Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edizon


Edizon
csendes tag

Kezem közé került a fent leírt laptopp, és az a bajom vele, hogy az aksiját valamiért nem hajlandó tölteni, működés közben. 4 óra használat után se ír ki töltöttéséget az aksija, és ha kihózom a kábeljét a falból egyből leáll!
Mi lehet a hibája? Amikor először használ az ember egy laptopp aksit mit kell vele kezdeni, kell valamit beállítani, kell hozzá valamilyen speciális driver Xp alá, hogy működjön?

(#2) karib válasza Edizon (#1) üzenetére


karib
addikt

Elvileg működnie kell, bedugod és tölt. Nézd meg a doksit, kell legyen töltésjelző LED is. Jobb esetben csak valami kontakthiba. Rosszabb esetben döglött az akku (drága móka), vagy rossz a töltőáramkör (pláne drága móka). Garancia? Szerviz?

Department of Redundancy Department

(#3) Edizon


Edizon
csendes tag

Ha csak áll a szekrénybe a laptopp és nincsen tölve az aksija akkor nem mehet tönkre?Ha hónapokat áll és egyszer se töltődik fel az nem lehet a gond okozója? Ha igen akkor valószínű ez a gondja. Gariba remélem cserélik az aksit is mert elég drága mulatság lenne, venni egy újat.

[Szerkesztve]

(#4) tomcsi válasza Edizon (#3) üzenetére


tomcsi
senior tag

Az aksit fel kell tölteni kb. 1-2 havonta mert annyira elfogy a szufla belöle, hogy nem is tud már töltést felvenni.
Mennyi idős az aksi? Mert ugy emlékszem, hogy 6 hónap gari van az aksikra.

Nekem is volt halott aksi legalább is olyan halott, hogy töltést nem vette fel.. én azt csináltam, hogy rövidre zártama két polust utánna müködött még egy ideig...
De ezt csak akkor probáld ha már nem érdekel eggyáltalán az aksi.
És saját felelöségre..:)

(#5) Edizon


Edizon
csendes tag

Több mint egy éves már ez a laptopp, de nem nagyon volt felötlve, mert nem használták gyakran, egyetemen bemutatókon csak (nagyon féltették amilyen drága volt ne, hogy tönkremennyen :) ). Nézegettem az aksiját de nem csak 2 csatlakozó van műszer nélkül meg csak úgy rövidrezárogatni elég húzós dolog lenne szerintem. Marad a szervíz hátha garanciális még csak egy Compac gép. Nem egy portocom szintű cég.

(#6) tomcsi válasza Edizon (#5) üzenetére


tomcsi
senior tag

Én csak egy 5lettet mondtam. Igaz mobil aksijával csináltam meg amit irtam.
Probáld meg a szervizt nyugodtan. Egy kérdést megér...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.