Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

0,928V csak nehogy lemaradjak.

(#102) szasanyi válasza kicsigeri (#101) üzenetére


szasanyi
félisten

Oké, hogy csökkentetted a feszt, de az órajelet is. Próbáld meg az eredeti órajelen mennyivel elégszik meg. ;)

(#103) kicsigeri válasza szasanyi (#102) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Oksa meglesem, de az csak szerdán fog menni 120 km re van a gépem :F
De szerintem ennyi lesz, mert az a 8MHz nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

(#104) szasanyi válasza kicsigeri (#103) üzenetére


szasanyi
félisten

No, akkor majd mondd mire jutottál. :)

(#105) szacsee válasza szasanyi (#97) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem egészen így van!
Az EP lapok teljes mértékben támogatják, illvetve a DES lapok... ergo P szériás lapok is amik rev 2.1-esek.
A Te DQ6-od valszeg rev 1.0-s, vagy 2.0-s revíziójú, ezért nem támogatja.
EP 31 is támogatja, mivel az is DES képes, tehát nem chipsetfüggő, hanem a lap áramellátó áramkörétől függ. :K

(#106) Drenadar


Drenadar
veterán

Én kezdő vagyok :D
És 4 magos procimvan(Q9450), így lehet nem is nagy szám :

3GHZ - 1,15 volt.

szerintetek? :)

(#107) szasanyi válasza szacsee (#105) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, ezt valóban nem tudtam... írtam is, hogy sztem, olyan infókra alapozva amiket írtak a különböző lapok használói. De nem nekem van P35-DQ6 lapom. :N

(#108) Főcske


Főcske
tag

Az is fontos még hogy terheletlenül nem mutat fogyasztást az Everest de ha mondjuk elinditunk 1 prime-ot akkor már lehet! :) E7400azE7200órajelén[link]

[ Szerkesztve ]

(#109) szasanyi válasza Főcske (#108) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam mutat akkor is, ha semmi sem megy (illetve a Win igen). Ez minimum 5.50W nálam.

(#110) Chaser válasza szasanyi (#109) üzenetére


Chaser
titán

Na akkor faszán mér ;] 80+ gold táppal is ennek többszörese a fogyasztás SSD-vel szerelt atomos gépnek is. 5-ös everestben hol találom ezt? easy DES-t tudja a lapom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) szasanyi válasza Chaser (#110) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez itt E5200-as érték alapon! Az E6550 kicsit rosszabb e tekintetben. :)

(#112) Chaser válasza szasanyi (#111) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, hogy ez csak procit mér, hát azt magában nem tudom kimérni, hát úgy alulfeszelve 1200-on mint az enyém, akkor reális lehet 5W. Elszállt a vga driverem, csökkentett módban csak a vinyó hőfoka van az érzékelő adatoknál, majd holnap rendbeszedem és megnézem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) szasanyi válasza Chaser (#112) üzenetére


szasanyi
félisten

Oké, nézd meg, én is kíváncsi vagyok mit mutat! Az már az én fantáziámat is mozgatja, hogyan lehet a rendszer, tehát a szgép teljesítmény felvételét megnézni. Egyenlőre nem ástam magam a témába, de nem lenne rossz tudni azért...

(#114) #65675776 válasza szasanyi (#113) üzenetére


#65675776
törölt tag

Veszel egy fogyasztásmérőt. Példának okádék.

(#115) Chaser válasza szasanyi (#113) üzenetére


Chaser
titán

Nálam sajnos nincs fogyasztási adat, easy energy savert tudja a lapom. Viszont az everest is ugyanazta 41-42 fokot írja a procimra mint realtemp és coretemp, vagyis a magokra, magát a cpu-t jól érzékeli, az perpill 22 fok, ezzel szemben a magok +20 fokosak, hát érdekes:) A 12V-os ágra meg 1.73V-ot ír, így higgyetek az everestnek, ezt nem tudom honnan szedi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#116) szasanyi válasza #65675776 (#114) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, ilyesmit kerestem. Körülnézek a lakókörnyezetemben hol lehetne beszerezni, mert nem is kerül túl sokba... azt hittem drágább egy hasonló műszer.

