Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stanislav


stanislav
csendes tag

Sziasztok.
Adott ez a két csúcskategóriás AMD hűtő! ezekről sikerült úgy nagyon jókat olvasnom.
Az igazság az, hogy nehéz dönteni:
ami a coolink mellett szól:
-normál méret, jó kompabilitás,
-állítható ford.szám, mellékelt poti-val
-lényegesen olcsóbb

ami a zalman mellet szól:
-a neve :C :C :C
-hatásfoka
-csendes

várom véleményeteket
köszönet!

A szobám ablaka délre nyílik, ha korábban kelek, korábban!

(#2) cain válasza stanislav (#1) üzenetére


cain
csendes tag

a zalmannak is állítható a fordulatszáma a mellékelt szabályzóval.

''...F erővel minden megy...''

(#3) stanislav


stanislav
csendes tag

és a zalmannál milyen nagyok az intervallumok (zajban illetve a ford.sz.-ban)?

A szobám ablaka délre nyílik, ha korábban kelek, korábban!

(#4) Alvin_ti4200 válasza stanislav (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Maxon(2600) sincs zavaró hangja, én is úgy használom:) Sőt, végül is halk:D

(#5) I_Am válasza stanislav (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Alacsony fordulaton sem hallod meg max-on sem.:D
Max fordulaton is csak a levegő nagyon halk ''suhogását'' lehet hallani. (20dB)
Viszont a másik versenyzőnek minimum fordulaton van egy bizonyos morgó hangja, ami a csapágyazásra vezethető vissza, nagyobb fordulatokon meg a lapátok keltette zaj, ami sokkal hangosabb, mint a Zalman esetében.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) stanislav válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


stanislav
csendes tag

amugy gratula a ''mi:3'' -hadmüvelethez :))

A szobám ablaka délre nyílik, ha korábban kelek, korábban!

(#7) Alvin_ti4200 válasza stanislav (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

#5-é a korona:D

(#8) stanislav válasza I_Am (#5) üzenetére


stanislav
csendes tag

azt néztem hogy a zalman is két golyós...
annak sincs morgó hangja alacsony fordulaton?
amúgy a hang szempontjából a legkisebb értéken milyen procit hűtenek le stabilan
(na ezt jól megfogalmaztam :) )

a ''mi:3''-hoz csak annyit, hogy eszembe jutott egy régebbi reklám:
csaj kis liberós csemetéjével kint napozik a tengerparton...
a kisgyerek rátett két liberós-pakkot anyuci hátára, s a végén látni lehetett hogy szegény csaj mindenhol leégett kivéve két foltot, ahol a pelenkacsomag volt
------>>
nehogy a proci is sávosan kapjon hőgutát (kivágások miatt :C :C :C

amugy barón néz ki a renccer!!!

A szobám ablaka délre nyílik, ha korábban kelek, korábban!

(#9) I_Am válasza stanislav (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem a 3.2-es NW-omat 3.6-on passzívan is vígan viszi, remélem elég jó hűtőteljesítmény. 52 °C netezés és winamp közben, Abit lapban ami ugye fölémér nem is kicsit.
Passzív alatt pontosan azt értem, hogy áll a venti.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) Alvin_ti4200 válasza I_Am (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Áll a venti??? Ezt nem is említetted, amikor ott voltam nálad:) Pedig megnéztem volna:D

(#11) Manitou válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Manitou
addikt

hi alvin!

kicsit off: az5900-adon lévő venti-t+ bordát( vagy csak ventit nem adod el ???(nem kapk hűtőt a karimra eddig) úgy néztem a te kártyádon olyan a venti egy az egyben mint a 4200-asokon ,vagy tévedek ???? :))

(#12) Alvin_ti4200 válasza Manitou (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem megy rá szerintem a 4200-ra:(

(#13) Manitou válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


Manitou
addikt

mééééééér nem ?? :))

(#14) andorpapa válasza stanislav (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát, ha rám hallgatsz, akkor nem veszed meg a Coolink cuccát. A venti alacsony fordulatszámon meglepően búg, zörög, tudod, a nagy speedre tervezett ventik hátulütője. Ez még nem is lenne baj, de a hűtő nem túl jól lett kialakítva. Míg a Socket 478-as változat ügyesen lett összeszerkesztve, itt lelóg a venti a bordáról, nem eléggé hatékony. Ezért az árért többet várna az ember.

