Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) FecoGee válasza tusi_ (#8149) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Annyira jo ez a VSS? Meg nem hasznaltam eloben. En a routed access-t partolom :). Az a legjobb!

(#8152) tusi_ válasza FecoGee (#8148) üzenetére


tusi_
addikt

Szerintem BpduGuard. Ha a user - vagy mert hülye, vagy mert hacker - rakot switchet a user portra, mondjuk töbszörösen is, akkor a RootGuard nem ved meg a looptol, de a BpduGuard lecsapja a portot.

eat, sleep, play, replay

(#8153) tusi_ válasza FecoGee (#8151) üzenetére


tusi_
addikt

Nem nem :) VSS a kiraly. :C

eat, sleep, play, replay

(#8154) FecoGee válasza tusi_ (#8153) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

En nem kedvelem a VPC-t sem. Szivtam ott is ARP sync-kel pl.

Routed access + OSPF. Pont. :)

(#8155) tusi_ válasza tusi_ (#8153) üzenetére


tusi_
addikt

Itt bele vannak b..ulva a Vlanba, mindenhol az van. Routed portot eddig csak a vPC keepalive linken lattam, mert ott az kell (N5K-n persze, ott nem lehet SVI-t hasznalni, csak a mgmt0 interfeszt, vagy talan meg port-ch interfeszt :F ).
Amugy csak Vlan static routokkal :)

eat, sleep, play, replay

(#8156) FecoGee válasza tusi_ (#8155) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Es az ugyfel diktalja a design-t?

(#8157) Cyber_Bird válasza FecoGee (#8156) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Sajnos tobbszor igen, mint nem :(
Van amikor az ugyfel racionalis es tudja, hogy azert fizet neked, hogy te mond meg a tutit.
Van amikor az ugyfel okos, es o jobban tudja, te pedig csak a penzt lesed, mert a te modod dragabb, bonyolultabb, felesleges, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#8158) FecoGee válasza Cyber_Bird (#8157) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nekunk is vannak iranyelvek. De az ugyfel nem szol bele hogy RPVST-t hasznalok vagy MST-t (tudom, mst az engedelyezi a rpvst-t, csak pelda volt).

(#8159) kowika87


kowika87
tag

Sziasztok. Megkesve bar de torve nem, big respect Feconak az IE-hez.

Mas, ccp-t hasznalt mar valaki vpn-en? Az istenert se tudok fllash muveleteket vegrehajtani... Minden mas megy de ha fel akarok tolteni barmit a flashre hibara fut. Elvileg http vagy https-en megy minden forgalom?

Koszi

(#8160) tusi_


tusi_
addikt

Keredes:

Ugyfelunk szeretne egy Identity Base Fw-t epiteni, amihez kell egy AD agent. Mindenkepen szukseges az ADagentet a LAN-ba telepiteni, vagy mehet MPLS-be is. :F

eat, sleep, play, replay

(#8161) crok válasza tusi_ (#8160) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindegy hol van csak legyen elérhető.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8162) tusi_ válasza crok (#8161) üzenetére


tusi_
addikt

:R

eat, sleep, play, replay

(#8163) crok válasza tusi_ (#8162) üzenetére


crok
Topikgazda

Amúgy azt néztem most hogy ahhoz képest, hogy a topic címe "Cisco vizsgák (CCNA, CCNP, CCIE)" milyen durván el-eltértünk ettől néha-néha, olykor-olykor, egyszer-egyszer operations vagy design irányba (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8164) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Vannak 2, 3, 5 es 10 m hosszu optikai kabelek. Legalabbis nalunk. Tipikusan az egyik rovid, a masik tul hosszu. Pl. tuti 6m-es kene, mert az 5m-es 10 cm-rel rovidebb, mint kene, de a legkozelebbi meret a 10m-es.
Eddig nem talaltam szep megoldast az elvezetesukre. Van valakinek valami jo otlete erre? Ha mar a 100. kabelt fuzod be eleg ganyul nez ki a dolog a szekrenyek oldalso gyuruiben. Szep hosszu szoke noi hajkorona lesz belole.

Koszi!

(#8165) tusi_ válasza FecoGee (#8164) üzenetére


tusi_
addikt

Korhazi kollegam csatlakoztatta a kabelt, majd a maradekot behajitotta a switch ala.

Vagy a kabelvezeton tudod kigyoztatni. Nem szep, de legalabb randa :)

eat, sleep, play, replay

(#8166) Akiii válasza FecoGee (#8164) üzenetére


Akiii
tag

Akarhol jartam ugyanez a helyzet szepen lassan betelik a gyurus rendező..