(#117) szasanyi válasza Chaser (#115) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom... azt nem állítottam, hogy ez lesz a legkorrektebb mérési adat, de nálam (amit linkeltem is, és a jelenlegi is) jónak tűnik. Nincsenek ilyen kirívó adatok, mint amiket írtál. Azt is kétlem, hogy a CPU hidegebb lenne a környezeténél. Hacsak nem vízzel hűtöd... esetleg egy fagyott pingvin ül rajta? :DDD

(#118) wwenigma válasza szasanyi (#117) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hülyevagyok üzletben ezt tudod venni 5150Ft. A kis P3-as szerverem kikapcsolva 2,6W-ot szipkázik a falból, bekapcsolva 41-59W között. Pontosabbnak tűnik mint a másik. Ami nem tetszik, hogy ojróban számol, nem forintot ír, de nem érdekel, nem ojrós hanem forintos egységárat adok meg neki. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#119) szasanyi válasza wwenigma (#118) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ez is jó lenne... és még olcsóbb is. A pénznem lényegtelen, a számadat a fontos. És most keresgélem, a közelemben hol lehetne beszerezni egyet.

(#120) Chaser válasza szasanyi (#117) üzenetére


Chaser
titán

Nem hidegebb a cpu-m, ennyi van a lakásban :P 1ébként 7700cu van rajta, és alul van feszelve a proc, úh teljesen korrekt kézzel ellenőrizve is. Én a fogyasztásmérőmhöz igen kellemes áron jutottam, kár hogy nem vettem többet, alinkelt áraknál jóval olcsóbban megkapnátok:D :B

#118 wwenigma: Korrekt :K Ha estleg van több különböző hatásfokú tápod próbáld kii úgyis, meglepő eredmények lesznek:)

szerk: be kell még járatni ezt a billt ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) 1269 válasza szasanyi (#119) üzenetére


1269
tag

Nálunk a világvégi Kazincbarcikán bementem a barkácsboltba, azt kérdezték milyet kérek,
többféle volt.
Én olyat vettem ami méri a wattos, induktív, hálózati feszültség, pill.áram és akár visszamenőlegesen is mutatja a fogyasztást.
Csakazt nem tudom mennyire pontosak ezek a fogy. mérők a kapcsoló üzemű tápok miatt.
Én a lehető legkisebb fesszel a a legnagyobb tuningot néztem:
E5300 1.15v 3458Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#122) Davidof92


Davidof92
senior tag

Jöttem én is 1 kis eredménnyel: [link]
Biosból 0.8 volt adva neki, terhelve 0.762 Rézmagos coolerrel 1300rpm venti 27 fok a 26.5 fokos szobába. Passzívba is ment, csak akkor az északi híd bordája megégetett(de tényleg, megmaradt a nyoma az ujjamon). Passzívba 30 fok környéke. A táp ventije morogtt ekkor és vinyó hangját lehetet csak hallani. Ennél kevesebb fesszel nem indult el.

(#123) wwenigma válasza Chaser (#120) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most ez van benne, probalok keriteni kisebbet, hatha a nagyobb terhelés magasabb hatasfokot eredmenyezne. :)

mod: ha már alulfeszelés topik, akkor a P3-as 1GHz-en megy (7,5*133) és 0,1V-tal van megejtve a fesze. FC-PGA Coppermine. Ez a max amit a lap kezel, mind prociban mind feszejtésben. :D

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#124) szasanyi válasza Chaser (#120) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, nem bánom elküldheted azt az óccsó műszeredet is... ja, és szégyelljed magad, amiért nem gondoltál PH!órumtársaidra. :D

(#125) Chaser válasza Davidof92 (#122) üzenetére


Chaser
titán

Hinnye', az enyém 1200mhz-en kisebb feszen megy, de majd rálesek ilyen frekihez mennyit kér, bár ennyin úgyse használnám. Lazán elmegy normális hűtővel alulfeszelve 2500mhz-en is a proc akár prime alatt is, csak a környező alkatrészek hőmérsékletei nem díjazzák.

