Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chaintach lapok topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) -=C-BLock=-


-=C-BLock=-
csendes tag

Szval...A Chainteches lapokról lenne szó,főleg zenithes véleményekre lennék kiváncsi-tuningokra főleg... 9cjs vélemények?

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

(#2) Sianis válasza -=C-BLock=- (#1) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem volt ilyen lapom, sőt kettő is volt! Egyik sem működött rendesen, ezért EPOX-ra lett cserélve. Nagyon bele voltam bolondulva a Zenithbe, de nem akart működni, a másik meg tökéletesen megy. Sajnos nagy csalódás volt a Zenith, valószínű, hogy sorozathiba volt, de elég volt 1 hónapot szívni vele, és elment egy életre a kedvem tőle! Ennyi a véleményem! Nem akarom szapulni, biztos jól mennek, nekem nem akart egyik sem beindulni. :(

(#3) _Volkovy_ válasza -=C-BLock=- (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ha már ez hajtja a gépedet,nem mindegy hogy mi mit mondunk róla?
a lényeg hogy neked jó legyen.

(#4) Angie™


Angie™
addikt

CHAINTECH

talán nem?:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) -=C-BLock=-


-=C-BLock=-
csendes tag

Kösz,csak azért indítottam,mert nem könnyű tuningolni és jó lenne,h vki tudna segíteni,akinek Chaintech lapka van..

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

(#6) Angie™ válasza -=C-BLock=- (#5) üzenetére


Angie™
addikt

nem Chaintech lapom van de talán tudok segíteni a tuningolási problémádban,mondd mi a baj?:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) axxe72


axxe72
csendes tag

Nem eccerű a helyzetünk kedves topic nyitó...
Nekem is ilyen lapom van, de nem vagyok elégedett,mert pl nem megy a távirányító...,nem 400MHz-en mennek a memóriáim (a bios szerint 333MHz),meg ezen kívül is van 1-2 apróság.
Megnéztem a gyártó lapján a bios frissítéseket,de arról pl gőzöm sincsen hogyan is kellene ezt végre hajtanom..pedig pont ide vágna egy rész az új biosból . ''2. Fixed Corsair DDR400 module unstable issue ''mert ilyen mem.-ák vannak berakva pont.
Neked megy a távirányító?
Ha valaki bios ügyben segítene (hogyan kell frissíteni?) az nagyon jó lenne..

Na 1enlőre ennyi.
Üdv : axxe!

--Nem vagyok jó semmire, de készen állok bármire....--

(#8) -=C-BLock=- válasza axxe72 (#7) üzenetére


-=C-BLock=-
csendes tag

Nham szval..biost töltsd le netről,a .bin filét másold egy flopira,és amikor indul a gép,alt+F2 vel indul a flas bios,ami full automatikusan frissíti neked és voálá...friss bios..

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

(#9) -=C-BLock=- válasza Angie™ (#6) üzenetére


-=C-BLock=-
csendes tag

Thx,a problem az,h 200-ról felhúzom az fsb-t 218-ra,ekkor a ramok 440 mhzen mennek,indul az op rendszer,műxik,de terheléskor újraindul..1.3 voltot kap a proci alapban,Everest szerint,ezt dunsztom sincs,h mennyire kéne húznom..a másik,h ramnak is több voltot kell?nincs biosban cpu-ram arány,legalábbis állatira nem találtam..

Ennyi.
Üdv:
Z.

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

(#10) axxe72


axxe72
csendes tag

Köszi a segítséget Bios ügyben , meg is fogom csinálni,csak előbb azt kellene tudnom, hogy azért nem megy-e nekem a távirányító, 1; mert én nem csináltam meg valamit (bekötés, vmi driver,stb) 2; Mert valami gyári hibája van és akkor irány a bolt 1000-el.
Mondjuk szerintem a bekötést nem nagyon lehet elb@@@ni, mert elég egyértelmű a leírás hozzá.(CN23-->CN1, CN24-->CN2 stb.)
Viszont akkor tényleg nem értem mi a gond vele?!
Esetleg ha van valami tipped...
Az USB működik rajta, a piros led világít ha nyomom a távirt (mást sem csinál), mutatja a külömböző számokat rendszer betöltődéskor,utána ''FF'' és azzal annyi.
A kártya olvasó sem reagál ha bele dugom a fényképezőgép memkariját.