Egyik alternativa, hogy begyurod lasszó szerüen egy ilyen fésűs rendezőbe

[link]

vagy veszel egy heggesztőt és megtanulod hasznalni :D

[link]

(#8167) FecoGee válasza Akiii (#8166) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Fel szoktam tekerni a felesleget es osszekotve leteszem az also gyurure. Talan ez a legjobb megoldas. A lasszo az addig jo amig nem kell kifuzni a kabelt. Utana oltari szivas.

(#8168) tusi_


tusi_
addikt

Milyen paranccsal tudom kideriteni egy ASR 1002 ban levo memory modul S/N-jet?

Illetve a sh tec ben van valami, amibol tudom? :F

eat, sleep, play, replay

(#8169) crok válasza tusi_ (#8168) üzenetére


crok
Topikgazda

show inventory raw

Ha nem mutatja az azért lehet, mert ASR1002-d van integrált ASR1000-RP1-el.. akkor sorry, mert az nem FRU.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8170) tusi_ válasza crok (#8169) üzenetére


tusi_
addikt

En is erre jutottam, hogy nem lehet cserelni, csak az egesz kupac ...t egybe.
TAC lett belöle, holott egy ismert BUG-rol van szo.

eat, sleep, play, replay

(#8171) Akiii


Akiii
tag

Nemtudom hanyan ismerték az Emeritus statuszt de ezen a héten mondta egy kollegam, hogy ő ebbe van aztan utananeztem:

[link]

(#8172) FecoGee válasza Akiii (#8171) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ismerem. 10 evig aktiv ccie-nak kell lenni. Utana meg lehet venni az Emeritus statuszt. Evi 85 dolcsi. Viszont nem kell 2 evente ujitani. De nem is marad aktiv a statusz, ezert a Partner programban nem szamit az Emeritus CCIE. Writtennel ujra aktiv lehet, nem kell ujra labot is csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#8173) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Meg is jött a certem, amit Feb 2, 2015 dátummal adtak fel :)

(#8174) crok válasza Hedgehanter (#8127) üzenetére


crok
Topikgazda

Kiderült az ok? Jó a logszűrés?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8175) Hedgehanter válasza crok (#8174) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A logszures mukodik de valahogy nem tudtam ravenni hogy az IPSEC meg az ISAKMP egyutt legyen benne, kulon-kulon kevesek mert fogalmam sincs mi okozza a problemat.

Egyebkent elkaptam egy idoszakot amikor megszakadt a VPN es az egvilagon semmi nem volt a log file-ban (VPN related) mielott megszakadt 5 perccel es 15 perc utan miutan visszajott. A syslog szerver kapja a debugging logot.

De 5 napja nem szakadt meg, hozzadtam a confighoz az sa lifetime kilobytes-t value-t es ugy nex ki segitett.

(#8176) FecoGee válasza zsolti.22 (#8173) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Az enyemet is 2-an adtak fel, de meg nem kaptam meg :(

(#8177) crok válasza Hedgehanter (#8175) üzenetére


crok
Topikgazda

Direkt írtam msg-body szűrést, így ha a regex-et úgy írod meg, hogy benne legyen mindkettő (vagy bármi.. mármint az IPSec és az ISAKMP üzenetek is, lehet |-al "vagy"-ot megadni) akkor benne lesz (: De ha más nem hát azt még mindig lehet, hogy az eddigi ömlesztett logokat megnézed, hogy mi a mnemonic-ja az általad értékesnek ítélt logüzeneteknek (IPSec és ISAKMP együtt) és megírod a regexet így:

(config)#logging discriminator VPN_FILTER mnemonics includes ?
WORD Specify a regular expression string for message filtering
(config)#logging discriminator VPN_FILTER mnemonics includes ISAKMP|IPSEC

..vagy valami hasonló, nem tudom pontosan mit keresel de ez így megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8178) Hedgehanter válasza crok (#8177) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ahh a | kellett volna kozejuk meg a mnemonic.. :)

Kozben egyebkent rajottem hogy a syslog level ha debugging on van es valami debug onon van azt fogja kuldeni a servernek... :)

(#8179) FeRkE


FeRkE
őstag

Valaki nem jön esetleg jövő héten a Cisco Techtorial 2015 rendezvényre? Tarthatnánk egy mini topik meetinget! :)

(#8180) Akiii válasza FeRkE (#8179) üzenetére


Akiii
tag

De mi megyunk paran

(#8181) #47053824


#47053824
törölt tag

Nos urak, hivatalos könyvek megveve, 10 fejezet elolvasva, par reszt kiveve eleg szaraz a tema. :) kerdesem: vasat nem tudok szerezni melohelyrol, ebay marad, mit erdemes keresnem, amivel gyakorolni tudok? Angolul tanulom, de ha van valakinel magyar doksi, könyv szivesen vennem, mar ha lehetek pofatlan. Minden segitseget orommel fogadok! :) Elore is koszonom!

