Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Segal


Segal
veterán

Lassan kezdem azt hinni hogy extra pénz jár az elgépelt cikkekért... :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Az csak az egyik gond, hogy a korábbi 2 generáció termékeit nem tervezi az Intel ezzel segíteni, mert ez magyarázható akár azzal, hogy az új generáció szekerét próbálják megtolni.
A nagyobb gond az, amire a tesztben is utal Steve, vagyis hogy az elmúlt években megjelent komolyabb játékokat valószínűleg végigtesztelve alighanem csak ebben a két már korosabbnak számító címben tudtak érdemi fejlődést elérni az APO segítségével, és erősen kérdéses további frissebb címek felkerülésének az esélye az Application Optimization UI listájára.

(#4) anulu


anulu
félisten

számomra az a nagy kérdés, hogy mennyi cím fog ebbe jönni. a 14th gen "value"-ját meg tudja dobni, bár másik oldalról meg, aki 14700/900-at vesz, az jó eséllyel 4k-ban játszik, ott meg semmit nem ad.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Angie™ válasza anulu (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Nem mindenki játszik 4K-ban, van akinek többet számít a fluid megjelenés. Gondolok itt a ténylegesen max/ultra grafikára vagy a stabil/erős 0,1%-os frame rate-re. Én pl. szívesebben játszom alacsonyabb felbontású megjelenítőn(1080P), max/ultra grafikán és 60+ 0,1% frame-el mint nagyobb felbontáson - kompromisszumokkal.
Ki ez-ki azt szereti, de a lényeg, hogy ez egy érthető lépés az Intel-től, nyomni kell a 14. gen-t. nem szép lépés de érthető. Ők is pénzből élnek. Kicsit olyan NVIDA/DLSS 3.0 szagú a dolog, de az is érthető :DDD
Nekem is tervben volt a csere, de pont annyival volt rosszab volt a 14900K hőmérséklete, mint a 13900K-é, hogy ne tudjam a jelenlegi hűtőmmel lehűteni, úgyhogy inkább elengedtem a dolgot és nagy türelemmel és szeretettel várom a következő gen.-t :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Raiffeissen meghívó az ajándék 5.000-10.000Ft-ért, belépési bónusz 5/10+50e ⏺ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) D55 válasza Angie™ (#5) üzenetére


D55
aktív tag

Érthetőnek valóban érthető, de itt annyiban azért más a helyzet, hogy míg ott az Ampere OFA fejletlenségére hivatkozva tudnak bújkálni, addig itt ez sokkal inkább tekinthető egyfajta hibajavításnak vagy a rendeltetésszerű működéshez szükséges szoftveres tartozéknak, amitől a meglévő termékeket megfosztani egyáltalán nem biztos, hogy nem támadható.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Valahogy csak rá kell venni a balekokat hogy cseréljék le a 13. gen procijukat egy 14. gen ugyanolyanra, sok pénzért.

#5Angie™: "Nem mindenki játszik 4K-ban, van akinek többet számít ... a ténylegesen max/ultra grafikára"

A max grafikába beletartozik a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#8) paprobert


paprobert
senior tag

Manapság már amúgy is túl jó a fogyasztása az Intel processzoroknak, így hát simán belefér ez a vásárlóellenes céges hozzáállás... ja nem. :U

Egyébként a Threaddirector-nak nem pont ez lett volna a feladata eleve? Azaz ha az e-magok aktiválása hátrányos, akkor csak a P-magok marad aktívak.

Ha én írom ezt a cikket, akkor "Cserben hagyja a korai LGA1700 CPU-k tulajdonosait az Intel." címet adtam volna neki.
Bár flémkeltő lenne, de maximálisan igaz.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#9) D55 válasza paprobert (#8) üzenetére


D55
aktív tag

"Bár flémkeltő lenne, de maximálisan igaz."

Pont azért tudnak ilyeneket meghúzni manapság a gyártók, mert a vásárlók valamiért nem tartják mostanában illőnek a flamekeltést. Pedig van az a határ, amit ha a másik oldal átlép, akkor az egészséges egyensúly fenntartásához nagyon is kell a flame. És ritkán, de találkozni még vele. És bármennyire is meglepő, olyankor általában napokon belül(!) reszketve hátrálnak meg és hajtanak minimum hebegve-habogva fejet a legbeképzeltebb, legmonopolabb gyártók / fejlesztők is (lásd legutóbb pl. Unity licenszdíj botrány).

(#10) hokuszpk válasza paprobert (#8) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ha én írom ezt a cikket, akkor "Cserben hagyja a korai LGA1700 CPU-k tulajdonosait az Intel." címet adtam volna neki."

aztan meginkabb lehetne AMD elfogultsaggal vadolni a PH! -t.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) s.bala31


s.bala31
őstag

Ismét egy ph hír Intellel kapcsolatban amihez 90%-ban AMD hívők szólnak hozzá számukra totál érdektelen témában. :R

(#12) Chiller válasza makszutov.hu (#1) üzenetére


Chiller
őstag

Laptopban is le lehet tiltani?

(#13) rviktor25 válasza makszutov.hu (#1) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Egyrészt, mint már írták, laptopokban szinte soha nem tilthatsz le magokat, másrészt nekem valahogy nem lenne kedvem egy-egy játék kedvéért belépni UEFI-ba, letiltani a magokat, majd játék után vissza. Arról már ne is beszéljünk, h esetleg praktikus lenne a létezésük a háttérben más dolgokra, úgyhogy elég fontosnak tartanám h értelmesen legyenek elosztva a szálak ^^
edit: az, h ez mennyire sikerül/fog sikerülni Intelnek már más kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#14) anulu válasza Angie™ (#5) üzenetére


anulu
félisten

szerintem aki olyan procit használ, ami beletartozik ebbe a támogatott körbe, ott legalább egy 4070Ti is van, tehát a 1440p-t is röhögve viszi a rendszer. nagyjából annyi lehet az eye candy része, hogy 120 vagy 144Hz-re lehet a monitort belőni hozzá.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Angie™ válasza anulu (#14) üzenetére


Angie™
addikt

Most arról beszélünk kinek mit jelent a röhögve viszi a rendszer :)
Nekem, ahogyan korábban írtam, azt jelenti, hogy a 0,1%-os framerate stabil 60+
Kizártnak tartom, hogy a 4070Ti ezt 1440P felbontáson tudja hozni :U

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Raiffeissen meghívó az ajándék 5.000-10.000Ft-ért, belépési bónusz 5/10+50e ⏺ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16) paprobert válasza hokuszpk (#10) üzenetére


paprobert
senior tag

Értem a helyzetet én is, elég szerencsétlen ez így. Mindegy.

#9 D55
:K

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Még nem olvastam a cikket, de: És ANYO mikor jön? ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy jó kis tesztet elolvasnék itt ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Szerencsére vannak más szoftveres megoldások is , plusz ez leginkább azoknál a programoknál hoz szerintem ami valóban többszálat használ, ami sajnos lássuk be még mindig ritka. Én már futottam bele, hogy renderelő program előzékenyen a hátsó magokat használta aztán lassabb lett a 13600K-n mint a 10600K-n :) De a process lasso pl. megoldotta a kérdés. És vannak még ilyen, akár kevésbé pilótavizsgás megoldások is, szóval intel bekaphatja. Egyébként meg ezt leginkább a windows szinten kéne lekezelni ...

https://divecenter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.