Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali
Szeretnék alulfeszelni egy i3 4170-et.
lap-Gigabite H81M-S1

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#452) tirszin válasza nindzsavagyo (#451) üzenetére


tirszin
senior tag

Tudsz a BIOS-ban fesz. eltolást csinálni. Én az i7-hez direkt olyan alaplapot kerestem, amin lehet.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#453) nindzsavagyo válasza tirszin (#452) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Gondolom nem H81-es lapod van :)

(#454) tirszin válasza nindzsavagyo (#453) üzenetére


tirszin
senior tag

Először egy Gigabyte Z77-et választottam, de le kellett cserélnem egy Asus P8H77-V -re, mert csak ez utóbbin volt Display port.
A fesz. eltolást mindkettő tudta. Az Asus lappal egyébként nem tudtam kihozni olyan kis fogyasztást, mint az elsővel.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#455) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok pajtik :R Olyan kérdésem lenne,hogy van egy core2 duo E8400 as prockom,és biosban beállítottam neki az alap érték helyett (2.75) 1.75 öt.Minden frankón mükszik,a hőmérséklet is gyári allu hűttővel lement (aida64) 35-52 re a 37-60 ról.Gép stabil az alap 3 ghz el.(ahoz nem nyultam csak a feszhez hogy ne melegedjen anyira).Na most a kérdés.Ha így allul feszelek :DD és mást semmit nem állítok akkor a processzor teljesítménye csökken?Vagy csak kevesseb hőt termel,és kevesseb áramot zabál?Köszi a válaszokat :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#456) tirszin válasza Pécsi gyerek (#455) üzenetére


tirszin
senior tag

Ez a 2.75/1.75 nagyon nagy különbség, nem tudom mit állítottál. A proc. fesz. 1.3V körül szokott lenni egy ilyen Intelnél, ezt fagyás nélkül max. 1V-ig tudod csökkenteni.

Alul feszelés esetén a számítási teljesítmény semmit sem csökken, hiszen u. azokon az órajeleken dolgozik a proci, csak a tápfeszültségét csökkentetted. Így valamivel kevesebb áramot is fog fogyasztani, a leadott hője (U*I) ezért jelentősen csökkenni fog.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#457) Pécsi gyerek válasza tirszin (#456) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm a válaszod cimbora :R .Elb@sztam az értékeket :DD Szóval itt a kép a valóságról 1.275 vs 1.175 Akkor ha teljesítményben nem számít neki akkor megpróbálom az 1.1 et megcélozni,had fázzon meg a kicsike.Amúgy is tél van,fűtsön a radiátor ;]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#458) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

A kép.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#459) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

A kép.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#460) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Még egy kérdés :K Alacsonyabb hőmérsékleten jobb a teljesítménye így a processzornak,vagy nem oszt nem szoroz ?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#461) tirszin válasza Pécsi gyerek (#459) üzenetére


tirszin
senior tag

Így már ok.
Nem számít a számítási teljesítményben a hidegebb proci sem. Annyit segíthet, ha hűvösebb, magasabb órajelen lehet járatni, akkor már gyorsabb lesz.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#462) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszaidat.Ismét okossab lettem valamivel :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#463) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Na lementem 1.075 ig .Stabil minden.Lejjebb nem próbálkoztam mert már így is 32-49 fokos a processzor egy sima gyári allu hűtővel.Eltudom halasztani a nagyobb teljesítményű hűtő vásárlását.Király :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#464) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok ismét.Beszereztem egy jó kis toronyhűtőt 😀Az e8400 most alap 3ghz-en megy 1 volton.Processzor aidával nézve max így 38 fokos 😙Felmerűlt bennem hogy felhúzom a procit ha már fázik😏A gond az hogy ha beállítom az fsb-t hogy 9×370 en (alap 9×333) menjen (3,33 ghz) panaszkodik hogy nem jók a feszültség értékek.Ha átállítom hogy ne manuálison legyen a feszültség hanem autón akkor simán megy a proci húzás.Már próbáltam azt is hogy amit alap megad feszültség azt állítom be,de az sem tetszik neki.Csak ha auton hagyom.Remélem érthetően fogalmaztam😝Valakinek ötlet?😓

