Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

A gondom az, hogy feltettem XP alá egy ASAPI drivert, mert az EAC nem akarta látni a CD írómat. Most már működik szépen, de az install legyilkolta a CD Autorun képességet. Tudom általában letiltani szokták, de én most engedélyezni akarom, valami egyszerű módon.
Van erre valamilyen spéci program?

A legjobb az lenne, ha egy engedélyező/tiltó program lenne, amivel kedvemre állítgathatom, ahogy csak akarom.

(#2) sh4d0w válasza cornelius (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A legegyszerűbben úgy lehet megoldani, ha előhívod a Device Managert (Eszközkezelő), ott megkeresed a meghajtót, jobb klikk és ott vmelyik fülön ott lesz az automatikus lejátszás. Érdekes módon nem mindig műxik, így aztán a tweakerprogikban benne van az állítás lehetősége - gyakorlatilag mindegyikben.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) up válasza sh4d0w (#2) üzenetére


up
senior tag

Nekem pl nincs ott (xp sp1 angol).
Témanyitónak: szedd le az ms oldaláról a tweak ui for windows xp-t, abból lehet állítani.

(#4) cornelius válasza up (#3) üzenetére


cornelius
tag

OK, köszi.

De esetleg nem tudnál egy linket idetenni erről a tweak-ről, mert nem találom sehol?

(#6) cornelius válasza napos2600 (#5) üzenetére


cornelius
tag

Köszi. Eszembe sem volt a google, a microsoft oldal meg annyira bonyolult, hogy sosem találok meg semmit.

(#7) up válasza cornelius (#6) üzenetére


up
senior tag

www.microsoft.com, baloldalt fent keresőmező, beírod, hogy tweakui xp, és az első oldal amit kidob a letöltésé! :)

http://download.microsoft.com/download/f/c/a/fca6767b-9ed9-45a6-b352-839afb2a2679/TweakUiPowertoySetup.exe

(#8) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Hello!

Leszedtem ezt a Tweak UI for Windows progit, mert nekem is ugyanez a gondom van, h. nem tudom automatisan indíttatni a CD-t, de nem látom sehol se a progiban azt a menüt, ahol engedélyezni lehetne... Pontosan merre található ez :F
Vagy esetleg vmi más progi, amivel engedélyezni lehet az autorun-t :F

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#9) ollie válasza Lizzard (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

My Computer/Autoplay/Drives a TweakUI-ban.

[Szerkesztve]

***

(#10) Lizzard válasza ollie (#9) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Igen, közben már megtaláltam, de hoába van bekapcsolva az autorun, mégse indítja a CD-t...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#11) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Nah vki?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#12) ALI_G válasza cornelius (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

Ebben a topicban gyors választ kaphattál volna, bár látom már megkatad.Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#13) ollie válasza Lizzard (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb klatty a drive-on, Tulajdonságok, Automatikus Indítás fül mit mond?

***

(#14) Lizzard válasza ollie (#13) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Az elindítja, de hát magától is el kellene indulnia...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#15) bebean válasza Lizzard (#14) üzenetére


bebean
aktív tag

keresd meg ezt a kulcsot:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ Controlset001 \ Services \ Cdrom
autorun legyen 1. üdv

...

(#16) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Jah meg ha jól láttam a regisrtyben is 1 volt az autorun értéke... Szal akkor mi lehet a gond?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#17) Flashy


Flashy
veterán

van egyket program, pl Office, ami ha fel van installva a gepre akkor az autorun nem inditja el magatol a telepitot, csak ha meg nem talalja magat feltelepitve. csak gondoltam hatha ebbe fut bele valaki.

(#18) Lizzard válasza Flashy (#17) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Ez szvsz hülyeség.... :Y Nemá, h. nem lehet feltenni a gépre Office, csak mer ha az fennvan, nem indul autorun-nal a CD?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#19) Lizzard


Lizzard
aktív tag

NAh van vkinek más ötlete, h. mit kellene módosítani a registryban v. milyen progival tudom belőni, h. menjen az autorun? :U

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#20) bebean válasza Lizzard (#19) üzenetére


bebean
aktív tag

probald ki ezt:
Bővebben: link
vagy ezt:
Bővebben: link
utóbbi 95/98 ala valo, de hatha segit. en nem probaltam ki ezeket... üdv

...

