Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglött vinyó. garanciális??? help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzj


mzj
tag

Tegnap megpusztult a 40 gigás vinyóm (Maxtor/Quantum). Vindóz közben lefagyott. Újraindítás -> már a BIOS sem látja. :(

2001 októberében vettem (komplett gépben), úgy emlékeztem, akkor még a vinyók 3 év garisak voltak. Megnéztem a Maxtor honlapján a serial number szerint, ott írja, hogy 2004 okt-ig garis.

Visszavittem a boltba. Az eladó akkor még nem dolgozott ott, amikor vettem, azt mondta utánakérdez, de ha a nagyker csak 1 év garit vállalt rá, akkor nem tud mit csinálni. (a számla megvan, de sajna arra nincs ráírva hogy 3 év lenne a gari)

Ha a nagyker nem akarja cserélni (talán hétfőre kiderül hogy mit mondanak), akkor mit csinálhatok?

Plíz help!!!
:(

(#2) Superman válasza mzj (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

talán egy évvel ezelőtt mondtam el egy srácnak, hogy mit csináljon. A Maxtor honlapján rajta van valahol, hogy vissza kell küldeni - s bizonyos feltételek mellett kicserélik.

Persze ez beletelik némi időbe.

(#3) gericooper válasza Superman (#2) üzenetére


gericooper
aktív tag

kb 1 hónap vámárúnyilatkozat kell. különben szó szerint ráfizet az illető
:)

(#4) mzj válasza Superman (#2) üzenetére


mzj
tag

Itthon nem csinálhatok semmit?

Egyáltalán jól emlékszem, hogy két éve még 3 év garival adták a vinyókat?

(#5) gericooper válasza mzj (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

általában a törvényileg előírt 1 évet adják. ritkábban a gyártó által szavatolt x évet. küldd vissza szerintem.

(#6) gericooper válasza mzj (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

szóval valszeg itthon nem csinálhatsz semmit ,de azért kutakodj még.

(#7) Superman válasza gericooper (#6) üzenetére


Superman
nagyúr

Off

Biztos leírtad már, de miért vetted fel a '40 -es, '50 -es évek Oscar díjas színészének Gary Cooper - nek a nevét? Annyira kedveled, mint színészt? Érdekelne.

On

Tényleg vissza kell küldeni. De megfontolandó az a bizonyos vámáru nyilatkozat is. :)

(#8) mzj


mzj
tag

Elkezdtem nézelődni a Maxtor honlapján.

Ha esetleg valaki csinált már ilyen visszaküldős-kicserélős dolgot, leírhatná pár szóban hogy konkrétan mit is kell csinálni. Pl mi van a vám dologgal?

(#9) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Próbálj meg hozzá másik elektronikát szerezni szerintem az olcsóbb. Mondjuk én csak a WD-t ismerem, de ott arra is van szabály, hogy hogy kell becsomagolni, amikor visszaküldöd.

Szóval szerintem érdemes szétnézni az AproNet-en. Főleg egy ilyen elterjedt típus esetén.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) mzj válasza TheVeryGuest (#9) üzenetére


mzj
tag

Esetleg megpróbálom, bár jobban szeretném ha kicserélnék, ha már egyszer garis...

(#11) tomcsi válasza mzj (#4) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igen jól emlékszel volt ilyen. Én is igy vettem az enyémet. Amugy van magyarországon is valami fő forgalmazo és vele kéne beszélned. Nekem amikor volt valami gondom felhivtam öket és a hölgy elmondta mit kéne tennem( Mondjuk az ennyémnek nem volt semmi gondja és nincs is) ja és mondta, hogy még kb. 1,5 év garim van. Ja és ö azt mondta, hogy pár ezer forintért ök elintéznek mindent. Felveszik a kapcsolatot a Maxtorral, ki is küldik, és ök adnak egy újjat. Olyat ami a te meghalt vinyódhoz a legközelebbi (méretben). Viszont van egy kis gond...nem emlékszem a cégre akivel beszéltem...:O

(#12) mzj válasza tomcsi (#11) üzenetére


mzj
tag

Nem az Asbis volt? A Maxtor honlapján őket találtam

(#13) tomcsi válasza mzj (#12) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nem emlékszem, de a hölgy akivel beszéltem nagyon kedves és segitőkész volt....majd gondolkodokdrajta ki lehetett. Ha jól emlékszem a XIII.kerben vannak..de ez sem tutti....:(

(#14) tomcsi válasza tomcsi (#13) üzenetére


tomcsi
senior tag

Megvan az Asbis volt. Megnéztem a Maxtoron....a tf. számuk ismerös volt. Remélem sikerült segitteni..majd irj ha beszéltél velük. :)

(#15) mzj válasza tomcsi (#14) üzenetére


mzj
tag

Beszéltem velük, azt mondták, akkor tudnak segíteni, ha rajtuk keresztül vettem.
Ezt nem tudom , mert a kiskernél aki meg tudná mondani most nem elérhető.

De elküldtem nekik a vinyó adatait emilben, aztán reménykedem, hátha...

(#16) BBoy


BBoy
tag

Szia mzj !

Haverom hasonló cipőbe jár! Igaz neki 80as winyója van... Az övét is megnéztük MAXTOR oldalán és van még rá gari bőven. Győrbe a FEFO-ba lett véve a winyó, viszont nemtudom, hogy az Asbis-on keresztül jött-e be az országba?!