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#465) tirszin válasza Pécsi gyerek (#464) üzenetére


tirszin
senior tag

Mi panaszkodik, a BIOS vagy valami progi az oprendszer alatt?
Egyébként pedig, hagy auto-n sztem. és nézd meg win alatt, mekkora is az a fesz. amit beállít.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#466) Tomcsi2012


Tomcsi2012
tag

Üdv mindenkinek.

Segitséget kérnénk ha lehet.Multi 3 dés játékkal játszok,csak az a gond,hogy a CPU 60 C fölé emelkedik és ez nekem soknak tünik,amellet,hogy a ventilátorok és a video kártya tisztitva vannak. Mit,vagy mi modon lehet csökkenteni,beállitani,a C fokot.Jelenleg ezt használom géptipus: [link] A segitséget elöre is köszi.

A barátság igazi dicsősége nem az egymás felé kinyújtott kéz, nem a kedves mosoly, nem is a társaság öröme, hanem a lelki-szellemi megvilágosodás, amelyben részed lehet, amikor rádöbbensz, hogy egy embertársad hisz és bízik benned!.

(#467) tooolz


tooolz
tag

Szép napot...alul fesz esetén ki tudja magából adni a proc a maximumot..ill mikor lehet optimális..offset - 60.. 95 felett beindul de kifagy a win..100 felett nem tölti már be..igy közöltem meg 60 tesztek lefutnak ..autómat állapotban +8-12 c vel magasabb..a hő mint igy.. Jó lehet igy hosszú távon...

(#468) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Egyelőre elméleti a kérdés, részleteiben esedékes majd inkább nyáron lesz, de addig is érdekelne hogy egyáltalán van-e értelme tervezni ezzel a megoldással.

Röviden:
Egy 3570K-ból szeretnék majd egy T jelölésű processzort faragni. Értsd: levenném az órajelét (mondjuk 2GHz base, 2,8GHz turbó) és a feszültségét amennyire csak lehet, a minél alacsonyabb fogyasztás érdekében.

Van erre esélyem, működhet ez így, vagy az intel T szériás processzorai fizikailag is különböznek valamiben aminek köszönhetően alacsonyabb lehet a TDP-jük?

Egy home szerver lelke lenne így.

Hosszabban:
Néhány éve megfertőzött a home szerverek luxusa - jelenleg egy Athlon 5350 alapú kis gép teljesít szolgálatot. 24/7 megy, és az idők során borzasztó sok feladat került a nyakába. Torrentezget, file szervert játszik, PLEX média szervert játszik ami alkalmanként webről is nézve van és ott on-the-fly transzkódolnia kell a tartalmakat, webalkalmazás szervernek is beáll időről-időre, játékok dedikált szerverei is futnak rajta gyakran (pl. space engineers), és így tovább. Ezenkívül htpc-nek is használva van, ráadásul SVP-vel.

Sokszor meggyűlik a baja ha a fenti feladatok közül egyszerre többet is ki kellene szolgálnia, hiába a 4 mag, be kell osztani hogy mikor mivel terhelem. Pl. SVP frame interpolációja önmagában elviszi a CPU erőforrásainak jelentős részét.

Már elég régóta szeretném lecserélni ezt a gépet egy erősebbre, ill. valami olyanra ami ezeknél a SoC APU-knál magasabb ipc-vel bír. Probléma hogy nincs ilyen, már desktop vonalon. Kedves drága gyártók ezeket a low power chipjeiket csak a notebookokba szórják, home szerverek fejlődése megállt.
AMD-nél az AM1 teteje az Athlon 5370 ami +100MHz-et hozna (szóval kb. semmit), Intelnél pedig talán a J2900 a legerősebb ilyen kis APU, de az Athlonoknál még az is gyengébb, igaz jóval kevesebbet is fogyaszt. Az utána megjelent N szériás SoC APU-jaik teljesítménye nem nőtt, sőt talán kicsit még csökkent is - csak a TDP szorult velük egyre lejjebb és lejjebb, de nekem nem az kell.