Szóval van gondom bőven....amiben tudsz segíts lécci!

THX, és Üdv: axxe

--Nem vagyok jó semmire, de készen állok bármire....--

(#11) axxe72


axxe72
csendes tag

Tényleg babazsúr volt a bios friissítés :C :)) köszi a segítséget!!

Márcsak ez a memória + távirányító dolog van... :F

--Nem vagyok jó semmire, de készen állok bármire....--

(#12) -=C-BLock=- válasza axxe72 (#11) üzenetére


-=C-BLock=-
csendes tag

Az előlapira nem tok mit mondani,nekm csak a proci hőfokot nem írja,de fényképező kártya müxik,rammal mi is volt a problem?

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

(#13) axxe72 válasza -=C-BLock=- (#12) üzenetére


axxe72
csendes tag

Hát azzal annyi hogy azt írja a bios indításkor hogy memory frekvencia 333MHz
Nekem meg 2x 512Mb Corsair xms 400MHz CL2 Pc3200- as van betéve.
HyperThreading OK
DualChannel mod OK
Ha ez számít akkor ez az Everest értékelése:

Mező Érték
CPU tulajdonságai
CPU típusa Intel Pentium 4HT, 3100 MHz (23 x 135)
CPU alias Northwood HyperThreading
CPU stepping C1
Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2
Eredeti órajel 3066 MHz
Engineering Sample Nem
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 512 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Multi CPU
Alaplap azonosítója OEM00000 PROD00000000
CPU #0 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz, 3104 MHz
CPU #1 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz, 3105 MHz

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 478 Pin uPGA
Tokozás mérete 3.50 cm x 3.50 cm
Tranzisztorok száma 55 millió
Gyártási technológia 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K
Processzormag mérete 131 mm2
Magfeszültség 1.475 - 1.55 V
I/O feszültség 1.475 - 1.55 V
Tipikus teljesítmény felvétel 38.7 - 82 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 49 - 103 W (órajeltől függően)

CPU gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/products/browse/processor.htm

CPU kihasználtság
1. CPU 0 %
2. CPU 0 %

Szóval mit kellene tennem hogy 400-on menjen?
Az előlappal kapcsolatban azt tudom hogy csak akkor mutatja a proci hőfokát ha fut a háttérben a DigiDoc.
Nekem meg semmi nem megy csak az USB, neked a távirányító működik?
Mert nekem nem és ha csak annyit kell tenni hogy minden vezetéket bedugok a helyére és akkor mennie kell, akkor viszem vissza a boltba.Mert ezt már 100X ellenőriztem és tuti hogy minden a helyén van, akkor az előlap hibás.
Ezért kérdezem tőled, hogy neked megy simán a távirányító?

Kösz és Üdv!

--Nem vagyok jó semmire, de készen állok bármire....--

(#14) -=C-BLock=- válasza axxe72 (#13) üzenetére


-=C-BLock=-
csendes tag

Hy..
Szval minden müxik minden előlapin,csak a proci hőfokát nem írja...nem értem én sem,de nem is érdekel,fényképező kártyáját vitte...Ramra visszatérve pedig biosban a 3.fő menüben ddr frekvency 400ra tedd,ha nem toudod,akkor autora...:))

Chaintech 9cjs Zenith_Prescott2.8_Zalman-cnps7000A-cu_Samsung'r 400mhz dual ddr_Nec nd2500a DVD RW

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chaintach lapok topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.