Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Connect3d ati radeon 9600pro 128mb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) driver18


driver18
tag

Hi all!
Tehát a kérdés az lenne, hogy ismer valaki ilyen kártyát (Connect3D Ati Radeon 9600Pro 128Mb)? Mert elvileg létezik egy magyar webáruházban :), pedig még itt sem találtam meg: [L]http://www.connect3d.com[/L]

(#2) somé válasza driver18 (#1) üzenetére


somé
őstag

[L]http://www.station.hu/item.php?item_id=5266[/L]
Ennyiért nehogy vegyél,ebből már 9800Pro-t kapsz!

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3) aurum válasza driver18 (#1) üzenetére


aurum
senior tag

c3d?? mindent csak azt ne.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#4) zoger


zoger
tag

Hali!

Nekem ilyen karim van már fél éve és k**** jól müködik nem csalódnál benne és még húzható is ha szükséges.

(#5) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

hehehe. tegnap veszek egy ilyet, erre ma itt a topic.
ha tényleg annyiért láttad, mint a linken, akkor nehogy, különben meg tökre semmi tapasztalatom az egészben, ez az első ati kártyám.
amúgy 400/600-on megy alapban, tegnap tesztelgettem kicsit, mert új volt és miért ne, konfig az adatoknál, eredmények pedig:
3dmark 2001: 117xx
3dmark 2003: 33xx
aquamark: 25xxx
mondjuk én rendkívül baráti áron vettem, úgy, hogy az fx5600-at pedig nekem jó áron sikerült elpasszolni.
ja, alapra vettem a 2.8-as procit, az eredmények úgy számítanak.
akitől vettem, ő próbálta egyébként annak idején 500/700-on is, állítólag simán vitte, nem szemetelt, meg semmi ilyesmi. ez azért lehet érdekes, mert ahogy a connect3d weboldalát néztem (ahol ez a kártya már tényleg nem szerepel), az xt órajeleit 500/600-ban állapítja meg. hm. ezek szerint xt órajel fölött menne. egyszer ráérek, majd kipróbálom. mondjuk a hűtése nem tűnik valami nagy vaszisztdásznak, elég aprócska, arról nem is beszélve, hogy indításnál ráver bármilyen porszívóra hang terén. utána szépen lehalkul, és halkabb lesz, mint a régi inno fx5600-am szintén nevetséges méretű gyári hűtője. erre nem tud valaki valami megoldást, vagy hogy miért csinálja? amúgy különösebben nem számít, úgyis régóta gondolkozom egy zalman hp80c-n vagy d-n, most legalább lesz értelme venni egyet, akkor majd lelkifurdalás nélkül húzhatom is (az fx-hez nem lett volna értelme, jó inno-s szokás szerint teljesen tuningolhatatlan volt...)
szóval ennyi. ha olcsón látod vedd meg nyugodtan, ahogy én eddig utánaolvastam, eddig mindenhol csak azt láttam, hogy jól húzható, stabil kis kártya. nem értem a hozzászólást, ami óvva int tőle, bár elfogadom, hogy neki lehetett vele rossz tapasztalata.
na, megyek, játsszom egy kicsit, hadd szokjuk egymást... :DD

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) winamp


winamp
tag

Nekem a C3D az egyik kedvenc márkám! Eddig mindig a C3D kártyáimmal voltam megelégedve a többivel mindig volt vmi gond! Én csak ajánlani tudom! :))

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy itteni kollégától vettem egy ilyen kártyát, és lazán ment 500/700-on, tehát a 9600XT sebessége nem volt probléma. És még csak nagyon nem is melegedett, egy Titan CUV2AB volt ratja, ha jól emléxem, meg rambordák.