szerk: Nem szóltam, azt hittem neked is 5200-d van :B

wwenigma : 80+-t vegyél, ha jó belű az hoz változást, az 500W 80+ tápom ugyanazt produkálta p3-asnál mint a 250-es, pedig közelében sincs a min 20%-os terhelésnek. Még a 600-as is majdnem hozza, pedig elvileg nem 80+, FSP tápokról van szó ofkórz)

#124 szasanyi : Elküldeném én ha lenne másik , látatlanban nem akartam többet venni, de ha lesz alkalom veszek egy szatyorral :K Kapcsolódik hozzá egy kis story is, venni akartam az egyik bontóban egy fasza DELL billt, de nem volt eladó, mert hogy kincstári tulajdon, el kell vele számolni. Ok, másnap mentem gépért a mérővel, megnéztük a gépet, a csóka egyből ráugrott a műszerre:D Hirtelen eladó lett a DELL és még fizetett is volna rá :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) gabo89 válasza Chaser (#125) üzenetére


gabo89
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam én is alulfeszelem a procit. Az lenne a kérdésem, hogy csak a mag feszültséget kell állítanom, vagy mást is pl. pci-e frek., mint ha tuningolnék?

indul a sörös aludni

(#127) KMT


KMT
addikt

Majdnem mindenki csak 45 nm-es procikat feszel alul.

Nekem így megy az E2180 most: kép.
Lehet menne alacsonyabb feszen is, de nincs kedvem vele vacakolni.
Régebben 1,2GHz-en is ment 0,85V körül, de az már kevés volt a HD filmekhez.

(#128) szasanyi válasza gabo89 (#126) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapbeállítások esetén semmi, csak a CPU VCORE-t. Aztán megnézheted, hogy túlhajtva, gyárilag előírt feszültség érték (CPU VID) alatt megy-e? ;)

(#129) Chaser válasza gabo89 (#126) üzenetére


Chaser
titán

CSak a vcore-t, ahogy már mondták. Arra készülj fel, hogy túl kicsi érték esetén kékhalállal fogja díjazni a gép. A GB lapodhoz van egy easy tune nevű progi, a legegyszerűbb azzal játszani win alól. Kezdetnek legyen 1.05V, az nagy eséllyel még jó, ha okés lépésenként csökkentsd a feszt, aztán prime-mal teszteld, előbb-utóbb kékhalálba futsz, onnan fogod megtudni a legkisebb feszültséget.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) toyone


toyone
őstag

E7400@2800Mhz@1.04V

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#131) szasanyi válasza toyone (#130) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez egész jó! :K

(#132) toyone válasza szasanyi (#131) üzenetére


toyone
őstag

:R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#133) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

mostani használat.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#134) szasanyi válasza FoBCRaistlin (#133) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem tűnik kevésnek... mennyi az eredeti CPU VCORE?

(#135) FoBCRaistlin válasza szasanyi (#134) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ott a coretemp mutatja. elvileg 1.3125

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#136) szasanyi válasza FoBCRaistlin (#135) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, de arra lettem volna kíváncsi, AUTO beállítások esetén mekkora feszt mutat a CPU-Z

(#137) FoBCRaistlin válasza szasanyi (#136) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jaaa sry.. hmmm meglesem hátha van képem róla.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#138) szasanyi válasza FoBCRaistlin (#137) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy BIOS load default után nézd már meg ha lehet, és tedd be azt is. ;)

(#139) Proci85


Proci85
senior tag

Most találtam rá a topikra. Nem semmik vagytok :P Úgy látszik megfordult kicsit a világ a válság & meleg közepette, mindenki a kisebbre hajt:)
Nos én is lemértem a gépem és sokkallom azt a 95W-ot amit benyel üresjáratban, igy amit lehet idővel szeretnék rajta csökkenteni.
Kezdésképp a procit. AMD 64 X2 3800+ (2x2000MHz) -t valamelyikőtök próbálta már lentebb vinni? Mennyi volt a legalja?
Van egy Nvidia 8400GS videókártyám, nem fog neki bekavarni? (Igazából fullba nem játszom, csak ez volt olcsó, de félek, hogy szépen rátesz ez is a wattokra)

