Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Digitalizalas (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) laxius_


laxius_
tag

Sziasztok. A gepem a kovetkezo : xp2200+ fx5600vivo. 256 ram.
Ha veszek fel valamit a tvbol az s-video bemeneten, akkor mar ha 320*200 as felbontas fole megyek, szaggatva vesz fel. Gondolom akkor ez azt jelenti hogy a gepem elegge sovany a dologhoz. Ha meg semmi tomorites nelkul veszek fel, akkor is max 640*480.
A kerdesem az lenne, hogy tudnatok e ajanlani nekem digitalizalo kartyat, ami olcso de ugyanakkor nagyon franko, es meg hogy mit vegyek pluszba.
Koszonom valaszaitok.

Meg egy nem ide tartozo kerdes: Hogyan tudom meg a felhasznalonevem jelszavat, ha elfelejtettem? Nem lehet elkuldetni az emil cimemere valahogy? MErt sehol sem talatam

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#2) PeliScan válasza laxius_ (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

640*480 mire nem elég? Ez elég jó minőség szvsz, a VCD és az SVCD is hasonló... mire kell ennél nagyobb? :)

(#3) L3zl13 válasza laxius_ (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem azt kéne tudni mi a szűk keresztmetszet a mostani konfigodnál. Lehet, hogy nem a géped kevés, hanem csak egy bizonyos cucc miatt akad a felvétel.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) laxius_


laxius_
tag

Nem az a baj hogy nem eleg!
Tomorites nelkul is szaggat kicsit. Tomoritessel, meg lathatoan szaggat.

Meg egy kerdes : Aki ostag meg ilyesmi, az az idotol fugg, vagy a valaszok szamatol?

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#5) laxius_


laxius_
tag

Konfig:
nf7-sl
xp2200+
inno3d gf fx5600 vivo
256 samsung ram
maxtor 40GB hdd
17''os monitor :)))))))
Lg cdrom

ennyi.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#6) L3zl13 válasza laxius_ (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. 7200-es a vinyó? Tömörítetlennél már számíthat.
Kipróbáltad több féle programmal kodekkel? Más kodek beállításokkal?

2. Hozzászólások számától.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Agyzuzo válasza laxius_ (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A hozzászólások számától.
A problémádhoz szólva: nem lehet hogy rossz szoftvert használsz? Próbáld ki az iuVCR-t, azt már elég régóta használom digizésre és semmi bajom vele, 640-be digizek DivX-be vagy XViD-be gyengébb géppel mint a tiéd.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) laxius_


laxius_
tag

Nem. Eddig a Windows Movie Makert hasznaltam, meg a Intervideo windvdv recordert.
HOnnan tudnam lesyedni eyt a progit?
A codec a gepemen : ACE MEGA CODECS PACK 5.93 PRO
Lehet hogy az a rossz?AMugy meg 7200as a winyom.
Szoval felesleges a digitalizalo kartya, mert igy is nagyon jo minosegben tudok felvenni? Pl egy hulye pelda: Az HBO -rol fasza minosegben filmet, vagy a SPORT1rol frnako minosegu meccse, mint ahogy a TVben latszik(mert olyan minosegu kellene). Tulkeppen egy nem digitalis videokamerarol syeretnek meg sokmindent felvenni, es nagyon jo minosegre lenne szuksegem.

Koszi szepen.
A kod megkerdezesre nincs 5let?
(Mert sima laxius voltam csak elfelejtettem masnap a kodot, jobban mondva nem felejtettem el, de nem fogadja el, gondolom a megadasnal elgepeltem, mert amint megcsinaltam a felhasznalot, mar nem is tudtam belepni, es kellett egy laxius_ ü t csinalnom.
Koszi mindent!)