#tarcsad

(#8) DonLeo válasza driver18 (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nekem pont ilyen kártyám van, és létezik:

[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=13686&lid=1&csid=8[/L]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#9) DonLeo válasza somé (#2) üzenetére


DonLeo
senior tag

nem a station.hu-n kell nézni :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#10) DonLeo válasza parandroid (#5) üzenetére


DonLeo
senior tag

ugyanolyan a vga-nk, a procink (tudod nekem is giannitól :D), és a ramunk is :DD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#11) DonLeo válasza winamp (#6) üzenetére


DonLeo
senior tag

a C3D az most a Connect3d-nek vagy a Club3d-nek a rövidítése?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#12) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ja, amúgy a doboza így néz ki:



a honlapon lévő connect3d-k doboza pedig így:



mindenképpen fura a dolog, hiszen 7000-es és 8500-ös kártya is van az oldalon, 9600-ból pedig csak aiw, sima, meg se. ráadásul a simának nevetségesek az órajelei... :(

úgy látszik a connect3d image-t váltott, és szégyellik a régit...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) DonLeo válasza parandroid (#12) üzenetére


DonLeo
senior tag

Mondom ott a képe a #8-as hsz-ben! :P

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#14) parandroid válasza DonLeo (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

megvan, köszi, be is tettem...
amúgy kicsit drága depo-n is... :(

indulásnál neked nincs gondod a hanggal?
kb 2 percig olyan, mint egy repülőgépturbina. és nem attól függ, hogy felállt-e már a rendszer. utána lehalkul és teljesen korrekt a zajszintje... :F

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) DonLeo válasza parandroid (#14) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nincs mert vmilyen Titan rézhűtő van rajta :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#16) parandroid válasza DonLeo (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

csak a gpu-t hűtöd, és úgy is megy a tuning? ramok nem melegszenek tulságosan?
a kérdés lényege az, hogy c-s, vagy d-s zalmant szeressek-e. (utóbbihoz adnak ramhűtőt is, viszont értelemszerűen drágább...)
emellett kell még mellé kiegészítő hűtő, vagy 100%-osan passzív?

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) DonLeo válasza parandroid (#16) üzenetére


DonLeo
senior tag

A Zalmanom még nem volt, de szerintem erre az felesleges, ahhoz minimum egy 9800pro kellene, de arra már inkább op1 ventivel.
Én nem húzom, de a ramokon nincs hűtőborda, mivel nem sok értelme van, max jól néz ki. :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#18) parandroid válasza DonLeo (#17) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

a dolog lényege az lenne, hogy ne legyen rajta venti, mehessen passzívban az egész, úgyhogy éppen az op1-et akarom megspórolni. a titanról nem tudsz valami linket, lusta vagyok keresni. (ha nem megy fejből, ne keress, azt én is tudok, akkor legfeljebb valami típusszámot, vagy ilyesmit, ha tudnál adni...)
a húzással úgy vagyok, hogy ha lehetne különösebb melegedés nélkül, akkor miért ne? ha viszont ezen múlik, hogy kell-e kiegészítő venti, akkor marad alapon. amennyit én amúgy is játszom... :U bár örülök, hogy végre összeraktam egy olyan gépet, amivel minden para nélkül várhatom az nfsu2-t... :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) DonLeo válasza parandroid (#18) üzenetére


DonLeo
senior tag

guga rakta rá (meg tőle vettem), itt a topikja:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=53784&arc=f[/L]

vmi titan ttc mittudoménhányas, de ő tudja a pontos típusát, aproneten szokta hirdetni külön ezt képpel, de most nem találtam, egyébként asszem 3000-ért adja ram hűtőbordákkal együtt, mert ez a szett eredetileg azzal együtt van.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#20) parandroid válasza DonLeo (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

rákeresek nála, köszi.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) DonLeo válasza parandroid (#20) üzenetére


DonLeo
senior tag

a honlapján nem találtam, de kérdezz rá a topikjában

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#22) parandroid válasza DonLeo (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

[L]http://www.titan-cd.com/english/vga.asp[/L]
de ezek nem passzívak... :(

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) DonLeo válasza parandroid (#22) üzenetére


DonLeo
senior tag

szerintem ez az (a 3-ik):

[L]http://www.titan-cd.com/english/product.asp?model_no=TTC-CUV2AB/RHS(DIY)[/L]

a színéből ítélve :)) mert réz színű a propeller, amúgy nem mondtam, hogy az enyéb passzív :)

a rézhűtőt úgy értettem, hogy cooler

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#24) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

találtam egy ilyen aerocool-t: [L]http://www.listan.de/showproduct.php?siteid=1119[/L], de kint is 30,- euro. képzelem majd mennyi lesz itthon, ha lehet majd egyáltalán kapni... :(
asszem marad a c-s zalman, ötezerpárszáz bruttó körül van szinte mindenhol, memóriákkal meg szerintem úgysem lesz gond. esetleg veszek egy op1-et még, és megcsinálom ki-bekapcsolhatóra...

