Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tot_


Tot_
tag

Sziasztok!
Nem vagyok egy elektronikai szakember, de hátha itt találok hozzáértő embert :
A gondom az, hogy van egy Chieftec tápom, ami úgy tűnik nem működik tökéletesen:
Ha a szünetmentesen ráadom az áramot a gépre, akkor bekapcsolta a gépet, majd ugyanezzel a lendülettel le. Azt gondoltam esetleg alaplapi gond is lehet ezért frissítettem a biost, egy időre jó lett a dolog.
Most azonban az van, ha bekapcsolom a gépet (már régebben áram alatt van a gép), az szinte azonnal lekapcsolodik, a következő bekapcsolásnál minden ok rendben elindul. Amúgy ha elindult minden ok, nincs semmi gond a cuccal.
Tegnap kicseréltem a tápot egy gagyi típusra, és a probléma megszűnt.
Az lenne a kérdésem, hogy mit érdemesebb:
megjavíttatni a tápot, vagy venni egy újat?
Kösz!


[Szerkesztve]

Tot

(#2) steve@prhw válasza Tot_ (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Milyen konfig, mekkora táp? Akkor szoktak resetelni a jobb tápok, ha nem bírják leadni a konfig által megkövetelt teljesítményt...

Ha eddig ment, és minden változtatás nélkül egyszercsak nem, akkor valami az örök vadászmezőkre vonult ott belül... Nem élethossz-garanciás a chieftec? Ha igen, akkor irány vele gariba!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) Tot_


Tot_
tag

epox 8k9a alaplap, Athlon XP 2200 , nvidia ti 4200, harom vinyo, egy dvd
Az a gáz, hogy nincs meg a papírja :(

Tot

(#4) steve@prhw válasza Tot_ (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

300-as a táp? Próbáld ki direktben, a szünetmentes nélkül! Esetleg másik áramkábellel! Ha így sem OK, húzz le 2 vinyót és a dvd-t, minden usb eszközt, és prósza. Ha úgy OK, akkor lehet, h kevés... Bár érdekes, h utána jól megy...
Mindenesetre ha úgy működik, akkor szép ajándék lehet egy jóbarátnak/rokonnak 300w kódgánya helyére...

élethosszgaris ct táp papírjait elhagyni már kishíján halálos vétek...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) Magnat


Magnat
veterán

Vhol azt írta vki (hiteles forrás, mi? :) ), h az aktív pfc-s tápok vmiért szaraxanak az olcsóbb szünetmentesekkel ... persze azt nem tudom, miért működött 1 darabig ... meg azt sem, h igaz-e ez az egész ... tag azt mondta, van is erről topik, de nem kerestem rá.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6) Tot_


Tot_
tag

Most egy 300-as táp van a gépben (igaz két vinyóval) de tökéletesen megy a gép (amugy ugyanaz minden). A chiptec 350-es.
A szünetmentes dolog-ban lehet valami, de az úgygondolom a régi hiba esetén gyanús.
Most csak az a gáz, hogy most a másodikként írt hiba az volt, hogy ha rajt van az áram a gépen mondjuk fél órája megnyomom a bekapcsolo gombot, bekapcsol, majd abban a pilanatban vissza le.
Kösz!

Tot

(#7) mr_ricsi válasza Tot_ (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a szünetmentest kihagyod, önmagában a táp jól működik?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) mr_ricsi válasza Magnat (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Vhol azt írta vki (hiteles forrás, mi? ''

Ezt én írtam, és hiteles forrás vagyok :) : a szünetmentesem már a 2. hetét tölti a márkaszervizében.
És ha a 420a-s Chieftecemet kicseréltem egy olcsó másmilyenre (Azona, JNC, Codegen), akkor minden OK volt. (Látszólag.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Tot_


Tot_
tag

Szia!
Kipróbálom amit írtál, és visszaszólok.
Kösz!

Tot

(#10) Tot_


Tot_
tag

Szia!
Kipróbálom amit írtál, és visszaszólok.
Kösz!

Tot

(#11) flacika


flacika
tag

Sziasztok!

Beírom ide is az én esetemet, hátha összefüggésben van ezzel a táp dologgal.

Vettem egy Sapphire x800 pro vivo-t. Berakom az NF7-S v2.0-be meg se nyikkan. Zöld led villan egyet, bios letilt.
Elviszem haverhoz, KD7-be berak zöld led villan bios letilt.
Visszavisz boltba Asus P4S8X-be berak, bekapcs hibátlanul műxik, többször bekapcs: többször müxik. Boltba MSI(nemtom milyen) lapba berak, meg se nyikkan.
Másik haverhoz elvisz NF7-S2G-be berak, hibátlanul megy, ugyanitt NF7-S v2.0-be berak, bios letilt.
Másnap boltba vissza, zsír új NF7-S v2.0-ba berak, 5-ből 5-ször indul.
Most hogy olvasom ezt a topicot, most jut eszembe hogy a letiltogatós konfigok mind Chieftec táposak (2 nf7-ben 420-as kd7-ben 360-as) és lehet hogy a táp tilt le indításkor? (semmi hangjelzés, zöld led villan egyet)

Ötlet? Vélemény?

(#12) Tot_


Tot_
tag

Még annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy úgy tűnik a szünetmentes (elég régi típus) is szar lehet:
Ma este minden ok nélkül elkezdett sikítani, hogy nincs áram. De nem volt áramszünet, mert van egy-két óra, ami érzékeny erre, és azokkal nem volt gond, nem nullázódtak.

