Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD/RW + DVD drive-ok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simi


simi
csendes tag

Szerkesztok, authorok! (magyar nyelv van szep) :)



A Toshibanak is vannak ujrairo/DVD olvaso drivejai, azokra nem tudnatok esetleg egy pillantast vetni? Kicsit dragabb mint a RICOH, de talan jobb. Mivel en tervezek egy alsokategoriasat venni, kivancsi lennek esetleg mit tudnak.

udv!

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#2) Hactor válasza simi (#1) üzenetére


Hactor
csendes tag

Szia Simi!

Sajnos, nem tudunk minden kérést kielégíteni, (akár mennyire is szeretnénk :( ).

Rengeteg hardver van nálunk egyszerre és mindegyiket le kell tesztelnünk. Egyébként törekednünk kell a változatosságra, hogy mindig mindenki találjon magának kedvére való cikket és mostanában azért megfordult nálunk pár hasonló egység.

Persze, ha lesz rá időnk és tényleg érdekesek a Toshiba kombinált egységei, akkor vetünk rá egy gyors pillantást.

(#3) simi


simi
csendes tag

na mindegy, rendeltem egyet olcso penzert, ha megjon kicsit majd nyuzom aztan irok ide hogy milyen...

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#4) karib


karib
addikt

Nekem mindig az a problémám az ilyen integrél cuccokkal, hogy olcsóbban kijövök egy piszok gyors íróval és DVD-vel külön-külön, legalábbis az én számításaim szerint.

Pedig az ötlet remek, írót és DVD-t ritkábban használ az ember, mellette pedig egy olcsóbb CD olvasót lehet napi dolgokra gyepálni, haljon inkább az.

Persze ma már úgy leestek a CD író és DVD árak, hogy lassan hülye az, aki CD olvasót vesz...

Department of Redundancy Department

(#5) Hactor válasza karib (#4) üzenetére


Hactor
csendes tag

Lehet, hogy karibnak igaza van.

Most néztem meg egy nagyker árlistát:

Kombinált cuccok:
CD-RW+DVD Toshiba 4x/4x/4x/24x KIT 44 900
CD-RW+DVD Samsung 8x/4x/8x/32xKIT 45 900

Az előzőeknél gyorsabb CD_RW egység
CD-RW TEAC 8x/8x/32x OEM 21 900
Elég jó DVD-k:
DVD Samsung 12x/40x dobozos 16 900
DVD Pioneer 106S 16x/40x 19 200

Ennek tükrében mindenki eldöntheti, mi a jobb, kettő minden szempontból gyorsabb egység, vagy 1 kisebb helyigényű lassabb cucc.

(#6) pogacsa


pogacsa
csendes tag

szerintem az integralt holmik olyan helyen kellenek ahol nincs hely, vagy limitalt a szabad ide csatlakozok száma, vagy mint nálam minden primary-n akarod használni. tudom, hogy a legjobb a scsi lenne, de annyi pénz egyszerüen nincs. na most én vagyok az a barom akinek torony háza van és intergrált ricoh dvd/cdrw-je :-), személy szerint elégedett vagyok vele.

(mintha nem iso8859-2 lenne ez a textarea? vagy az egész lap nem megy a hosszu ü,ö)

Pogi

(#7) simi


simi
csendes tag

na, megjott, nekem 180 markaban volt az OEM-es 4/4/24/4-es, ennyit megert remelem. Most raktam be ot perce.

semmim nincs hozza, ugyhogy meg csak a suse dvd-t tudtam megnezni vele hogy jo e a drive...

szoval (kulcsszavakban legalabb) kerdeznem, mit erdemes folhajtanom?

jo dvd-player win-re ill. inkabb linuxra.
rippeleshez mit erdemes beszerezni, szinten linux ill. win.

nero-t azt kerek majd kolcson :)

ja, elsa mx a videokari, valami olyan player lenne jo ami tamogatja a hw-t...

eloszor itt kerdezek, mert a neten eltart mig rakeresek meg elolvasom mit irnak rola.

koszi elore is a segitseget!

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#8) simi


simi
csendes tag

ja, ez a regio kod dolog-..

szoval levettem innen ezt a drive infot, es a kovetkezoket modja: ugye toshiba sd-r1002 1034-es firmware-val

van region protection,
region code: not set
user: 5 changes left
manufacturer: 4 changes left
status: not set


ezek mik?
ha not set a region code akkor olyan mint ha nem is lenne, el tudok majd minden fajta kodu DVD filmet olvasni? meg mik ezek az 5 meg 4 changes left---

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#9) simi


simi
csendes tag

na kozben linuxra leszedtem az Open Media System-et, nem is igen talaltam mast, igy itt konnyu volt valasztani :) Szerzek egy filemet majd es kiprobalom

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#10) Hactor válasza simi (#8) üzenetére


Hactor
csendes tag

A not set, az azt jelenti, hogy még nem állítottál be régiókódot, azaz ha beteszel valamilyen régiókódú lemezt, akkor nem játsza le, amíg át nem állítod arra a kódra. A manufacturer az nem t'om mi, de te, mint user ötször válthatsz, az elsőt is beleszámítva.