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#9) laxius_


laxius_
tag

Megvan az iuvcr de csak valami trial shareware. :((((

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#10) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Nekem a 256 ram is picit kevésnek tűnik. Főleg ha olyan oprendszert használsz ami szereti megenni. Ha tudsz valahonnét kölcsönkérni akkor próbáld ki úgy. Esetleg a HDD jöhet még szóba, DMA ugye van, 7200, stb...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#11) laxius_


laxius_
tag

Szoval akkor ahhoz nem kell kartya hogy digitaliyaljak ilyeneket azt akarod mondani? Csak a gepemmel van valami baj? Ay iuvcr hez van mar minden.
Akkor felelsleges digitalizalo kartya. Ez a lenyeg? MAiket irtam ahhoz eleg a kis vivo kimenetes karim?
Amugy akkor a digitalizalo kartya minek? Ha ez is eleg?? :)
De ha akarnek esetleg venni milyet ajanlanal?
De persze ha igy is tudok dvd minoseget elerni akkor nagy jo. Amugy dma persze hogy be van kapcsva. A szutyok xp bekapcsolta magatol.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#12) simonzé válasza laxius_ (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Milyen bitrate-tel tömörítesz, és milyen codeccel? A DivX4-et kb 2500 bps-sel bírnia kell röptében ennek a gépnek. (Hasonló a konfigom, csak 1,9-es XP-vel, és nekem símán bírja.)
Ha ez nem műxik, és van elég helyed a vinyón, tömörítés nélküli formátumban digizz, majd a Dr DivX-szel támadd meg! Az majd összenyomja. Az este egy 1,4GB-s felvételből (5 perc) csináltam 25 MB-sat, alig észrevehető veszteséggel.

I don't fit in. I fit out.

(#13) laxius_


laxius_
tag

Koszonom a segitesegeket. Talan lesz valahogy.Kiprobalok mindent amit mondtatok.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#14) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Valójában a raw (tömörítetlen) formátum egyrészt nem terheli a CPU-t másrészt viszont hihetetlen adatmennyiség irását erölteti a HDD-re. Szóval érdmems megkeresni az egyensúlyt. Próbáld ki az MJPEG és a huffyuv codekeket is. Hátha beválik valamelyik. A huffyuv lossless (veszteségmentes), gyors viszont csak negyedére nyom össze, ha jól emlékszem. Az MJPEG skálázható, de ez már lossy. Ezeket nem a végső video-hoz használják csak amolyan feldolgozás előtti, tárolókodekek.

Én TV-Tunerrel veszek fel a köv. conf-fal: XP1800+@2000+; 256MB RAM; Terratec Cinergy; WD800JB (8MB cache). A WinDVR-t adták a kártyához, azzal veszek fel SW-es MPEG-be. Gond nélkül megy akár full PAL-ban (720x576) is. Nem azt mondom, hogy soha sincs frame-dobás, de nem rendszeresen.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) TheVeryGuest válasza laxius_ (#11) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Használhatsz VirtualDub-ot is abban is van capture rész. Írja az eldobott frame-ek számát is, állítgathatod a codec-eket. Szóval teszteléshez ideális. Persze nem olyan szájbarágós, mint a WinDVR/PowerVCR vagy mi (szóval egy guide nem árt hozzá), de teszteléshez ideális.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) joey7 válasza simonzé (#12) üzenetére


joey7
őstag

''1,4GB-s felvételből (5 perc) csináltam 25 MB-sat, alig észrevehető veszteséggel.''
Teljes képernyőre kitéve is alig észrevehető a veszteség?

(#17) simonzé válasza joey7 (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Észrevehető, de nem zavaró, símán észrevétlen marad.

I don't fit in. I fit out.

(#18) joey7 válasza simonzé (#17) üzenetére


joey7
őstag

Ez. tökjó! :C Egyébként mivel digized a tömörítetlen cuccot a gépedre?

(#19) laxius_


laxius_
tag

Szoval felraktam iuvcr-t es nagyon jo. Nagyon meg vagyok velel elegedve. Most mar tomoritessal veszek ropteben, es nem akad, szoval megoldodott a problema.
Koszi mindent megegyszer!!!

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#20) simonzé válasza joey7 (#18) üzenetére


simonzé
addikt

Avermedia TVPhone 98.
Sajna a kétféle mód közül a régebbit támogatja (WDM, meg nemtommi közül), ezért pl. az IuVCR-rel nem műxik. Mindent megpróbáltam, de igazán korrektül csak a saját progijával lehet digizni, de annak meg nem tökéletes a deinterlace-e. Kicsit csíkos a kép függőlegesen, egyébként a kártya nagyon Rulez. BTV-velm ,meg DScalerrel ~ tökéletes a képe.

I don't fit in. I fit out.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Digitalizalas (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.