Ott a Titan CU9TB/SC, ne tévesszen meg a ránézésbeli különbség, ugyanarra a bordára épül mindkét típus (hogy miért, azt ne tőlem kérdezd), csak a Titanon kisebb és halkabb venti van, olcsóbb 1 rugóval, és alig marad el teljesítményben a Socket 462-es Armortól. A Coolink mellett a hosszabb garancia (5 év against 3 év) és a sokkal jobb minőségű potméter szól.

De ha felmegy a lapodra, és lóvéd is van, akkor meg egyértelműen a Zalman a tuti befutó.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) mattheus


mattheus
őstag

Elsősorban kinek ajánlott a Zalman hűtője ? Tuningolónak legfőképpen vagy a mezei használónak
(no tuning) is? Az ára irgalmatlanul sok, de elgondolkodtató, mert hamarosan veszek egy 2500-3000+ között AMD procit...... ez az a hűtő, ami nagyon nehéz?

(#16) andorpapa válasza mattheus (#15) üzenetére


andorpapa
őstag

A Zalman mindenkinek ajánlott, aki halk és hatékony hűtésre pályázik. Ha nem tuningolsz, akkor a legalacsonyabb fordulatszámon is járathatod, akkor pedig hangtalan. Két változata létezik, a CNPS7000A-Cu és a CNPS7000A-AlCu, a Cu a 773 grammos, brutálnehéz darab (bár ennek súlyától sem kell félni), az AlCu pedig csak 4xx gramm, tehát könnyebb, mint a Coolink Armor2-7VS. A két cooler között 1-4 fok a különbség a Cu verzió javára.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) mattheus válasza andorpapa (#16) üzenetére


mattheus
őstag

Következő kérdés,h elfér-e a házamban? Igaz fájni fog mikor kiadok (esetleg) érte annyi pénzt. Mondjuk addig még sok idő el fog telni így lehet, hogy vmi olcsóbb megoldás felé nézek. Teljesen tanácstalan vagyok, mert olvasva a rengeteg Topic-ot a hűtőkről, hááát ember legyen a talpán aki kiismeri magát.
Annyi biztos, hogy halk és megbízhatónak kellene lennie (ezzel nem mondtam különlegeset), de hogy személy szerint ki mit és miért szeret az már jóval nehezebb követni. Eddig amin gondolkodok

-Spire Falcon Rock (ha jól emléxem)
-GT SB III. v. Igloo 2520
-Thermaltake Silent Boost
-és ez a Zalmann (árban van különbség a sima Cu és AlCu között?)

Az utóbbiról olyat is olvastam, hogy könnyen lezsakíthatja a füleket a Socket aljzatáról. Amit könnyen el is tudok képzelni több mint 700 grammnál !!!!
Glacialtechről meg sokan mondják, hogy milyen ''dzsunka'' márka stb...... nekem most 2420 van és megvagyok vele elégedve. Spire márkáról egyáltalán nem hallottam , csak ajánlásokat olvastam és új ''versenyző nálam a Thermaltake, amit sokan 21dB ellenére hangosnak tituláltak.
Zalmannál ilyet is olvastam, hogy 7V járatva szinte hangtalan, de ezzel kapcsolatban olyat is hallottam, hogy esetleges zárlatnál bajokat okozhat ez a feszültség változtatás .???? Indokra már nem emléxem ,de ez megmaradt bennem. tudom, hogy számtalan/tucatnyi Topic van már erről a témáról (csak győzze az ember elolvasni őket) , ha valaki mégis tudna nekem segíteni, hogy még mit nézzek meg (új márkáktól sem zárkózom el), esetleg melyik lenne jobb ezek közül és személy szerint ki mit gondol arról, hogy ha nem fogom tuningolni a gépemet és 2500 és 3000+ közötti procira melyik/melyek lennének jó választások, azt megköszönném.