(#11) simi


simi
csendes tag

fuu vazz ez szigoru nagyon... rendesen a firmware szamolja hanyszor valtok.... :0

mondjuk elvileg a kolcsonzokben ugy is egy regiobol szarmazo filmek vannak, nem?

szoval annyira nem gaz...

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#12) Hactor válasza simi (#11) üzenetére


Hactor
csendes tag

Szerintem, hivatalosan csak europai régiókódú lemezeket tarthatnak a kölcsönzőkben, egyébként érdemes lenne utánanézni valamilyen szabad régiókódú firmware-nek.

(#13) karib


karib
addikt

Okosak ezek a DVD meghajtó gyártók. Nem kell minden piacra külön kódolt cuccot csinálni, egyszerűen a drive lekódolja magát az ötödik lemez után. Ennyi alatt csak el tudod dönteni, melyik kontinensen is vagy :)

Szóval a megvalósítás nagyon elegáns, más kérdés, hogy a régiózást nem annyira baromságnak, hanem inkább a mai globalizálódó világban iszonyatosan ódivatúnak tartom...

Department of Redundancy Department

(#14) simi


simi
csendes tag

ja, gonosz egy dolog, mert az amcsik europaban midig kesobb es dragabban hozzak forgalomba a filmeket, es igy vedik ki hogy az europaiak online olcsobban megvehessek a dolgokat..

ezert van most az OpenDVD "mozgalom" nem tudom mit ernek majd el. de ha a sracot kiengedik a bortonbol aki az elso linuxos dvd lejatszot elkezdte csinalni az mar egy jo pont lesz...

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#15) LionKing válasza Hactor (#12) üzenetére


LionKing
csendes tag

Hali, én csak azt szeretném tőled megkérdezni, hogy a sima CD-rom-omhoz Teac 40x 540e típusúhoz kell-e v. van-e valahol driver, mert a milleneum felismeri, de a hardver verziója nem elérhető és így a DMA-t sem tudom aktiválni rendesen. Szóval??? :-)

(#16) Parci válasza LionKing (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(Bocs, Hactor nyaral).

Nem kell hozzá semmi, ha gond van vele, akkor max új firmware-t kell hozzá letölteni a Teac oldaláról.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) LionKing válasza Parci (#16) üzenetére


LionKing
csendes tag

OK. Köszi, végülis nincs vele gond. Mondjuk szokta azt csinálni amikor bekapcsolom a gépet és benne van a játéklemez, akkor többször felpörgeti és ha rögötn el akarom a játékot indítani nem indul, csak ha nyomok egy eject/load-ot a CD-romnak. ? Mind1. Az új firmware-t letöltöttem, de ez driver is? Köszi :))

(#18) Hactor válasza LionKing (#17) üzenetére


Hactor
csendes tag

Megjöttem (egy darabig)...

A firmware a meghajtó belső programja, magához az egységhez tartozik.

A driver egy olyan program, amely illeszti az egységet az operációs rendszerhez, tehát ez a vincsiden van.

A firmware fő feladata a meghajtó mechanikájának pontos ismerete, minden belső fizikai paramétert tudnia kell, hogy optimális interfészt biztosíthasson a külső hívások felé.

A driver ismeri a meghajtó szabvány hívásait (amit a firmware biztosit) és az operációs rendszer felé egy hasonló felületet biztosít.
Az operációs rendszer olyan egyszerű parancsokat ad ki, mint keresés, olvasás esetleg írás. A driver ezeket átalakítja egy csöppet, majd megkapja a firmware, amely már a meghajtó fejét elmozgathatja, felpörgetheti a lemezt stb. műveleteket végezhet.

(#19) Parci válasza LionKing (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Firmware = az egység BIOS-a.
Driver = az egység interfésze az oprencer felé.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) LionKing válasza Parci (#19) üzenetére


LionKing
csendes tag

Ok, köszi, már értem.
És a IEEE az mi a firewire, az egy új csatlakozófelület fajta?
:))

(#21) Hactor válasza LionKing (#20) üzenetére


Hactor
csendes tag

Nem olyan új, de ez is egy nagysebességű csatolófelület, olyan helyeken használják, ahol nagy sávszélességre van szükség, például digitális kamerák esetén.

(#22) LionKing válasza Hactor (#21) üzenetére


LionKing
csendes tag

Ok, köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD/RW + DVD drive-ok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.