148) gaboone válasza gaboone (#147) üzenetére


gaboone
csendes tag

Csak folytatom, nem válaszolok magamnak. Ezekszerint van több modell is dps iq7-ből (hdmi és anélkül, stb). Nekem nincs hdmi, a dobozra se volt ráírva. Ami fájlt te módosítottál, az viszont a hdmi-s verzióé. ez lehet nagy gond gondolom.

(#149) eastvan


eastvan
újonc

Sziasztok! Én is rajta vagyok ezen a sd "problémàn". A wayteq honlapjàn talàltam vmit, és nem tudom hogy ezt próbàlta e valaki. http://www.wayteq.hu/hu/xtab-7q-kitkat-sdcard-fix

(#150) szajmon válasza gaboone (#148) üzenetére


szajmon
csendes tag

Egy ideje nem néztem be ide. Most látom, hogy vannak új esetek.

Sikerült már megoldani?

Ez a HDMI meg HDMI nélküli változat nagy szívatás :(. Biztos, hogy van különbség a kettő között. Nem kizárt, hogy azért nem tud bebootolni, mert olyan eszközt keres (HDMI), ami nincs a készülékben és onnan nem megy tovább. Azaz: nem a te készülékedhez való boot.img-t tettél fel. Valószínű, elveszett a gyári boot.img.
Két lehetőség van:
1. Bízzunk abban, hogy csak a HDMI a különbség. Megtaláltam azt a részt, ahol a HDMI drivert tölti be. Ezt ki tudom kommentezni és tudok csinálni neked egy HDMI nélküli boot.img-t, amivel - ha más különbség nincs - beindul.
2. Keresni kell olyat, akinek HDMI nélküli változata van, és a következő adb parancs futtatásával elkérni az eredeti boot.img-t. Neki ez semmilyen kockázattal nem jár, mert az ő készülékéről csak olvasás történik.
PC-ről:

adb shell "cat /dev/block/nandc > /mnt/extsd/boot_nohdmi.img"
adb pull /mnt/extsd/boot_nohdmi.img C:\boot_nohdmi.img

Ha az illető készülékébe nincs bedugva külső mikroSD kártya, akkor ez fog működni:

adb shell "cat /dev/block/nandc > /mnt/sdcard/boot_nohdmi.img"
adb pull /mnt/sdcard/boot_nohdmi.img C:\boot_nohdmi.img

Ezt a C:\boot_nohdmi.img-t kellene elküldetni/feltölteni valahova és megosztani.

Mindkét esetben meg kell oldani, hogy a bootloader menüjéből visszatölthető legyen. Ez elvileg egyszerű.
A fastboot paranccsal:

fastboot flash boot boot.img

Értelemszerűen a boot.img helyett a saját fájl nevét kell megadni.

A fastboot letöltéséhez és leírásához a link: [link]

Kérdés, hogy mindezt meg lehet-e tenni ebben a butácskának tűnő bootloader-ben??? Vagy meg kell oldani azzal a sideload-dal. Ennek utána kell járnom.

Egyébként most indítom el a garanciális javíttatását a kütyümnek. Mint írtam, kimozdult a mikroUSB csati. Megérdeklődöm a szerviznél, van-e eredeti, gyári ROM-juk.

Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS IQ7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.