(#18) Alvin_ti4200 válasza mattheus (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Zalman 1700 rpm-en már teljesen hangtalan nyitott háznál SZÓ SZERINT.

(#19) divot válasza mattheus (#17) üzenetére


divot
veterán

Eme díszes gyülekezetből kettő és fél díszpéldánynak voltam/vagyok tulajdonosa.

Kezdtem amd vonalon GT SB-vel (így értelemszerűen a III-ról nem tok nyilatkozni), de aztán a Falconrock II jobban hűtött, és nekem halkabbnak is tűnt. Pencium vonalon pedig egyből a nagyvadra mentem rá, és a Zalman ALCU hozta, amit mindig is vártam a hűtőktől: 60%-ra letekerve totál szilenciumban üzemel. Ja, és nem szakít ez le semmit sem.

(#20) Alvin_ti4200 válasza divot (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

te mennyin járatod a Zalmant és milyen házventik vannak még a házban?

(#21) mattheus válasza divot (#19) üzenetére


mattheus
őstag

Akik nem tuningolnak ,azoknak felesleges maxon járatniuk a ventit ? Egyébként mennyit számít hőmérsékletben ha max.-on ill. 60%-on mennek ?

(#22) Alvin_ti4200 válasza mattheus (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

pár fok (3-4).

(#23) divot válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


divot
veterán

Na ez a nagy varázslat:

Per pillanat 1962-t pördül a Zalman és 4219-et az IC7 csipszventije - ez a 60%. Alá nem tekerek, mert nincs érzékelhető halkulás, talán egy denevérnek. :DDD
Házventi meg nuku, mivel a napokban gugázott 12centis keverővel szerelt táp kiszippantja a gőzt a házból. A vga kártyán meg 5V-on vánszorog a Zalman venti, így szinte semmi zaj nem keletkezik. :)

(#24) Alvin_ti4200 válasza divot (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És mivel szabályzod le a Zalmant? Speedfan vagy BIOS vagy poti?

(#25) Viktor77 válasza divot (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Tegyél egy 47-es zalman chipsethűtőt a NB-re. Nekem is az van, és kényelmesen viszi még a 244-es FSB-t is. Halkítás rulez! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) divot válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


divot
veterán

Speedfan, mert ha épp nekiugrik a mélyen tisztelt fórum a tuningnak, akkor nyugodtabban erőlködöm én is, ha rendesen megy a hűtés.

Viktor: most se sok hangja van a masinának, szóval én már inkább nem buherálok.

(#27) Alvin_ti4200 válasza divot (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem próbáltad még a gyári fekete bigyóval?:)

(#28) divot válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


divot
veterán

Dehogynem. Csak hát ugye az manuális, így aztán a nagy tuningcsatákhoz mindig macerálni kellene a házat.

(#29) Alvin_ti4200 válasza divot (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De olyan szar, hogy bekapcsolásnál 2600-on pörög a venti, aztán meg Windowsban lehalkítom, ez olyan fapados:DDD

(#30) divot válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


divot
veterán

Nekem 2722-t pörög fullon.
Egyébként meg így még inkább értékelem a csöndet. :) Nekem ez a win alóli macerálás bejön, mert tudom állítgatni a különböző helyzetekhez a ventisebességet.

(#31) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Tom, denevérnek lenni egyfajta állapot, akár azt is mondhatjuk betegség, de én nem vagyok annyira hanyattesve ettől a 7000-es alcutól. Tapasztalataim szerint egy minőségi bordára felapplikált alacsonyforulatú ultrahalk 8cm-s venti lényegesen csendesebb tud lenni (bár a hűtőteljesítményben persze alúlmarad.)

Szóval imho korántsem a 7000es zalman sorozat a leghalkabb léghűtés.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#32) Alvin_ti4200 válasza Lunatic (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát szerintem meg nagyon is halk, még max fordulaton sincs szinte semmi hangja nyitott háznál.

