Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tiggr


Tiggr
tag

Sikerült beszereznem egy Chieftech Dragon házat, aminek nagyon örülök, mert szép és jól szerelhető. Tegnap minden a helyére került, ám egy apróság még van...

Az eddigi (torony)házam nem volt egy bajnok a hűtésben, ám csendesebb volt, mint a Chieftech ház! Valószínűleg pont azért, mert ez jóval nyitottabb, míg a régi házam elég zárkózott volt. :))

Pár trükköt már bevetettem: A Chieftech ház oldapaneljeire belülről szivacsot ragasztottam (amilyenek az alaplapok dobozaiban vannak), illetve a merevlemez csavarjai alá is tettem alátétet. Némi hatása volt, de még nem az igazi.

A kérdés az lenne, hogy van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne még halkabbá tenni a konfigot, természetesen az alkatrészek cseréje nélkül. Későbbiekben tervezem egy csendesebb vinyó beszerzését, de az még odébb van.

Előre is köszi!

(#2) bendi


bendi
tag

Próbálkozhatsz olyannal, hogy a meghajtókhoz gumialátétet teszel...
Én gatyagumival kötöttem ki a vinyómat, mondjuk volt is hely a Codegen 9011-esben, de tényleg sokat csendesedett!
Ventiket kézzel szabályozhatod?

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#3) Tiggr válasza bendi (#2) üzenetére


Tiggr
tag

A tápegység ventije kézzel szabályozható.

(#4) PeliScan válasza Tiggr (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24748&start=#msg10[/L]

Ha sok időd van. :P

(#5) Tiggr válasza PeliScan (#4) üzenetére


Tiggr
tag

Ehem.. Köszi! Gondolatébresztő! Lehet, hogy első körben most azzal a térbeli szinusz-hullámos hangtechnikai szivaccsal próbálkozom! Pl. szerintem sokat csökkentene a zajon, ha a gép elejébe nyomnék belőle a műanyag borítás és a fém váz közé, a vincsi előtt. Meg talán valahogy a vincsi fölé és alá is applikáhatnék belőle egy keveset, persze hűtésre ügyelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.