(#21) Diskcopy válasza Lizzard (#19) üzenetére


Diskcopy
tag

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun nál a NoDriveTypeAutoRun értéke 000000b1 ha ki van kapcsolva az autorun, illetve megpróbálhatod még a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer-en belül is a NoDriveTypeAutoRun-t ott is 000000b1. ha ki van kapcs.

(#22) Flashy válasza Lizzard (#18) üzenetére


Flashy
veterán

nem nemlehet feltenni, csak hiába rakod be a cd-t, nem indul el róla automatán az install, amit az autorun elindít az csekkolja hogy fel van-e téve és ha igen akkor azonnal kilép. ha elindítod hogy setup.exe akkor megy a telepítő természetesen. nem tudom, hogy minden Office verziónál így van-e, én Office2000-t tudom hogy ilyen. azér írtam, nehogy valaki ezen szívjon be hogy pont egy office cédével teszteli az autorunt.

(#23) Lizzard válasza Diskcopy (#21) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Nekem ilyenek nincsenek a registryben.... :( :Y

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#24) moonman válasza Lizzard (#23) üzenetére


moonman
titán

az a jó. Bővebben: link ?

(#25) Lizzard válasza moonman (#24) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Ezt a progit is lefuttattam, elvileg módosított is vmit, de a CD mégse indult autorun-osan... :(

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#26) moonman válasza Lizzard (#25) üzenetére


moonman
titán

hülye kérdés, de biztos, hogy autorun-os a CD?

(#27) Lizzard válasza moonman (#26) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Igen... :P

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#28) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Plíz help, még mindig nem jóóóóó!!!! :O

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#29) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Hello!

Még mindig fennáll a probléma az autorunnal kapcsolatban, esetleg vkinek egyéb ötlete van?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#30) X@b3e válasza Lizzard (#29) üzenetére


X@b3e
addikt

Win reinstall?? :B:D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) Lizzard válasza X@b3e (#30) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Win reinstallt nem szívesen csinálnék, de ha más választás nincs, akkor muszáj lesz... :(

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#32) LLKobe


LLKobe
veterán

És azt nem tudjátok miért van, hogy ha berakok egy DVD filmet a meghajtóba, és csak simán duplakattolok a meghajtóra, elő akarja hozni a Windows MediaPlayer 10-et.
Pedig mindent átállitottam a másik lejáccóra, mert nem azt használom. Az autorunt is, társítotam is, de ugyabaz... Miért?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#33) ollie válasza Lizzard (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ezt nem értem. Hogy hogy elindítja? Belépsz a tulajdonságokba és elindítja a cd-t?

***

(#34) moonman


moonman
titán

nekem is előadja néha, dvd videot teszek be wmp futik a tálcán toolbar üzemmódban és előpattan, de játszik tovább, csak előjön.
visszateszem és nyitom powerdvd-t.
szvsz bug.

(#35) finest


finest
őstag

Fura problémám van. Éppen most raktam újra a Winfost és a Pio110D-és íróm nem hajlandó autorun indítani a lemezeket. A lemezek labeljét sem írja ki. Fenn van mellette a DeamonTools 4.03 is. A fura az, h a telepítés előtt még volt autorun. A registryben a Local Machine - Sys - Control Set 001 CDrom nál az Autorun 1-en áll, viszont van alatta egy olyan bejegyzés, h AutorunAlwaysDisable az értéke Nec MBR 7 MBR 7.4 , Pioneer Changr DRM... próbáltam megváltoztatni, törölni, de nem használt. Van ötletetek?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) finest válasza finest (#35) üzenetére


finest
őstag

Ez segített:
Fixing no AutoRun for CDs

Added 11/9/99

If your CDs have stop starting automatically, and you have checked everything else:

1. Go to HKEY_USERS\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
2. The value for NoDriveTypeAutoRun should be set to 95 00 00 00

De ho gy mitől állítódott el ez a bejegyzés (91 volt, mielőtt átírtam), azt nem tudom.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.