érdekesség: megnéztem a memóriákat, alapban enyhén langyosak, ez így mindenképpen normálisnak tűnik, de: a kártya hátulján lévő legalsó (alaplap felé eső) memória némiképp takarásban van az első memóriahelytől. erre biztos nem raknék bordát... :(

amúgy is annyival hosszabb ez a kártya, mint az fx volt, hogy be kellett csuknom a 2. és 3. memóriaszlot fülecskéjét, hogy be tudjam tenni. azaz, ha be szeretnék szerelni még egy memóriát, vagy csak cserélni akarok, akkor tutira ki kell venni a kártyát... :(

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) somé válasza DonLeo (#11) üzenetére


somé
őstag

Általában a c3d az connct3d.... legalábbis nagyobbrészt..

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#26) driver18 válasza parandroid (#5) üzenetére


driver18
tag

És milyen progival lehet húzni a kártyát? (Powerstrip-en kívül)

(#27) somé válasza driver18 (#26) üzenetére


somé
őstag

Ej-ej...RivaTuner,Radlinker..stb.De felraksz egy Omega drivert és mindjárt van tuninglehetőség...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#28) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi
Sikerült végre hozzájutnom egy Gecube 9600 xt-és karihoz 500/250
Most tettem fel az alap drivert a cd-ről neki... Annyit kérdeznék érdemes-e ezt használni?? Vagy próbálkozzak más driverral( ha jól tudom van még a catalyst, ebből melyiket)?? Ezt a karit lehet húzni?? Ha igen ez hól található?? Beállítás (speciális fülön belül nemigen találtam húzási lehetőséget) Most Ati radeon 9600 series secondarynak látja (ez nem gáz ha 9600xt)? Az a helyzet ez az első Ati kártyám... szal nem igazán ismerem ezeket...
Valaki plizz ósszon egykis észt nekem
Thx

3njoy the Lif3

(#29) DonLeo válasza Sn00k (#28) üzenetére


DonLeo
senior tag

a 9600 xt alapórajele 500/300 (600) a tiéd vmi encore vagy milyenlehet ahol a memók alacsonyabban járnak gyárilag.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#30) Sn00k válasza DonLeo (#29) üzenetére


Sn00k
veterán

mivel tudnám ezt az órajelet megnézni??
egyébként a többi kérdésemre nem tudnál valami választ adni??

3njoy the Lif3

(#31) Sn00k


Sn00k
veterán

Everest szerint:
Grafikus processzor tulajdonságai:
Videokártya ATI Radeon 9600 XT (RV360)
GPU kódneve RV360
PCI eszköz 1002 / 4152
Tranzisztorok száma 76 millió
Gyártási technológia 0.13u
Busz típusa AGP
Memória mérete 128 MB
GPU órajele 500 MHz
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 4
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 2 (v2.0)
Pixel árnyalók 1 (v2.0)
Hardveres DirectX támogatás DirectX v9.0
Pixel Fillrate 2000 MPixel/mp
Texel Fillrate 2000 MTexel/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR
Busz szélessége 128 bit
Valódi órajel 250 MHz (DDR)
Effektív órajel 500 MHz
Sávszélesség 8000 MB/mp

3njoy the Lif3

(#32) DonLeo válasza Sn00k (#31) üzenetére


DonLeo
senior tag

a powerstrip-el tudod megnézni az órajelet, és azzal tudod húzni is, bár én nem szoktam húzni, sima catalyst-ot használok, egyébként nekem is ez az első ati kártyám (9600pro), de az tiédnek csökkentett a memó órajele az tuti, az everest is kiírja.

de nézd meg a #27-es hozzászólást, ott van olyan driver, ami catalyst-ra épül és lehet vele tuningolni is (pl omega driver)