(#8183) FecoGee válasza FeRkE (#8179) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Mi nem tudom, kaptunk -e meghivot ceg szinten, mert hozzam nem jutott el a hir. Pedig erdekesnek igerkezik.

(#8184) FecoGee válasza #47053824 (#8181) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Azt nem irtad, mire tanulsz. CCENT? CCNA? Ha igen, eleg a Packet Tracer.

(#8185) #47053824 válasza FecoGee (#8184) üzenetére


#47053824
törölt tag

Ccna, de két reszletben teszem le valszeg.

(#8186) Akiii


Akiii
tag

HTTP2 ^o^

[link]

(#8187) crok válasza FeRkE (#8179) üzenetére


crok
Topikgazda

Én lennék a legboldogabb ha legalább az országban lennék akkor ): pedig jó ötlet lenne a minitopicmeeting,,

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8188) zsolti.22 válasza FeRkE (#8182) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Király a link ;]
@Akiii [8180]: mi is megyünk páran. :)

[ Szerkesztve ]

(#8189) Akiii válasza zsolti.22 (#8188) üzenetére


Akiii
tag

Akkor márcsak jó lenne megtalálni egymást :K

(#8190) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

En is menni akarooook :(:(

(#8191) tusi_


tusi_
addikt

Csinaltam ma Tshootot ASA-n es a kovetkezobe botlottam.

Ha Packet capturet csinalok akkor outside iranyban semmi pakett nem latszodik, sem ASDMben, sem CLI-ben se drotcapaban....

Itt a leiras amit talatam utana es sem az ugyfelnel sem a mi asainkon nincs semmi - lathato - forgalom kifele.

sh cry isa sa peer x.x.x.x no a pakett szam....

eat, sleep, play, replay

(#8192) Hedgehanter válasza tusi_ (#8191) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Azert mert a packet capture TCP-t mutat a VPN traffic nem az.

(#8193) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

iPexpert facebook oldalan megy a pletyka, hogy megszunik az INE. Kivancsi vagyok mennyi igaz ebbol...

(#8194) tusi_ válasza Hedgehanter (#8192) üzenetére


tusi_
addikt

A mi asankon csinaltam tessztet, tartos ping a 8.8.8.8-ra es az sem latszik. Az also ablak ures, pedig nem a tunnelben megy a csomag...

eat, sleep, play, replay

(#8195) Akiii válasza FecoGee (#8193) üzenetére


Akiii
tag

Magaval a "partial akvizicioval" nem lenne baj de ahogy olvasom lépnek le toluk az instructorok ami a nagyobb...

(#8196) FecoGee válasza Akiii (#8195) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

McGahan is tulajdonos ugy tudom. Dennis meg az alapito. Fura nekem ez a sztori.

(#8197) Akiii válasza FecoGee (#8196) üzenetére


Akiii
tag

Jövőre Lab előtt terveztem bootcampet veluk.. van más amugy aki EUban hostol bootcampet?

(#8198) zsolti.22 válasza tusi_ (#8194) üzenetére


zsolti.22
senior tag

De hisz' a ping az ICMP, nem TCP. telnet és portszám, vagy tcpdump?

[ Szerkesztve ]

(#8199) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha szeretném elkezdeni a CCNA Discovery-t, van-e lehetőségem arra, hogy először csak 2 szemesztert csináljak meg? Tanfolyamra nem akarok járni, de lényegében az érdekelne, hogy szemeszterenként mennyibe kerül a vizsga? Valamint, hogy ez így ad-e vmi oklevelet, külön-külön, vagy muszáj mind a 4-et megcsinálni? Köszönöm.

(#8200) tusi_ válasza zsolti.22 (#8198) üzenetére


tusi_
addikt

De ha icmp packettet állitasz be capturebe akkor bizony icmp paketteket kap el. :U
Koszi hogy elmagyarazod, hogy az icmp tem tcp :N . HTTP-vel is probaltam es nincs az outsideon output

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.