Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gery03


gery03
senior tag

Hello!
Ismerősöm indít egy ''digitalizálő műhely''t, ahol vhs felvételeket, meg egyebeket fognak bedigizni gépre, meg könyveket bescannelni. Továbbá kellesz neki egy színes lézer nyomtató is. Engem kért meg, hogy nézzek utánna az adott kategóriában legjobb ár/telj cuccoknak. De én nagyon nem értek az ilyesmihez, és nincs is nagyon tapasztalatom ilyesmiben.
Arra szeretnélek megkérni Titeket, hogy ha lehet, akkor ajánljatok már ide az
- 50-100k-s kategóriában digitalizáló kártyát
- 100k-s nagyságrendben színes lézernyomtatót
- scannert is a profibbak közül (asszem a3-as kell, de sajna ezt nem kérdeztem)
Természetes nincs pénz a leghiperszuperebb cuccra, ezért kérdezlek meg Titeket...
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2) gery03


gery03
senior tag

Up. (Ha itt szabad ilyet)

(#3) wassermann válasza gery03 (#2) üzenetére


wassermann
addikt

Ha szigorúan csak VHS bedigizés kell, ma már szinte mindegyik digiző cucc vagy esetleg TV-kártya jó. A magyarázat az, hogy míg az öreg VHS kazetták minősége kb. a VCD-vel azonos (384*288*25kép/s), az összes mai videódigitalizáló vagy TV-vevő tudja az európai DVD-szabványt, ami (720*576*25kép/s). Tehát játszva jobbak, mint a forrásanyag. Az egyetlen fontos, hogy tudjon hardveres tömörítést, mert egyébként előfordulhat, hogy elcsúszik a hang és a kép és lehetőleg külső eszköz legyen, amiatt hogy kevesebb villamos zajt szedjen össze a PC-ből! Egyébként az ilyesmik ára között a különbséget manapság inkább a hozzájuk adott szoftverkörítés határozza meg, ilyen hardvert gyártani szinte már mindenki tud...

(#4) gery03 válasza wassermann (#3) üzenetére


gery03
senior tag

Kösz a választ! Megkérdeztem, nem csak vhs-hez kellesz, szóval jó lenne egy valóban viszonylag profi cucc a minség érdekében...
Infokat még várok! (UP!)

(#5) wassermann válasza gery03 (#4) üzenetére


wassermann
addikt

Ezt nézdd meg, Matrox RT.X10 : [link]
Ha esetleg fenn van valamilyen ismerősöd az IWIW-en ott hírdet egy srác használtan

(#6) gery03


gery03
senior tag

Jaj. Már majd elfeledkeztem a topicról. Up!
wassermann: thx a tippet!

[Szerkesztve]

(#7) tomas válasza gery03 (#1) üzenetére


tomas
tag

[link]
Az ADVC 55 / 110 / 300 árban kb. bele is fér.

(#8) patrocle


patrocle
csendes tag

Nekem vagy egy ilyen eladó kártyám: [link]

ooz

(#9) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

http://kutyubazar.hu/usb-kutyuk/77-easycap-video-digitalizalo-adapter-usb-20-laptop-pc-kutyubazar-usb-001.html?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=fbeasycap1

Erről bárki tud nekem mondani valami használhatót?
Otthoni régi felvételeket szeretném digitalizálni, nem kell a csúcsminőség, van értelme egy ilyet vennem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.