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#33) somé válasza Sn00k (#31) üzenetére


somé
őstag

Sajna ez egy ''lájtos''széria,csökkentett memósebességgel.Valószínű 4 nanosecundum-os,szemben a ''rendes XT 3,3 vagy 2,8 nsos memóriájával.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#34) parandroid válasza driver18 (#26) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

kicsit késve bár, de én is válaszolok: omega driverben van beépített lehetőség a húzásra, de nem emlékszem pontosan, milyen verziójú van fent, most meg nem otthon vagyok. egyszerűen keress rá, és cibáld le a legújabbat.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) somé válasza parandroid (#34) üzenetére


somé
őstag

Mindegyik Omegában van tununglehetőség,kivéve ha telepítéskor nem engedélyezed...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#36) parandroid válasza somé (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

igen, ezért ezt tettem fel én is. szerencsére szakembertől vettem a kártyát, aki ellátott jótanácsokkal. rám is fért, mert ez az első ati kártyám, másik vonalon meg kicsit másképp mennek a dolgok... de nem bántam meg. :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Sn00k


Sn00k
veterán

thx a hozzászólást...
Mindegy ezen már eldöcög nekem a q3:)

3njoy the Lif3

(#38) Sn00k válasza somé (#33) üzenetére


Sn00k
veterán

somé amúgy mivel lehetne megnézni hány nanosecundomos??

3njoy the Lif3

(#39) Sn00k


Sn00k
veterán

Eszközkezelőben nekem Radeon 9600 series
és Radeon 9600 series secondary van egymás alatt...
Ez helyes így??

3njoy the Lif3

(#40) DonLeo válasza Sn00k (#38) üzenetére


DonLeo
senior tag

ha samsung memó, akkor itt:

[L]http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/common/product_list.aspx?family_cd=GME0203[/L]

ha véletlen hynix lenne (bár nem hiszem) :) akkor itt:

[L]http://www.hynix.com/eng/products/dram/index.jsp[/L]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#41) Sn00k válasza DonLeo (#40) üzenetére


Sn00k
veterán

Sajna samsung ramok..:(((

3njoy the Lif3

(#42) Sn00k


Sn00k
veterán

Bár hozzá kell tennem a monitorom is Samsung , de ezzel tökéletesen megvagyok elégedve...:t

3njoy the Lif3

(#43) somé válasza Sn00k (#38) üzenetére


somé
őstag

Na hány nanos? A memórián megnézted?Mi van ráírva?DonLeo által adott linken beazonosíthatod....

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44) somé válasza Sn00k (#41) üzenetére


somé
őstag

Semmi baj a samsung ramokkal...Általában jól húzhatóak,szerintem jobb mint pl az Infineon...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#45) DonLeo válasza Sn00k (#42) üzenetére


DonLeo
senior tag

azzal én is (172X - 17''tft) :P
mondjuk nem baj az, ha samsung, csak az nem mindegy hány ns-os...

na tényleg és hány nanos?

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#46) Sn00k válasza somé (#44) üzenetére


Sn00k
veterán

somé ezt az új 4.7-es omegát honnan lehet leszedni??
1 linket dobj má plizzz...
nem tudom már megnézni ,mert most nem akarok kibányászni a gépből...:)
Majd inkább holnap:)

3njoy the Lif3

(#47) Sn00k válasza DonLeo (#45) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem még a jó öreg CRC van :)
957mb, de nagyon megvagyok vele elégedve... szép kép, szin, minden... bár a geometriája lehet kicsit jobb :t

3njoy the Lif3

(#48) somé válasza Sn00k (#46) üzenetére


somé
őstag

[L]http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardware/sujet-594331-1.htm[/L]

Tessék,sokadszorra, itt minden eddigi fent van,catalyst,omega,egyéb alternatív driverek...(görgesd lefelé...)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#49) somé válasza Sn00k (#39) üzenetére


somé
őstag

Igen,ez így helyes...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#50) Sn00k válasza somé (#49) üzenetére


Sn00k
veterán

somé még annyit kérdeznék, hogy ha omega drivert akarok feltenni ,akkor elötte a gépemen kell lennie catalystnak??
Vagy ezek függetlenül lehetnek egymás nélkül fent?? :F

3njoy the Lif3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Connect3d ati radeon 9600pro 128mb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.