(#33) divot válasza Lunatic (#31) üzenetére


divot
veterán

Az én kézügyességemmel megáldott ember már annak is örül, ha a Zalmant a helyére tudja biggyeszteni komolyabb vérveszteséget okozó hámsérülés nélkül. :)

(#34) Alvin_ti4200 válasza divot (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezért rakta fel nekem I_Am:D

(#35) divot válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


divot
veterán

Nálad még fűrészelni is kellett, ugye? Na az nálam már a létezhetetlen kategória. Így is egy-egy alaplapcserénél öregszem tíz-tizenöt évet, a bütykeim meg úgy néznek ki, mint egy másnapos utcai harcosé. :D

(#36) velizare válasza divot (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

hát... én a ficammal sínbe rakott integetős (gyk.: középső) ujjammal minden különösebb gond nélkül fel tudtam rakni a nehezebb tiszta réz változatot. sokkal nagyobb gondot okozott egy olyan socket a alaplap kiválasztása, ami nekem is megfelel, és még rá is lehet rakni ezt a bordát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) divot válasza velizare (#36) üzenetére


divot
veterán

Elméleti emberke vagyok, amolyan elmélkedős fajta. :)

(#38) csavar21


csavar21
csendes tag

Hi!

Én is ilyen hűtőt akarok venni csak azt nem tudom, hogy felmenne-e az alaplapomra! A Zalman oldalán a táblázatbaan az első oszlopban egy kör van, a többiben semmi! Ez mit jelent? Az alaplap egy AsRock K7S8X (egyenlőre)!

(#39) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

És mi a helyzet a hűtőteljesítménnyel?? Meniyvel jobb a zalman(cu)? Érdemes lecserélni?? Mert az a2vs-ne (p4) hűti a procit, de 5000 fordulat miatt élvezhatetlen filmezni, játszani, zenét hallgatni.... Az lenne a legkirályabb, ha a zalman halkabb és jóval nagyobb hűtőteljesítménnyel rendelkezne.. :D

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#40) Viktor77 válasza Joey_the_man (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Az uccsó mondatodat nem értem! :F

A Zalman rendelkezik a legkisebb hanggal, és a legnagyobb hűtőteljesítménnyel!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Cruz válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Cruz
aktív tag

Valóban jó a zalman (nálam 7000A Cu). Max fordulaton pörög, és semmi hangja. Az egész gépből csak azt hallom, hogy surrog a levegő a rácsokon (7db 8cm venti, úgyhogy van levegő). De a zalmant anszolút nem. Az zavaró hogy az NB hűtő bootolásnál maxon pörög amíg a bios le nem veszi... (abit ic7 max3)
Egyébként kuss van. Kipróbáltam min fordulaton de nem volt különbség hangban...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#42) Alvin_ti4200 válasza Cruz (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem nincs házventi és hidd el, hogy van különbség minimum és maximum között:) Amikor először letekertem minimumra, aszittem, hogy megállt a venti, kicsit meg is ilyedtem:DDD

(#43) Cruz válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


Cruz
aktív tag

:)
Elhiszem
De még így is nálam a cdrom a lghangoasbb, amikor pörgeti a cd-t.
:)

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#44) petyax válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


petyax
aktív tag

Zalman +1pont :)) Nagyon jó kis hűtő!!!
Nagyon sok különbség van a min. és max. között, ha a gép nagyon csendes.
Minimumon nem is hallani, maximumon azért van hangja, de még úgy sem vészes. :)

(#45) Alvin_ti4200 válasza petyax (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Így van, én is maxon járatom, mert a zene úgyis elnyomja vagy a füles:) AMúgy meg így se hangos.

(#46) Joey_the_man válasza Joey_the_man (#39) üzenetére


Joey_the_man
tag

Elhiszem hogy nem érted, mert így utólag olvasva én is elég értelmetlennek tartom..... :D De azért lehetett érteni..remélem :D

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#47) Drummerboy válasza I_Am (#9) üzenetére


Drummerboy
csendes tag

#9-ben írtad, hogy áll a venti a Zalmanon: milyen más ventik vannak még a házadban?
köszi
D-boy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.