Tot

(#13) makimiki


makimiki
tag

Sziasztok!
Azért irom ide a gondomat mert nekem is Chieftec tápom van, és nem szeretnék új topikot nyitni.
Helyzet a következő van egy 420w-os duplavetntis aktív pfc-és tápom, gondom az lenn vele, 12v-os részlegen nyagyon nagy az ingadozás, alaphelyzetben 11.98 terhelés közben 11.67 - 11.03 :Y ! (Konfig lent)
Kérdésem a következő ez nagyon nagy baj e?
Ha igen akkor garanciális probléma e?
Válaszokat előre is köszi!!

#Keepfightingmichael

(#14) makimiki válasza makimiki (#13) üzenetére


makimiki
tag

:F

#Keepfightingmichael

(#15) breetai válasza flacika (#11) üzenetére


breetai
aktív tag

HI!
Nem hinném, hogy táp! Nekem hasonló volt egy Abit KT-133A -val + Powermagic 8500LE -vel. Beraktam egy Inno GF2 TI helyére, és az alaplap szaggatott sípolással jelezte, hogy nem tetszik neki a VGA. Ellenőriztem. Jól volt benne, ...!
Újraindít! Ugyanez. Vissza GF! Működik. :((( Vissza karival boltba. Ott egy Abit KX7 333 -ban minden OK! Sajátgéppel be a boltba. Eljátsza nekik is a kismadarat. A vége az lett, hogy azt mondták HARDWAREÜTKÖZÉS. (Megoldás GF4 lett. :D ) Szerintem próbáld ki, hogy a tápcsere segít-e! De ha zsákutca, próbáld meg bevinni a géped, és egy másik x800-ast belepróbáltatni!? Hátha azzal működik!? Ha nem akkor vegyél egy GF 6800-at. :DDD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#16) breetai válasza makimiki (#13) üzenetére


breetai
aktív tag

Szerintem ez elmegy a 2.8-ról, 3,5-re húzott procidnál. Ami szerintem nagyon durva!
Nálam ugyanez a táp 11.70-en megy, terhelés alatt. (Konfig az ADATOK-nál.) :D

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#17) makimiki válasza breetai (#16) üzenetére


makimiki
tag

Okés, hogy el megy, de a procim alap feszen megy ennyit! Tunnig nélkül, terhelés allat ''csak'' 11,70-re esik vissza a fesz. :F

#Keepfightingmichael

(#18) breetai válasza makimiki (#17) üzenetére


breetai
aktív tag

Bocs! Nehogy félreérts! De miért is gond ez a fesz!? Mert ha nem instabil a gép, vagy egyébb gond sincs? Akkor szerintem minden bueno.
Különben is a tolerancia 11 és 13 V között van! Tehát amíg 11 V nem lesz, addig nem kritikus. Én így gondolom.
De ha ez annyira zavar!? Egy 500 és 600 W közötti táp beszerzése, valószínüleg megoldja a ''problémát''.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#19) makimiki válasza breetai (#18) üzenetére


makimiki
tag

Azért gondoltam, hogy rossz a fesz érték, mert egy 18k-s táptól a minimum, hogy ezek az értékek rendben legyenek! szerintem

#Keepfightingmichael

(#20) breetai válasza makimiki (#19) üzenetére


breetai
aktív tag

Véleményem szerint nincs táp ami PONTOSAN: 3.3-5-12 V-ot tól neked terhelés alatt!!! Max. 11.60-11.50 helyett 11.80-11.90 V-ot lök! De valószínütlennek érzem, hogy 12 V-ot bármi pontosan lead! TERHELÉS ALATT!?

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#21) makimiki válasza breetai (#20) üzenetére


makimiki
tag

Okés!! Megnyugtattál. :)

#Keepfightingmichael

(#22) zoknis(R)


zoknis(R)
csendes tag

Hali,
nekem egy 360as Ch. alapmodellem van. Majd egy éves, eddig egy 1G celeron + 1 vinyó, cd-rw konfigot vitt, néha 3-4 napig egyfolytában. Majd csere 2500sempron, abit nf7, ati9250, 2*80G, dvd-rw, dvd-rom, 1db 80mm enermax. fagyás, gondok nélkül bír pár napos túrákat, de meleg a levegő, ami kijön belőle és a hosszú pihi (cca 10óra) utáni első bekapcskor mindig hosszú síppal köszönt, minden led ég, no vga, nem pörögnek a meghajtók. főkapcs.ki, kábelek átnéz, úgyanaz. egy óra köynörgés után indul, proci 1050mhz, biosban beállít, ujraindít és megy két napot a legkisebb megingás nélkül. (közben dvd írás, játék, inet, qylix stb...)
beraktam egy 300w ''deer'' (???) tápot, lehúztam ugyan a dvd olvasót, de nem melegszik és indul is elsőre. szerintetek ilyenkor mi van?
(gondolom táp vissza a gariba....)

SzPA

(#23) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na kedz nagyon tele lenni az en hocipom is a csiftekkel:- ((((( /pedig nagyon kedveltem oket/
Story1: ossze lett dobva egy intel 875pbz 3.4-es nw-val 2G ram es egy 360W-sal, hat vhogy az istenek sem vort stabil , fagyogatott, szaoval vmi nem az igazi, de mikor en benn voltam akko rtobbnire semmi baja, na egyszer asztan hozta nalam ais a format, kiszedtem es kicsereltem mindeetn, mire vegul belevagtam egy 400-as Mercury(!!!!!!!!) naz az azot ais kitunoen muxik!!!...
Story2: tegnap egyik kollega osszevagott egy intel915 3Gpreskott 512MB es enm indult, ujraindult stb, az installig meg el se jutott, folkpata avizet elokapott egy Mercury 400-ast kisse megbuher es lass csodat azota is muxik a joszag....
Szoval aszem csifteket befejeztem, atterunk az enermax-re:- (((((((((((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.