Egyetlen kivételt az Intel T szériás processzorai képzik, ezekből viszont egy használható 4 magosnak (nem adom 4 alá, sőt ha lehetne szeretnék még többet) az ára ilyen olcsó home szerver szinten kifejezetten horribilis. :U Gyakorlatilag csak a processzor kerülne annyiba mint most az egész gép tokkal vonóval.

Itt van viszont az asztali gamer gépem a maga kis 3570K-jával, ami alapvetően szerintem egy kifejezetten jó processzor még ma is. Ennek ellenére valószínűleg idén le fogom cserélni, vagy egy Ryzenre vagy egy Cannon Lake-re, majd elválik... és arra jutottam, hogy ha ennek a mostani processzoromnak a fogyasztását sikerülne leszorítani annyira, hogy ne fájjon nagyon ha 24/7 megy, akkor sokkal jobban kijönnék anyagilag ha ebből csinálnám a következő home szervert, mint ha teljesen újat építenék. ipc-ben elég sokat ver az Athlon 5350-re, szerintem még azonos órajelen is.

Ilyet lehet?... :B

Turenkarn

(#469) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Sziasztok!
Én is megpróbálkoztam az alulfeszeléssel, íme az eredmény :)

-60mV-s offset (bár a hwmonitor -62-t ír).
1 Watt fogyasztáscsökkenés underclock nélkül.
Nem tűnik soknak de egy 15 wattos procinál ez majdnem 7%, ami szerintem egész jó.
Prime 95 túlment egy órán és nem ment feljebb a hőmérséklet 66-67 foknál miután azt sikerült elérni.
110mV-al kezdtem, de a Prime95 megfagyasztotta az indulásnál. A furmark CPU burner érdekes módon ment 20 percig és semmi baja. Majd még állítgatok rajta, meglátom mit lehet kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#470) Slavia


Slavia
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#471) Devas


Devas
őstag

Phenom II x4 955 BE alulfeszelése

(-15% feszültség -3% órajelért cserébe)
A CPU hűtő elnémult. :C

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#472) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Mennyire megy még ez a topic? Van egy Asrock H81M-ITX lapom és egy i3-4130 procim. Valaki tudna segíteni, hogy tudom alulfeszelni a procimat. Felraktam a Asrock progiját (A-Tuning) de nem tudom h hogy is kezdjek hozzá mit állítsak rajta?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#473) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Van egy AMD Athlon XP 2600+ egy ASUS A7N8X2.0 alaplapban. Ez a gép egy NAS-nak van használva és Debian futkosik rajta és a proci fogyasztását akarnám csökkenteni, remélem jó helyen járok. Hogy tudnám megoldani, nem csináltam még ilyet.

Na most látom, hogy lehet nem sokan néznek már erre fele

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#474) Pécsi gyerek válasza Longhandd (#430) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem egy 1,1 v ra csökkentett xeon e5440 alap órajelén egy 2 höcsöves 3500 forintos toronyhűtővel lazán elmegy venti nélkűl.A házat szellőzteti 2 db 12 cm es venti(egy elől,egy hátúl).

