Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 850-est 1400-asra - érdemes? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) btx


btx
csendes tag

Egyik ismerősöm szeretne Celeron 850-est 1400-asra cserélni. Atz érdekelne, hogy érdemes -e, azaz fognak -e valamelyest gyorsulni a játékok, tehát észrevehetően. Ja, és Asus TUV4x-es alaplapja van. Az is érdekelne, hogy belemegy -e a Tualatin magos Celeron. Elméletileg talán. Köszi

(#2) ggx


ggx
tag

tualatin elvileg belemegy a tuv4x-be (a t betü az elején...)
szerintem megéri, mert a tualatinok nagyon jól sikerült processzorok...
több szempontból is!

(#3) Orc válasza btx (#1) üzenetére


Orc
senior tag

Egyértelműen megéri. Ég és föld. Én anno egy 900@1260-as celeront cseréltem le egy 1300@1500 tualatinra.A teljesítmény külömbség baromi nagy volt.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#4) Gismo


Gismo
addikt

Ez ugyanolyan, minthogy én a 433-as Cerkát lecseréltem egy 1000-e Tualatin Cerkára.
Télleg ég és föld!! Vegye meg!

(#5) Speccy válasza Gismo (#4) üzenetére


Speccy
senior tag

Én egy AMD K6-233-at cseréltem le Barton XP3200+-ra, és semmi változást nem észleltem :DD

There is hope!

(#6) _Volkovy_ válasza Speccy (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Dos 5.0-t használsz?

(#7) vicces válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


vicces
addikt

azt se tudja, hol kell bekapcsolni a gépét :)

:)

(#8) _Volkovy_ válasza vicces (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

De én tudom.Azon a nagy fehér dobozon van egy gomb.

(#9) janati válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


janati
őstag

OFF:

''I got a need for speed''

Hát öregem, mostmár én is... Tegnap 11-kor kezdtem el nyomatni, UnderGround módban. Hajnali 2-kor fejeztem be. 18-as event-nél tartok. ESZMÉLETLEN KIRÁLY!!! :C

ON:

A Tualatin király proci. Vegye vigye!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#10) Speccy válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Speccy
senior tag

Mér van már újabb oprendszer? :C

There is hope!

(#11) Joltee válasza btx (#1) üzenetére


Joltee
aktív tag

Hali!

Én Celeron 850@1020-t cseréltem Tualatin 1300@1560-ra, és érzem a különbséget... Végülis lapot és memóriát nem kell cserélnie, tehát megéri a dolog.
Mondjuk azért nem vmi gagyi videókari kell mellé, ami visszafogja a procit, (pl. riva tnt vagy hasonlók)... :P

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#12) Jenő válasza Joltee (#11) üzenetére


Jenő
aktív tag

Általában a processzorok szokták visszafogni a videókártyákat és nem pedig fordítva. :U

(#13) ollie válasza btx (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindeképpen!

A tualatin magos celeronok csak az FSB-ben különböznek a P3-aktól (133 helyett 100) és egy 1400-esben már szép power van! sokkal gyorsabbak, mint egy 2GHz körülu P4 Celeron, de a legelső P4-es példányokat is lepipálják. (viszont a P4 Celeron nagyon elcseszett lett)

***

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 850-est 1400-asra - érdemes? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.