Te jutottál vmit előre az ügybe?

(#17) mzj válasza BBoy (#16) üzenetére


mzj
tag

Egyelőre annyit írt vissza az Asbis, hogy a garis ügyekkel foglalkozó kolléga a héten szabadságon van, jövő héten megmondják mi van.

(#18) Sefter válasza mzj (#1) üzenetére


Sefter
veterán

a Mikland régebben vállalta, hogy az ilyen vinyókat visszaküldik a gyártónak.
Most nem tudom mi a helyzet de egy utánnaérdeklődést megér....

Psn ID: sefter_hun

(#19) mzj válasza Sefter (#18) üzenetére


mzj
tag

Kösz, ha az Asbis nem vállalja, felhívom őket is.

(#20) fügike


fügike
senior tag

Ugyanez van velem is. 2001 decemberében vettem a 40-es Maxtort, és pont így halt meg! Igaz, BIOS látja, de annyi. Kittyen egyet indításkor, aztán kész, se kép, se hang. Szóval komoly segítség lenne, ha tényleg működik a dolog.
Hol is van az az Asbis honlap?

Boci-boci tarka!:D

(#21) mzj


mzj
tag

UPdate:

Az Asbis kicserélte a vinyót. Egy ismerősöm járt fenn Pesten.
Azt mondta, nagyon korrektek voltak.
Seagate-t adtak a Maxtor helyett, mert az nem volt nekik, de nem kellett semmit fizetni.
Hozzám még nem jutott el a cserevinyó, remélem minden oké vele.

Addig is egy böszme nagy piros pont az Asbisnak! :C

(#22) Lortech válasza TheVeryGuest (#9) üzenetére


Lortech
addikt

Mennyire ismered ezt a WD-nél, mert van egy döglött 60-as vinyóm, ami még gyári garanciás még vagy fél évig, viszont semmilyen papirom nincsen róla. Elindítottam a cserefolyamatot a gyártó honlapja szerint. Január folyamán vissza kellene küldenem Németországba a hdd-t. De nem minden tiszta a folyamattal kapcsolatban. Tudnál segíteni nekem?

Thank you to god for making me an atheist

(#23) drpele válasza Lortech (#22) üzenetére


drpele
senior tag

Én a Hitachi-nál cseréltettem a winyómat kb fél éve.
Ott kérték, hogy scanneljem be a számlát és küldjem el nekik, mert anélkül nem megy a dolog.
Ha ez rendben van kapsz egy címet és egy RMA számot amivel feladod a küldeményt.
Röhelyes, de ha nem úgy csomagolod a rossz winyót mint ahogy az elő van írva akkor nem cserélik ki. Úgy kell kezelni, mintha makk egészséges cucc lenne.
Uzután 3-4 hét és megkapod jó estben a csere-winyót.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#24) Lortech válasza drpele (#23) üzenetére


Lortech
addikt

Kösz az infót. Ezt a számlás dolgot nem értem, bár a wd-nél nem írtak semmi ilyesmit. Legalábbis nem vettem észre.
Leírom az infóimat, amit e-mailben kaptam:
View/Print RMA Pre-Mailer:
Bővebben: link
(a postal code: 3950)
Shipping and packing information:
Bővebben: link
View RMA Status:
Bővebben: link
Bocs az offért.
szerk: a felső link nem tudom miért nem jön be rendesen, ha innen kimásolom, és beírom külön ablakba, akkor működik.
Érdekes egyszer megy egyszer nem..

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#25) drpele válasza Lortech (#24) üzenetére


drpele
senior tag

Ha van RMA számod akkor szvsz már nem is fogják kérni a számlát. Tőlem rögtön az elején kérték.
Bár az én esetem kicsit különleges volt, mert lejárt a garanciájú vinyót cseréltek ki. Igaz csak 1 hónappal gari lejárta után nyögte be az unalmast...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#26) Lortech válasza drpele (#25) üzenetére


Lortech
addikt

A kérdés már csak az, hogy mennyibe fog nekem fájni a kiküldés, mit kell nekem állnom, honnan szerezzek nekik olyan csomagolást amilyet ők szeretnének...?

Thank you to god for making me an atheist

(#27) drpele válasza Lortech (#26) üzenetére


drpele
senior tag

Szvsz azért annyira nem kell komolyan venni a csomagolást.
Én simán betettem egy fényes antisztatikus zacsiba, a zacsit meg egy switchnek a dobozába. A fennmaradó helyre méretrevágott vastag kartonpapírt tettem. Ennyi.

Nekem Hollandiába kellett küldenem, a helyi postán elküldtek mert gőzük sem volt hogyan kell feladni. A szomszéd falu postáján sem volt sokkal jobb a helyzet, de végülis elsőbbségi levélként sikerült feladni háromezer valahányszáz forintért.

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#28) Lortech válasza drpele (#27) üzenetére


Lortech
addikt

Köszönöm szépen az infókat. Akkor valószínű belevágunk.

Thank you to god for making me an atheist

(#29) xcbiker


xcbiker
addikt

up

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#30) Lortech válasza xcbiker (#29) üzenetére


Lortech
addikt

Te úgy tudom vágod a hdd témát. Mit szólsz ehhez, mit csináljak?

Thank you to god for making me an atheist

(#31) xcbiker válasza Lortech (#30) üzenetére


xcbiker
addikt

sajnos én ilyenekkel nem foglalkozom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglött vinyó. garanciális??? help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.