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#475) FDAssasin válasza Nerazim (#472) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Szia!
Én Throttlestoppal csináltam, igaz, i5-5200U-ról van szó. Tudtommal 2. generáció felett működik és marha egyszerű. FIVR gombot megnyomod, CPU Core és CPU Cache fesznél Unlock Adjustable Voltage pipa és elkezded húzni az offset csúszkáját balra. A két fesz egyezzen. Én -30-cal kezdtem, prime95 2-3 órán át, ha bírja akkor mehet kevesebbel. Addig kell húzni lefelé amíg a prime95 megakasztja és kifagy vagy BSOD lesz a vége. Reboot és adsz neki 10mV-tal több feszt a fagyási ponthoz képest. Utána pedig érdemes egy éjszakára elindítani a prime95-töt. Ha reggel még mindig megy, akkor az bizony stabil.
Az Asrock progijáról nem tudok nyilatkozni, ha feltétlen az kell neked, akkor nem én vagyok a te embered :D

[ Szerkesztve ]

(#476) FDAssasin válasza szpeti40 (#473) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Szia!
BIOS -> Advanced Chipset Features -> CPU Vcore. Feltételezem ott lehet lefelé húzni. (vagy ugyanitt CPU voltage control) Tesztre ugyanúgy prime95-öt javasolnám, mint az előző kollégának

[ Szerkesztve ]

(#477) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Úgy látom nem nagyon megy már a topik, de azért először megkérdem itt. Undervoltoltam egy Athlon x4860k-t, viszont van vele egy olyan problémám, hogy ha alulfeszelem, akkor üresjáratban nem engedi le olyan alacsonyra a feszültséget mint alapbeállításokkal. Mi a jobb ha nem engedi le 1,24 volt alá üresjárata se a feszültséget viszont nem is engedi feljebb mint 1,26. Vagy ha felengedi 1,4-re is akár viszont leengedi akár 1,1-re is? Terhelés alatt sokkal kevésbé melegszik így, de zavar, hogy ha nem terheli semmi, akkor is csak kicsit engedi le. Az uefiben lehet ugyan vdroop-ot állítani 60-80-100%-ra, a 100% engedné még lejjebb, de úgy már fagyogat a gép kis terhelésnél annak ellenére, hogy még úgyse engedi annyira le mint, ha mindent automatán hagyok :F Ha csak a vdroopot hagyom automatán akkor is fagy és úgyse engedi le annyira a feszültséget mint ha nem állítom a vcore feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#478) gaspargeri


gaspargeri
csendes tag

Sziasztok!
A gigabyte z390 gamingx lapomon próbáltam alulfeszelni az i9 9900k-mat először életemben,de amit mentettem a beállításokat elment a kép,és a gép elindításánál sem jön vissza,ezért nem tudok a biosba se belépni hogy visszaállítsam auto-ra!
Tanácstalan vagyok hogy mit kéne csinálnom...

(#479) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Intel Core i7 8750H processzor a laptopomban (Lenovo Legion Y740-ICHg). alulfeszeles utan is ugyanazokat a hofokokat produkalja mint alulfeszeles nelkul: Terheles kozben felmegy a homerseklet egeszen max 94 fokra ugy, hogy kozben -150.4mV van beallitva ahol meg stabil a rendszer. HWInfo-n direkt megneztem az adatokat, minden stimmel kevesebb feszultseget kap a proci. Olvastam olyan hsz-okat mas forumokon akiknek szinten ugyanez a laptop es config van, nekik 10-15 fokkal lett kb ugyanilyen alulfesz, ertekekkel husebb a max homerseklet.

Esetleg tudnatok segiteni mit lehet tenni, ha valamit kihagytam / rosszul allitottam be?

Throttlestop beallitasaim:

Aláírás

(#480) kolopele válasza gaspargeri (#478) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom megoldódott e már, de csinálj egy bios resetet. Ki kell venni az elemet, várni 10 percet, visszatenni, és ha minden igaz újra menni fog. Sajnos a 8.9. gen nem igazán feszelhető alul, én sem tudtam a 9900k - t, inkább az órajelet állítottam all core 4.4 - re a 4.7 helyett, így már 65-70 fok játékok alatt, de nem is kell magasabb órajel.

(#481) kolopele válasza Kovbob (#477) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem kell hogy lemenjen a fesz a beállított érték alá alá, sőt jobb is, ha ha nem ugrál össze-vissza. Órajelet leveszi üresjáratban?