(#140) Proci85 válasza Proci85 (#139) üzenetére


Proci85
senior tag

Auto-ról (~1.2V) 1.0V-ra levittem a vcore-t, mely rögtön -10W-ot jelent üresjáratban :C
Azt gondoltam kis naivan, hogy a 2x2000mhz-ből igy kevesebb lesz. Persze tudom, hogy ezt a cpu freq-vel szokták buherálni, na de mégis vmi lassulás, mhz csökkenés fog jelentkezni. Hát semmi nem változott. 2x2000mhz-n ketyeg a proci, és nem érzek lassulást.

Tulajdonképpen mi történik ilyenkor a prockosban? Szerencsétlen kevesebb feszt. kap, akkor vminek ilene csökkennie:)

(#141) Proci85 válasza Proci85 (#140) üzenetére


Proci85
senior tag

Hm, nem ennyire egyszerű a történet. Fagy vele rendesen. 1.1-nél pedig csak 5W-t nyerek ami nem sok.
Ti csak a feszt csökkentitek az frekit nem?

(#142) Proci85 válasza Proci85 (#141) üzenetére


Proci85
senior tag

Megoldódott. Linuxot használok, így kernelbe beraktam az amd64-es cpufreq támogatást.
Önmaga kernel szinten szabályozza a cpu frekvenciáját 1Ghz-2Ghz között és a Vcore-t 1.1-1.2V között terheléstől függően.
Üresjáratban ~82W (~90W helyett).

(#143) PuMbA válasza Proci85 (#140) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi nem történik. Egyfajta processzor minden példánya más tulajdonságokkal rendelkezik és úgy állítják be a feszültséget,hogy mindegyik processzor tökéletesen menjen,de sok processzor "jól" sikerül és biztonsággal lehet lejjebb vinni a feszültséget hátrány nélkül.

Tedd be a procidat 1,05 volt-ra és sztem nem fog fagyni. Az én X2 3600+-om megy 1.025V-on 1.9Ghz-en

[ Szerkesztve ]

(#144) mv


mv
aktív tag

Így használtam az X2-met amíg megvolt:

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#145) szasanyi válasza mv (#144) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez sem rossz... túl sokat nem zabálhatott. :N

(#146) FoBCRaistlin válasza szasanyi (#136) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

az a baj, hogy már kivettem a procit, és megy cserére.
majd az újjal is eljátszok.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#147) mv válasza szasanyi (#145) üzenetére


mv
aktív tag

Nem bizony. És annyira nem melegedett hogy már szinte hűtött. :DD

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#148) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok
jelenleg a RightMark CPU Clock Utility segitségével próbálom alulveszezni a laptopomban a procit
T3200 -as prociról van szó

jelenleg 1,06V -t kap 2000Mhz en(kevesebbel még nem próbáltam) amit már hónapok óta simán bír játék meg akármi közben
de mikor viszaveszi magát 1000Mhz -re a minimális amit tudok neki adni az 0,95V és szerintem kevesebbel is menne
van valami progi amivel lehet kevesebbet adni neki?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#149) szasanyi válasza FoBCRaistlin (#146) üzenetére


szasanyi
félisten

Az milyen lesz? Remélem megnézed azzal mi a helyzet?! ;)

mv: hehe... :N

(#150) FoBCRaistlin válasza szasanyi (#149) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

az egy e8400 lesz. kapni fog hideget meleget szó szerint.
lesz neki egy alapfeszen max FSB.
egy alapsebességen minimum Vcore.
egy 3dmark stabil lefutásához cpu max.
meg egy vízzel még tartható 24/7-es használatra tuning

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.