(#482) Kovbob válasza kolopele (#481) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azóta már belőttem c-state-ekhez tartozó feszültségeket egy kaverihez készült programmal, azzal tökéletesen megy azóta. De köszönöm a segítséget ;)

(#483) vtboy


vtboy
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyen járok. Ryzen 7 2700x procimat MSI B450M Mortar Max lapom gyárilag 1.44V ra tolja. Egy cpu cooler csere után első felállásnál észrevette a gép, hogy alkatrészcsere történt, menjek be a BIOS-ba beallitani a dolgokat. Így tettem, megláttam, hogy visszatért a korábban offsetelt érték 1,44V-ra. Állítottam offset modot, illetve - 0.2 V-ot. Azóta ugyan bekapcsol, denem jutok el még a BIOS-ig se. Próbáltam a user manual által előírt BIOS resetet, erre annyi történt, hogy a legelső bekapcsoláshoz hasonlóan elfelejtette a billentyűt és az egeret, de a BIOS-hoz való belépés lehetőségéig továbbra sem tölt be a gép. Feltételezem túlságosan alulfeszeltem a procit. Hogy tudnám valahogy feléleszteni a gépet? Ezt is telefonról írtam. :(

(#484) RM007


RM007
addikt

Hát egyszer csak megtaláltam ezt a topikot és megdöbbenve olvastam kb át. Megdöbbentett hogy senki nem használta ezt a programot. [link]
Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU)
Nem a bios-ban kell ilyeneket állítani, veszélyes, erre jó régen van Intel oldalon szoftver. Egyéb dolgok is állíthatóak. Érdekes, pedig én laptoppal nyomom mégis ismerem ezt a szoftvert. Ha valami rosszul sül el akkor csak újraindul a számítógép és nincs a bios megfertőzve. Tuning szoftver.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#485) hokuszpk válasza RM007 (#484) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat vtboy Ryzenehez az XTU nem eppen hasznos segedeszkoz, oda a RyzenMaster valo, de amugy igen, ha az emberfia kiserletezik, akkor elsokorben ezekkel celszeru, aztan ha megvan a vegleges, akkor lehet fixalni a biosban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#486) RM007 válasza hokuszpk (#485) üzenetére


RM007
addikt

És van még egy lehetőség ha valamit esetleg elrontunk, nekem sikerült egyszer. És ezt nyugodtan mondhatom mert nem laptop téma. Szóval a rossz UV beállítás után újraindítva nem kapcsolt be a laptop. Azt a tippet kaptam hogy tegyem be a kis i3-8100 (tartalék, cpu nálam) procit az i9-9900K helyére, cseréljem ki és úgy indítsam újra, mert az sokkal többet elbír. :D És tényleg azzal feljött a bios, rendszer.....gyorsan visszaállítottam mindent majd csere után ismét minden a régi lett.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#487) arabus válasza vtboy (#483) üzenetére


arabus
addikt

Vedd ki az alaplapból a gombelemet egy félórára.
Azután tedd vissza addigra mindent elfelejt.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#488) RM007 válasza arabus (#487) üzenetére


RM007
addikt

Az jó csak több mint 3 éve jelezte. :DDD

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#489) arabus válasza RM007 (#488) üzenetére


arabus
addikt

Ja észrevehettem volna hiszen már rég XTU 2 van. :B

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#490) RM007 válasza arabus (#489) üzenetére


RM007
addikt

Ezzel most megleptél mivel amit te kettőnek mondasz [link] és tényleg ahogy nézem is fent volt nekem a gépemen, de leszedtem most a napokban és visszatettem egy régi 6.5.1.371 változatot, mert az új nem jött be. Szóval akkor én most egy 1-es változatot használok. Nálam ugyanazt tudja mindkettő, az újabb prociknál ahol P és E magokat különböztetünk meg ott lehet nem mindegy melyik változat. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.